Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

happy8051
14. nov 2010

@jabadaba ahoj 🙂 do poradne treba zacat chodit od 36tt predtym si zavolaj a objednaj sa najlepsie k primarovi Dr Špila - telefon do jeho ambulancie, ktora je v areali porodnice je 045 679 0661
sestricka ta objedna. upozorni na to ze mas planovany cisarsky rez a prines si so sebou tehu knizku a ak mas aj nejake ine papiere od lekara.,
ja osobne by som sa spoliehala na primara, ale vsetci su tam ok. ak by si si chcela zazmluvnit primara, je o platene.
sekciu urobia perfektne, nie je coho sa bat.
co sa tyka ubytka, su k dispozicii apartmany kde mozes byt ajj s manzelom a dalsim dietatkom. cena je 500sk (nechce sa mi ratat na € ) na noc. stravu si mozu objednat v kuchyni ale ja odporucam kvoli pestrosti aj mnozstvu pre manzela donaskou sluzbu jedla z restiky Nad *Kozakom kukni to na www.nadkozakom.sk tam maju kompletne menu aj s polievkou a dezertom za cca 4€.
v bs rodi prevaha dochadzajucich zien z ba aj z celeho slovenska. asi by bolo fajn prist poar dni pred terminom, to ti povie priebezne primar podla vysetreni.... najst ubytko v bs lacne a pekne nie je problem
ak by si mala nejake otazky, pis sem, alebo mi posli IP

florencia
14. nov 2010

@happy8051 ďakujeme 🙂 Ozaj, Ty si tuším spomínala, že pofotíš apartmány. Nemáš nejaké fotečky? 🙂

jabadaba
15. nov 2010

@happy8051 super, velka vdaka za info. 😉

mimanka
16. nov 2010

ja by som sa chcela spýtať čo by som si mala zobrať do porodce v BS?a ešte či sa tam možem ukázať aj v piatok? či si ma tam budú vobec všímať?lebo moj manžel príde vo štvrtok v noci a už v pondelok odchádza na 2 týž.zase preč.ďakujem

lillyd1
16. nov 2010

Ahoj, posielam link na porodnicu, je tam komplet zoznam potrebnych veciciek 😉
http://www.porodnicabstiavnica.sk/10_nasa_porod...

Ci sa tam mozes ukazat v piatok? Jasne, ale primar Spila ma poradnu utorok, stvrtok, aby si zbytocne nemerala cestu..no on je tam stale, urcite by Ti ochotne vsetko vysvetlil a pomohol..je skvely!!!!!!!!!!!

anxuska
17. nov 2010

Ahoj dievčatá, ja poznám túto pôrodnicu už skoro ako moje topánky 🙂
v prvom rizikovom tehotenstve som v nej strávila vyše mesiaca a v druhom tiež.
Na pôrod podla mňa ideálna, obydva pôrody som si užila, ten druhý, bol lepší, rodila som v polosede, prirodzene, bola som na pôrod pripravená, sestrička bola super (Lenka), tajne som si ju vyžiadala a nakoniec mala službu, so zašitím žiaden problém, rýchlo sa zahojilo, lampou ma ožarovali pravidelne každý deň, všetci boli milý a nikomu som nedala ani len cukrík 😀
Obe deti som po umytí dostala, napapali sa, na izbu mi fedora doniesli hned, KLárka musela byť asi tri hodiny v inkubátore, lebo bola predčasne a trošku podchladená.
Na prví som nebola pripravená, lebo kvoli úzkej panve som mala rodiť cisárskym, no nakoniec, pre skoršie kontrakcie ma nechali rodiť prirodzene a zvládli sme to 🙂
Myslím si, že sa treba hlavne dobre na to pripraviť a žiadny doktor, ani sestrička ani nemocnica to dieťa neporodí za vás. No táto dáva možnosť na prirodzený pôrod bez liekov.
A ešte kojenie, ani jedno neprikrmovali, sestričky mi pomohli pri kojení, všetko bolo super a nechali nás si to tam odležať, nestresovali, že málo papá, nepriberá a pri druhom pôrode sme s mužom a synom strávili peknú pôrodnú dovolenku v Štiavnici 🙂

happy8051
18. nov 2010

@anxuska ahoj a pri ktorom lekarovi si rodila? aj ja som mala pri porode Lenku je skvela 🙂

anxuska
18. nov 2010

no prví krát pri Podobenovej (zvládla to) a druhý krát pri Pahulim (bol skvelý) 😉

avila
18. nov 2010

Pridavam sa, Pahuly (ako sa pise, neviem 😉 ) je skvely 🙂 A ktora je Lenka?
@happy8051 ako sa mate s Natalkou? Vsetko v poho? Strasne to leti, vsak sme kecali na fore este ako tehu...

happy8051
19. nov 2010

@avila ahoj 🙂 mame sa fajn a akurat dnes som si uvedomila, ze teraz to leti strasne ryhlo... pre mna treti trimester tehotenstva nemal konca kraja, mala som pocit, ze som tehotna vecnost 🙂)

avila
19. nov 2010

@happy8051 to i ja, ale zase som si to doma pekne vychutnavala. Ved my sme sa doma uz rozpavali, ako oslavime 1. rok 😀

albao
19. nov 2010

Ahojte! Tak sa hlaism, ze po obehnuti vsetkych Bratislavskych porodnic a dokonca aj po dunajskej strede sme sa s muzikom rozhodli pre Bansku Stiavnicu. Lenze termin mam 2.1., cize tam asi stravime vianoce a silvestra. Da sa tam zohnat ubytovanie? Mozeme ostat v tom hoteli, co patri k porodnici? Alebo si budeme musiet hladat nieco v meste? Je to dost taky vianocny a silvestrovsky temin, bojim sa, aby nebolo obsadene 😒 Hlavne, ked nevieme od kedy a do kedy budeme hotel potrebovat.

danabel
19. nov 2010

Ahojte aj ja sa pripájam - Pahuli je perfektný pôrodník, iného by som už ani nechcela a pôrodná asistentka naj naj naj - Gabika Karkošková 🙂 🙂 🙂

happy8051
19. nov 2010

@danabel a mý sme spolu lezali v porodnici... ja este s bruskom som bola 🙂)) a tebe sa narodila uz Lesinka vtedy

happy8051
19. nov 2010

@albao najlepsie bude poradit sa o tom s primarom, co sa tyka nemocnicneho hotela... urcite to rozoberiete v ramci poradne - zacni chodit od 36tt. ubytko sa v meste da zohnat aj v tomto case, v tom nevidim problem. ak chces nieco ti zozeniem

albao
19. nov 2010

@happy8051 ty si poklad! Ja tento stvrtok pojdem este k svojmu gynekologovi a potom sa objednam na dalsiu poradnu k primarovi. Preberieme to a ak by som potrebovala ubytovanie, obratim sa na teba. Velmi by si mi tym pomohla. Nie som narocna a uz vobec nie na ubytovanie. Len si zelam normalny ludsky porod aby babatko nebolo stresovane epiduralkou, oxytocinom a podobnou chemiou. A to je tu v Bratislave vynimka ☹

A krasne heslo mas. Zda sa, ze tvoja kamoska sa vyzna v novorodickach 😀

katrin31
19. nov 2010

aj ja sa pripajam sestricka Gabika je skvela..mne velmi pomohla a cely cas sa snazila ma povzbudzovat..

katecameron
20. nov 2010

Gabiku Krkoskovu som mala aj ja nic sme nedavali ziadne darceky a boli super nechapem preco ociernujete tuto porodnicu alebo zeby za 3roky sa to tam strasne pomenilo neverim Vam a co sa tyka Ziaru vsetci chodili do Stiavnice lebo neskutocne na Ziar nadavali doterazb som v kontakkte s niektorymi mamickami zo Ziaru

tereza79
20. nov 2010

Žiar je teraz super,chodia sem rodiť z okolitých okresov lebo je tu super zostava na pôrodnici,je tu primár Ďurkech zo zrušenej Handlovskej pôrodnice 😀 😝 😀

raffaella
20. nov 2010

@albao drzim ti palce, nech ti to vyjde. Ja som tiez z BA a rodila som v BS a maximalna spokojnost so vsetkym! Takto si predstavujem porodnicu a doktorov a sestricky na maximalnej urovni. Moja kamaratka je akurat v BS, ubytovani su v nemocnicnom hoteli. Ubytovat sa da po celej BS, ako happy pisala, na nete je mnozstvo ponuk penzionikov a hotelov.

albao
20. nov 2010

@raffaella Dakujem, si zlata! Pre nas je to trosku aj symbolicke, do Stiavnice sa radi vraciame a tak si tam pojdeme aj po nas najkrajsi balicek 😵 Najprv som nechcela, aby som cez sviatky nechaosila s cestovanim, ale po prehliadke BA porodnic som ostala sokovana a tak ideme do krasnej BS 😵

hannaa
20. nov 2010

Ahoj. před cestou do porodnice bych vám doporučila stejne tak jako bylo doporučeno mne si sebou vzit cistici gel nebo pěnu na ruce od mh-hygiena.sk
Moc mi to pomohlo

raffaella
21. nov 2010

@albao ja som sa na exkurziu po bratislavskych porodniciach ani len neodvazila radsej a mala som to stastie, ze moj gynekolog mi robil vsetky vysetrenia u neho v ambulancii, tak som ani na prietoky nemusela chodit do nemocnic 😉 My mame s manzelom tiez velmi radi Stiavnicu a teraz mame este na nu o to krajsie spomienky. A ak bude druhe babo, tak opat len do BS 🙂 Inak primar ako aj ostatni doktory v BS su velmi ochotni, nam primar hned na prvej navsteve urobil exkurziu po porodnici, po apartmanoch, normalnych izbach, aj novorodenecke a salu nam poukazoval a vsetko vysvetlil a tiez mi hned aj porodny plan schvalil a podpisal, ja som bola prijemne sokovana z takeho uzasneho pristupu aky tam vladol. Doteraz na porod velmi rada spominam 🙂

mimanka
22. nov 2010

@raffaella a aky si mala porodný plán ktorý ti schválil ak sa možem spýtať?

mimanka
22. nov 2010

Zdravím Vás žienky.čo si beriete do porodnice okrem toho čo je písané?Chýbalo vám tam volačo?

raffaella
22. nov 2010

@mimanka ja som mala takmer identicky s PP odporucanym na ich stranke. Este som mala, ze odmietam nastrih, resp. len po dohode podla situacie. Cize nie ako prevencia, ako sa na SK deje. Primar na to, ze ved nemate ziadne specialne poziadavky, to je uplny standard 😉 Na sme mu s mm povedali, ze zial v BA je to uplne nerealne, o to viac ma potesili primarove slova 😉

Este ku tym veciam, urcite je dobre si vziat aj vlhcene obrusky, to v zozname myslim chybalo a tiez nejaky repik alebo iny roztok na oplachovanie poporodnych ran, aby sa ti to rychlo hojilo, i ked sa to ozaruje laserom potom po porode kazdy den, ale aspon to urychli este. Ja som mala este poporodne sietkovane nohavicky, ktore som pouzivala ked som potrebovala niekde prejst. Inak v porodnici je velmi dobry obchod so zdrav. potrebami, druhykrat by som si uz nic nevlacila so sebou ale nakupila tam, maju tam fakt vsetko. A je tam aj dobry obchod pre babatka, ja som si tam kupila kvalitne podprsenky na kojenie za uplne smiesne ceny. Tusim jedna stala 10 eur a je to cesky vyrobca, ziadna Cina. Drzim palce 😉

mimanka
22. nov 2010

@raffaella Velmi pekne ďakujem tie obrúsky mám zbalené,len tie poporodné nohavičky nemám,majú ich aj tam v tom obchode alebo v lekárni?A uterák si si brala svoj?a pyžamo?

mimanka
22. nov 2010

@raffaella a ešte museli ťa nastrihovať?ja som si kúpila aj Dianatal gel,ale aj tak si myslím,že nástrih spravia...

happy8051
22. nov 2010

@mimanka y budes mat tiez Natalku ako ja 🙂 nastrih sa robi v zavislosti od situacie, neboj sa... mne primar urobil a ani som nevedela kedy vobec to necitis, robi sa v kontrakcii. ale jasne, ze mi to predtym povedal, ze ho treba uroibit... je to lepsie ako sa potrhat....
nohavicky maju v detskom obchode Snicek pri porodke, aj v zdravoitnickych potrebach cez chodbu v nemocke...
ak by si mala nejake otazky este kludne sa pytaj 🙂 mam info z prvej ruky u primara - clena rodiny 🙂

raffaella
23. nov 2010

@mimanka s tym nastrihom presne ako happy pise. U mna sme sa s doktorkou dohodli, ze podla situacie. Situacia bola taka, ze malicky nastrih urobila, lebo som mala hradzu velmi "tuhu" a nechcela povolit. Nastrih urobila fakt minimalny, krasne ma zosila a ked mi to ozarovali, tak som po sestonedeli uz nemala ziadnu stopu po tom. Aj moj gynekolog na prehliadke po sestonedeli vravel, ze ved vy tam uz nic nemate 😀 Ja som mala aj potrhanie trosku, ale to len vnutorne a napriek tomu ma sila dlhsie trosku, ale vysledok stal za to, fakt som s tym nemala ziadne problemy po tom.

Uteraky som mala vlastne, tie sa nedavaju a pyzamo som mala aj vlastne a prve 2-3 dni som mala ich koselu. Cista bola, nemala som s tym problem si ju obliect a aspon som si neuspinila vlastnu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre