Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

booklover
23. júl 2010

@avila dakujeme za prianie, aj Vam vsetko dobre! nech to rychlo prebehne a odmenou nech Ti je krasne babo!

rhodosbb
24. júl 2010

ahojte tehulky 🙂 pridavam sa k vam, co chcete rodit v BS 🙂 dnes sme sa tam boli s mm pozriet a porodnica aj doktorka na mna urobili dobry dojem 🙂 buduci tyzden uz budem 35tt, takze vo stvrtok sa chystame na prvu poradnu a zaroven aj predporodny kurz...potom dam vediet ako bolo 🙂

danabel
24. júl 2010

@rhodosbb ahoj aj my s mm sa chystáme pozrieť, ale nám odpísal primár, že máme prísť v 35.tt a to ty už v 35. ideš do poradne? Tak to by sme asi aj my mali ísť na "obzery" skôr.

rhodosbb
25. júl 2010

@danabel, ahoj 🙂 , no ta doktorka nam povedala, ze od 35tt by sme mali uz pravidelne kazdy tyzden navstevovat poradnu a tak to maju napisane aj na ich webstranke...mozno ze primar to myslel tak, ze ked pridete, tak rovno vybavite aj poradnu aj "obzery" nie? ale myslim, ze tyzden hore dole nehra ziadnu rolu, ja mam aj tak este 11.8. dohodnutu poslednu poradnu u mojho dokyho v BB, aspon budem pod dohladom dvoch lekarov a uvidim, ktory co povie 😀
daj vediet, ako si tam dopadla a aky dojem na teba urobil primar 🙂

danabel
25. júl 2010

@rhodosbb asi tam najprv zavolám, že by sme teda prišli budúci týždeň a potom by som už aj ja išla v 35. tt do poradne - ja mám ísť tiež ešte 10. 8. do poradne k môjmu v Lc. Potom sa určite ozvem ako sa nám páčilo - veď možno sa tam aj stretneme - mne dosť tvrdne brucho a maličká je dosť nízko, tak asi pôjde von skôr - tak nejak sa vyjadril aj môj doki. Chcela som sa ťa ešte spýtať, či si budeš vyberať aj pôrodníka a pôrodnú asistentku alebo to necháš na náhodu ? - vraj sú všetci lekári v pohode.. a preto si niektoré baby ani nikoho neplatia...

rhodosbb
26. júl 2010

@danabel, ahojky, mne posledne dni tiez riadne tvrdne brucho, ale je to normalne, uz sa pomalicky maternica pripravuje na porod 🙂 porodnika si vyberat nebudem, tiez som pocula, ze su vsetci v pohode, len dufam, ze apartmany budu v case ked tam budem, volne, lebo inac su baby na izbe po styroch a v tom pripade tam nemozem byt s mm...
zatial sa drz a mozno sa vidime 🙂

katrin31
26. júl 2010

@danabel @rhodosbb aj ja sa chystam do stiavnice, len este som nekontaktovala primara, lebo este ma caka jedno vysetrenie tu, ci budem moct rodit spontanne. poslednu poradnu u mojej doktorky mam 9.8..myslite ze staci ked pojdem az potom do stiavnice?

danabel
26. júl 2010

@katrin31 no neviem v koľkom tt. budeš toho 9.8. , lebo do Štiavnice sa chodí od 35.tt do poradne a ak chceš tak aj na prípravuv . Ja pôjdem tiež do Štiavnice v 35. tt. a potom ešte 10.augusta do poradne k môjmu a tam mu aj oznámim, že chcem rodit v Štiavnici, nech so mnou neráta. 😉

angika
26. júl 2010

ahojte, ja sa chystám tiež do stiavnice a pisala som tam mail, no a primar mi napisal ze mam prist PO 36. tyzdni... to ja neviem, kazdemu inak pisu? asi tam este brnknem, rada by som si to sla predtym aj obzriet, ci nemam prist skor...

danabel
26. júl 2010

@angika aha ... no nám písal že v 35.tt

danabel
26. júl 2010

ja som chcela ísť pozrieť tento štvrtok a to budem 34.+1 , tak hádam nás nepošlú domov, keď chceme len pozrieť...aby sme sa vedeli rozhodnúť...

angika
26. júl 2010

no ved ja tam este zavolam, v 34. tyzdni idem este k mojmu lekarovi a potom sa ozvem tam ze kedy teda prist... a neviete, ako su tie pripravy? v akych casoch? tam by som aj manzela chcela zobrat... a za poradne mi napisal ze pondelok, utorok alebo stvrtok okolo 10.... aj Vy tak viete?

danabel
26. júl 2010

Ano, majú to tak na svojej stránke napísané. Ja viem tak, že baby, čo chodili vo štvrtky do poradne, tak potom poobede bola tá príprava. Že je dobré ju absolvovať, lebo sa v niečo líši od príprav, čo robia klasické nemocky a že keď tá sestrička, čo vedie pripravu vie, že sú tam budúci oteckovia, čo chcú byť pri pôrode, tak sa im venuje, aby vedeli, čo a ako to bude.

angika
26. júl 2010

aha super tak diky za info 🙂

katrin31
26. júl 2010

@danabel dakujem..idem asi napisat primarovi

avila
26. júl 2010

@angika pripravy su v dnoch, kedy su aj poradne, t.j.v pon, uto a stv a 12 hodine. Ak chces mat niekoho pri porode, dobre by bolo, aby aj on prisiel. Inak su velmi hodnotne 🙂

V 35. alebo v 36., nie je to striktne.

angika
26. júl 2010

a to kolko tych priprav mam absolvovat 🙂 ? to nie je len jedna?

rhodosbb
26. júl 2010

@katrin31 ahoj tak ako pise @avila, priprava na porod je v tych istych dnoch, kedy aj poradna a zacinaju o 12 hod.
a manzel by tam mal byt, pocula som, vraj ho bez pripravy k porodu nepustia, ale neviem, co je na tom pravdy...
avila ty mas dnes termin 😕 , este sa nic nedeje? 😅
katrin, mozem sa opytat, ty si priamo z bb?

@danabel, ja tam chcem ist tiez tento stvrtok a to budem 34+3tt, cudne ako sa to pocita, ked ty mas TP 2 tyzdne po mne 😅 my tam pojdeme na 9 hod., lebo vraj vsetky tehulky idu postupne na nejaky pristroj (teraz neviem, ci sa nim meraju odozvy alebo nieco ine) a trva to cca20-30 minut, tak aby sme potom stihli o 12hod. pripravu...

@angika, je lepsie, ked tych priprav absolvujes min. dve, lebo pri prvom raze si nie vsetko s tm zapamatate 🙂

avila
26. júl 2010

@rhodosbb termin mam dnes 😅 , teda, mala som. Ten pristroj, to je CTG, kardiotokograf, meria srdiecko a stahy maternice, "ozvy".

@angika ja som bola na dvoch aj s mm, lebo najprv sa preberala 1. doba porodna a potom 2.

Drzim vsetky palceky 🙂

katrin31
26. júl 2010

@rhodosbb uz mam zistene ako to tam funguje,aj s avilou som si o tom pisala, len ja este neviem ako co, lebo neviem ci mi dovolia rodit spontanne kvoli cyste, ktoru mam v hlave..dnes som sa dozvedela ze v stredu idem s tym k doktorovi takze v stredu budem vediet. a az potom mozem kontaktovat primara..lebo v pripade cisarskeho asi ostanem v bb..aj ked by som nerada. nie som original bystricanka ale zijem tu siesty rok.v radvani..ty si priamo z bb?

danabel
26. júl 2010

@avila všetky nedočkavo čakáme na tvoje pocity a zážitky z pôrodnice a samozrejme aj na prvé info o bábätku, tak na nás nezabudni...
... nech už to máš rýchlo za sebou a voňavý uzlíček v náručí... držím palce

rhodosbb
27. júl 2010

@avila, aj ja sa pridavam k danabel a prajem ti rychly a bezproblemovy porod 🙂 a potom sa ozvy 🙂

@katrin31, ja som priamo z bb a tiez byvam v radvani, mozno sme sa uz aj videli len nevieme o sebe 😀 potom daj vediet, co ti doktor odporucil kvoli tej cyste...

katrin31
27. júl 2010

@rhodosbb my byvame na radvanskej..aj ty niekde tu? mozno sme sa uz fakt videli 🙂 v stredu dam vediet, co mi povedal. ani neviem ci ma do stiavnice budu chciet zobrat, aby sa nebali tej cysty..aj ked mi neurolog dovoli spontanny. ale mne to nerobilo doteraz ziadne problemy. ani neviem ze tam je. no uvidime.

angika
27. júl 2010

@avila tiež díky za info a prajem ľahučký pôrod a hlavne nech je maličký v poriadku 🙂

kristyk
27. júl 2010

Ahojte ja sa chcem opytat ci ste niektora rodili aj s vadsej dialky ja som z Lucenca a zvazujem nad porodom v B.S ale obavam sa ci to stihnem ,termin mam 7 novembra takze sa obavam aby nebol aj sneh...Alebo ci neviete ako to funguje ci sa tam uz chodi skor pred terminom viem ze je to individualne ale ak mate nejake svoje skusenosti prosim podelte sa snimi so mnou ,dakujem 😅

katrin31
27. júl 2010

@kristyk maju tam hotel, co patri k nemocnici a vacsinou tie co su z dialky tak pridu tam..ale neviem kolko sa tam plati..pozri si to na ich stranke. na inom fore som citala ze tam chodia baby aj z ba..

raffaella
27. júl 2010

@kristyk ahoj, ja som z BA a rodila som tam v marci tohto roka. Dobre je ist tam tyzden, dva pred TP, aby si mala istotu, ze to tam stihnes a budes uz sledovana aj tam. V BS je vela moznosti ubytovania, da sa vyuzit aj nemocnicny hotel. Stoji 16,60 na den/izbu. K dispozicii mas aj kuchynku, WC je na chodbe a sprcha v izbe.

Nie je podmienka chodit tam na poradnu pred TP. Treba prist po ukoncenom 35. tt a potom na poradnu kazdy tyzden, pokial podla potreby neurcia inak. Rovnako aj pripravu na porod mozes absolvovat v meste, kde byvas. Od nas ani nikto nechcel papier z predporodnej pripravy, mm bol so mnou od zaciatku az do odchodu z porodnice. Inak je to vyborna porodnica, vsetci lekari su tam velmi dobri, ja som bola mimoriadne spokojna.

danabel
27. júl 2010

@kristyk aj ja som z LC a zatiaľ nemám obavy, že by som to nestihla, 🙂 lebo niečo o pôrode a jeho trvaní viem. 😀 Také šťastie, že by prvorodička porodila za hodinu a štvrť asi žiadna nemá. 😀
Ak sa z LC pohnete hneď ako ti začnú kontrakcie, tak to akurát dojdete a môže začať samotný pôrod. Akurát ak by ti odtiekla plodová voda, tak si radšej v aute ľahni. Viem o viacerých babách, ktoré rodili v BS a nespomínali, že by to nestíhali. 😨
Ale ak by si si aj tak nebola istá, tak stále je tam možnosť ubytovania v hotely, ktorý je v areály nemocnice.

raffaella
27. júl 2010

@danabel je pravda, ze u prvorodicky je mala pravdepodobnost porodu do 2 hodin, ale zase treba ratat, ze vzdy sa moze po ceste (najma v zime) nieco pritrafit, oni to aj priamo v porodnici odporucaju, aj kvoli sledovaniu byt niekde pobliz. Ale samozrejme, je to na kazdej z nas ako uzna za vhodne. Ja som bola predsa len zdaleka, tak preto som volila radsej ist tam dopredu, ako aj ostatne baby co chodia z Bratislavy. neviem si inak predstavit cestu s odtecenou plodovou vodou, pretoze mne ako odtiekla, tak sa sustavne vytvaralo velke mnozstvo nadalej, zhruba kazdych 20 min som musela menit po 2-3 vlozkach. Zmiernilo sa to az po niekolkych hodinach, ked nastali kontrakcie.

Drzim palce baby, nech to stihnete bez stresov 😉

angika
28. júl 2010

no ja len tak... nedavno mi porodili dve kamaratky prvorodicky, obe tak do 2,5 hodin... no ale to mali stastie 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre