Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

kulinan
4. feb 2011

@aknats presne si to vystihla, den nič,potom kopec naraz. No čo,taky je život

Klobúk dole, dojčíš obe detičky,gratulujem ,si ozaj šikovná. Obdivujem ťa a prajem vám pevne zdravie celej rodinke.
Sála sa mi naštastie ušla, je tam ozaj pekne a citila som sa tam super, pri silnych kontrakciach som oči upriamila na ten obrázok vpravo, myslim matka s dieťatom tam je zobrazená, a pomahalo mi to lahšie predychať. Ale upokojovalo ma to tam, to je pravda.
No snad nabuduce ti to víde, ja uvidim či sa ešte odhodlám,i ked sme chceli aj tri detičky, teraz mam strach po takom porode,ale čas je najšepší liek,tak sa nezariekam. Uvidime,ale dievčatko by sa mi zišlo 😉

Dakujeme a držíme všetkým palce, majte sa krásne

bancanka
5. feb 2011

ahojte zienky, chystam sa buduci tyzden prvy krat do poradne do BS, chcem vas poprosit, ci by ste mi napisali co z tohto si mam zabalit do tasky: vankusik svoj alebo davaju v porodnici? kolko plátenych plienok a pampersiek, kolko kosielok, ci treba doniest na postel aj jednorazovu plachtu, lebo napr v LV ano, vlhcene obrusky?, kefku na vlasky?mydlo pre babo? uteraky pre seba? , popripade ine veci,dajte mi prosim vediet, ktore to uz mate za sebou v BS. vdaka

bancanka
5. feb 2011

a este sa vas chcem opytat, ci pred pôrodom vas holila sestricka alebo je lepsie sa doma oholit

happy8051
5. feb 2011

@bancanka ahoj 🙂 oblecko aj nemocnicne pre babatka je pekne ciste, len niektore babatka sa zvyknu vyhadzat..vtedy je lepsie mat par svojich kuskov, 3 kosielky stacia, inak je babo zavalene v plienke (nozicky) a v zavinovacke - tu tiez nepotrebujes vlastnu.
co potrebujes su vlhcene obrusky, kefka na vlasky, Sudokrem, mydlo sa nepouziva, babatka sa umyvaju len cistou vodou. ak chces mat cumlik, mozes.
platene plienky na zabalenie noziciek ti tiez daju, ale na odgrgnutie si vezmi svoje cca5 ks. Jedno balenie najmensich pampersiek newborn. aj svoje uteraky, poporodne vlozky aj dostanes, ale samozrejme veumi si svoje je to lepsie... nezabudni si slapky do sprchy, mast na bradavky, jednorazove nohavicky poporodne... na porod dostanes erarnu nocnu koselu, potom uz potrebujes svoju.
ak este nieco sa chces opytat.... kludne pis 🙂
co sa tyka holenia.... vacsinou chodia zeny uz oholene... sestricka holi v pripade ze to sama nespravis, alebo nestihnes... ale lepsie je urobit to sama 🙂

katrin31
5. feb 2011

@bancanka mne nocnu koselu dali aj po porode dalsiu..dala som si sice svoju ale oni mi dali aj ich..slapky si urcite zober dvoje..lebo v jednych budes v sprche a potom aby si nebola v mokrych..ja som napr.vobec nepouzila bavlnene plienky..a sestricka mi povedala ze ani tie jednorazove nohavicky po porode nie su dobre,ze su lepsie tvoje klasicke nohavicky..ale ja som si nezobrala, iba poporodne,tak neviem porovnat..uteraky si urcite zober, ja som mala iba jeden a museli mi potom doniest,lebo som ho hned zaspinila..jednorazovu plachtu som mala,ale dali mi oni svoju,takze som vobec nepouzila..inak je tam vsetko..ja som nepotrebovala ani kefku na vlasy, mali oni tam..ale to su take detaily uz..
@happy8051 mne maleho umyvali mydlom..aj mne tak kazali 🙂) sranda ze tebe to povedali inak

ivka82
5. feb 2011

@bancanka jeeeeeeej aj my ideme prvý krát🙂 vo štvrtok🙂

sigrid7
6. feb 2011

Ahojte. Ja som v 7. mesiaci, chcem ísť rodiž do BS, lebo sme s manželom počuli, že je to široko ďaleko najlepšia pôrodnica. Zataľ chodím tu v Žiari na kontroly, ale chcem sa spýtať, kedy je treba ísť po prvý krát na vyšetrenie do BS? V ktorom týždni?

happy8051
6. feb 2011

@sigrid7 ahoj... bs je urcite dobre rozhodnutie 😉 do poradne od 36tt. kludne sa pytaj cokolvek

bancanka
6. feb 2011

jeeej ste zlate, dakujem za rady, ak my este nieco napadne tak sa ozvem, do poradne sa chystam v utorok a dufam ze stihnem aj cvicenia.

sigrid7
7. feb 2011

Kde sa nachádza v BS tá pôrodnica? Pôjdeme tam s manželom autom, ale nevieme vlstne kam máme ísť... 😒

booklover
7. feb 2011

@sigrid7 my sme isli smerom od Zv a po tom, co sme vosli do BS sme na prvej velkej krizovatke (ale bez semaforov) sli vlavo. drzali sme sa hlavnej cesty a potom sme videli aj smerovky na nemocnicu: take modre s velkym H ako hospital 😎 nenechaj sa pomylit biednym stavom budovy nemocnice, ked za vchodom minies lekaren a bufet, zabocis dolava a tam sa zacina iny svet 🙂

lucia1981
7. feb 2011

ahojte! chcela by som sa opýtať ohľadom tej predpôrodnej prípravy ako často to býva a koľko-krát sa jej musí zúčastniť aj manžel keď chce byť somnou pri pôrode.... 🙂

sigrid7
7. feb 2011

@booklover Takže, pôrodnica je priamo v areály nemocnice? Celý čas som si myslela, že je to nejaké súkromné zariadenie mimo nemocnice... 😀 Inak máš krásnu dcérku, gratulujem

bambulka0406
7. feb 2011

@lucia1981 priprava byva pondelok, utorok a stvrtok o 12.00 a manzel by sa mal zucastnit aspon raz pokial chce byt pri porode 😉

booklover
7. feb 2011

@sigrid7 je to statna porodnica, sucast statnej nemocnice. nechcem vediet kolko by sme platili, keby bola sukromna. ale zas, ak by bola taka dobra ako je, ako sukromna by mala viac moznosti a isto aj väcsie priestory.

booklover
7. feb 2011

@sigrid7 dakujem za pochvalu 🙂 mam aj clanok o mojom porode. prajem vsetko dobre!

mouse33
9. feb 2011

Ahojte zienky,
chcem sa opytat tych ktore uz navstivili a absolvovali pobyt v porodnici BS, ci ten poplatok 16.60 eur na samostatnej izbe je na osobu alebo na izbu a ci je na izbe WC a sprcha, ale ako som na ich stranke vyrozumela tak pravdepodobne nie. Dakujem za odpoved

bambulka0406
9. feb 2011

jaj baby mam strach, aby sme dostali samostatnu izbu. tie co ste tam lezali, byva s tym velky problem?

ivka82
9. feb 2011

@mouse33 ahoj,myslím že je to na izbu ten poplatok, ale ja tam zajtra idem, a tiež sa budem informovat, tak môžem potom napísať presne info, čo dostaneme🙂

happy8051
9. feb 2011

@mouse33 poplatok je za izbu, teda za teba aj za MM, alebo ten kto tam bude s tebou... samostatne WC ani sprcha tam nie je, len umyvadlo.

@bambulka0406 s apartmanom je to tak, ze sa nan dostanes ked porodis... cize ktora porodi skor, ide tam.. je na to poradovnik zapisany v zosite 🙂

bambulka0406
9. feb 2011

@happy8051 a kym rodis, nemas vobec izbu? ved sa musis niekd zlozit, nie? a byva tam problem s tymi apartmanmi? stava sa casto, ze mamicka ma zaujem a ziadni neni volny?

bambulka0406
9. feb 2011

joj to je ale hrubica, ziadny apartman s i 😀 sorry 😝

happy8051
9. feb 2011

@bambulka0406 jasne, kym rodis si na standardnej izbe, kde su s tebou ostatne cakatelky 🙂 apartman dodtanes az po porode. to, ci je ich dost zavisi od baby-boomu 🙂 ak je vela porodov, je aj vela zaujemkyn a vtedy sa moze stat, ze sa nedostanes na rad... ale to nebyva casto...

mouse33
9. feb 2011

Dakujem za odpoved, ako vidim bambulka a ivka budete mojimi predskokankami tak by ste mohli potom sem na forum hodit nejake infosky o tom ako to prebiehalo, urcite by som to moc ocenila.
Dakujem aj happy za uzitocne informacie.
Ja sa tiez chystam do BS, dufam ze mi to aj vynde a hlavne preto aby som mala tu izbu, ale tiez mam obavy ze sa mi neujde.

katrin31
9. feb 2011

@bambulka0406 mne dali apartman uz ked som prisla..zalezi to asi od toho ci maju viac rodiciek..

bambulka0406
9. feb 2011

@katrin31 no uvidime, ono to asi naozaj zavisi od situacie. dufam, ze chytim taky den, ked toho bude menej 😉

katrin31
9. feb 2011

@bambulka0406 aj ja som sa bala iba tohto cestou do porodnice 🙂)

bambulka0406
9. feb 2011

@katrin31 takych nas je asi viac 🙂

ivka82
9. feb 2011

@mouse33 jasne..no ja tiez dufam, ze bude volne idem aj s manzelom 🙂

kulinan
10. feb 2011

No s tým izbami je to asi tak, ono pred 2 týždnami sme tam šli, aj porodili tak hovorím danu situáciu. Ja som šla najprv na 3 dni kým som čakala na porod na nromálnu izbu, potom mi povedali že v štvrtok mi ho vyvolajú,tak som zavolala manželovi nech príde v stredu večer, a uvolnil sa apartman, tak nam ho dali v pohode. A dalšie 4 apartmany boli obsadene len čakajúcimi mamičkami, ktoré neskor porodili.
Ono je take pravidlo, ak su na tých izbách aj bez bábetka a niekto porodí a dožaduje sa tejto izby, musia im ju uvolniť. Takže môžte tam isť aj skor,len záleží od danej situácie.
Ale verte že sa to určite podarí,možno nie od prvej chviílky,ako nám pri prvom porode roku 2007,ale hned na druhy den či ako nam to vyšlo, mení sa to tam, takže určite nestrestujte, stačí to nahlasiť, a bude
Držte sa papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre