Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

bubulacik
30. sep 2010

@katrin31 diky tak tam pojdem 🙂

leveretka
13. okt 2010

ja som si zaplatila k porodu Broskovu a bola perfektnnaaa 😵 😵 😵

bubulka722
13. okt 2010

Ahojte kočky!!! Skúšam nájsť pôrodnicu s dobrým menom, ktorá je Baby friendly a podporuje prirodzené pôrody. Z toho mi vychádza najlepšie práve BŠ a preto by som sa chcela opýtať ako sa lekári stavali k vašim pôrodným plánom, ako ivašim požiadavkám bolo vyhovené, ako často robia nástrihy, ako sa stavajú k rôznym polohám pri pôrode, medikamentácia pôrodu, aký postup je pre pôrodnicu zaužívaní bezprostredne po narodení bábätka (priloženie na brucho, úplné dotepanie pupočníku, prvé priloženie k prsníku a pod.). Za každú vašu skúsenosť vám ďakujem!!! 😉

katecameron
13. okt 2010

@bubulka722 vrele odporucam co sa tyka nastrihu mne pri poslednom dietatku neurobili lebo mysleli ze nebude treba a nadtrhla som sa babatko polozili na brucho ja myslim ze v BS ti vyhoveju so vsetkym 😉

bubulka722
13. okt 2010

@katecameron Mala si aj nejaké individuálne požiadavky?

katecameron
13. okt 2010

nie nemala len jedinu aby ma odrodil Spila primar 3krat 2krat to bola nahoda 3krat uz dopredu dohodnute ale tym som si ista ze ked mas poziadavky splnia ti to aj som to tu niekde citala ze jedna mamicka mala specialne poziadavky a vyhoveli jej v BS

bubulka722
13. okt 2010

@katecameron Koľko sa platí keď si chceš dohodnúť konkrétneho lekára? Ja to mám do BŠ dosť ďaleko, preto si chcem byť na 100% istá, že mi budú ochotní vyhovieť. Koľkokrát by som tam pred pôrodom musela ísť?

katecameron
14. okt 2010

@bubulka722 v deviatom mesiaci 4krat keby si porodila skor aj menej 😉 neviem kolko sa plati ja som to mala gratis asi zato ze som 3krat prisla do BS tiez mimookres 🙂 proste primar povedal ze nemusim platit ale to bolo pred 3.5rokmi neviem kolko sa plati nechcem zavadzat ale vtedy bolo 5000sk myslim fakt niesom si ista ale ak chces poslem ti t.c na spilu a opytaj sa tam

katrin31
14. okt 2010

@bubulka722 neviem ci je to pravda, ale par stran dozadu pisala jedna baba, ze to stoji uz 12000 tis..ale nie som si ista..ja som mala stastie ze primar mal akurat sluzbu ked som rodila

katrin31
14. okt 2010

@bubulka722 chodi sa tam kazdy tyzden raz..a urcite ti splnia poziadavky, a nemusi tam byt iba primar, ked budes mat poziadavky, splni ich kazdy doktor..aspon tak som pocula..ja som nemala ziadne poziadavky,rodila som 10.9., tak neviem povedat ako to tam chodi..ak mam spravne informacie tak sa da rodit iba v klasickej polohe, na ktorom ta vedia polohovat podla toho ako ti bude vyhovovat..co sa tyka medikamentov pocas porodu, tak ked mi daco chceli pichnut tak sa mi spytal primar ci to chcem..aj co sa tyka prepichnutia plodovej, tak sa pytal ci chcem prepichnut alebo pockame..nastrih robia ak je nutny, mne skusal najskor bez nastrihu ale potom povedal,ze ma radsej nastrihne, ze to bez toho nepojde..po porode maleho zobrali iba trosku utriet, vazili ho,merali a potom ho dali manzelovi a ten prisiel k nam, po nejakych 15 min. prisla sestricka a dala mi ho na prsnik, nebolo to hned pretoze sa akurat menili sluzby, tak preto..ak ta este daco zaujima, tak napis..

bubulka722
14. okt 2010

@katrin31 Ahojky! Mala si počas pôrodu aj nejaké medikamenty a ako sa správa celý personál počas pobytu na oddel. šestonedelia? Je tam nepísané pravidlo, že ťa informujú o všetkých vyšetreniach a zákrokoch dieťaťa, alebo je to len na základe otázok? Pri prípadných vyšetreniach môžeš byť osobne alebo majú s tým problém? Tých 12 000,- si myslela poplatok za zazmluvnenie konkrétneho lekára čo ťa odrodí? Čo všetko sa tam platí?
@katecameron Ak by si mi poslala tel. číslo, veľmi by som sa potešila. 😉
Ďakujem vám!!!

katrin31
15. okt 2010

@bubulka722 dali mi oxitocin a este nieco, ale netusim co to bolo 🙂 bolo mi to v tu chvilu jedno..co sa tyka sestriciek novorodeneckych, tak tie boli velmi zlate..ked sa mi velmi naliali prsia a maly sa nevedel prisat tak chodili k nam na izbu a pomahali mi..dokonca aj v noci.samozrejme tak ako vsade aj tu sa najdu aj neochotne sestricky, hlavne gynekologicke.dakedy som mala pocit ze ich vsetko obtazuje,ale nie vsetky.vacsina je v pohode..pri vysetreniach sme boli osobne, teda na sono som s nim isla ja a uska mu pozerali na izbe takym pristrojom.len ocka mu pozerali bezo mna, ale to bolo v den porodu,takze preto.a na vysetrenia aj na kupanie, vsade mohol ist aj manzel.neplati sa nic, iba ak chces izbu aj s manzelom tak sa plati 500 sk na den.par centov som platila aj za klistir.inak nic neplatis..

katecameron
15. okt 2010

cislo na Spilovu sestricku je 0456790661 kto sa vela pyta vela vie ja som sa pytala ked som chcela nieco vediet a pri dietatku som mohlA BYT stale aj pri vysetreniach

happy8051
18. okt 2010

caute kocky, ja som akurat v porodnici, pred styrmio dnami sa mi narodila Natalka... ak nieco, pytajte sa... idem pofotit oddelenie, aby ste videli, ako to tu yzera ak chcete fotky

katrin31
18. okt 2010

@happy8051 gratulujem 🙂a aky bol porod? pri kom si rodila?

bambulka0406
18. okt 2010

@katrin31 blahozelam 🙂 napis vsetky podrobnosti 😉

aknats
18. okt 2010

@happy8051 gratulujem tak všetko dobre dopadlo, držím palce Natalke veľa veľa lásky a zdravíčka a radosti do života a samozrejme aj tatinovi a mamine. a pripojte fotečky 🙂

avila
18. okt 2010

@happy8051 gratulujem 😀 😀 😀 Natalke prajem vsetko dobre, hlavne vela zdravicka, tfuj, tfuj 🙂

raffaella
19. okt 2010

@bubulka722 rodit sa da v akejkolvek polohe, ak si na sale. Ja som mala v porodnom plane, ze si zvolim polohu aka mi bude vyhovoat, ci uz na por. stolicke, kresle alebo na zemi v klaku a primar mi to bez problemov odobril. Realita bola vsak ina, moj porod bol velmi rychly, sala bola obsadena inou rodickou a mne akurat stihli pripravit kreslo v tej predsale a isla som tlacit 😀 ale kreslo bolo velmi pohodlne a bola som v sede, takze gravitaciu som vyuzila, a nohy som si mohla drzat ako sa mi zachcelo. Takze u mna to bol prirodzeny porod. Tych 12 000 sk je nejaky blud. Za zazmluvnenie sa plati okolo 164 eur (byvalych 5000 sk), ak chces aby ta rodil lekar ktory momentalne nema sluzbu. Inak vlastna skusenost - nezaznluvnila by som si uz nikoho, vsetci do jedneho su tam vyborni lekari, takze nie je to nutne vobec. Vela stastia! Inak stoji za to si precitat celu diskusiu, pisalo tu vela mamiciek, takze ak si rozhodnuta pre BS su tu dobre info 🙂

bubulka722
19. okt 2010

@raffaella Ďakujem ti, to čo si napísala ma fakt veľmi potešilo pretože zvoliť si polohu v akej chcem rodiť nie je v iných pôrodniciach možné. Skúsim si prečítať vaše postrehy a skúsim tam zavolať. Mám to do BS dosť ďaleko, takže s tými prehliadkami pred pôrodom by som to nerada preháňala. Je možné dohodnúť si tam aj ambulantný pôrod?

raffaella
19. okt 2010

@bubulka722 o ambulantnom porode neviem nic. Kazdopadne ti na vsetko odpovie primar pri osobnej navsteve, alebo iste aj iny gynekolog, ja som komunikovala s nim len. Ja som to mala tiez daleko do BS z BA, isla som v predstihu, takze chvalabohu som porodila tam a nie v BA.

mariana31
20. okt 2010

To je fajn,ked mate poz.skusenosti z BS,ja to povedat nemozem,rodila som tento rok,ale podla mna tam je chaos,vsetci su nervozni a tvaria sa akoze milo,lezala som tam dlhsie,tak som mala moznost vselico vidiet aj pocut. Uz by som tam tolku cestu nesla,porodit sa da v ktorejkolvek porodnici.

angika
21. okt 2010

ahojte,
ja sa tiez pridavam s velmi pozitivnou skusenostou, moj porod nebol najkratsi, ale cely cas mi pomahali, rodil ma primar, vsetko bolo super, nemozem sa stazovat, aj ku kojeniu mi velmi pomohli, starostlivost po porode tiez super... urcite by som tam sla rodit znovu 😉

kirstty
21. okt 2010

Ahojte,
rada by som sa vás opýtala, či nemáte nejaké informácie o tom ako riešia prípady, ak by sa dieťatku niečo nedajbože stalo. Tiež chcem ísť rodiť do BŠ a mám to za pár, doteraz som bola ok, ale teraz ma jedna baba vystrašila že čo ak..... viem že prevážajú do BB, ale vedia v pôrodnici poskytnúť prvú odbornú pomoc??
Ďakujem vám veľmi pekne

ivka82
21. okt 2010

tak toto ma tiež zaujíma s tou situáciou , ako to funguje ak sa dietatko potrebuje súrne pomoc..tiez by som chcela rodit v BS. myslím že je to asi najvhodnejšie riešenie ked si porovnam ostatne nemocnice..pristup je pre mna dost dolezity , a samozrejmost aj odbornost. ak ma niektora mamicka este neake info, kludne nech pise do IP potesim sa kazdej infoške🙂

kirstty
21. okt 2010

ahojte, tak toto som našla na stránke : www.porodnicabstiavnica.sk v diskusii. Tiež sa tam jedna pýtala na detskú Jisku.... Odpovedal jej sám primár. Je to síce z roku 2006 ale myslím, že sa na tom nič nezmenilo 😉
Text: "Vážená pani , máte nie celkom presné informácie o našom oddelení.Nemáme síce novorodeneckú " JISKU" , ale na novorodeneckom úseku máme prístrojové vybavenie také isté ako v ostatných nemocniciach / možno ešte lepšie /, máme 4 detské lekárky ktoré našim novorodencom zabezpečujú 24 hodinový servis včetne vizít a navyše máme erudované a zaškolené detské sestry . Takže novorodenec u nás na živote ohrozený nikdy nebol a ani nebude . Do novorodeneckého centra sa prevážajú len extrémne nezrelé deti / pred 35 týždňom /, alebo veĺké vrodené vývojové vady . Takže novorodenskú "JISKU " nepotrebujeme a nepotrebujeme ani novorodenecké oddelenie, lebo máme kompletný rooming-in !!! Dufam ,že som Vám v dostatočnej miere zodpovedal na Vaše otázky.S pozdravom ostáva MUDr.Špila . "

raffaella
21. okt 2010

Kirstty ma pravdu, toto mi vravel aj primar osobne. je pravda, ze tazke pripady sa rovno posielaju do fakultnych nemocnic v predstihu. A na druhej strane, ani vo fakultnych nemocniciach si nemozete byt iste - 3 pripady tragicke z Antolskej a rozne ine. 😒

tin_ka
25. okt 2010

ahojte
neviete mi niekto poradit o ktorej rano zacinaju na poradni?
idem tam prvy krat, poradna v 36tt.tiez by som tam chcela rodit.
a plati to, co ste tu pisali, ze sa chodi pondelok, utorok a stvrtok? nejake baby tu pisali, ze sa netreba dopredu ohlasovat, len prist, tak sa na to spolieham.
dakujem

angika
25. okt 2010

@tin_ka ano staci tam prist, pondelok, utorok a strvtok su poradne, no a ja som chodila v pondelok, o desiate zacinala poradna ale chodila som tam okolo pol deviatej, kym mi spravili zaznam a bola som u sestricky, tak akurat prisiel primar a zacala poradna

katrin31
25. okt 2010

@tin_ka staci ked tam prides..ja som tam chodila uz okolo deviatej som bola tam..medzi deviatou-desiatou tam podla mna chod..a tie dni platia..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre