Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

katatina
29. sep 2014

@miriel Tiez som nieco podobne pocula..

jerry
1. okt 2014

fu ani nesrandujte baby 😲 ak je to pravda, dúfam, že ešte do nového roka potiahne, v novembri sa tam chystám pod nôž
@katatina @miriel

evelynda
1. okt 2014

Rodila som v tejto pôrodnici v auguste 2012. Moje očakávania sa však nenaplnili. Rozhodla som sa pre túto porodnicu pretoze som chcela prirodzeny porod a samozrejme bonding. Počula som samé chvály a čítala dobre recenzie. Prístup lekárov a sestier sa mi vobec nezdal "výnimočný" - proste ako aj v iných nemocniciach. Nikto ku mne nebol hruby ale zase ani nič "naviac" tam nebolo. Bolesti mi začali večer a do rána pokračovali ale otvorila som sa na 1-2 cm. Prímar mi ráno pustil vodu a poslal na sálu. Ráno ho vystriedal iný lekár, ktorý si ma dal zavolat a povedal ze to nepostupuje a ze mam zelenu vodu a ze dieta bude na mna velke. Viem ze zelena voda niekedy značí ze dieta nema kyslík, ale všetky vyšetrenia boli Ok aj CTG zaznam.. Povedal mi ze prirodzene neporodim, ze to nepôjde. Ja som s plačom odchádzala zo sály a sla na operačku. Spravili mi sekciu bez toho aby skúsili všetky moznosti na postup porodu, ziadne vyvolavačky, ziadny oxytocin nič......Nie som zastanca tychto veci, ale ked to nejde tak aspon nieco skúsit pred tým ako poslat "pod noz" . Mala som spinalnu anestezu, samozrejme ziadny bonding. Vtedy som nebola priravena na to ze to takto skonci a nevedela som ze aj pri sekcii je bonding mozny. Lenze nakolko je to nemocnica baby-friendly, mohli by to robit automaticky. Malu mi po operacii priniesli raz na prisatie, nechcela sa prisat, tak jej sestra dala cumlik - nech ukáze ako to vie s cumlíkom - a potom sa prisala aj na moje bradavky samozrejme nesprávne. Laktácia sa mi vobec nerozbehla, podpora dojčenia ziadna. aj ked som si volala k sebe sestru a pytala sa či je mala správne prisata nakolko to boli, tak povedala ze ano, Teraz uz viem ze nebola, pretoze napriek tomu dojčím - dojčenie sa mi rozbehlo az po mesiaci. Takze od porodnice s titulom baby-friendly by som očakávala viac. Dodnes mam pocit ze ten pôrod mohol dopadnut inak.

vranka6
16. okt 2014

@miriel ahoj, ja mám čerstvú info z prvej ruky....pred 2 týždňami som bola u primára v poradni, termín mám v januári a uistil ma, že neodchádza...mal to v pláne, ale plány sa zmenili, takže aj po Novom roku pokračuje ako primár na oddelení, len tuším vrchná sestra dala výpoveď

miriel
16. okt 2014

@vranka6 Ahoj, uz som sa docitala nieco podobne v sukromnej diskusii k porodnici v BS. Kamoska, ktora tam rodila v auguste hovorila, ze ta vrchna vobec nie je prijemna, takze to je asi pozitivum ze odchadza.. Aj som tam pisala 2 tyzdne dozadu mail, ale nikto neodpisal, tak tam este brnknem..vraj je lepsie sa nahlasit este pred tymi poradnami od 36tt.

vranka6
16. okt 2014

@miriel ja som Spilova pacientka,kvoli nemu dochadzam az z Nitry od zacistku tehu prave preto,aby sme sa spoznali a vedela som do coho idem.asi najlepsie je tam zajst osobne,urcite nikoho neodmietnu

magu
5. dec 2014

Ja som rodila v BS, bola som velmi spokojná s personalom. Chceme aj druhe babo, chcela by som tiez rodit v BS ak ju ovsem nezavru akosa ku mne donieslo.

lenuska1212
5. jan 2015

Ahojte, chcem sa opýtať ako to je teraz s pôrodnicou v BŠ, rozpráva sa že ju mali zavrieť, je to pravda? Rodil niekto teraz po novom roku v BŠ, ak áno, ako to teraz tam je?

booklover
7. jan 2015

pokial viem, tak napr. @smirnoftka rodila v tomto roku v BS. mali byt zmeny, ale pokial viem tak primar ostava, tak snad nebudu dake velke. ja by som tiez este rada rodila tam, ak sa postasti 😉

smirnoftka
7. jan 2015

@lenuska1212
@booklover Ano rodila som 2.1. mali nas včera pustiť domov ale ideme az zajtra. Teda dufam. A všetko funguje ako ma, primar tu stále je a neodchádza 😉

kajka82
8. jan 2015

a ako je to tam s EPI? uz pichaju? ci stale su proti?

verca007
8. jan 2015

ziadna epi, iba rajsky plyn

booklover
9. jan 2015

@verca007 fíha, mne plyn nenúkali a to som tam rodila 2x 🙂

verca007
9. jan 2015

ja som ho strasne chcela ked mi zacali bolesti, no pokazil sa :D :D :D

lenuska1212
11. jan 2015

@smirnoftka Tak to je super, stále to tam je ako pred tým,nič sa nezmenilo a sestričky aké? Ja som tam rodila pre 2 r. a teraz čakám druhé a chcela by som ísť tam rodiť ;)

lenuska1212
11. jan 2015

@smirnoftka a prečo si ťa tam ešte nechali?

smirnoftka
12. jan 2015

@lenuska1212 Mala som trošku problém, že som málo krvácala a nesťahovala sa mi maternica, tak ma čistili pod narkózou.

mouse33
16. jan 2015

@smirnoftka v prvom rade gratulujem k malickej a zelam vela, vela zdravicka a krasny a spokojny zivot, chcem sa opytat nakolko tu citam ze situacia v BS sa zmenila, ze tam uz nie je taka uroven ako bola a ci vobec bude fungovat, ake mas prosim ta skusenosti a pocity, kedze si uplne cerstvucka rodicka 🙂 diky moc za odpoved

smirnoftka
16. jan 2015

@mouse33 Ďakujem 🙂 Ja som bola spokojná, aj keď vždy sa nájde niečo, čo by mohlo byť inak.. Počula som aj sestričky, ako sa sťažujú, rozoberajú, komentujú všetko.. Škoda, že neviem porovnať, aké to tam bolo predtým, tiež som sa niekedy nedočítala žiadnej negatívnej skúsenosti a teraz sa nájdu aj také. Ale išla by som tam znova, už len tá možnosť byť s manželom na apartmáne je super 😎

lepsejsa
28. jan 2015

Ja som tiez rodila v BS v auguste 2013, s manzelom sme boli spokojni. Ziadny superluxus, ale skor rodinny pristup. Velkou vyhodou bolo, ze manzel mohol byt cely cas so mnou.Dufam, ze to tam nezavru, rada by som tam rodila aj druhe babo.

kala001
29. jan 2015

Ja som rodila v BŠ v decembri a bola som veľmi spokojná. Počas pôrodu rešpektovali moje želania, aj keď som nemala pôrodný plán. Bývali sme s priateľom spolu na apartmáne, keďže tam nemali vtedy toľko pôrodov, nebol problém sa tam dostať. Nebol to naozaj luxus, na WC a do sprchy sa bolo treba prejsť, ale bolo to veľmi príjemné prostredie, vôbec som nemala pocit, že som v nemocnici. Primár je skvelý človek, vždy sa zastavil a spýtal, ako sa máme. Ale na nikoho z personálu sa nemôžem sťažovať. Dlho som sa aj na základe niektorých negatívnych recenzií tu nevedela rozhodnúť, či ísť rodiť do Štiavnice, ale som veľmi rada, že som si vybrala práve túto pôrodnicu. Bola by veľká škoda, keby ju zatvorili.

dejna86
29. jan 2015

ja som rodila v bs v auguste bolo to super, pristup personalu, az obcas na tie upratovacky ktore boli obcas drze alebo vykrikovali cez celu chodbu , nebol tam luxus ale super bolo ze som mohla mat rodinu-partnera na izbe ktory sa striedal s mamou ,rodila ma Dr. Broskova, ktora bola uplne super a som rada ze mi bola pri porode mozno aj viac ako keby je primar, pocula som od viacerych ludi , ze sa ma od marca zavriet ale neviem co je natom pravdy, kazdopadne mozem len odporucat .

moniik
30. jan 2015

Rodil niekto v Banskej Štiavnici a bol my poskytnutý rajský plyn? Ako tlmič bolesti by som si to vedela predstaviť... mne počas kontrakcií dali "čípok" a veľmi mi to pomohlo a ukľudnilo... a pôrod pokračoval normálne...

ivka82
4. feb 2015

tiež mi ba zaujímala situácia, síce tehu ešte niesom, ale plánujem a rada by som aj svoje druhe baby porodila prave tam🙂

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzicka79
10. feb 2015

Ja som rodila v BS v máji 2011 a v januári 2015(26.) a musím povedať, že som naozaj rada, že som si vybrala túto pôrodnicu, hoci som tam dochádzala 100 km. Na porovnanie sa nič podľa môjho názoru, čo sa týka prístupu doktorov, ani sestier za tie takmer štyri roky nezmenilo a to myslím v pozitívnom zmysle. Prístup doktorky Broskovej, ktorá ma rodila v 2011, ako aj prístup doktorky Podobenovej bol na jednotku, ako aj ochota sestričiek. Myslím, že títo ľudia robia svoju prácu profesionálne na top úrovni. Áno primár mal odísť, pričom chcel robiť len súkromnú prax, ale zatiaľ zostal. Bývala som za 16,60 Eur na deň na apartmánovej izbe, pričom žiadny luxus, ale zariadenie v úplnej pohodičke a keď vám za oknom sneží a je vonku cca 40 cm snehu, tak naozaj nemáte pocit, že ste v nemocnici. Ja som rodila obi dvakrát spontánne, pričom viem, že epidurálky tu v BS nedávajú. Nakoniec, čo sa týka rušenia nemocnice v BS, tak údajne ju má kúpiť PENTA a či bude ďalej fungovať ako zdravotnícke zariadenie neviem, nakoľko sa tu šušká, že celá nemocnica sa má následne zrušiť a ľudia z BS a okolia budú musieť dochádzať do ZH.

mouse33
11. feb 2015

@zuzicka79 ahoj, ja som tiez rodila v 3-2011 a teraz nam to vychadza na koniec jula, prip.zaciatok augusta, nevies kedy sa ma asi zrusit nemocnica? dost ma to zarazilo, no do ZH to urcite nepojdem, tak aby som zacala zhanat nejaku dobru porodnicu na tento styl 😒 inak ja ked som isla uz v roku 2011 sa tiez presne v tom case hovorilo ze ju idu rusit a ako vidno pretrvala vyse 4 rokov, ja len dufam ze ju nezavru, ja som bola maximalne spokojna po vsetkych strankach 🙂

zuzicka79
11. feb 2015

@mouse33 Zatiaľ sa tam o tom šušká medzi zamestnancami. Počula som to na oddelení, ale aj od iných zdravotníkov, ktorý sa o tom bavili, keď som čakala na prietoky a oni s inými pacientmi na sono, pričom sa bavili o tom so známymi, čo tam sedeli.

mouse33
11. feb 2015

@zuzicka79 hej ved uz to tu vo fore aj niekto spominal, ze sa prestahuje do ZH, ale to by bola skoda, no budem musiet len cakat ako Asa to vykrystalizuje, ale asi idem popozerat aj nejake ine aby som mala v zalohe a primar teda zostava nadalej? A u koho si ty rodila? Vsetko bolo OK? Dikes 🙂

zuzicka79
11. feb 2015

@mouse33 V 2011 u doktorky Podobenovej a teraz u doktorky Broškovej a nemám si načo sťažovať, všetko bolo super.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre