Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

lindauciatko
12. apr 2010

Avila,
v postate podla toho zoznamu, len tych klasickych stvorcovych plienok ti bude treba urcite viac ako 6, radsej 16...
A nezabudni pre maleho ponozticky a rukavicky, na apartmanoch svieti slniecko do izieb az poobede, takze sa hadam zidu aj cez leto...

lindauciatko
12. apr 2010

Avila,
No a este vyhoda BS je ze sa ti tam do skrine naozaj vsetko zmesti. My sme mali na izbe taku fajn skrinu s posuvnymi dverami. takze radsej si pobal vsetko podla vlastneho uvazenia, nemusis sa bat, ze to budes mat hodene v cestovnej taske pod postelou ako v inych nemockach, kedze inde nemaju ani poriadnu skrinu...

avila
12. apr 2010

Diky baby, tak pojdem nabalena ako na dovolenku 😀 Ach jaj, Je to chore, ze sa tam az normalne tesim? U koho ste btw. rodili?

raffaella
13. apr 2010

Ja tiez odporucam tie jednorazove nohavicky, take sietkove som ja mala, su velmi dobre. Inak este odporucam pre babeno vlhcene obrusky. sice doma ich pouzivam minimalne, ale ta smolka co ide v prve dni sa lepsie cisti tymito obruskami. Nivea inak vyraba neparfemovane, sice tuto znacku nemam rada, ale tusimsu to jedine bez parfemu. No a este by som nabuduce brala vlastny lieh na cistenie pupceka, leob to treba 2x denne, tak aby si nemusela stale za sestrickami chodit, i ked su velmi ochotne. Ja som ako som uz vyssie spominala, rodila u MUDr. Podobenovej, neviem si vynachvalit, velmi dobry pristup, uzasne ma povzbudzovala na sale aj chvalila ako mi to ide a tiez je aj velmi dobra odbornicka. Ale ja by som sa nebala rodit ani u jedneho doktora, tam su vsetci velmi dobri a ludski, takze myslim ze to je jedno 🙂 Velmi odporucam aj ten apartman, mne aj manzelovi tam bolo vyborne 🙂 a aj malickej 🙂 Inak podotykam, ze v ten den ked som rodila nas rodilo 5 a napriek tomu som sa tam stretla len s ochotou a uzasnym pristupom. A tiez som velmi ocenila, ze som mala stale k dispozicii sprchu, loptu aj v sprche, a uuuuplne sukromie a klud s manzelom, co povazujem doteraz za takmer najdolezitejsie pri porode. 🙂

avila
13. apr 2010

Super odporucania, dakujem 😉

miichaela
13. apr 2010

Ahojte..
tak to sú fakt super odporúčania....
aj keď ete sale niesom rozhodnutá ale B tam prevažuje tak po tomto asi bude ešte viac

tinockaaa
14. apr 2010

Raffaella, tak to sme museli rodiť spolu tuším. 🙂 tak to v pôrodniciach inak vyzerá, ked sa blíži spln. 😀

raffaella
14. apr 2010

Tinockaaa, hej, to sme zrejme boli spolu 🙂 ja som byvala s mm na apartmane c. 5 a rodili sme 29.3. o 1.30 rano 😉

tinockaaa
14. apr 2010

Ja som bola na apt. 8 vzadu pri primárovej ordinácii a rodila som 28.3. o pol tretej poobede. V ten deň bolo naozaj rušno, baba z apt. 7 rodila po mne cisárskym, a ešte tam bola sestrička z nemocnice, tá tiež tuším rodila niekedy v noci s tebou. Včera ste boli na očkovaní?

dugyna
15. apr 2010

ahojte dievcata,
my sme tiez s mm viac menej rozhodnuty pre BS,
chceme sa tam ist este pozriet ako to tam vyzera 🙂
niektora ste tu spominali ze mate email na primara, nemohli by ste ho posunut dalej?vdaka

a kocky co ste teraz rodili, na apartman vas ubytovali az po porode alebo uz pocas I.doby porodnej?
na aprtmane je aj wc a kuplne?

tiez som z BA, takze na tu poradnu budeme musiet cestovat, ale podla nas to stoji za to
dufam ze ked pojdeme rodit tak bud ten apartman volny..musi to byt uzasne moct byt hned po porode spolu
cela rodinka, stresne sa na to tesime..
takze dufam ze ked sa tam pojdmem pozriet budeme po navsetve BS rozhodnuty uplne..

aj ja sa chystam kocky latkovat....a obaval som sa ze v BA by mi zakazali mat v porodnke latkovky...

lindauciatko
15. apr 2010

Dugyna,
ked napises na info@porodnicabstiavnica.sk, tak ti odpise primar... Aspon v nasom pripade to tak bolo.
Nas ubytovali na apartman uz pred porodom, kedze som prenasala (na stastie bol este jeden volny 🙂 , pred Velkou Nocou sa to v BS riadne rozrodilo 🙂
No a v BS si uz spravidla v 1 dobe porodnej na porodnej sale, v BS nie je vzdycharen.
Takze pocas prvej doby si bud na porodnej posteli, na fitlopte na sale, prechadzas sa po chodbe alebo si na fitlopte v sprche 🙂

dugyna
15. apr 2010

lebo niekde som citala, ze pocas I.doby mozes byt s mm na apartmane
dakujem za ten email 🙂

lindauciatko
15. apr 2010

Dugyna,
s tym nemam skusenost, neviem na isto.

dugyna
15. apr 2010

a boli si tam ubytovana aj s mm?

tinockaaa
15. apr 2010

Dugyna,
ja som časť prvej doby prespala na apartmáne aj s manželom. prišli sme o pol piatej ráno, ubytovali nás a pichli mi niečo, že aby som si ešte oddýchla, tak som si ešte pospala pomedzi kontrakcie.
A k tvojej dalšej otázke, WC a sprcha je na chodbe, na apartmánoch je len umývadlo. Ale nie je to také hrozné, človek sa aspoň trošku rozhýbe po pôrode. 🙂

dugyna
15. apr 2010

tinocka si mala rezervovany aprtman..alebo ste mali stastie ze mali volny?

raffaella
15. apr 2010

suhlasim s tinockouu, aspon sa clovek prejde. Oni aj odporucaju chodit po porode, ak sa ti da. Apartman sa rezervovat neda, rezervovat si mozes len hotel v nemocnici. 1. doba porodna - samozrejme, ze mozes byt s manzelom, ak je ovsem apartman volny. Mne o 11h dopoludnia praskla voda, tak sme zisli do porodnice (z hotela) a akurat prepustali jeden par z apartmanu, tak nam ho upratali, pripravili a isli sme tam. Bola som tam vlastne celu 1. dobu, az kym na mna neprisli necakane tlaky a sup ho na salu a porodila som do 20 min 😉 ked som rodila ja, tak ta krasna sala bola uz obsadena, tak len pripravili rychlo kreslo, mm supli do ruky ovladac, ze nech mi ho da do akej polohy chcem a islo sa na to 😀 este ma napadlo, ze tam sa nemusi chodit na posledne poradne. Ja som chodila tu do BA, v BS som bola len po tom 35.tt (primar s tym nemal problem) a do BS sme sli 2 tyzdne pred TP a mala sa narodila tyzden pred TP. Ako pise lindauciatko, pred Velkou Nocou tam bol poriadny naval - co suviselo podla lekarov so splnom 😉

joj, ale mne teda bolo v BS paradne, taky porod s takym prostredim by mala mat kazda zena 😉

raffaella
15. apr 2010

inak ma este napadlo, neviem ci viete...ale v BS po porode ozaruju poporodne zranenia (sitie) laserom, kazde rano na vizite. A dnes som sa pozrela na seba dole, ze ako mi to tam vyzera, a tu ranu som musela hladat, tak to mam krasne zhojene. A tiez som si tam nahrievala na ambulancii prsia biolampou, ked mi na 2. den tak hrozne bolavo navreli. A to, ze tam clovek ma tie vizity uplne sukromne (pridete na ambulanciu), ziadne hromadne, tak to je uplna parada. Za kazdych okolnosti max. respektovanie intimity 🙂

dugyna
15. apr 2010

rafafaela to sa tak dobre cita co pises... 🙂
preco ste boli s mm na hoteli..vy ste z BA odisli skor dobrovolne alebo ti kazali..nechapem to..
ja som myslela ze ked mi zacne nejak kontrhovat brucho ze sadneme do auta..a pojdeme tam..

avila
16. apr 2010

Dugyna, na hotel sa chodi pre to, aby to mamicky stihli, ked su z dialky. Ba je uz dost daleko, neriskla by som radsej. Ja som od BS 30 km a strasia ma... Ja som povedala, ze nohy prekrizim 😀

Baby a kolko je tam tych apartmanov, niektora pisala, ze taraz ich pocet rozsirovali... Inak tie vizity ma potesili 😉 A babetko je zatial kde? Ci ide so mnou?

dugyna
16. apr 2010

avila ja som prvrodicka..moja mam tiez neporodila za pra minut..takze myslim ze stihneme dojst
cesta trva predsa 2,5hod..to by sme mali v pohode -prvu dobu porodnu a este bude podla mna pokracovat aj tam...
no a mozno dojdeme akurat tak ze pojdeme na salu..
tak ale to ci by sme sli predtym do hotela zavisi aj od toho aky budem mat nalez na krcku a placente posledne tyzdne....
ak budem zavreta a neskrateny tak sa nemam coho bat...
podla mna v pohode...
neviem si predstavit ze by som bola sama na hotely tyzden pred porodm a bez mojho mm...

raffaella
16. apr 2010

Dugyna, isli sme tam tak skoro dobrovolne, nechcela som riskovat porod v BA, tak preto 🙂 Ono sice som bola prvorodicka, ale nikdy sa neda predpovedat, ci budes mat rychly porod alebo nie. Su prvorodicky, ktore od prvej kontrakcie alebo prasknutia vody porodia do 2 hodin. Aj take sa stava a treba s tym ratat. U mna neboli ziadne kontkracie, okrem poslickov, a zrazu len voda praskla. Neviem si inak predstavit cestovat s prasknutou vodou, lebo sice praskne a vytecie, ale odteka a vytvara sa nova az do porodu. Ja som si davala aj 3-4 nove vlozky kazdu polhodinu, sama by som tomu neverila predtym, ze kolko vody od jej prasknutia este vytecie. Ja som bola na hoteli aj s mm, takze nebol problem.

Avila, neviem kolko apartmanov tam je. Skus sa spytat primara, on je velmi ochotny, ti povie. A ked tam prides na poradnu, tak ti urobi exkurziu celym oddelenim 😀 Ja ked som sla na vizitu, tak mala bola s muzom na izbe. Vizita trva len par minut, lebo tam sice lezia aj nerodicky, ale rodicky maju prednost. Este ma napadlo inak, ze aj keby si si nieco so sebou nevzala, ci uz pre teba alebo pre babo, tak tam v budove je hned predajna zdrav.potrieb, kde maju vsetko a aj velky obchod pre babatka. Ja som si tam kupila vyborne a lacne kojace podprdy, lebo mi tak navreli prsia, ze som tie svoje, co som si priniesla neobliekla 😀

raffaella
16. apr 2010

Tinockaa, ano, pravdu mas, tu babu zo 7 si pamatam, chuda mala hrozne bolesti ☹ Hej, preto som rodila len tak narychlo, lebo ta ich sestricka bola na tej sale uz 🙂 ona porodila az po mne. Na ockovani sme neboli v BS, to vybavime nejako tu v BA. Teda snad to vybavime, lebo tu sa niekde dovolat to je beh na dlhe trate 🙂 Ale najradsej by sme ju ockovat nedavali vobec, ale co uz ked je to povinne, tak musime ☹

dugyna
16. apr 2010

rafafdeala a kolko dni pred porodm ste boli s mm na hoteli?
mas pravdu ale tie kocky to maju vacsinou v rodine..jedna znama rodila presne tak ze 2h cely cas-necele 2h. a jej sestra tak isto a ich mamina pri oboch..takze oni to maju v genoch 😉

sa tam chystame ist buduci tyzden s mm pozriet

raffaella
16. apr 2010

Dugyna, my sme boli tyzden predtym v penzione v centre Stiavnice a tyzden sme planovali byt v tom nemocnicnom hoteli. Ale napokon z toho bola len jedna noc, kedze mala sa rozhodla prist na svet 6 dni pred terminom 🙂

dugyna
16. apr 2010

rafaela a ten penzion kolko stal?a hotel v spitali je za 500sk na noc pre 2 osoby?
a tvoj muz si zobral dovolenku?ci si tam bola sama?a to ste sa sami rozhodli ist tam ..alebo dr kazal?

raffaella
17. apr 2010

penzionov je v BS velmi vela, cenove relacie od 18 eur tusim...hotel v nemocnici stal tusim nejakych 16, rovnako sa plati za apartman v porodnici. My sme mali so sebou notebook a internet, takze mm pracoval odtial. Nikto nic nekazal, sami sme sa rozhodli 🙂

happy8051
17. apr 2010

dugy, posli IP s otazkami co este mas, mozem odporucit aj penuion

dugyna
18. apr 2010

ok happy..porozmyslam ze co vsetko ma este zaujima a napisem ti do IP

rafaela dakujem 😉

avila
19. apr 2010

Raffaela, supis, ze tam maju aj obchod. Keby som nieco zabudla... Zacinam stresovat uz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre