Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

segricka
1. mar 2010

tu pripravu zvladas zaroven s kontrolou, takze tam nemusis cestovat navyse. ja ju povazujem za dobru a vhodnu aj pre ocinov aj v pripade, ze pri porode nechcu byt. nech sa dozvedia o stave svojej manzelky, nie vsetci sa informuju. 😒

moon1979
1. mar 2010

segricka a ako to tam prebieha?

avila
1. mar 2010

Baby, ak vas spravne chapem, tak nemaju vzdychacku? Nejake tie fitlopty a tak?

zuzanalv
1. mar 2010

maju fitlopty aj rebriny a taku mensiu miestnost este pred salou aj ja som tam pred porodom chvilu lezala a skoro aj porodila,lebo na sale bola rodicka par minut po porode

avila
2. mar 2010

Zuzka a tam mozes byt aj s muzickom, ci ni? Asi si vezmem fitloptu vlastnu na izbu, ked pises, ze je to male. Co ked tam budeme 2?

zuzanalv
2. mar 2010

ano,mozes tam byt aj s muzom,len s tou izbou je to tak,ze nie ta ide na nu ktora ju ma prv objednanu,ale ta co skor porodi ma prednost,to znamena ,ze predo mnou ju mala objednanu jadna baba,ale porodila o 1den neskor ako ja tak ju dali mne,niekedy treba pockat na nu aj ja som pol dna bola na izbe s druhymi lebo som cakala kym sa uvolni

avila
2. mar 2010

Ako to myslis Zuzi, s tymi nadstandartnymi je nejaky problem? To ich nemaju dost? Ci som zle pochopila...

moon1979
3. mar 2010

baby a ako to vyzera na vizitach? dufam, ze nejake hromadne razie a "podivana"

zuzanalv
3. mar 2010

ale ked su obsadene,co sa stava casto,alebo skoro stale a uvolni sa, tak z dvoch zian ju dostane ta co uz porodila,aj ked by prisla neskor a neskor si ju objednala ako ta druha, co este neporodila.Neviem ci som to zrozumitelne napisala,aspon v vtedy ked som rodila ja to tak robili /7.2009/.

moon1979
3. mar 2010

a este som pocula, ze v niekde v areali je hotel? Lebo my sme trosku z daleka a ked bude nebude volna izba, manzela musim niekde nechat vyspat, aby mi po tych dlhych hodinach co bude so mnou hore bez spanku niekde nezaspal za volantom.
Zuzka a vizity ako prebiehaju?

zuzanalv
3. mar 2010

Ja som bola na samostatnej izbe s manzelom a ked bola vizita,prisiel ma primar zavolat do ordinacie,kazdy den rano.Neviem ako to bolo na ostatnych izbach,ale rozhodne sa neda hovorit o hromadnej vizite,lebo to chodil bud primar so sestrickou,alebo primar s jednou s doktoriek

moon1979
3. mar 2010

no tak to by bolo super, keby to takto prebiehalo aj na ostatnych izbach.

avila
3. mar 2010

Dakujem Zuzi, teraz to uz chapem... No nex bude ako bude, zbytocne sa stresovat predtym. Dost je toho aj tak 🙂

Moon a Ty si odkial ak sa smiem spytat?

zuzanalv
3. mar 2010

Baby,normalne Vam zavidim ja by som sla zase,mam len pekne spomienky.

moon1979
3. mar 2010

Avila, ja som z NZ 🙂

avila
3. mar 2010

Tak to mas dost daleko. Citala som, ze je tam ta moznost hotela pre maminky cezpolne 🙂 My sme zo Zv, tak som si povedala, ze pri najhorsom nohy prekrizim 😀

Zuzka, ma nalievas optimizmom 🙂

zuzanalv
3. mar 2010

No ,baby veru aj ja som musela ked,sme tam isli.Ale hned by som to vratila,ja som tam bola s muzom na obed chodil domov a vecer prichadzal naspat,povedal,ze tam bol ako na dovolenke

moon1979
4. mar 2010

no takze prvy den hospitalizacie mam za sebou. Ach jo, dufam, ze tu fakt budem len 4 dni, sice to je tu zatial v pohode, ale predsa, doma je doma. Trosku sa mi to skomplikovalo, objavili sa opuchy, ale primar mi slubil, ze 4 dni a bude fajn, tak sa spolieham, ze si pre mna manzel pride v pondelok 🙂
Lucili sme sa hroooozne dlho, akosi sme si na seba tak zvykli, ze kazde odlucenie je ako vecnost 😀 Uz nech je pondelok a samozrejme vsetko ok 🙂

Avila, ono NZ je len nejakych 110 km, takze to nie je az tak vela, akurat ze trosku vela dedin, takze cesta trva cisteho casu 2 hodiny. Ale ako prvorodicke porod snad nebude trvat 1.5 hodiny, tak to snad stihneme ako si napisala - prinajhorsom prekrizim nohy 😀

zuzanalv
4. mar 2010

A co moon,co hovoris.ako saTi paci ,kto je tam okrem primara?

avila
4. mar 2010

A naco si isla moon teraz? Nemas este termin, vsak nie? Ja Ti verim, ja bez muza som uplne stratena. Ked som bola minuly mesiac na 3 dni v nemocnici, tak som mu rukala do telefonu ako decko. Drzim palce, aby vsetko bolo OK 🙂

moon1979
5. mar 2010

Avila, tak to sme dve co vyplakavame do telefonu 🙂) Proste nie som zvyknuta byt od neho, ako male dieta 🙂 A navyse tym, ze sme trosku dalej a nekradneme, neda sa, aby chodil za mnou kazdy den.
Som hospitalizovana kvoli opuchom dolnych koncatin, bielkovinam v moci a zvysenemu tlaku, ale uz sa to upravuje, tak dufam, ze coskoro pojdem domov.
Termin mam za 4 tyzdne 🙂

avila
6. mar 2010

Aspon si to okuknes 😉 A spokojna si? Drzim palce, aby vsetko bolo OK. A tam je aj net alebo si si dosniesla laptop s modemom? Taky detail 😀

My sme spolu 8 rokov pomaly, z toho 5 rokov spolu zijeme a odlucenia tiez beriem strasne tazko. A nemocnica na psychickom stave nepridava. Ja som lezala so zapalom mocovych ciest, tak aby sa to neopakovalo, vypila som litre brusnicoveho a alchemilkového čaju 😀

Drzkaj sa a nezabudaj, ze ako sa citis Ty, vsetko vnima aj malinke, tak aj nasilu sa usmievat 😉 A pohlavie dietatka viete? Za 4 tyzdne, to je cubi-dup 🙂

moon1979
6. mar 2010

no musim povedat, ze takyto pobyt moc dobre na mna neposobi pred porodom, vidim totizto v priamom prenose aj problemy pri pôrodoch ... no a ked sem - tam pocujem zavijat niektore mamicky, tak stale viac a viac sa zacinam obavat ...

Laptop som si doniesla aj s netom, az tak dobre na tom nase nemocnice nie su 🙂

avila
6. mar 2010

Ved som si aj myslela, aspon nieco, aby Ti usiel cas 😉 No to verim, ze to nie je kto vie co. Aspon mas s kym pokecat a tak? A personal aky, v poho?

moon1979
7. mar 2010

sestricky a sanitarky su zlate, az na jednu taku mladu, ale vsak na kazdom oddeleni musi byt aspon jedna ropucha 🙂 doktory su tiez prijemni a detske sestry tiez velmi zlate, hlavne jedna, na tej vidiet, ze ju praca neskutocne naplna 🙂 a to je dobre.
co sa mi paci, tak vizity na izbach su len o tom, ze spytam sa - vysetrenia ak je treba tak vzdy sa robia na osetrovni, aj ked mi chyba plenta na odlozenie veci 🙂 ale uz aj na to som si zvykla

avila
7. mar 2010

Tak celkom fajn 🙂 Ale nebudes tam az do porodu, chcu Ta este poslat domov, ni? Vsak 4 tyzdne to je este dost...

moon1979
7. mar 2010

no to dufam aj ja, to by som sa zblaznila

avila
7. mar 2010

Tak drzim palce, nech su vysledky co najlepsie 🙂

annie13
8. mar 2010

ahojte mamicky
chcela by som sa spytat ci je mozne aj v takomto vysokom stadiu ist do BS, kedze uz som za 36 TT, mam spravene predoperacne atd a primar mi zamietol CR ze sa to da porodit aj normalne
neviem mam strach, kedze babo je KP on tvrdi ze je male 2857 g a ASI dievcatko a ze ked som druhorodicka ze to pojde
ja mam vsak strach aby som babu neublizila pri tlacenie kedze hlavicka ide nakoniec aby som vladala
neviem ci sa to da u nich riesit aj takto neskoro

zuzanalv
8. mar 2010

Ahoj,annie,samozrejme sa da ist do BS,aj teraz,ale velmi by som neratala s tym,ze Ti spravia CR,tam to robia len ozaj v krajnom pripade,mam s tym vlastnu skusenost a aj moje kamaratky co tam rodili cisarskym ,to az na poslednu chvilu,Primar je za alternat.porody a ani epidural tam nedavaju.Ja som tam porodila 2 deti z toho jeden vyvolavany v 36.tt mal byt CR pre nepostupujuci porod cakalo a vyvolavalo sa dovtedy pokym som neporodila sama cca 12 hodin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre