Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

mouse33
11. feb 2015

@zuzicka79 dikes aj ja som v 2011 u Podobenovej bola tiez super a teraz uvidime, ci to stihneme 🙂 dik, pa 😉

kate21
2. mar 2015

Aj ked bol cely dnesok uprsany, nakoniec vyslo slniecko. Dnes som volala s Dr. Bornay a uz v aprili, ked ma prist na svet nas drobcek bude udajne pracovat v Banskej Stiavnici a je ochotny postarat sa o nas. Viem, ze je to mala porodnica ale s manzelom ho pozname dlho a naozaj mu verime.

dulkagabulka
3. mar 2015

Veronikin príbeh - Prečo som druhé dieťa porodila v Hanburgu . Ženy z okolia Banskej Štiavnice prevádzajú pôrodné úteky do zahraničia . Nie pôrodnú turistiku, nechodia obdivovať zahraničné krásy. Utekajú za rešpektujúcou starostlivosťou, založenou na vedeckých dôkazoch. Utekajú tam, kde sa personál správa slušne, kde si môžu vybrať polohu, kde im nikto nezoberie dieťa, kde môžu porodiť bez zásahov, kde ich nikto nebude nútiť tlačiť, keď ešte nemajú pocit na tlačenie, kde im nebudú silou tlačiť na brucho, kde je % nástrihov pod 10% atď. http://zenskekruhy.sk/pribehy/porod/preco-som-s...

kulinan
6. mar 2015

@dulkagabulka tak potom my ostatné precestujeme kilometre aby sme mohli rodit v BŠ. A vyhovovalo mi všetko ako bolo,už som to opisovala nejedenkrát....každý ma možnost volby. Prečo to tu furt musíte takto opisovat,ako keby nás tam....ja to neviem ani popísat. U mna bol doležitý vnútorný pokoj,klud,pohoda, radost z porodu,z babetka,z toho že som toto všetko od prvej do poslednej chvíle prežila po boku manžela.....furt dookola o tom ako tu je strášne zle....opak,mnoho z nás sa cítilo skvele....

dulkagabulka
7. mar 2015

@kulinan zo srdca blahozelam.Nevsuvaj mi prosim slova ktore som nenapisala . Bola si spokojna s priebehom porodu.Dopraj aby boli spokojne i zeny ktore si zelaju prirodzeny porod .Zeny maju plne pravo rozhodovat o svojom tele, svojom porode a svojom dietati. Nikde som nepoprela ze tie ktorym vyhovuje porod vedeny lekarom a s rutinnymi zasahmi don nemozu byt spokojne. Prave naopak.
To ze je takato starostlivost je v prikrom rozpore s odporucaniami svetovych expertov je na povazenie. FIGO odporuca: pomozte zene najst polohu ktora jej vyhovuje. Odhovarajte ju od polohy na ch.bate." Jednoznacne je pre zenu najhorsia najnepohodlnejsia zo vsetkych ak sa len do nej sama nedostala. V BS ina volba ako na kresle neexistuje. Miera nastrihov alarmujuca. Niekto tam rozhoduje o tom ze ta nepusti do porodnice ak odmietnes jeden liek. Za tymto rakusanky sem utekat nebudu.
Ak by si raz videla ako preieha prirodzeny porod v nemocnici, chcela by si si ho dopriat- aj inym zenam. Vsetky zeny s fyziologickymi porodmi ktore som videla v zahranici porodili bez medikamentov a mali slobodnu volbu vyberu polohy. Div sa svete, vsetky porodili v klaku, bez poraneni. Prezili neruseny bonding. O tomto mozu zeny iba snivat.

kulinan
7. mar 2015

@dulkagabulka prepáč,ja žijem v realite...snívanie nechajme teraz bokom. Mám dvoch zdravých chalanov,porodila som ich s úžasnými ludmi okolo, bolo mi fajn. Tak nepodsúvaj ty mne názory,že na chrbte je najhoršie,mne bolo fajn. Bavíme sa tu furt dookola....už minule aj teraz. Nechaj to tak. Ja som ti už predým písala, majte si tému prirodzené porody...a bavte sa tam,ale ty furt vypisuješ sem inde.....kto chce si info nájde v ženských kruhoch či kde to máte popísané....ale prečo furt musíš niečo riešit v konkrétnych témach? názor si si už vyjadrila...tak si píš v téme konkrétnej...len o to som ta prosila....ty to asi nevieš pochopit,však? kto chce rodit v rakusku a podla teba prirodzene,nebude čítat temu BS,ok? to je všetko....

dulkagabulka
7. mar 2015

@kulinan budem pisat do tem o porodniciach...

kulinan
7. mar 2015

@dulkagabulka každý extrem je zlý,,,,aj ten tvoj

booklover
11. mar 2015

táto téma sa volá: pôrodnica Banská Štiavnica aké máte skúsenosti. Takže kto skúsenosti s touto pôrodnicou nemá, asi si potrebuje znova prečítať nadpis. 😉
ja som bola nadmieru spokojná, na brucho mi nikto netlačil, rodila som prakticky v sede (kreslo mi nastavili podľa mojich požiadaviek), na každý úkon sa ma pýtali a vysvetlili o čo ide, a keď som sa pripravila na pôrod, nemala som ani nástrih, ani šitie. stále bol so mnou manžel a vďaka ubytovacím priestorom sa o staršiu dcéru pri druhom pôrode mohla starať moja mamina a všetci sme boli spolu. vďaka všetkým z pôrodnice v BS sa ďalšieho pôrodu neviem dočkať 😉

satko17
12. mar 2015

Ja tiež nevidím dovod načo sa sem dávajú linky na to ako sa rodí v Rakúsku. Každá jedna žena,ktorá sa chystá na porod si predsa informácie vie nájst sama a ak chcem rodit v zahranici,studujem si temu ,ktorej sa to týka.

dulkagabulka
12. mar 2015

Blahoželám vám k pôrodom podla vašich predstáv. Zo srdca blahoželám. 😉
A k pridaniu príspevku - keby som nevidela dôvod, nepridávala by som ...Máme skúsenosti s príliš veľa ženami, túžiacimi po prirodzenom pôrode, ktoré precestovali veľa km do Banskej Štiavnice /sama som ich tam pred rokmi posielala, pretože som mala nesprávne skreslené informácie/ , ale ich skúsenosti boli negatívne.
Napríklad pre ženu z BA, ktorá má cestovať do Banskej Štiavnice za chimérou, je vítaná informácia, že nemusí.

booklover
12. mar 2015

Ja som sa tiež pri výbere pôrodnice radila s dulou, ale s takou, ktorá naozaj rodila v pôrodniciach, o ktorých sme sa rozprávali.

dulkagabulka
13. mar 2015

@booklover nájsť dulu, ktorá rodila v 50 nemocniciach je samozrejme nemožné. Svoj príspevok som nepísala ako dula,ale ako zakladatelka občianskeho združenia Ženské kruhy, na ktoré sa neustále obracajú ženy so svojimi skúsenostami z jednotilvých Sk pôrodníc

booklover
13. mar 2015

ja som sa rozhodovala iba medzi dvoma pôrodnicami a v oboch moja dula rodila 😉

tara
9. apr 2015

@kate21 ked budes mat porod krasne za sebou, tak napises prosim? Viem, ze Bornay je uz v BS, tak sa tesim, co napises. 🙂

miska2812
12. apr 2015

Baby mali tu byt že skusenosti s nemocnníicou a tak a ja tu čitam len nejake škriepky...rodili ste tu niektora poslednou dobou ? počula som že miesto Epi tu maju rajsky plyn tak či o tom niečo viete 🙂

booklover
14. apr 2015

@miska2812 ja som tam rodila 7/2010 a 7/2014 a mne plyn nedávali, ani nenúkali. tak nech sa vyjadria ostatné mamičky. mala som hudbu podľa výberu, aromalampu, fit loptu, masáž chrbta a hrádze od pôrodníka a potom od manžela, sprchu podľa priania a nastavenie pôrodného kresla podľa priania.

iva04
22. apr 2015

@dulkagabulka ja som obe svoje dcery odrodila v BS a to som z BB. Od kamosiek viem "nastastie" len z pocutia o pristupe v BB - oni este aj nohy privezuju ako v dobe kamennej !!! Kazde druhe dieta ma zlomenu klucnu kost a odprezentuju vam to ako matke ako samozrejmost ze nic sa nedeje. Tam sa zamerajte prosim !

Na BS nedam dopustit !!! Uz ma unavuje ako sa vela "osob" snazi ociernit pripadne zrusit toto skvele oddelenie a u koho su konkretne trnom v oku by ma zaujimalo.

iva04
22. apr 2015

@miska2812 epi nerobili co ja viem nakolko chcu mat mamicky pohyblive pri porode ale treba sa informovat priamo u nich. Ja som rodila 10/2004 a 01/2014

mouse33
23. apr 2015

Ahojte 🙂 chysta sa niekto v dohladnej dobe do porodnice v BS, alebo rodil niekto teraz? zaujimalo by ma aka je tam situacia. Dakujem. 😉

booklover
24. apr 2015

@iva04 vďaka 😉 aspoň nie som sama. mne aj v Zv povedali, že priväzujú nohy. Ale na margo toho Hainburgu: čítala som článok a keď tam chce ísť človek rodiť, tak musí byť v prvom rada výrazne solventnejší ako som napr. ja. ale určite je to každého osobná vec. ja som bola na slovenské pomery veľmi spokojná v BS.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod-po-s...

jamira
29. apr 2015

Dievčatá, nejaké aktuálne info, kto rodil poslednou dobou v BŠ? ...Ako to tam vyzerá? ....

dulkagabulka
30. apr 2015

Svetlo sveta uzrela odborná publikácia, ktorá má silu zmeniť situáciu v našom pôrodníctve.
"V súvislosti s poskytovaním pôrodnej starostlivosti dochádza na Slovensku k vážnym porušeniam ľudských práv žien, ktoré majú často systémovú povahu. Porušenia sa týkajú všetkých ľudských práv prítomných pri pôrodoch – napríklad práva na ľudskú dôstojnosť, na ochranu zdravia, na ochranu súkromného a rodinného života, na informácie, na rovnosť a nediskrimináciu, práva nebyť podrobená násiliu, neľudskému a ponižujúcemu zaobchádzaniu a i. Porušujú ich jednotliví zdravotnícki pracovníci a pracovníčky, zdravotnícke zariadenia, ale aj štát, Vyplýva to z dvojročného monitoringu a výskumu, ktorý realizovalo združenie Občan, demokracia a zodpovednosť v spolupráci s občianskym združením Ženské kruhy. Publikácia Ženy – Matky – Telá: Ľudské práva žien pri pôrodnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku je prvou publikáciou na Slovensku, ktorá sa zaoberá pôrodnou starostlivosťou v SR z pohľadu ľudských práv žien."
Pokiaľ vo svojom okolí poznáte tehotnú ženu, prípadne ženu, ktorú téma aspoň trošku zaujíma, určite jej dajte vedieť.
http://zenskekruhy.sk/temy/respekt-slobodna-vol...

mouse33
2. máj 2015

@jamira ahoj a ty mas v plane ist do BS, volako tu nikto nepridava prispevky, ze by tam nikto nerodil? ja som tiez zvedava, lebo chcem ist tam ale ziadne infosky tu nie su 😒

minaz
2. máj 2015

@mouse33 ahoj, najdi si skupinu pôrodnica Banska Stiavnica, tam nájdeš aktuálne info.

mouse33
4. máj 2015

@minaz ahoj, tak mi prosim posli link, lebo ja som nasla len tuto skupinu a potom konkretne uz o MUDr. Spilovi, dikes 🙂

minaz
4. máj 2015

@mouse33 https://www.modrykonik.sk/group/6485/
Dufam, ze to dobre skopírovalo,bo fungujem momentalne len na mobile.

gabrielle192010
14. máj 2015

Ahojte maminky chysta sa niektora z Vas v blizskej dobe rodit v BŠ?Ja mam termin 3jula a mam strach neviem sa tu docitat nic poriadne potrebovala by som nejake rady ako sa tam rodi teraz...vopred dakujem

booklover
15. máj 2015

@gabrielle192010 ahoj, v príspevku nad Tebou je link na inú skupinu, kde je živšia komunikácia 😉 ja som ju inak tiež nemohla nájsť ani cez MK ani na Googli. Tak skús ten link, mne fungoval. Veľa šťastia!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre