Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

rhodosbb
28. júl 2010

@katrin31, aj ja byvam na radvanskej, este zistime, ze v tom istom dome 😀 poslem ti IP

danabel
28. júl 2010

Ja viem, že všetko sa môže stať, ale momentálne sa nestresujem kvoli tomu 😀
Mne povedal doki, že sa narodí určite skôr a to mám termín v septembri. Niekedy už teraz mám taký pocit, že mi už ide vypadnúť - tak ma bolí spodok brucha. Tak preto je u mňa horšie s tým predpovedaním, že kedy to bude týždeň alebo pár dní do pôrodu, aby som sa tam mohla ísť ubytovať - je ľažké nad tým uvažovať a plánovať - aj tak sa to nejak samé zariadi - a ja dúfam , že čo najlepšie 🙂

kristyk
28. júl 2010

Dakujem za nazor este mam nejaky ten cas tak si rozmyslim...Drzim polec vsetkym

raffaella
28. júl 2010

@angika to su z tych stastnych 🙂 i ked ani ja sa nestazujem, lebo tie najhorsie bolesti trvali tak 2-3 hodky a potom bola mala na 5 zatlaceni vonku 😀 ja verim, ze to bolo aj kvoli tomu, ze v BS som mala neuveritelnu pohodu psychicku pocas celej 1. DP vdaka uzasnemu personalu lekarov aj porodnych asistentiek.

raffaella
28. júl 2010

@danabel viem, o com hovoris 😉 ja som napr. chcela ist do BS az tyden pred TP, ale muz ma prehovoril ist skor - 2 tyzdne a chvalabohu som dala na neho, pretoze mala prisla skor presne o tyzden. Takze keby bolo po mojom, tak by som to do BS nestihla a rodila v BA, co bola moja nocna mora 😀

rhodosbb
29. júl 2010

ahojte tehulky 🙂
prave sme sa vratili z BS, tak vam mozem opisat moje pocity a zazitky...

prisli sme tam o 9 hod., nevedela som, kde a ku komu sa mam prihlasit, ked idem na prvu poradnu, tak som natrafila na prvu ordinaciu s mudr. broskova a mudr. podobenova a na dverah mali napisane, ze dnes maju dovolenku 😕 ale zrovna prisla na chvilu do ambulancie mudr. podobenova (ta ista, ktora nam ukazovala porodnicu, ked sme sa tam prisli pozriet tyzden predtym v sobotu, ale to som este nevedela, ze to je doktorka), tak som jej povedala, ze som prisla na poradnu a ona sa tak usmiala a povedala, ze tak podte dnu, vezmem vas...
a absolvovala som kopu vysetreni:
tzv. zaznam - na ten cakalo strasne vela zien, takze som sa dostala na rad o dve hodiny, na samotnom merani zaznamu som bola 25 minut, platila som za to 0,40 centov, sestricky velmi mile a zhovorcive 🙂
sono - na druhom poschodi, kde uz doktor cakal medzi dverami a hned nas volal dnu, povypytoval sa na moj prvy porod a pri sone vsetko komentoval a ukazoval mm, kde sa co nachadza...len ma upozornil na to, ze pribrat 16 kg je dost vela, aby som si davala pozor a ja ze dobre, uz nejem 😒
dalsie vysetrenie bolo ekg na internom, kde sme cakali asi 15 minut, potom mi ekg zmerala sestricka, trvalo to cele asi 5 minut, sestricka tiez mila a zhovorciva 🙂
potom naspat do ambulancie za mudr. podobenovou, urobila mi stery a dohodli sme sa na dalsej poradni;
a posledne vysetrenie bolo na internom, kde mi doktor urobil predoperacne vysetrenie, to znamena, ze sa ma popytal na vsetky choroby, na lieky, ci beriem, ci mi puchnu nohy, skontroloval mi uzliny, dychanie, stitnu zlazu a stazovala som sa na pigmentove skvrny, tak ma poslal na kozne.
No a o 13 hod. sme sa konecne dostali do auta a mohli sme ist domov 🙂
takze sme tam stravili 4 hodiny, ale nabuduce uz hadam absolvujeme len ten zazna, ten hovorila doktorka, ze je najdolezitejsi; a dychacie cvicenia sme samozrejme nestihli, takze tie absolvujeme nabuduce 🙂

bolo tam celkom rusno, strasne vela zien s muzmi, vsetci pobehovali hore dole; co sa mi nepacilo, bolo, ze pacientky tam chodili pomedzi navstevy a cakajucich na vysetrenie na wc, sprchu, co pre ne asi nebolo velmi prijemne...

a primar vraj ide cca 18.8. na dovolenku

rhodosbb
29. júl 2010

ale som sa rozpisala 😀 ak sa chcete na nieco opytat, tak kludne piste 🙂

katrin31
29. júl 2010

@rhodosbb a ako to tam cele na teba posobilo?

rhodosbb
30. júl 2010

@katrin31 celkom prijemne a tak rodinne, vsetko na jednom mieste a aj ked mali sestricky frmol, tak boli mile 🙂
kym som bola na tom zazname, tak mm cakal na chodbe a akurat odprevadzali jednu rodinku s babatkom domov, tak im sestricka vysvetlovala ako treba babatko ulozit do postielky, ako do skrupinky, ze musi byt na boku, keby grckalo atd. tak mm hovoril, ze pocuval a ucil sa 🙂

angika
30. júl 2010

@rhodosbb diky za info... takze ked pojdem do prvej poradne, mam tam ist radsej hned skoro rano, ze?

rhodosbb
30. júl 2010

@angika, asi je lepsie prist hned rano, aby si bola medzi prvymi alebo potom az nejako tesne pred obedom, to tam uz nebola skoro ziadna pacientka a vsetko sa to tam tak ukludnilo a doktori aj sestricky tam boli stale, takze s vysetrenim nie je problem. inac mne doktorka podobenova povedala, ze mam chodit radsej v pondelok, ze tie su volnejsie, tak nabuduce idem v pondelok a porovnam to so stvrtkom...

rhodosbb
30. júl 2010

@angika, skoro rano alebo potom tesne pred obedom, to tam nebola uz skoro ziadna pacientka, vsetky uz boli vybavene, a doktori aj sestricky tam boli, takze s vysetrenim nie je problem...

angika
30. júl 2010

a to skoro rano je kedy 🙂 ? o siedmej?

zuzanalv
2. aug 2010

Zacitala som sa do Vasich prispevkov a normalne Vam zavidim ja som rodila v BS.presne pred rokom 31.7.a bolo tam super aj doktori aj sestricky,bol to neopakovatelny zazitok.

molka
2. aug 2010

Neviete mi povedať, prečo sa neodporúča rodiť v Štiavnici ženám, ktorým hrozí rizikový pôrod? Je to kvôli lekárom alebo vybaveniu?

sjusiquatro
2. aug 2010

@molka asi kvoli vybaveniu....ako som pocula od primara z BB, ze lepsia je porodnica v ZH.....

moon1979
2. aug 2010

@molka no problem je vtom, ze ak nastanu nejake komplikacie ci uz s matkou alebo dietatom tak prevazaju ich bud do ZH alebo BB. A tam zase pacientky z BS moc nemusia. Vraj zastavaju nazor, ze vsetky sa hrabu rodit do BS a ked nastane problem tak aj BB je dobra ...

V BS je problem vtom, ze tam nemaju potrebne vybavenie, ak by nastali vaznejsie komplikacie. A vtedy musia rychlo transportovat pacienta do najblizsej nemocnice do je bud ZH alebo BB. A je dost blbe ak napr. ty budes v BS a tvoje dieta v BB, lebo obidvoch Vas neprijmu. To je ta nevyhoda.

BS je super porodnica ale len v pripade, ak je vsetko bezproblemove. Tak je to aj vsade prezentovane. Ten rodinny system co tam maju sa fakt neda porovnat s inou porodnicou. Nie vsetky porodnice, ktore maju BFH certifikat to aj dodrziavaju. Ja som rodila v porodnici, kde tento certifikat maju a asi dam preverit ze zaco ho vlastne dostali... Vedela by som cele hodiny rozpravat ... Len tak napr. deticky sa ukazuju cez presklennu stenu a ani otecko si ich nemoze podrzat, pretoze je prisny zakaz ist na oddelenie a uz vobec nie s dietatom von na chodbu. Takze vlastny otec si podrzi dieta az na piaty den ked Vas pustaju z porodnice ... otrasne ...

V tomto je BS super, ze taketo sa tam nestane, navstevy tam mozete mat cele hodiny a nikto Vam nic nepovie. Inde je s tym problem.

Takze BS mozem len odporucat, lezala som tam na oddeleni, takze som mala moznost to tam aj vidiet, ale len v pripade, ze mate bezproblemove tehotenstvo

moon1979
2. aug 2010

@rhodosbb 16 kg je vela? standardne tabulky hovoria od 12-15 kg. nebol ten lekar taky mensi, skaredy, okuliarnaty - ja som mu hovorila Dr. Jackyl 🙂) Pozri ja som sa cele tehotenstvo drzala, na zaciatku 9. mesiaca som mala vahovy prirastok 11 kg. Ale potom to zacalo, zalievala ma voda, zo dna na den mi pribudli 4 kila, potom som sa odvodnila, na dalsi den o 3 kila menej, potom zase dalsi den 4 kila a takto dokola. Nakoniec ked som sa dostala na stol som mala vahovy prirastok 24 kg, bola som ako balon. Ale z porodnice som odchadzala z povodnou vahou aku som mala pred tehotenstvom, vsetko zislo dole. Bodaj by aj nie, ked som po porode za dva dni vycikala 9 litrov 😀

zuzanalv
2. aug 2010

Mne vyvolavali druhy porod v 36+3 a treti som rodila spontanne v 36+0 a vsetko bolo ok.Ten druhy porod mi vyvolali o 5 min.12 a to som tam prisla z inaj porodnice.

rhodosbb
2. aug 2010

@moon1979 presne ten doktor vyzeral ako ho opisujes 😀 taky bol cely vtipny ale velmi dobre okomentoval vsetko co videl na sone, povysvetloval bez toho zeby sme sa s mm pytali 🙂

happy8051
2. aug 2010

@rhodosbb to bol urcite MuDr Šiška 🙂

raffaella
2. aug 2010

@happy8051 aj ja si ho pamatam, raz som ho mala na vizite, velmi prijemny doktor a aj vecer ma dosiel skontrolovat, ci som OK 😉

standa82
3. aug 2010

Začítala som sa do Vašich príspevkov, pretože aj ja budem musieť ísť zrejme rodiť do BS. U nás zrušili pôrodnicke odd., ktoré bolo perfektné. Ja som sa tešila, že aj druhé dieťa budem rodiť doma, no nebudem. Ako tak čítam Vaše príspevky, zrejme sa netreba ničoho obávať.

molka
3. aug 2010

@moon1979 ďakujem za vysvetlenie. Ja som obe deti rodila na Antolskej v BA, kde sú podľa mňa odborníci, ale vadilo mi, že sme deti mohli ukazovať len cez sklo. Ja som riziková, ale ak by sa podarilo BŠ získať vybavenie, veľmi rada by som rodila tam. Ak sa nám podarí mať ďalšie dieťa.

altevita
3. aug 2010

@rhodosbb môžem sa spýtať, nebola si teda dopredu objednaná???

altevita
3. aug 2010

@moon1979 ja som pri prvom pribrala 20 kg, už ma primár v BŠ varoval, že ma nezoberie..... Ale myslím si, že kondičkou som bola na tom oveľa lepšie ako možno iné matky, lebo som celé tehotenstvo chodila pešo kde sa len dalo...... Ono je to rôzne, ale škoda, že tak berú ohľad na to priberanie, lebo teraz keď čakám druhé, tak som už pribrala 5 kilo a viem, že zase budem pri pôrode ako medicimbal, a čo mám robiť, keď mi tak chutí🙂)) a za rok boli aj tak všetky kilá preč....... a polovica ostala tiež v pôrodnici a to som prežila pohodový týždeň, takže je rôzne, podľa mňa by to nemalo byť také smerodatné......

tinockaaa
3. aug 2010

@altevita to ti fakt primár povedal že ťa nezoberie lebo si pribrala 20 kg? ja som pribrala pri prvom 26 pri druhom 22 nech som robila čo som chcela, druhé tehotenstvo som si sakra dávala na všetko pozor, behávala som do 4 mesiaca, plávala, veľa chodila, jedno dieťa som už mala doma takže kondička bola tiež riadna, žiadne vylihovanie pri telke a podobne a aj tak mi váha šla hore ako besná a primár mi len povedal že sa mi bude ťažko rodiť, ale nevyhrážal sa mi že by ma nezobral. 😨 Len mi povedal to čo pri prvom, žiadne minerálky a nesoliť. 🙂

rhodosbb
3. aug 2010

@altevita nebola som dobredu objednana, tam sa neobjednava, len chodis kazdy tyzden na kontrolu...
@standa82 asi sa naozaj nemame coho obavat, po porode dam vediet ako bolo a ty budes mat cas si to popripade este rozmysliet 😀
a s tym priberanim si tiez myslim, ze y to nemalo byt take smerodajne, mna sa vsetci pytaju, ze kde tie kila mam..., asi mam stastie, ze sa ulozili velmi rovnomerne a hlavne do prs 😀

standa82
3. aug 2010

@rhodosbb ...OK

standa82
3. aug 2010

@rhodosbb ...držím palce, nech ti to všetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre