Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

tilko
14. júl 2009

No to je hlavné. Mňa to tiež zožieralo, že čo ak bude Jakubko neskôr chorý....ale mamka mi to hneď začala vytĺkať z hlavy. A keď si to tak vezmem,veď aj ja som vyrástla na umelom mlieku a nikdy som nebola nejako obzvlášť chorá a ani alergiu na nič nemám. 🙂 A vtej dobe neexistoval IMMUNOFORTIS 😀

ditka1
15. júl 2009

😀 😀 😀 immunofortis no presne,kedysi obycajny sunar existoval a hotovo.Ja si myslim,ze tie alergie nevznikaju z mlieka,to je predispozicne bud dane alebo nie,mlieko v tom rolu nehra,skor ci neskor ak dieta alergiu ma sa to prejavi aj bez UM alebo aj bez MM.

tilko
16. júl 2009

Mám za sebou blbú noc. Bola u nás príšerná búrka a keďže sme mali pootvárané okná v celom dome, behala som ako srnček a zatvárala. V kúpelni potopa, pracovňa len ofŕkaná (rovno pod oknom máme PC a ďalšie elektr. Keď som bola v práčovni, tak zhasla elektrika 😀 . To bolo ako zhororu triafať na schodisko, keď osvetľovali blesky 😀. Keď som si myslela, že už je všetko zachránené, zobudil sa Jakubko a vééééééééééľmi sa chcel rozprávať. Zaspal na 20 minút a potom si zmyslel, že je hladný. Zaspali sme o siedmej, to ma zase prišiel zobudiť MM a vzápätí telefonovala moja mamka. Tak som si dala kávu, čoto povybavovala na nete a práve počúva, že Jakubko už vstáva.

dadula84
24. júl 2009

ahojte baby...tak aj my sme sa rozhodli rodit v stiavnici....chodime tam uz na poradne,zatial sa nam to vsetko paci tak dufam ze to aj takto ostane....chcem sa vas opytat ci sa oplati zmluvnit si lekara?...zatial som sa stretla iba s primarom a este na uvz s takym mladym lekarom,kosicanom...obidvaja sa mi zdaju super...ale vraj su tam vsetci v pohodicke...tak poradte prosim 😅

tilko
25. júl 2009

dadula ja som nemala nikoho zazmluvneného a postarané bolo o nás perfektne počas celého pôrodu 😉

maruska22
26. júl 2009

dadula ani ja som nemal nikoho zazmluvneneho a ani som o tom neuvazovala, ked som tam chodila do poradne postupne som spoznala vsetkých doktorkov aj doktorky a vsetci sa mi zdali v pohode...tak si myslim ze sa ani neoplati zato davat peniazky..to radsej kup nieco pekne babatku 😉

adka12
27. júl 2009

Ahoj Dadula, ani ja som nemala nikoho zazmluvneného. Od 13tt som chodila na poradne k primárovi a pri pôrode som mala toho mladého košičana a sa mi zdal lepší ako primár 😉
Primár je na mňa dosť veľký flegmoš a tento mladý bol super, aj sme sa ma snažil pobaviť a rozosmiať trochu, ale sa mu to nepodarilo pri tých bolestiach a tlakoch na sále 😖
Ale fakt bol dobrý, aj môj manžel to skonštatoval po pôrode, že je rád, že som nemala primára ale toho mladého, aj jemu sa páčil jeho prístup a správanie viac.
Držím palčeky k pôrodu a hlavne veľa síl 😉

dadula84
4. aug 2009

konecne som sa sem dostala...dakujem babule za odpovede...nemame nikoho zazmluvneneho nakoniec...tak dufam, ze bude vsetko ok a budeme spokojni...aj mne sa zda primar taky flegmos a viacej sa mi paci ten kosican..priatelovi zase naopak...no ale este su tam aj ini lekari/lekarky co nas mozu odrodit...tak uvidime...a co porodne asistentky? tiez su vsetky v pohodicke? adka dakujem...este mame necele 2 tyzdne do terminu tak som zvedava kedy sa drobcek vypyta... 🙂

tilko
5. aug 2009

dadula moja skúsenosť je taká, že asistentky, sestričky, doktorky a doktori dokonca aj sanitárky boli veľmi milí a ochotní.
Prajem veľa síl, nech všetko prebehne hladko, aby si si mohla vychutnať pocit držať drobčeka v náručí.

dadula84
6. aug 2009

tilko dakujem...tak aj ja dufam, ze prebehne vsetko ok aj ked obcas ma napadaju kadejake myslienky....ale treba mysliet pozitivne tak sa ich snazim zahanat... 🙂 no dufam, ze nezacnem panikarit pri porode alebo co....baby a chodili ste na tu predporodnu pripravu?pomohlo vam to nieco?

dadadaduska
11. aug 2009

ahojte baby prosém vás sedím tu a som celá vykoľajená, v každej téme čítam o pôrodniciach v podstate som bola rohodnutá pre BŠ ale už také veci som tu počítala, že som úplne v pomykove a už tak povediac na pochybách aj keď vnútorný pocit mi vraví, že by som predsa mala ísť do BŠ, mám taký problém, že som počula že v BŠ nie je dobre vybavené novorodenecké oddelenie, že EPI nepodávajú ani keď si požiadaš a uhradiš tak ja fakt neviem..... 😖

mohli by ste mi prosím vás ktoré máte skusenosť dať vedieť realitu.... lebo už mám pocit, že sa reči šíria formou "jedna baba povedala...." ☹

tilko
12. aug 2009

dadula tá predpôrodná príprava je fajn. Dozvieš sa všetko možné, čo a ako robiť pred pôrodom, počas aj po a zoznamiš sa so sestričkami ale aj budúcimi mamkami .... a taktiež sa tam môžeš na všetko spýtať. Ja len odporúčam. Dávali nám tam aj rady ohľadom dojčenia, kozmetiky a oblečenia pre bábo, a taktiež čo všetko si máme so sebou priniesť a čo nám netreba, cvičili sme......

tilko
12. aug 2009

dadadaduska, EPI sa v BŠ nepodáva, povedia ti to hneď. Aj keď som bola pevne rozhodnutá, že bez EPI rodiť nebudem, po exkurzii našej pôrodnice a BŠ som bola jednoznačne rozhodnutá. Vyhral ľudský prístup a príjemné prostredie a taktiež to, že som po celý čas nášho pobytu mohla mať pri sebe blízku osobu a mohli sme všetko prežívať spoločne.
Taktiež je pravda, že keby sa vyskytol vážnejší problém, tak bábo aj maminu prevážajú do BB. Ale som presvedčená, že v BŠ je kvalitný team doktprov aj sestričiek.

dadadaduska
12. aug 2009

tilko - no čiastočne si ma povzbudila, aj ja som pevne rozhodnutá že bez EPI pôrod nechcem, bojím sa tej bolesti a toho všetkého... ale zase ma do BŠ láka tá možnosť byť s blízkou osobou, čo si myslím že mi veľmi pomôže a tie samostatné izby, čo tuším na Slovensku zatiaľ inde nie je, v iných nemocniciach je max. 1 izba osamote ak sa mýlim tak ma oprav

a čo sa týka vážnejšieho problému, čo pod tým mám chápať ???? vieš lebo sa mi nezdá, že taká špičková pôrodnica kde prichádza na svet toľko detičiek sa o nej hovorí že nemá novorodenecké oddelenie.... niečo tam mať musia a potom narodí sa tam nespočetný počet detí a maminy tam s kľudným svedomím rodia....

dadula84
13. aug 2009

tilko tak sme boli aj na tej predporodnej priprave...bolo fajn....pokecali sme,posmiali sa,pocvicili...pohoda...v nedelu mame termin tak uvidime kedy sa to rozbehne...hadam nebudeme prenasat... 😠 aj ked primar povedal ze to na porod este nie je....nemate baby nejake rady na rozbehnutie? uz by som taaak chcela mat drobca v naruci.... 😵 a este som chcela....ako je to s klystirom? ked chcem len ten maly(Yal) treba si ho priniest alebo ho tam maju?nejako som to nepostrehla....ci odporucate ten klasicky?alebo ziadny?

adka12
14. aug 2009

Dadula aj mne primár povedal, že to na pôrod nevyzerá a onedlho bola malá na svete 😀
A inak ja som mala klystír nejaký lepší. Malý taký klasický s nejakou chémiou a lepší (za príplatok myslím 83centov) sa mi zdá že s vodou. Ale sestrička povedala, že je to v podstate to isté.
A klystír si daj, nie je to až také strašné a po pôrode ked nebudeš vedieť tlačiť a tým pádom ísť na veľkú potrebu to oceníš. Ja som si tiež kúpila glycerínové čípky ako mi tu baby poradili a chodila som pekne každý deň na veľkú. Prvý krát som išla sama až po týždni ked sme prisli domov z porodnice.

Dadadaduska oni tam majú inkubátor, takže asi prevážajú len fakt vážne prípady.
Moja mala pri pôrode 2260gr. a v inkubátore ani nebola 😵
Ale je fakt, že u nás v BB to dosť kritizujú, že ženy idú do Štiavnice kvôli pohodliu a ked je problém, tak je im aj BB dobrá. A ja už pôjdem určite rodiť druhé bábo do BB.
Ja som vychytala takú sestričku k pôrodu (krátke ryšavé vlasy) že hrúza....
Len do mňa kričala, že mám riadne dýchať pri kontrakciách a keď som nevládala tlačiť (po 19 hodinách) tak zase len hučala do mňa. Mi bolo normálne do plaču 😢
A odrodil ma ten mladý košičan - ten bol fajn.
A vieš ešte čo sa mi nepáčilo? Malú ked obriadili, tak mi ju nepriložili, ale dali jej flašku. A samozrejme nekojíme - ani sme nezačali, lebo stále jej pchali flašu s Nutrilonom 😠

dadula84
15. aug 2009

adka dakujem za rady....tie glycerinove cipky mam aj ja pre istotu...uvidime no ako to vsetko pojde....uz by sa drobec mohol pytat von 😅 .....a inac si ma dost zarazila s tym kojenim...ved tam vsade hovoria ze flase a umele mliecko nepodporuju a snazia sa aby mamicky plne kojili... 😕 aj ked minule som si vsimla mamicku s flaskou a nutrilonom v ruke 😒 hmm... ja by som chcela kojit tak hadam nam to pojde a podporia nas v tom v nemocke... 😔

adka12
16. aug 2009

Dadula tak im skús povedať, aby ti ju priložili aj hned po pôrode ešte na sále ak sa to dá. Ale myslím, že hej, lebo som videla dosť fotiek kde mamičky kojili už na stole...
Mne malú nepriložili a potom ked nechcela odomna cuckať hned jej vopchali flašu.
A kedy máš termín? Čakáš chlapčeka alebo dievčatko. Máte vybraté meno?
Inak zazmnluvnila si si nejakého lekára?

dadula84
16. aug 2009

no tak dufam, ze to pojde...adka mam to kojenie aj v porodnom plane tak mali by to respektovat.... 🙂 termin mam dnes 😀 ...a mal by to byt chlapec.teda snad, lebo do 8 mesiaca tvrdili ze je to dievcatko.... 😀 ...ale to je jedno co to bude hlavne aby sme to zvladli a boli zdravi...konkretne meno este nemame vybrate,mame viacej moznosti co by sa nam pacilo ale sme si povedali ze sa presne rozhodnme az ked drobca uvidime... 😵 zazmluvneneho nakoniec nemam nikoho tak hadam to vsetko bude ok a budeme spokojni....juuj som sa zobudila s tym ze ma totalne boli zaludok a je mi celkovo nejak divne...zeby uz to boli nejake priznaky? no mohli by.... 😀

adka12
16. aug 2009

No tak ti budem držať palce. Mne to začalo tak, že som mala "upratovací syndróm", potom som bola nervná asi 3 dni a nakoniec som bola v nedelu strááááááášne unavená, v noci sa mi nedalo vôbec spať a o 4-tej ráno v pondelok mi praskla voda a už to išlo....
Potom sa ozvi, ako ste dopadli, som zvedavá čo budeš hovoriť ty na Štiavnicu.

tilko
17. aug 2009

dadula tak sa teda držte a nech je všetko v poriadku.

ja som sem nemala ani čas nakuknúť, včera nám vyliezol prvý zúbok a dnes už druhý 😀
tak sa motám stále okolo malého a snažím sa mu zmierniť bolenie ako sa len dá, strašne je chudáčik nervózny

mne malého priložili hneď (a to sa narodil 00:05) a dokonca sa sestrička veľmi snažila aby sa malý prisal, ale on chcel stále len spinkať a nás mal v päte 😀
hlavne veľa pi vody, ja som mala zo sebou dve celé balenia Lucky, tiež som pila čaj od Welwdy na podporu tvorby mlieka, a mala som aj homeopatiká a stará mama mi každý deň robila vtáčie mlieko.
Mlieka som mala viac než dosť, ale Jakubko sa rozhodol, že bude radšej Nutrilon, čiže nebol kojený vôbec, hoci mi v pôrodnici s kojením pomáhali aj detské sestry aj pediatrička. inak tej vďačím za veľa, hlavne, že donútila po dvoch dňoch moje dieťa vôbec niečo vypiť a tak mi nevadilo, že to bolo z fľaše a umelé mlieko. Hlavne, že neskončil na infuzkach a dehydrovaný.

segricka
18. aug 2009

adka, asi ti malu neprilozli, lebo si bola vycerpana z porodu. ja som v stiavnici rodila obe babatka a obidve mi prilozili hned ako ich obriadili. dokonca starsiu mi prilozili na brusko este s pupocnou snurou /vyssie nemohli, pup. snura bola prilis kratka/. mensiu mi hned neprilozili, lebo mala malo kyslika pri porode, ale hned ako ju dali do poriadku, mi ju dali, este pocas tych 2 hodin na porodnej sale.

adka12
19. aug 2009

Segrička no je to možné, ja som rodila 19 hodín 😖
Inak my sme sa možno aj stretli, ked tvoja Saška má tiež 1 mesiac a 3 týždne ako moja. Ja som rodila 22.6.

segricka
24. aug 2009

Obe máme Alexandry? No určite sme tam boli naraz, rodila som 25.6.

sabrinaaa
26. aug 2009

ja som tiez rodila 2deti v BS a hned mi ich prilozili k prsniku a rodila som tiez dlho neviem potom od coho to zavisi,ja som sa tam stretla len s krasnym pristupom,vsetci boli nadmieru mili a ja som bola nadmieru spokojna a to som z BA.To vsetko zavisi od velkej nahody ale niekedy aj od povahy rodiciek,ked 100rodickam sa tam paci a dvom nie tak vobec netreba rozmyslat ze tam nejst rodit. 😉

dadula84
1. sep 2009

tak konecne som sa sem dostala...Timothy sa narodil 22.8.bolo to dost narocne ale zvladli sme to...maleho mi vraj hned polozili na brusko a po osetreni prilozili na didku ale ja si to vobec nepamatam take mam vypatky...kebyze mi to priatel nepotvrdil tak ani neuverim....ta bolest mi nejako zablokovala mozog alebo co...inac odrodila ma uplne cudzia doktorka ktora tam zastupovala myslim ze zo ziarskej nemocnice a aj sestricku sme trafili taku nie velmi privetivu...takze porodny plan mi bol tak akurat na prd...asi to funguje len pri primarovi...takze radsej si ho zazmluvnit ak chcete nieco naviac...no a co sa tyka kojenia tak velmi zazlezalo od sestriciek...bola tam jedna ktora namiesto toho aby pomohla v kuse hucala ze on to nevie a treba flasu lebo musi jest kedze mu zacinala zltacka...takze sme dvakrat dostali umele mlieko...ale potom sa sestricky vymenili a prisla taka ktora bola neskutocne trpezliva a v kuse nad nami stala ze on sa chyti a aj sa chytil...takze jej vdacime za to ze domov sme uz sli plne kojeni...obcas nam to este dobre nejde ale hadam to zvladneme...no a celkovo by som to zhodnotila asi tak ze by som tam sla rodit znovu...hlavne sa nam pacilo to ze priatel mohol byt s nami a pomahat...ja som bola taka znicena ze neviem ako by som starostlivost o maleho zvladala sama...takze asi tak 😉

miskachrumka
2. sep 2009

sabrina oni sa soaravju podla toho ci si domaca alebo z blizkeho okolia alebo ako ty az ba to im robi cool reklamu tak preco by sa nemali sparavt dobre to jemoj nazor !

miskachrumka
2. sep 2009

ale niektore sestricky napr.Blazka no ona je sanitarka ale to je zena na nezaplatenie !!!!!!!!!ale odisla z tade takze je to tam onicom su tam vecsinou mlade setricky si myslia o sebe ze su neviem co . 😠 ..................a s primarom som celkom spokojna! 😖

tilko
2. sep 2009

dadula, tak gratulujeme 🙂

Nech ste hlavne zdraví a to ostané si už zariadite 😀

miskachrumka, Blažka odišla? To teda hádam nie? Veď to bola žena neskutočne úžasná! ☹
Inak mám pocit, že sme chodili spolu na predpôrodnú.?

miskachrumka
2. sep 2009

tilko presne hej pametam si ta! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre