Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

tilko
29. dec 2009

Po dlhšej dobe som sem nazrela čítam zaujímavé skúsenosti. Ja som v BS rodila minulú zimu a nemám sa na čo sťažovať. Bolo to presne to, čo som potrebovala. A možno je to naozaj o ľuďoch a zhode okolností. Rodila som v noci (malý sa narodil 0:05), takže nikde nikto, žiadny cudzí ľudia, prázdna sprcha aj wc, izbu sme dostali 5 minút po príchode, robili sme presne to, na čo nás upozornili na predpôrodnej príprave, manžel mi bol stále po ruke, takže som sestričku ani nepotrebovala, doktorka aj sestrička ma stále chodili kontrolovať a vypytovali sa či niečo nepotrebujem....na pôrodnej sále ma obidve povzbudzovali, radili ako dýchať, ako sa uložiť a otočiť....s manželom stále milo komunikovali aj žartovali (hoci mne do smiechu nebolo 🙂 ), detská sestrička (hoci bola polnoc) mi pomáhala malého priložiť aj napriek tomu, že nám stále zaspával.....a aj ďalšie dni v BS boli príjemné a s manželom sme si ich pekne užili. Možno patrím medzi tie, čo mali šťastie na príjemných a milých ľudí. 😉

zuzanalv
15. jan 2010

Ja sa tiez pridavam k spokojnym mamickam co rodili v BS. Rodila som tam v r.2001 a v r.2009 bolo to super obidva porody predcasne ,vsetko ok pri obidvoch bola doktorka Podobenova bola velmi mila .

malalady
4. feb 2010

ahojte baby.. keby som chcela rodit v tejto porodnici posledný mesiac sa chodí tam k ním? či ako? 😉 podajte mi prosím vás info dakujem velmi pekne

zuzanalv
8. feb 2010

Ahoj Malalady,ano od 36.tyz.chcu aby sa tam chodilo ja nie som z BS.ale povedali mi ze prvy krat v tom 36.tt ja som isla v 35+3 a v 35+6 som isla rodit

sambika
8. feb 2010

ahoj Malady, ja idem rodit do BS, ale som z BA 🙂 a s primarom som dohodnuta, ze pridem k nim do poradne v 36. a 38. tyzdni, a medzitym pojdem k mojej sucasnej lekarke, aby som bola na kontrole raz tyzdenne.

raffaella
10. feb 2010

Sambika, vdaka za odpoved, celkom to zaujima aj mna, kedze som tiez z BA a idem tam rodit 🙂 lebo na prvu navstevu idem v 36. tt, tak som vlastne ani nevedela, ze ako to chodi s tymito poslednymi poradnami. Tak drzim palce vsetkym nam mimostiavnickym (samozrejme aj stiavnickym 🙂), aby nam to vyslo vsetko v poriadku.

rencakm
12. feb 2010

Ahojte, pridavam svoj prvy prispevok. Chcem isť tiež rodiť do BŠ. Boli sme sa tam s manželom pozrieť v dec.09. Bol tam taký vysoky doktor, meno som zabudla. Môj dojem z neho bol taky vselijaky, akoby tam prave začinal, vela toho nenahovoril, možno nevedel. Mala by som tam isť o 2 tyždne, chcela by som sa stretnuť s p.primarom. Neviete, či sa dá na prvú kontrolu pred pôrodom dohodnúť ku komu tam chcem chodiť na tie kontroly?

zuzanalv
12. feb 2010

Ahoj,Rencakm ja som rodila v Bs.2 krat a vzdy som zacala chodit k primarovi a myslim, ze vsetky ktore tam zacnu chodit pred porodom automaticky berie on.Primar mi kazal prist pondelok,utorok alebo vo stvrtok vzdy okolo 10 tej hod. vzdy tam bol on.Rodila som pri doktorke Podobenovej aj ta je super len posobi tak nepristupne.Malo by sa tam chodit od 36.tt.

segricka
12. feb 2010

rencakm, zuzana má pravdu, na poradňu sa chodí k primárovi.
a ten lekár je síce "nový", ale len preto, lebo všetci ostatní sú tam ako inventár. ja som u neho rodila 2. dieťa a napriek tomu, že bol pôrod spojený s komplikáciami, zvládol ho v pohode a spolu s bambulkou sme mohli odísť z pôrodnice v normálnom čase. prvú dcérku som tiež rodila v BS pri dr. podobenovej, ale myslím si, že je to úplne jedno, lebo rodičky chodia kontrolovať počas pôrodu aj ostatní lekári a keby sa niečo dielo, tak sú k dispozícii.
ak chceš lepšiu predstavu ot om, ako fungujú, prečítaj si pravidlá pre BFH, myslím, že ich vo veľkej miere spĺňajú.
snažia sa o prirodzený pôrod, čo mne vyhovovalo, ale nie všetkým mamičkám sa to páči.
nehýčkajú ťa tam, ale pripravia ťa na samostatný pobyt doma s bábätkom.
ak máš nejaké otázky, pošli mi ich prostredníctvom IP, rada odpoviem.

držím všetkým budúcim maičkám palce. 😉

rencakm
12. feb 2010

Ďakujem Vám za info. Chceme tam isť spolu s manželom. 1.-krát som rodila v BB, bolo to pre mňa veľmi stresujuce, na sale som bola trikrat v priebehu tyzdna, lebo som sa neotvarala, takze som si to odtrpela trikrat v lahu na posteli s infuziou na vyvolanie porodu. Nemohla som sa ani pohnut, kontrakcie som mala vdaka ten infuzke kazdych 5-3minut od rana do vecera. No, nechcela by som to uz nikdy takto zazit. Nikto sa o mna neobzrel. Sestricka sa vyjadrila:Nejde to von tak lahko ako dnu. Nevladala som jej ani vynadat. Uz aby to bolo za mnou.

avila
17. feb 2010

Zenusky,

viete mi prosim poradit ako sa lisi apartman, samostatna izba a izba v hotely? Su aj cenovo odlisene? A rodinka Vas mohla prist pozriet kedykolvek alebo ma BS navstevne hodiny?

zuzanalv
17. feb 2010

Neviem,presne aky je v nich rozdiel ale aj v BS to niekto volal apartman ,niekto samostatna izba,ale v podstate to su izby s manzelskou postelou,televizorom,chladnickou,mikrovlnkou,detskou postielkou a prebalovacim pultom a este kanvicou a umyvadlom.Navstevy chodili za mnou aj mimo navstevnych hodin.Moj muz tam so mnou aj byval doobeda chodil domou a poobede chodil naspat.Za izbu sa plati 500 Sk cca16,50 eur na den.

segricka
17. feb 2010

ubytovanie v hoteli poskytujú pre mamičky, ktoré to majú do pôrodnice ďaleko a obávajú sa, že to včas nestihnú, resp. ho môžu využiť rodinní príslušníci, ak nemajú možnosť alebo nechcú bývať spolu s rodiacou mamičkou na samostatnej izbe.
v preklade to znamená, že hotel nie je súčasťou nemocnice, neposkytujú sa tam zdravotnícke služby a pod.
v samotnej pôrodnici môžeš byť na klasickej izbe /cca 3 mamičky na jednej/, alebo môžeš mať samostatnú izbu len pre seba a svoju rodinu. tam si robíš v podstate čo chceš, ak rešpektuješ pokoj ostatných. ja som tam mala po pôrode manžela aj so staršou dcérou, aj tam spali.

avila
18. feb 2010

Baby, zlate ste, dakujem. Teraz mi to je uz jasne. Povedze baby prosim uprimne, spokojne ste boli? Bo v okoli mam kopu ludi, ktori ma od BS odhovaraju, obycajne len z tretej ruky, co poculi.Mna ale prave to rodinne prostredie laka. A kedy Vam prilozili babatko do narucia a k prsniku? Sestricky pomahaju pri kojeni, ci viac menej je to na maminke?

zuzanalv
18. feb 2010

Ja som bola naozaj spokojna nemozem povedat jedno krive slovo.Prvy krat som tam bola v r.2001 .V 36 tt. mi primar urychlene vyvolal porod kvoli zlym prietokom ,maleho mi doslova zachranil,a to som lezala v inej nemocnici kde mi to chceli udrzat este aspon 2 tyz. bolo to na poslednu chvilu keby som neprisla,no nechcem si to ani predstavit.Maly bol cely modry,voda zakalena,zelena.Ked som ostala tehotna s tretim synom hned som vedela ze pojdem do Bs.To mi hrozil predcasny porod od cca.28.tt.Bola som v 35+6,ked mi zacala odtekat voda.Hned sme isli do Bs.Na prijme bol jeden doktor,nejaky neznamy,asi zastupoval,viac som ho tam nevidela,mi povedal ,,Asi to nebola voda ,no Vy v najblizsich dnoch nebudete rodit."Porodila som este v ten den poobede.Toto je jedine male minus co im davam.Samozrejme ze som si bola ista ze to bola voda,ved som isla rodit tretie.Len akurat ze jej bola malo.Maleho mi prilozili hned ako sa ohrial v inkubatore,nevedel si udrzat teplotu.Ak by som si mala vybrat zase by to bola Bs.

avila
18. feb 2010

Dakujem Zuzi... je to nase prve tak zvazujem, premyslam. Chceme sa tam ist s muzickom pozriet. Ale asi je este skoro. Nie som nejak extremne narocna, ale mam iste predstavy a obavam sa, ze od mojej nemocnice sa toho asi nedockam. Kiez by, lebo odbornici su tam dobri...

zuzanalv
18. feb 2010

Ved tam sa mozes ist pozriet aj teraz,aspon si to dobre premyslis.Ked som tam bola ja tak primer sprevadzal a ukazoval oddelenie paru,ktory boli uplne na zaciatku tehotenstva.

avila
18. feb 2010

Pisala som tam mail, ale zatial nic. Asi si treba tam zavolat, vsak?

zuzanalv
18. feb 2010

Zavolat je asi lepsie,ja som volala priamo primarovi nasla som na nete cislo.

avila
18. feb 2010

Brnknem mu, bude to tak lepsie. Zatil pa a dakujem, idem do hajan 😉

zuzanalv
18. feb 2010

pa,dobru noc

ivanalicka
19. feb 2010

Ahojte..
Tu štastný Oco.. 😀DD
Rodili sme v BS 1. februára 2010 a ten čas tam zaradujem k mojim najkrajším chvílam v živote.. Aj vdaka porodnici.
Pan Primar to tam perfektne vedie a ani ostatní nezaostávajú za ním.. Držíme mu palce, nech Tam vládne nadalej pohoda a spokojnost a aj ťažké výkriky a stony, ktoré vedú k tým zázrakom, ktorý sa nám dostal o 18:20.. t.j. Tejko Paleček..
To rozširovanie porodnice im dúfam vyjde, takže určite bude spokojných párov viac a viac..
Určite sa sem s manželkou vrátime, k diskusii..
Zatial všetkým Dovi..

http://www.facebook.com/profile.php?ref=profile...

laurajana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krista
27. feb 2010

moon1979 • Dnes ve 20:47
Ahojte mamičky, pokúšala som sa nájsť odpovede na tuto temu na fore, ale nenasla som. Bola by som velmi rada, ak sa najdu mamicky alebo oteckovia, ktori sa podelia so svojimi skusenostami s porodom a hospitalizaciou na sestonedeli v porodnici v Banskej Stiavnici. Chystam sa tam rodit uz onedlho, rada by som ziskala co najviac info ako ste boli spokojne, ako to tam prebieha a podobne.
Vopred dakujem za reakcie

zuzanalv • 3d • Dnes ve 20:51
Ahoj,Moon ja som tam rodila dva krat v r.2001 a v juli 2009. A co konkretne by si chcela vediet?Nieco som uz pisala minule na tejto stranke.

martina46 • 1d, 39tt • Dnes ve 20:52
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

moon1979 • Dnes ve 21:01
Martina, dakujem za link, idem si precitat, mne nevyhladalo absolutne nic Ak tam nenajdem nieco co ma zaujima tak napisem

moon1979
28. feb 2010

chcela by som vediet, kde sa zdrziava nastavajuca mamicka s oteckom v prvej dobe porodnej? nevidela som tam ziadnu miestnost ako inde - teda vzdycharen ako to nazyvaju. Predpokladam, ze ked budeme mat rezervovanu VIP izbu tak budeme tam, ale ak nie? Dakujem za odpovede

maruska22
28. feb 2010

Ahojky moon, ja som rodila v Stiavnici pred rokom...pocas prvej doby sa mozes este volne pohybovat po oddeleni, cize mozes byt na izbe, v sprche...ja som bola skoro celý cas na sále, lebo v tom case nerodila ziadna iná mamička, tak som mohla byt tam...myslim ze ked maju viac porodov, tak mozes byt v tej miestnosti cez ktoru sa vchádza na porodnu sálu, ale skus sa nato este presnejsie spýtat primára, alebo niekoho iného z personálu 😉

moon1979
1. mar 2010

a chodili ste aj na predpôrodnú pripravu? Vraj je povinna, ak chce byt aj ocko pri pôrode 🙂 Zajtra ideme prvykrat, tak som zvedava. Ako to prebieha na takej priprave? Mam len utrzkovite informacie o tom, ze sa cvici, nieco porozprava ...

zuzanalv
1. mar 2010

Moon,ja som nechodila ani raz a muza som mala pri porode. Mne ani o tom nehovorili ja som bola len na jednej kontrole a potom som rodila predcasne,takze asi nestihli,alebo viacrodickam to nehovoria,neviem, ale ani pri druhom som nechodilla,tiz bol predcasne

moon1979
1. mar 2010

no to je zaujimave, na stranke maju tiez uvedene, ze je povinna predpriprava, ja som prvorodicka a pytala som sa aj primara, vraj musime ist. Tak zajtra ideme prvykrat 🙂

zuzanalv
1. mar 2010

aha,tak pozno pre prvorodicku asi je povinna ale ja som minuly rok rodila tretie tak nic nove by mi nepovedali a ani by som nemala cas tam chodit a potom bolo to predcasne tak mozno nestihli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre