Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

annie13
9. mar 2010

dakujem zuzanalv
bojim sa aby som malej neublizila alebo neublizilo pri klasickom KP porode, dnes na kontrole to vraj este nevyzera na porod, neviem bojim sa

zuzanalv
9. mar 2010

a nechces sa tam ist pozriet a poradit s primarom

avila
15. mar 2010

Baby... otazka. Davaju v BS erarne oblecko pre babo alebo si mozem doniest vlastne?

pewsey
15. mar 2010

Zober si vlastne.

avila
16. mar 2010

Dakujem, bo s erarneho mam hrozu... Pewsey a kolko Ti ho tam cca treba?

dissenter
27. mar 2010

Ahojte no odporucam zobrat si oblecenie z domu mojej malej tam hned po porode obliekli ich oblecko a cela sa vysipala

avila
1. apr 2010

Baby a kolko toho oblecka mi je zhruba treba?

tinockaaa
2. apr 2010

My sme sa vrátili z pôrodnice v BŠ včera a musím povedať že erárne oblečenie vôbec nie je nejaké hrozné, ale ak budeš rodiť normálne tak tam budeš zhruba 4 dni, tak na každý deň nejaké body resp. košieľku, plus rezerva. dupačky tam nedávajú, len ponožky a balia do plienky a do perinky. dávajú aj čiapočku, a ešte odporúčam rukavičky, tie nedávajú a obe moje deti mali také nechty, že už len nalakovať, takže to určite odporúčam. 🙂

avila
2. apr 2010

Dakujem Tinocka a blahozelam k druhemu dietatku 🙂

Spokojna si bola so vsetkym? Inak si ma sokla s tymi 4 dnami, vedela som, ze pustaju po 5. Pri kom si rodila? A perinku mozem pouzivat svoju?

ilijanka
2. apr 2010

A prepáč, nepostrehla som, odkiaľ si?

ilijanka
2. apr 2010

avila, môžeš používať úplne všetko svoje, ja som dokonca používala látkové plienky a nikto nenamietal, myslím, že oni sú zvyknutí naozaj na všetky možné požiadavky, aké tak mamičky vznesú 🙂 .
Štandardne v každej pôrodnici si po normálnom nekomplikovanom pôrode, keď je mamička aj bábätko v poriadku, majú podmienku, aby dieťatko dovŕšilo v deň prepustenia 4x24 hodín, lebo vtedy berú odbery na skríning vrodených metabolických chýb- čiže krv z pätičky. V BS mi hovorili, že ak sa bábo narodí do cca 14:00 hod, tak sa môže ísť domov o 4 dni, ak neskôr, tak o 5 dní. Ale môže sa stať, že ak majú veľa rodičiek, tak Ťa pustia aj tak. Ak ešte chceš niečo vedieť, kľudne sa pýtaj.

ilijanka
2. apr 2010

Sorry, príspevky mali byť naopak 😉 😀

avila
3. apr 2010

Ahojky, ja som zo Zv. Kedy si sa tam isla Ili 1. krat kuknut? Mne pisal primar, ze mame dojst v 35.t.t. Nie je to neskoro? Som prvorodicka 😀 Na objasnenie.

A latkovky si posielala domov? My ich tiez budeme pouzivat, len som si nie jasna, ci to zvladnem hned na 1. sup v nemocke.

ilijanka
4. apr 2010

Ahoj, ja som z BS, takže nebol problém. Látkovky mi nosili domov, ale používala som ich asi až od 3.dňa, nikto nenamietal nič.

tinockaaa
4. apr 2010

Avila, tak ako píše ilijanka, bábo by malo mať 4x24 hodín pri prepustení,ja som rodila v nedeľu o pol tretej poobede, ale odchádzali sme asi o desiatej ráno vo štvrtok. A bola som spokojná so všetkým, oni tam naozaj vyjdú v ústrety so všetkým. Ja som rodila oba razy pri primárovi, pôrodné asistentky som mala prvý raz Dašku, druhý Zlatku, obe sú zlaté, v pravej chvíli vedia byť aj prísne 🙂 ale nie je to na škodu.
My sme boli prvý krát pozrieť asi v 25 týždni, v 35 sa už začína chodiť na poradňu.

avila
4. apr 2010

Diky baby. Ili, tak to si mala super, My asi budeme frcat na papierkach v nemocke, vsak si to potom vynahradim 😉

Tinocka, poradnou myslis psychofyzicku pripravu? To byva ako casto? Som citala, ze 3 krat do tyzdna?

A vyuzili ste tie elektrodiky na tlmenie bolesti? Mali ste vopred napisany porodny plan, co stacila dohoda priamo na mieste?

tinockaaa
5. apr 2010

Pred pôrodom sa robí raz do týždňa poradňa, tlak, moč, váha, záznam srdiečka, a prietoky. to býva utorky štvrtky a taktiež predpôrodná príprava, tuším od pol dvanástej. o elektrodoch na tlmenie bolesti neviem nič, mne pomáhala sprcha a homeopatiká. a pôrodný plán som nemala napísaný, ale ak si nejaký napíšeš určite ho budú akceptovať, prípadne sa dá dohodnúť na mieste.

raffaella
5. apr 2010

Ahojte dievcata,

cez vikend sme sa vratili z porodnice v BS. Som z BA a oplatilo sa velmi kvoli tomu cestovat a byt tam tyzden predtym. Rodila som pri pani MUDr. Podobenovej, uzasna doktorka s perfektnym a velmi ludskym pristupom a cela porodnica je skvela. Kazdy jeden clovek je tam slusny, dobre naladeny a akceptuju vsetky priania. Ja by osm nikde inde uz nerodila, boli sme s manzelom aj malickou velmi spokojni.

zuzanalv
5. apr 2010

Uz som to tu pisala,aj ja som rodila 2 krat pri Mudr.Podobenovej a bola naozaj super.Mam na nu len pekne spomienky.

avila
6. apr 2010

Baby a v tom 35.t.t. si mam do porodnice zavolat a objednat sa na poradnu alebo ako to funguje? Viem, ze tam musi byt so mnou i mm, ak chce byt pri porode, ale kedze tie poradne su cez den, to bude problem... Neda sa to indivindi?

raffaella
6. apr 2010

Avila, staci napisat mail primarovi, MUDr. Spilovi a on ti odpise, nech prides po 35. tt v P, U, Stv o 10h a tam sa uz dohodnete. My sme s manzelom absolvovali pripravu tu v BA, dokonca to nikto ani nekontroloval, ja myslim ze aj keby tvoj manzel nebol na tej priprave nic sa nedeje. Tam su vazne velmi otvoreni vsetkym alternativam. Prajem ti vela stastia a aby si vdaka tejto perfektnej porodnici mala rovnako krasny zazitok z porodu ako som mala aj ja a ostatne mamicky.

happy8051
6. apr 2010

pozdravujem vsetky kocky, co rodili, alebo sa chystaju do BS... ak by ste mali nejake blizsie otazky piste IP, mam tam susedku (MuDr Podobenova) a clena rodiny (MuDr Spila) 🙂)

avila
11. apr 2010

Zenusky, a strava bola aka v BS? Bo som pocula, ze v BB napr. porusuju vsetky zasady stravovania pocas dojcenia (paradajky, strukoviny a tak...)

raffaella
11. apr 2010

Strava bola na to, ze to bola nemocnica, celkom dobra. Na moj vkus sice bolo pricasto maso, ale inak to bolo dobre a pre baby po porode aj vydatne. Aj caj bol cely cas ku dispozicii a co ocenujem je aj to, ze aj pocas porodu som mohla jest a pit, co je vo vela nemocniciach uplne tabu. Oproti nemocnici je hned vleky supermarket, takze ak budes nespokojna manzel ti moze skocit do obchodu, prip. po obed do centra - je tam velmi vela dobrych restauracii 🙂

happy8051
11. apr 2010

ak by som mohla odporucat restiku, potom urcite Nad Kozakom v centre mesta, kompletne menu aj s ovocnou zlozkou a polievgkou za 3 eura.

avila
12. apr 2010

Dakujem 🙂 Keby som velmi somrala, tak budu mi kam skocit po obedik 🙂 co dufam nebude treba, vsak raffi?

tinockaaa
12. apr 2010

Ja som bola čo sa týka stravy celkom príjemne prekvapená tentokrát, pred troma rokmi sme dostali ryžu s hráškom, paradajkovú polievku, pomaranč ale teraz bola tá strava naozaj lepšia. Teda diétnejšia 😉 A keby niečo, tak CBA je hned vedľa nemocnice. 😀

lindauciatko
12. apr 2010

Dievcata,
ja BS tiez len odporucam.
My sme boli tiez so vsetkym spokojny, aj s erarnym obleckom, na druhy den sme sice zacali pouizvat svoje, lebo malicky sa vyhadzal, ale napr. erarnu perinku sme mali podla mna uplne novu.

avila
12. apr 2010

Tinocka no ved toho sa hrozim, ale hadam BS respektuje zasady stravovania dojciacej maminky.

Baby, co ste si tam vsetko brali? Vsetko podla zoznamu co maju na webe?

kazdovci
12. apr 2010

ahojte
ja som si v BS odkrutila prvy porod a chystame sa opat v juli 🙂
do porodnice treba zobrat vsetko co maju na webe, radsej niest domov nieco co si nepouzila ako nahanat manzela po obchodoch. neviem ci v zozname maju jednorazove poporodne nohavicky, tie sa mne ohromne osvedcili.
a priklanam sa k vsetkym nadsenkyniam. ja uz ani nejdem rozmyslat nad inou porodnicou...a navyse teraz ked rozsirili pocet apartmanov..my s mojim drahym na prvy pobyt v porodnici spominame ako na kratku dovolenku.fakt je to na nezaplatenie byt hned od prvych hodin spolu mama, ocko a drobcek.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre