Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

vefi89
21. dec 2009

ja som teda v Štiavnickej nemocnici nikdy nebola, ale nepočula som na tú pôrodnicu žiadne chváli. radšej budem utekať do Zvolena.
A nech má tá nemocnica akékoľvek ocenenie, pokiaľ nie sú mamičky a budúce mamičky spokojné, myslím si, že im žiaden papier na to nepomôže

adka12
21. dec 2009

No konečne sa pridal niekto na moju stranu, ďakujem baby 😉
Ja som rada, že som odtiaľ odišla. Ešte mi aj papiere pri odchode zle urobili, stehy sa mi dllllho hojily a môžem ďalej menovať a to sú veci, čo sa ani pôrodu netýka 😠

busni
21. dec 2009

Adka, fakt to bolo take hrozne? lebo vacsina si tu porodnicu chvali......

vefi89
22. dec 2009

adka, ja sa len čudujem, prečo vlastne si sa trepala až do Štiavnice?? 😀 😀

je pravda, že pôrodnicu si veľa ľdí chválilo, al treba sa zamyslieť, v akom časovom rozmedzí. tá pôrodnica ide dole vodou a naozaj si myslím, že je kopec lepích pôrodníc.
ja som si vybrala Zvolen, lebo to tam poznám a nemala som tam nikdy nijaký problém, a to som tam praxovala 4 roky. je to tam naozaj super, či sestry, či lekári..tú vám odporúčam!!! 😉

eriqe
22. dec 2009

ono je to tazko takto hodnotit, lebo dobre a zle skusenosti sa najdu vsade. Ja mam proste svoje poziadavky, ktore mi v BB ani v ZV nevedia "dovolit" a ja som zase prve rodila vo ZV a uz by som tam nesla.

vefi89
22. dec 2009

Erique, ja netvrdím, že je to najlepia pôrodnica. Ja sa tam chcem vybrať rodiť preto, že tam dôverne poznám všetko. Ako aj postupy, návyky, tak aj personál. 🙂

eriqe
22. dec 2009

ja tiez nehovorim ze BS je najlepsia, ja s nou zatial osobnu skusenost nemam, ale kedze ma ZV sklamal, tak hladam nieco ine/snad lepsie

eriqe
22. dec 2009

v okoli mam 6 kamosiek co tam rodili a boli nadmieru spokojne, tak verim, ze budem aj ja. Ono je to asi aj o tom na com sama trvas, co od nich ocakavas a chces. Pri prvom porode som v podstate nevedela do coho idem, preto to teraz beriem uplne inak

ejasmeja
22. dec 2009

eriqe, ake mas predstavy o porode, ak sa mozem opytat, mne tiez moje nevedia (nechcu) splnit v mojom meste a preto uvazujem aj nad BS. ja cakam svoje prve babatko, teda jasne, ze vlastne skusenosti s porodom nemam, preto by som bola velmi rada, keby si mi poradila, v com ta sklamali pri prvom porode a co ocakavas od druheho? dakujem! 🙂

adka12
22. dec 2009

Vefi trepala som sa tam preto, lebo som tiež počula samé chvály a blá, blá, blá 😀 😀 😀

ejasmeja
23. dec 2009

imis, preco stiavnice nie? co take sa vam tam prihodlo? bol na vas niekto neprijemny? uz aj take som tu citala, na nejakeho mladeho dr. ze sa pred porodom mamicky vyjadril: "no to zas bude sranda"... tak to by som asi aj v druhej porodnej dobe mu odisla domov zo stola"... 😖

vefi89
23. dec 2009

adka, to si musela byt potom velmi sklamana 😅

adka12
23. dec 2009

no ja som bola. sestrička bola na mna velmi nepríjemná a nechali ma trápiť od obeda a nakoniec mi dali vyvolávačku až pred desiatov a malá sa narodila o štvrť na 12 v noci. a to mi plodovka odtekla a 4 ráno 😠
a napr. mna rodil ten mladý doktor a bol celý pôrod ticho, iba raz mi povedal, že vidím už hlavičku a to bolo všetko....
A navyše je to tam malé, musela som čakať, kým jedna baba odrodí ☹

ejasmeja
23. dec 2009

no tak neprijemny pristup - s tym sa zeny stretavaju, bohuzial, v kazdej porodnici. vzdy sa tam najde niekto, kto si pomylil povolanie, alebo vstal hore ritou a sprava sa arogantne a vyvrsuje sa na rodiacej zene, ktora by prave v tej chvili najviac potrebovala mily a laskavy pristup... 😖

kulinan
23. dec 2009

Adka, ja budem opat nesuhlasiť. Rodila som v štiavnici, a určite sa tam vratim. Mam to sice kus,ale určite zo zvladneme. Mne odtiekla doma plodova voda, v pohode sme zbalili ,sadli do auta a precestovali 2,5hodinky,dorazili a rodila som až na dalši den rano. Mam pocit že tato nemocnica nevyhovuje babenkam, ktoré ked trošku boli je zle. Ja som sa vytrápila tiež dosť,mala som oporu v manželovi a super sestričkach a doktoroch,vratane primara. Každu oboznamia že epidurál nepodavaju,tak načo sa tam take trepu,ktoré ho chcu. Bud to vydržiš,alebo chod inde. Podla mna si titul BFH zaslužia
Čo sa tyka priestorov, bola si sa tam vopred pozrieť,ak ti to nevyhovovalo,nemala si tam ist. Ja som s tym ratala, nič take sa nedeje. Ja vlastne neviem o čo vam ide, chcete mat všetko,priestor, super personal, opateru,....a dalšich xxxveci. Dajte si priority,ale neočiernujte tu štiavnicu
Su tam odbornici, a ak je nejaky problem v hocijakej nemocnici,niečo važne ,prevázajú ich aj tak na špecializovane oddelenia bud v BA, alebo MT,....
V prvom rade treba dôverovať

adka12
24. dec 2009

kulinan, keby si ty vychytala tú sestričku čo som mala ja a mala mi byť nápomocná, asi by si inak hovorila....

ilijanka
24. dec 2009

kulinan- nič v zlom, ale po odtečení plodovej vody treba ísť do pôrodnice čo najskôr, lebo pri tom môže dôjsť k prepadnutiu alebo pritlačeniu pupočnej šnúry a po 2,5 hodinách v aute už môže byť neskoro... 😒 Nehovoriac o tom, že po ceste sa môže niečo stať- môže byť nejaká nehoda alebo niečo a potom čo budeš robiť? Odrodíš v aute alebo v sanitke?
Mne na štiavnickej pôrodnici napríklad vadilo to, že na pôrodnej sále nie je sprcha ani wc- musíš prejsť cez celú dlhú chodbu, aby si sa tam dostla, čo ja som teda už na konci nezvládla, okrem toho na chodbe cez deň sedí kopa cudzích ľudí v civile- budúce rodičky aj s manželmi- a to tiež nemusí byť každému príjemné a neprispeje to k intimite pôrodu 😵 😝.

eriqe
24. dec 2009

ja si tiez myslim, ze ide o priority a to co clovek od porodu ocakava. Vo ZV tiez nie je wc a sprcha na porodnej sale a dokonca je wc so sprchou spolu, takze ked tam niekto je, mas smolu.
ejasmeja, ja chcem mat pri porode aj manzela aj dulu, porod chcem mat vedeny porodnou asistentkou, lekara len ak budu komplikacie. Nechcem mat rutinne podany oxitocin ako posledne aj ked som mala rychlo postupujuci porod 😠 Neprajem si nastrih, zvladla som to bez neho aj predtym. Dieta chcem hned po porode u seba, nechat dotepat pupocnik. Vysetrenia previest na bruchu. Maleho hned nechat prisat, bez umyvania, merania, vazenia. A s tymto vsetkym v BS nemali ziadny problem. Takze dufam, ze to tak bude aj pri porode 🙂

ilijanka
24. dec 2009

erique- nemáš pravdu- ja som niekoľko rokov pracovala vo ZV nemocnici, aj prvé bábo som porodila tam- na pôrodnej sále majú wc aj sprchu, je hneď vedľa čakacej miestnosti 😉 priamo na pôrodnej sále asi nemajú wc nikde na svete- to by asi nespĺňalo hygienický štandard 😅
V súčasnosti sa neodporúča nechať dotepať pupočník, pretože potom je oveľa vyššia pravdepodobnosť ťažšej formy novorodeneckej žltačky, ktorá vzniká pri rozpade červených krviniek plodu..
Myslím, že väčšina žien očakáva od pôrodu, že dôstojne a hlavne bezpečne privedie na svet zdravé dieťa 😉

ilijanka
24. dec 2009

a všetkým Vám prajem krásne Vianoce a hlavne veľa zdravia v novom roku

kulinan
24. dec 2009

Mila ilijanka,
stať sa môže všeličo,či v aute, či v sanitke,či doma,či v porodnici. Myslim že je priliš vela pripadov čo sa tyka každej spomenutej veci. Ak sa budem zapodievať čo sa môže stať, radšej ani nebyť. Ja som myslela pozitívne, po odtečení plodovej vody je doležite sa dostať do porodnice, tie časy čo uvadzaš,vieš kolko lekarov tolko názorov,každy postupuje inač,zažila som to na vlastnej koži v porodnici v čadci. A ked odtečie plod.voda,neodtečie uplne všetko,nikdy,takže je to len nejaka čast, netreba robiť paniku
Sice som bola v nemocnici,citila som sa veeelmi ale ozaj velmi neiste, to čo som mala naordinovane,som nedostala
Myslim že hlavne je ako to cele vnima buduca mamička,a ak sa citim dobre, tak vobec ale vobec mi nechybali sprchy na porodnej sale, bola som vyčerpana ale vdaka manželovi nebol problem prejst do tej sprchy
Čo sa tyka tych ludi, tak myslim že toto mi teda vobec nevadilo, čo je na tom zle. Ovela neprijemnejšie je ležať niekde v porodnici a zažívať denne tie krásne vizity, hm,nemysliš? TO JE NEPRIJEMNÉ
čo sa odporuča , sa hned aj vyvracia. Každy si vyberie to čo mu vyhovuje
Eriqe prajem prijemny porod a krásny zažitok,držim palce
Všetkym pekny zvyšok vianočnych sviatkov 🙂

ilijanka
24. dec 2009

kulinan, ako vravíš, každému vyhovuje niečo iné, ale je dobré, keď niekto napíše, ako to naozaj je 😉
Mimochodom, keď som tam ležala ja, tak vizity boli aj v BS. Pa

michaelak.
25. dec 2009

Ahojte!Tak aj ja sa pridavam k tym co nemali dobru skusenost s touto porodnicou.Kulinan citujem ta:Mam pocit že tato nemocnica nevyhovuje babenkam, ktoré ked trošku boli je zle. Ja osobne nepetrim k ludom ktore maju prah bolesti niekde "na spodku".Znesiem dost.Moja skusenost?Aby sa uz konecne na mna prisla pozriet pani doktorka"dokonala"sestricka mi povedala,kricte!Pretoze som tam nestonala,nevzdychala,nejojkala...A to som uz mala kontrakcie po minute.A primar ked ma prijal v utorok zahlasil zajtra do obeda odrodime.Obed presiel a zahlasil do 16h.to bude.A ked mi potom po cisarskom povedal to sme mohli hned ako sme vas prijali urobit cisarsky,tak to potesi...Vsak odbornik vidi,ze ked po podani liekov sa nic nedeje,voda odtecena vyse 24hod.,ziadne otvaranie...Neviem ja som si povedala nikdy viac BS!!!No ale fakt 100ludi 100chuti.Ja som kvoli tej porodnici bola aj presvedcena ,ze uz nikdy nechcem rodit.No a v prepustacej sprave som mala aj ja chyby aj v dcerinej aj v mojej...No ale fakt jedine pozitivne je to,ze manzel tam mohol byt s nami,samozrejme az ked sa konecne uvolnila nadstandardna izba.Prajem krasny zvysok sviatkov.

magdal1
25. dec 2009

V Cadci napr.su 2 porodne boxy, v nom muoze byt maminka po cely cas a priamo tam je aj sprcha a wc, takze ziadne behanie po chodbe.

eriqe
25. dec 2009

ilijanka, dobre sprcha aj wc je vedla cakacky, ale nie porodnej sale, takze v com som nemala pravdu? A je len jedna. Ja tu nikoho nepresviedcam, ze BS je ta naj porodnica, ja keby sa dalo, tak rodim radsej doma, ale kedze u nas porody doma povolene nie su, tak hladam co bude pre nas to naj. Pre kazdeho je to naj nieco ine. A hodnotit budem az po porode.

adka12
25. dec 2009

Tak ja som teda rodila v lete a sprchy a WCka boli v BS až na opačnom konci chodby a ked ma poslala sestrička na WC som myslela, že ju zabijem... Ja už som tlačila v predmiestnosti a ona ma ešte poslala na WC cez tú celú chodbu. Samozrejme som nešla, lebo by som porodila na WC. Potom ma museli cievkovať. Takže aj to WC nie je až také zanedbateľná vec! A sestrička ma tam mala poslať skôr - no ale ked mala inú robotu a mna si všimla len občas.....

ilijanka
25. dec 2009

erique, ale kde na Slovensku je wc priamo na pôrodnej sále?
Ja Ti prajem, aby si tú svoju naj pôrodnicu naozaj našla a aby si bola spokojná...
Ja iba píšem, čo vadilo mne, Tebe to možno nebude 😉

eriqe
25. dec 2009

som myslela, ze niekde je, ked ste s tym mali taky problem. Mne inak vyhovoval priestorovo aj ZV aj ked som nemohla byt na vzdycharni ale vo vysetrovni, lebo tam bola ina kocka. Ja si urobim pohodu kdekolvek 🙂 ked tam bude so mnou manzel a dula

eriqe
25. dec 2009

len teda dufam, ze ich pustia, lebo teraz je hrozny problem s tou prasacinou, takze nepustaju nikoho k porodom ani v BB, ani vo ZV, neviem ako v BS, snad v pondelok budem vediet

jerry
27. dec 2009

dva pôrody, dvakrát Štiavnica 100 bodov . super nemocnica

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre