Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

dugyna
16. máj 2010

to som aj ja ostala prekvapena ze by niekoho uspavali na sitie..nemyslela si tym len lokalnu injekciu??

lejlushka
16. máj 2010

V com nastala zmena? Vraj v pristupe primara. V podstate zazitky co odtial rozpravala mi pripominaju zazitok Mishik. Preto na tuto temu reagujem.

Dugyna... duly nemaju ziadne provizie z porodnic, platia si ich mamicky. Naopak, niektore porodnice nie su velmi nadsene pritomnostou duly, takze nevidim dovod preco by im mali platit a kto. Poistovna? Primar? 😀

moon1979
16. máj 2010

to je pravda, ze dulu nepovazuje personal nemocnice za pozitivnu, skor by som povedala, ze pristupuju k tomu stylom - dalsia osoba co zbytocne zavadzia a maju ich skor na smiech ... co je skoda. Ked som lezala na CTGcku, akurat tam bola jedna dula pri porode a personal mal z toho akurattak show, otras

dugyna
16. máj 2010

lejlushka prepac ale nevidim co je na tom smiesne , ked nejaka nemocnica ci porodnica podplati nejaku dulu aby prehovoril a rodicky ist rodit do ich nemocnice..bohuzial v zdravotnictve je vsetko mozne a aj toto ..tak nemajme zaslepene oci...

uprimne ja tiez moc nevidim vyznam v dule - ak je s vami pri porode manzel nakolko ak je s vami manzel tak je podla mna zbytocna...a ak nie je manzel tak mi pride ze clovek si zavola niekoho blizkeho k porodu..a nie cudzieho..
ALE ak si nejaka kocka vyberia na porod dulu lebo jej manzel by to nezvladol a z rodiny si tiez nikoho nevie predstavit kto by ju podporil a sama tam nechce byt..tak mi pride hlupe ak sa niekto z toho smeje a ma show...alebo ta zena dule vtom momente dovoreju a caka od nej totalnu oporu...a nie je na tom nic na smiech a ani na show..nakolko dula vie ako ma tu rodicku podporit...a setri tym pracu sestriciek aj lekarov..a ukludnuje rodicku takze personal by dobre skusenu a naozaj po odbornej stranke skolena zena..a nezavadzia a vie co ma robit. ze naozaj vie si svoju pradcu robit...tak je to podla mna pre tu zenu velke pozitivum..a aj opora a obrana pred nadavajucimi sestrickami a lekarmi...

dugyna
16. máj 2010

lejlushka ale aj tak vdaka za nazor ..k BS..aj negativny lebo ako som uz spominala zdalo sa mi az moc podozrive ze ziadne negativa tato nemocnica nema..a viem ze kadza urcite musi mat...a clovek si musi aj z pozitivnych aj negativynych zazitkov vediet zobrat to podtastne...

skoda ze nevies alebo nemozes popisat nejake konkretne situacie..co sa zmenilo..lebo je siroky pojem napisat ze sa zmenil postoj primara

anib
16. máj 2010

ahojte, dugyna,nie anestetikum,to neviem,ani som nevedela.co to je, uspali ma pod narkozou,prisiel ujo dr s pristrojom, nadychla som sa a hajaj 😖

dugyna
16. máj 2010

anib to je zvlastne ze ta uspali...na zasivanie...ked ta uspali placenta uz bola porodena? s tym som sa nozaj nestretla zeby uspavali na zasiavnie..nemala si tam nahodou nejake komplikacie?

dugyna
16. máj 2010

anib inak mas krasnu princeznicku 😉

anib
16. máj 2010

ahoj, placenta uz porodena bola, neviem, asi tazky porod, ja sa do takychto veci fakt nerozumiem, len mi strasne zalezalo na tom,aby bol respektovany moj porodny plan, a v nom som mala uvedene, manzel pri mne,a v pripade komplikacii,neprijmem cudziu krv - teda transfuzku, ale nebola som ,,kompikovany typ,, teda nic vazne som neprekonala, môj zdrav.stav bol dobry
a dakujem 😉

dugyna
16. máj 2010

tak potom naozaj netusim ..ked si namal nijake komlikacie ze oreco ti dali narkozu..pride mi to totalna blbost dat niekomu narkozu na sitie po porode /ako ja ti verim len nechapem preco/, ak sa mozem opytat tarsfuzku nie koli viere?

moon1979
16. máj 2010

svedkovia jehovovi odmietaju prijat krv .... ale v pripade, ze by nastali komplikacie, aj za tu cenu by si odmietla pomoc? aj za cenu toho ze by si to nemusela prezit? ja som dostala tri flasky krvi, skoro som im zostala na stole, tak som krvacala. A nechcem si ani predstavit, ze by moje dieta vyrastalo bezomna

moon1979
16. máj 2010

a zda sa mi az neuveritelne, ze ti primar nevyciarkol tuto tvoju podmienku ... v pripade velkej straty krvi je predsa ohrozeny zivot cloveka ...

dugyna
16. máj 2010

moon ja viem kto odmieta krvnu transfuziu preto som sa pytala na tu otazku ze ci koli viere...

moon na to su presne klauzuli ze ak je pacient v ohrozeni zivota atd..tak sa podava..ale su to strasn epravne tahanice...nemocnica versus pacient..a nemocnica by mala mat tlacivo ktore pacient podpise ak naozaj odmieta..a je svoj pravny..
takze jej to nemusel vykrtnut primar..ak mala nejake tlacivo..ktore chranilo nemocnicu a aj zdravotnicky personl pravne pred nasledkymi toho ze nechce transfuziu...

pokila sa vsak jedna o dieta tak je to komplikovanesjie..lebo je mozne to riesit cez socialku atd tam sa to opiera o chartu prav deti..atd..cize tam je to zlozitejsie..lebo ak rodic odmieta bay tieta v stave ohrozenia zivota dostalo transfuziu..moze sa to brat aj ako zanedbanie starotslovosti...

ale urcite to nepochopim ak sa clovek co ma male dieta rozhodne radsej zomriet ako dostat transfuziu..alebo sa rozhodne nechat zomriet svoje dieta ..ako by malo dostat trnsfuziu...

zeby to bola odpoved na otazku preco bola v narkoze po porode?

moon1979
16. máj 2010

dugyna, to som myslela len ako skonstatovanie, nemyslela som si, ze to nevies 🙂

no kazdopadne fakt tomu nerozumiem a nikdy taketo veci ani nepochopim. Ale kazdy musi vediet co robi. Pre mna zivot a zdravie dar 🙂

No a tiez som sa pohravala s myslienkou tej narkozy, ze preco asi, ked potom napisala ze odmietala transfuziu. No mozne je aj to, ze manzel bol pritomny, tak ked je rovnakej viery zrejme by to nedovolil ...

moon1979
16. máj 2010

jaj mam taky chod myslienok, ze ked si to po sebe citam tak pisem ako ... clovek z juzneho slovenska 🙂)) ale snad sa to da pochopit 🙂

dugyna
16. máj 2010

moon v pohode mne zase preskakuju pismenka..aj to mi napadalo ze ale ak bol jej manzel pritomny tak asi by to nedovolil ak boli rovnakej viery..ale mozno manzel uz tam nebol...
lebo k je napr cisarsky tam nazel nemoze byt..tak mozno ho poslali prec..

lebo naozja iny dovod narkozy nechapem..pri siti po porode narkoza..dava sa vzdy lokalny opich...

moon1979
16. máj 2010

tak to sa nedozvieme ... ale kazdopadne moze byt rada, ze vsetko dobre dopadlo a ze ma doma krasne zdrave dietatko.

dugyna
16. máj 2010

moon naozaj ma krasnu malicku princeznicku..a hlavne je ze su teda nakoniec obe v poriadku 😉

anib
17. máj 2010

ahojte, som uz spala..., takze reagujem az teraz:
To, ako som sa rozhodla bolo moja osobna volba, patrim k Svedkom Jehovovym, ale nie som fanatik, samozrejme som chcela tu najlepsiu zdravotnu starostlivost, ci uz pre seba, ale aj pre babatko. Preto som dlhsie vyberala pôrodnicu, vela citala na nete, hladala info o moznostiach liecby bez krvi a naslednej alternative. Cele tehotenstvo prebiehalo uplne super, vysledky boli vzdy ok, takze som sa neobavala nej.vacsich komplikacii, aj ked som si uvedomovala,ze pri pôrode môzu nastat. Tak ako pise moon, zivot je velmi cenny dar a mam k nemu uctu.
Uz dopredu som mala vypracovany porodny plan, a co sa tyka jedneho z bodov - odmietnutie transfuzie, prilozila som aj moje trvale splnomocnenie v otazkach zdrav.starostlivosti, ktore je nieco ako pravny dokument, dr suhlasil a podpisal, za co som mu velmi vdacna, preto som si ho vybrala, je ODBORNIK.
Co sa tyka krvi, predstavuje zivot, ale pravdou je, ze i cista krv môze predstavovat nebezpecenstvo infekcie, pretoze u pacientov sa docasne potlaca ich imunitny system, môze nastat imunit.reakcia, nakaza hepatit.,pohl.pren.choroby atd...
Preto, aj ked som proti pouzitiu krvi, suhlasim s alternat.liecbou. Mozno Vam to nebude nic vraviet, mozno viete, ze nieco take existuje, i ked nie vsetko tu na Sl-ku. Existuje mnozstvo tekutin - roztokov na udrz.krv.objemu, predchadzaju hyp.soku, taktiez mnohe lieky - proteiny mozu stimulovat tvorbu cervenych krviniek (erytropoetin), krv.dosticiek (interleukin-11) a roz.druhov bielych krviniek (GM-CSF, G-CSF), niektore zas vyrazne zniz. straty krv pri operat. zakrokoch (aprotinin,antifibrinolotyka) , alebo pomahaju znizit akutne krvacanie, potom tkanivove lepidla - pouz.sa vankusiky naplnene kolagenom a celulozou - na zastavenie krvacania, rôzne fibrin.lepidla a tmely, a v neposlednom rade existuje aj na Sl-ku pristroj na zber cervenych krviniek z rany, ktory funguje na baze vycistenia krvi a za pomoci uzavreteho obehu je krv vratena spat pacientovi, no a rozna ina chirurg.technika a postupy, ktorych Zakladom je: okamzite zastavit krvacanie a minimalizovat krvne straty.
Mnoho ludi odmietnutie krvi kritizuje, no coraz viac ludi ju odmieta nielen z nabozenskych dôvodov, ale aj mimoriadne dobre informovani pacienti - lekari, profesori, chirurgovia, asi vedia preco. Vysledky dokazuju,ze sa pacienti uzdravia skor, ked krv neprijmu, ale suhlasia s altern.liecbou. Kazdy predsa chce zit. Preto som sa rozhodla tak,ako som sa rozhodla, nie bezmyslienkovito,ale po dobrom zvazeni za a proti. 😉. A v tej zaverecnej faze manzel pri mne nebol.

lejlushka
17. máj 2010

Nemozem opisovat zazitky inych ked som pri tom nebola. Tu na MK som parkrat narazila na to, ze nejaka kamaratka opisovala porodnu skusenost druhej kamosky a dievky sa tu na ne osopovali ze nema co komentovat ked sa nejedna o nu... Takze preto. Ale ako vravim- v globale- pripomina mi to zazitok Mishik...
Osobne poznam asi 8 doktorov ktori po tom ako dosiahli v kariere ''nieco'', mozno svoj ''osobny vrchol'', zmenili sa o 180 stupnov. Nepristupny postoj k pacientovi, neochota, len rychlo odbyt nejakym ''zazracnym liekom'' a cau papa. Tiez poznam doktora ktory zmenil svoj postoj k pacientom pri osobnom, rodinnom zlyhani...

lindauciatko
17. máj 2010

Ja som rodila pri primarovi a nemam proti nemu ziadne vyhrady. Velmi si vazim jeho rozhodnutia pred porodom i pocas, hlavne ku koncu, nebol najlahsi.. ..A rodila som v marci 2010....

leveretka
17. máj 2010

dugyna, ja som už o tom počula, že ženu dali pod narkózu, keď bola moc dotrhaná, takže možné to je 😉 ono sa to inak ani asi nedá, keď sa poškodí krčok a treba šiť...to by bolo asi riadne šialenstvo to robiť iba tak...

chcela som sa opýtať, či niektorá mala pri pôrode dr. Broskovú alebo či si zazmluvnila buď ju alebo Podobenovú alebo to bola iba zhoda okolností, že boli pri pôrode, lebo boli v službe?

raffaella
17. máj 2010

Ja si takisto vazim vsetkych lekarov a sestry v BS. A tiez verim, ze keby som pri mojom stave rodila inde, urcite by som nemala taky krasny a prirodzeny porod.

Lejlushka, osopili sa zrejme preto, lebo takto vznikaju reci typu "jedna baba povedala" 🙂 No nic, vybrat si miesto porodu je kazdeho osobna vec a kazdemu vyhvuje nieco ine. Ja len zelam kazdej zene krasny porod a zdrave babatko.

anib
17. máj 2010

jo,jo suhlasim s leveretkou, asi to bolo preto, dr vravel,ze som bola potrhana hrozne, az po konecnik, som sedela na kupacom kolese, ako niekde na hawaji 😀 😎 , preto je ta lampa super vec, este aj ked som prisla domov,mi ju jedna kamoska pozicala, a ked som prisla po 3 tyzdnoch k primarovi na kontrolu, velmi chvalil zahojenie
a baby nebojte sa, kazdy porod je krasny, len jeden boli viac a druhy menej, ale kvoli nasim laskam malinkym sa to oplati vydrzat 😉

avila
17. máj 2010

Anib, nie je tu miesto na takuto diskusiu. Osobne respektujem tvoje rozhodnutie, ale nikdy ho nepochopim. Vsetky uvedene argumenty povazujem za iracionalne.

Baby, na kazdej porodnici sa najde nieco. Chvala panu Bohu je moznost vyberu a tak je to na vas, na nas 🙂

mishik
17. máj 2010

Aj mna chcel primar dat po narkozu pri siti. Lebo som bola potrahana az po stehno aj zvnutra. A bolelo ma to ked ma zasival aj po dvoch lokalnych injekciach. Stale vravel ze nech sa nemykam a tak... Ze to uz nemozem citit....Len tazko akemukolvek chlapovi vysvetlit ze je zasivanie "citit" ked jeho nikto medzi nohami nezasival 😀 Stale vravel: "Mam zavolat anesteziologa pani ....?Ved sa nesmiete mykat, inak Vas zle pozasivam. Doneste jej toho maleho nech sa tolko nemyka a nech pozera na neho...." Ja viem ze to myslel dobre, len ked do Vas tesie infuzka 12 hodin, tiez toho mate dost.

moon1979
17. máj 2010

bohaca baby, a to vas nenastrihli? potrhat sa az po stehno? neskutocne ... ja som sice rodila 26 hodin spontanne a nakoniec som skoncila na cisarskom, ale toto? ako ta mohol lekar nechat takto??? ved museli vidiet, ze nastrih bude potrebny

mishik
17. máj 2010

Nastrihli ma aj pri prvom porode, to som rodila v TN, nastrihli aj pri druhom porode, ale asi nepomohlo...3 dni som si nesadla, potom len na fit loptu, ale vdaka rade Dr. Pahuliho (mlady, prijemny lekar) som jedla Wobenzym a opuch a bolesti zmizli a domov som zvladla cestu ktora trvala 2,5 hodiny posediacky v aute bez prestavok. Este dalsi tyzden som citila tlak z nohaviciek ked som sedela v tureckom sede na jazvu medzi stehnom a ... Inak na druhy den po porode na vizite, ktore v BS prebiehaju tak že pred vsetkych si zena musi vyliezt na kozu a oni pozeraju (coz mi prislo tiez vseliako),primar vravel na moj opuch (mala som dva zadky za sebou 😒 ), no ona nevedela tlacit...

moon1979
17. máj 2010

kks toto je sila

segricka
17. máj 2010

mishik.
dlho som uvazovala, ci mam reagovat na tvoj opis porodu a hovorila som si, ze sa na to vykaslem, ale uz mi to fakt neda:
samozrejme kazdy porod je iny, porodnica v BS nie je idealna, aj ona ma chyby, ale za priebeh svojho porodu si si zodpovedna aj ty. vidim, ze si naozaj informovana (co vobec nemyslim ironicky), je zjavne, ze si si vselico pred porodom nastudovala.
preto si musela vediet aj to, ze prenasane tehotenstvo je rizikove.
opakovane si odmietala odporucania lekarov, ktori tvoje rozhodnutie respektovali, ale nemuseli s nim odborne suhlasit.
odviedli porod podla tvojich priani a preto teraz nezvaluj vsetku vinu na porodnicu, si za priebeh porodu a nasledne komplikacie spoluzodpovedna.
nechcem sa zbytocne rozpisovat, ale je toho viac, co z tvojej strany beriem ako neopravnenu kritiku voci menovanej porodnici. porod je pre zenu aj emocionalne velmi narocne a preto si hovorim, ze si si niektore veci brala prilis k srdcu a s odstupom casu sa na svoj porod budes mozno pozerat objektivnejsie.

v kazdom pripade: tesme sa, ze mame krasne zdrave deti 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre