Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ivka82
20. feb 2011

@kokazm ok dik, a nevieš nahodou či je tam neaka konvica..aby som si mohla urobit cajik a tak..alebo neaka kuchynka spoločna?

kokazm
21. feb 2011

myslíš na hoteli alebo na izbe po pôrode? Na hoteli neviem, manžel tam bol ale opýtala by som sa ho. Na nadštandartnej izbe po pôrode bolo všetko. A pre mamičky čo boli spolu na izbách boli pripravené na chodbe asi litrové čajníky s teplým čajom. Ktorá chcela, mohla si vziať aj celý čajník na izbu. Ale určite bude každá sestrička ochotná zaliať aj iný čaj ako majú. Kuchynka je akurát pre sestričky, ale tie boli vždy ochotné.

ivka82
21. feb 2011

@kokazm presne tak, na hoteli som myslela🙂

kokazm
21. feb 2011

Na hoteli bola na chodbe kuchynka, spoločná pre všetkých, komplet vybavená 🙂)

ivka82
21. feb 2011

@kokazm super, to som rada,lebo už máme toho dost , mám pocit že sa ledva odnesieme a to nenesieme ani kočik iba vajíčko🙂

mouse33
21. feb 2011

@kokazm
Fuha tak si si poriadne v tych ZM vytrpela, to sa aj tazko cita a tazko veri ze je vobec nieco take mozne. Ale som rada ze si opisala svoje pocity v BS a bola si maximalne spokojna. Dufam ze aj nam sa tam bude pacit a budem moct o par tyzdnov napisat len same pozitiva BS porodnice.

mouse33
21. feb 2011

@ivka82
Takze sa vam to krati, kedy nastupujete do porodnice? Ako to tam momentalne vyzera, je vela mamiciek cakateliek? Ivka a bola si aj na pripravach, ak ano ako to tam prebieha a kolko to cca trva.

ivka82
21. feb 2011

@mouse33 ahojček, ideme tam presne o tyzden, a este tento tyzden aj na poradnu klasicky. uvidime, ci bude volny hotel od 1.by sme mali mat rezervovany hotel. co sa tyka pripravy, my sme ju absolvovali u nas v meste, mame aj peciatku v materskej knižke a tiež nam hovorili čo a ako aj na cviceni pre tehotne,, takze tam sme uz nechodili. ano, krati sa nam to, verim, ze to stihneme a krpcek sa vypyta az tam.-)neviem, kolko mamiciek v tomto termine, myslim ze sa to takto velmi neda odhadnut, videla som tam cca 3 ktore boli viacej krát spolu so mnou na poradni. i ked minule mi povedala jedna mamička, ktorá čakala so mnou na poradnu, že mali minule naraz až 4 porody.

mariana31
22. feb 2011

Práve som si prečítala príspevok od majkamojka z 19.febr.a úplne s ňou súhlasím, takýto "skvelý" zážitok som tam mala aj ja, takže ak má niekto zlý deň, nech si to nevyvršuje na pacientkach. Nechápem, čo tie ženy na tej stiavnici vidia. To je fakt sila, cestovať tam 2 hod.a o ničom. ☹

mouse33
22. feb 2011

@ivka82
Tak idete na hotel uz 1. marca a budete cakat, aspon sa pokochate krasou BS, ak teda budete stihat, ale hadam hej, BS je nadherne mestecko. A ty ides az z Pezinku? Chcela som sa este opytat ci na poradni si mala za kazdym ineho lekara a aky dojem na teba urobili?

ivka82
22. feb 2011

@mouse33 ano som z PK, nie poradnu robí iba primar Špila a je veľmi príjemný naozaj..no chceli by sme 1.ist, este musime zavolat, či bude volný hotel. 🙂a ty si odkial? tiež budeš rodit v BS? vidim že tiež čakáte marcové babatko🙂

kokazm
22. feb 2011

@ivka82 Ja som mala tiež tri kufre a doma štvrtý, v ktorom boli pripravené malému veci domov a vajíčko. Malému som dávala moje veci, nemocničné som si nebrala. A plienok tam malý minul 3 balíky 🙂)) Ešteže tam predávali celkom lacné - balík 5 Eur. Také malé sa pokaká aj každú pol hodinu, tak je škoda dávať origoš Pampers.
S takým nákladom sa dá ísť na nadštandartnú izbu, kde je veľká skrina a veľká komoda. Na spoločnej izbe je 1 skriňa pre 4 ženy a tam si musia aj kufre nadžgať 🙂)))))) Bola som tam 1 noc pred pôrodom.

ivka82
22. feb 2011

@kokazm aj chceme nadstandard takze kufre sa zmestia🙂

katrin31
22. feb 2011

@kokazm my sme neminuli ani jeden cely balik plienok

dewyn
22. feb 2011

Ahojte, tiez sme rodili v BS a boli sme velmi spokojni. Kedze sme 140km od BS, tyzden pred terminom sme boli ubytovani na hotely. Hotel bol vtedy obsadeny, tak nas nechali na oddeleni. Cely tyzden sme si uzivali krasy Stiavnice - prechadzky, cajovna... V noci mi odtiekla plodova voda, takze som bola velmi rada, ze sme boli ubytovani vopred. Porod bol krasny. Trval cca 8 hodin, ale vdaka pripravnym kurzom som krasne zvladla dychanie. Vsetkym Vam odporucam chodit na pripravy, ktore tam vedu. neviem si predstavit, ako by som porod bez priprav zvladla. Hned som vedela ako mam dychat, kedze porod sa rozbehol v noci a boli sme zatial s manzelom na izbe a predychavali. Cely pobyt, starostlivost a pristup hodnotim ako krasny zazitok. Vdaka tejto porodnice hovorim o peknom zazitku z porodu a tesim sa nabuduce : )

ivka82
22. feb 2011

@dewyn super sa to číta🙂

kokazm
23. feb 2011

@katrin31 tak to nechápem, čo som mala za decko, lebo mne sa tam malý pokakal skoro každú pol hodinu a 2 balíky som minula a 3. len tak dopoly. Ležala som po pôrode 6 dní - po cisárskom. Celý prvý mesiac mal takúto spotrebu. Ale to je každé dieťa asi individum. Zato som bola rada, že sa v takýchto nepredv. situáciach priamo v budove dalo všetko kúpiť.

kokazm
23. feb 2011

@mouse33 držím palce, nech pôrod prebehne ľahko a nech máš len dobré zážitky na pôrodnicu.

mouse33
23. feb 2011

@ivka82
Ja som z BB, buduci tyzden sa chystam prvy krat do BS, cakame okolo 20 marca. Tak uvidime ako to dopadne. Primara vsade vychvaluju, tak dufam ze urobi na mna dobry dojem aj celkovy personal, potom dam vediet ako sme dopadli. Hotel asi bude volny, to som este ani necitala ze by bol plne obsadeny a nebolo miesto. A ty kolkoho mas termin?

mouse33
23. feb 2011

@kokazm
Dakujem, verim ze budem mat ked citam tieto pozitiva a spravy, zacinam sa normalne tesit a neviem ci je to dobre alebo zle.

ivka82
23. feb 2011

@mouse33 určite, ja som si BS vyberala hlavne aj kvoli pristupu, dost mi na tom zalezi, nerada by som ako prvorodička aby na mna niekto vrieskal a tak..a viem, že v BS sa to snad nestane. primar je velmi v pohode, ja som si ho aj vybrala pri porod aj preto, že posobi na mna velmi prijemne. no tak to drzim palce, my mame termin 8.3., na MDŽ🙂

yuuki
25. feb 2011

no som zvedavá, aké to tam bude 🙂

ivka82
26. feb 2011

mamičky,ktoré ste rodili v BS treba na príjem zobrať original sobášneho listu alebo stačí fotokópia?

katrin31
26. feb 2011

@ivka82 ja som mala fotokopiu

helsinki
1. mar 2011

Ahoojte, chcela som sa spytat, ci sa zarezervovat vopred epiduralka a tiez porodnik a kolko stoji zazmluvnenie ? Rodili ste niekto s EPI v Stiavnici ? diky x

happy8051
1. mar 2011

@helsinki ahoj 🙂 V BS sa EPI vobec nepodava, takze vsetky sme odrodili bez 🙂 zazmluvnenie konkretneho porodnika stoji 200€

helsinki
1. mar 2011

@happy8051 cauko, diky moc...preco nechce podavat epidural, je tam nato nejaky dovod, ci len pri cisarskom ? ja by som si rada vybrala volbu s EDA, je to take ulahcenie, alebo mat v priprave, ked to clovek naozaj nebude zvladat a potrebovat. Ako vas tu citam, vsetky ste to zvladli bravurne... 😅 😅 😅 😅

ascha
1. mar 2011

Ahojte mamicky rodiace v stiavnici.
Ja som v stiavnici rodila 2x. V maji budem snad 3x.
zakazdym to bol spontanny porod a po nom 5dni dovolenky. nadhrny a srdecny pristup celeho personalu, proste pohodicka. Rodila som u primara Spilu, a poviem Vam, ten pokoj co z neho vyzaruje, to je proste nadhera. fakt este som sa s takymto pristupom nestretla. co sa tyka epi, v stiavnici moc neodporucali tento sposob, no mozno sa casy zmenili.(rodila som pred dvoma rokmi) Zazmluvnenie stoji asi 200€ pricom v cene je aj porodna asistentka aj porodnik.

helsinki
1. mar 2011

@ascha ahoooj, super ze mas tak krasne spomienky a starostlivost bola na urovni. Ja som tam bola pozriet, bola som nadsena hlavne pristupom a celkovo aj mimo nemocnice super ludkovia a hlavne mili a ustretovi.... skoda ze este stale neumoznuju eda ako vhodnu volbu pre rodicky, kt. maju obavy ako to budu zvladat a vsetko bude prebiehat. 😨

happy8051
1. mar 2011

@helsinki podrobne som sa s primarom nerozpravala o dovodoch, preco EDA neposkytuje... ak by ta to detailne zaujimalo, urcite by ti to v pohode vysvetlil. Spominal mi len riziko, ze moze nastat situacia, ze tvoje telo zareasguje na EDA sposobom, ze nie si schopna vytlacit dietatko, pretoze nic necitis...
osobne si myslim EDA nezarucuje bezbolestny porod, pretoze sa podava az v druhej dobe porodnej, takze otvaranie porodnych ciest si aj tak zazijes...
vela zalezi od pristupu, od prostredia.. a myslim, ze v BS sa da krasne porodit... urcite nemusis mat obavy zo zleho pristupu, zvyseneho hlasu, neprijemnych ofucanych sestier...
treba si to urcite dobre rozmysliet... osobne ti BS len odporucam..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre