Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

katecameron
8. dec 2010

@mimanka dali sme darcekovy kos a vten den jedna zena dala tiez darc.kos ale z ovocia vyzeralo to skvele hrozno same dobroty zdrave špilovi sme davali daku drahu flasku a ktoru si samozrejme nechcel zobrat an za nic na svete ani neviem ako sme ho to donutili aby si zoibral ale my sme mali specialnu dohodu teda on na nas ale to je medzi nami nieco od nas chcel specialne pekne nas o to poprosil samozrejme sme mu to zohnali a potom zato on nam dal flasku este drahsiu ako mi jemu nas to nestalo nic lebo to co chcel my sme mali zadarmo ale on by to nezohnal len tak lahko bol zlaty ako to pytal s takou uzkou dusickou o nic narocne neslo suviselo to s manzelovym povolanim 🙂

happy8051
8. dec 2010

@mimanka primar nema rad podplacanie, ale ak ti mozem poradit, daj mu nejaky pekny kvet v crepniku - orchideu, bonsaj, palmu... alebo take nieco 🙂 ma velmi rad kvety 🙂

florencia
8. dec 2010

Ahojte baby 🙂
A ako je to so sekciou v BS? 🙂 Dnes ma šokol môj gynekológ, že on odporúča sekciu 😖 Robia ju pri celkovej anestéze alebo aj spinálne? Manžel mohol byť s vami alebo čakal na chodbe? A bábätko ste mali hneď pri sebe a staral sa o neho na izbe manžel? 🙂
Ďakujeme 😵

mimanka
8. dec 2010

@happy8051 ďakujem pekne a ako sa máte a Natalka?

happy8051
8. dec 2010

@mimanka mame sa celkom fajn az na to, ze posledne tri dni ma Natalka kazdy vecer problem so zaspavanim a jedina moznost uspania je kocik... nie som nadsena z toho, ale ked to inak nejde, co uz 🙂!

mimanka
9. dec 2010

no moje chuda musíte sa teda len potrápiť.držím palec...

ivka82
9. dec 2010

@florencia ahojček, a prečo odporučil sekciu ak sa smiem spýtať, a ku komu chodíš. Ja chodím ku dr.Krjakovi.

ivka82
9. dec 2010

no ja som samozrejme nemyslela podplácanie ale čítala som vraj sa platí neaký poplatok za výber porodníka a myslela som práve na to, či si niekoho objednaŤ alebo je to " zbytočné"🙂

florencia
9. dec 2010

@ivka82 - ahoj, my sme mali trošku problém otehotnieť a mám aj pozitívneho streptokoka 😖 tak že on by neriskoval a urobil radšej sekciu. Chodím k Truskovi, strašne zlatý 🙂

adka12
9. dec 2010

@kirstty závidím taký pôrod, mňa rodil ten vysoký doktor, nič mi nepovedal, ani sa ma nepýtal, či chcem alebo nechcem nástrih a podobne, ešte ma aj cievkovali, takže mne urobili asi všetky bolestné zákroky, čo sa len dali....
PA som mala takú krátkovlasú asi ryšavú a neviem, či som jej nesadla, ale bola otrasná na mňa a aj potom po pôrode 😠 😠 😠

ivka82
10. dec 2010

@adka12 juj nestraš☹

happy8051
10. dec 2010

@florencia ahoj 🙂 sekcia v BS sa robi oboma sposobmi a uroven je velmi dovra a ak nemas ziadny neurologicky problem, mozes sa pre nu rozhodnut, ak chces. manzel pri tom byt nemoze, aspon pokial ja viem. s apartmanom je to tak, ze po sekcii si jeden den na pooperacke, ak rodis v celkovej narkoze, vtedy byvaju babatka u detskych sestier. neviem, ci by bolo mozne aby tych 24 hodin bol manzel s dietatkom na apartmane sam, lebo tam sa robi poradovnik a kto skor porodi, skor dostane apartman. najlepsie bude, ked sa na taku moznost opytas priamo primara.

raffaella
12. dec 2010

ja by som ku tym darom este chcela to, ze my s manzelom sme chceli tiez z vdaky za vsetko nejako prispiet na porodnicu, tak primar nam poradil, ze ak teda chceme nieco kupit, nech sa dohodneme s vrchnou sestrou. TAk sme to vyriesili tak, ze sme dali financny dar oddeleniu na nakup potrebnych veci (napr. fitlopty a podobne) a este sme darovali 2 sady nabijatelnych baterii do monitorov dychu, lebo inak si to dokupovali rodicia, zial porodnica nemala na to fin. prostriedky. Ale ziadne dary samozrejme vobec nie su povinne, ani od nas nikto nic nechcel, my sme to davali z vdaky za dobru starostlivost. A este sme davali bonboniery a kavy na oddelenie sestrickam a tiez na detske oddelenie sestrickam. Potesilo to aj ich a aj nas 😉

florencia
13. dec 2010

@happy8051 - Ďakujem pekne za infošky 🙂 , zajtra sa chystáme do poradne, tak sa popýtam primára.

albao
13. dec 2010

Jej, chcem sa opytat. Maju tam na pozicanie odsavacky mlieka, keby sa mi prilis anlievali prsia a malicka este nestacila tahat? Alebo si mam radsej pribalit vlastnu?

raffaella
13. dec 2010

@albao poziciavaju ak potrebujes.

teodorka
13. dec 2010

baby a do poradne chodite aj do BS aj tam kde byvate alebo ako?a na matersku Vas vypisu v BS?

kirstty
13. dec 2010

@adka12 no viem asi ktorý (holohlavý?), mne sa zdal na pohlad celkom fajn, robil mi niekoľko poradní... to som teda nečakala od neho!!!! Aj mňa cievkoval pre istotu, ale ja som nič necítila, už som bola umŕtvená a myslím že to robil až po zašívaní... Tak som rada, že nemal službu pri mne a že som vychytila primára!!!

albao
13. dec 2010

@teodorka Do porodnice sa chodi na kontroly normalne od 36tt, a ja som sa s primarom dohodla, ze kazdu druhu poradnu mozem mat v BA. Bol velmi ustretovy, kedze sa dobre pozna s mojim gynekologom. Takze poradnu v 37tt som bola este tu a zajtra v 38tt idem uz do BS. A to sa potom dohodne, ze ako dalej ... su zle cesty, nechcem velmi riskovat cestovanie, asi pojdem radsej na ten ich nemocnicny hotel skor. Ale to sa dohodnem zajtra. Takze zalezi na dohode s primarom 😉

albao
13. dec 2010

@raffaella dakujeeem 😉 Uz mam plnu tasku, takze som aj rada 😀

raffaella
13. dec 2010

@albao nie je zac. Hlavne nech ti to dopadne vsetko dobre a ste coskoro aj s babom doma 🙂

florencia
14. dec 2010

Ahojte baby, tak máme dnešnú poradňu za sebou, primár povedal, že nech sa rozhodnem sama, či budem rodiť sekciou ☹ Ak áno, na budúci týždeň dohodneme termín. Zatial som rozhodnutá pre sekciu, pre malinkú to bude bezpečnejšie a ja to hádam nejak prežijem 😢 🙂
Neviete, kolko sa zostáva v pôrodke po sekcii? Domov púšťajú až na siedmy deň?

happy8051
16. dec 2010

@florencia bezna prax je na siedmy den.... drzim pace.. rozhodni sa tak, ako to citis...a preco zvazujes sekciu???

pandorka27
20. dec 2010

ahojte baby, planujem rodit v BS, zatial to vyzera slubne, termin mame niekedy koncom januara, takze coskoro. ale sme z lucenca, takze dufam, ze to stihneme a hlavne nebude problem s nasimi cestami 😀 chcela by som sa vas opytat, tie ktore ste uz odrodili, ako je to tam s klystirom?

raffaella
20. dec 2010

@pandorka27 vlastna skusenost - lekarka mi povedala, ze nech sa sama rozhodnem 😉

pandorka27
20. dec 2010

@raffaella dik za odpoved 🙂 a ako si sa rozhodla? ak mozem vediet...predpokladam, ze to tam nie je rutina...ale zadas si to do porodneho planu. mne je to vlastne jedno, osobne si myslim, keby malo k tomu dojst, tak mi je to jedno a je to lepsie ako si to robit doma, prip. sama...aspon co sa toho ucinku tyka 😉 aj tak si to neviem predstavit ako to cele bude, kedze som prvorodicka 🙂

katrin31
20. dec 2010

@pandorka27 aj ja som rodila v BŠ..moj nazor na klystir je taky, ze to nie je nic hrozne, aj ked som sa toho aj ja bala, ale je to uplne v pohode, a neviem si predstavit ze by osm si ho nedala..cely cas pri tlaceni by som sa bala ze vyjde aj nieco ine 🙂 lebo tlacit musis fakt silno..takze sa vobec toho neboj a daj si ho..

pandorka27
20. dec 2010

@katrin31 dakujem 🙂 aj som si myslela, ze to tak nejako bude, nemam strach, len som chcela vediet, ze ci ho tam robia, takze si to len pekne napisat do planu a je to vybavene...len som chcela vediet skusenosti uz rodiciek, vsade teraz pisu a hovoria o tom, ze sa to da kupit v lekarni a mozes si to spravit sama a bla bla...ale skor tuto moznost som si nevedela predstavit 😀 uz len docestovat a porodit...a potom dalsia zivotna etapa 😉

katrin31
20. dec 2010

@pandorka27 a co si ides dat do porodneho planu?

pandorka27
20. dec 2010

@katrin31 to este neviem, necitala som to, nech je porod co najprirodzenejsi, ale zase v ramci zdraveho rozumu...ak to nepojde, nebudem sa hrat na hrdinku a urcite dam na odbornu radu. mas nejake rady z vlastnych skusenosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre