Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

teodorka
4. mar 2011

ahojte ...tak sa aj ja pripajam k babam rodiacim v BS ....co sa tyka porodu tak som sklamana ale uz s tym nic nenarobim ,uz som sa aj vyplakala a ostava mi verit ze to nijako babulku neovplyvni ...takze moj porod :rano som isla do BS do poradne a primar ma kukol a ze som otvorena na 3-4 cm ze mam tam hned ostat lebo mozem kedykolvek porodit a ze ked nie tak na druhy den rano mi pusti vodu a ako tretorodicka mam do troch hodin odrodene ...takze som sa isla domov pobalit ,deti sme este odniesli do Lc k svokrovcom a isli sme naspat do porodnice .Na druhy den rano sa ma primar hned pytal ci ideme pustit vodu a ja ze pockajme este ci sa to nerozbehne cez den ..vsak ked to uz vyzera na bliziaci porod podla neho tak naco vyvolavat zbytocne tak sme cakali dalsi den.... a nic .Vo stvrtok rano mi primar vravi ze uz som otvorena na 5cm tak ze nech pustme tu vodu lebo ked som takto otvorena babatku hrozi infekcia ...a tak som sa zlakla a blba povolila .Rano o pol7 mi prepichol vodu a vraj do hodiny ,max dvoch zacnu kontrakcie.... ale prd ziadne neprisli ....este za 10 minut 12 som nemala vobec ziadne bolesti a tak ma zacali navravat na oxytocin ze to pomoze ...za 10 minut kontrakcie aj prilsi ale len take slabe a do druhej sa nic nezmenilo ,o druhej mi oxytocin pustili rychlejsie co trosku kontrakcie zosilnelo ale zase len tak na zasmiatie .O stvrtej ma uz kukala ina dr a ta hned ze kedy mam termin a ja ze 28.2 a ze preco rodim ze ved som otvorena na 3cm (zaujimave rano som bola na 5)a babatko je uplne hore a krcek nezmeneny tak vravim ze ja neviem preco rodim ze to primar chcel ze to je pre babo to najlepsie uz .. Tak len kukla na mna a vraj no nic uz ked sa to zacalo uz musite porodit a tak mi pichli Nospu a vtedy mi uz zacali aj poriadne kontrakcie .Tie trvali hodinu a Tabi mohla ist konecne vonka .Po jej narodeni sestricka hned zahlasila ze no toto je fakt ukonceny 38 tyzden ,Tabi totiz este bola cela obalena bielym mazivom ktoreho sa zbavuje este v brusku ak uz je donosena ....
takze takyto bol moj porod ...po porode mi doslo ze vela porodov vyvolavaju a preto vela konci aj cisarskym ...ani mne vela nechybalo ....a zase sa potvrdilo ze porodnica bojuje o kazdu rodicku aj za takuto cenu ....Inac s porodnicou ako takou som spokojna nadmieru ,s mojim sme boli na apartmane spolu cely cas cize mi pomahal sa starat aj o malicku ked ja som nevladala ani vstat z postele ...pocas porodu som sa mohla volne pohybovat kde som chcela ale vacsinu casu som bola v sprche a na fit lopte co odporucam fakt to velmi pomahalo ..sestricky boli uzasne bez debaty ..neexistuje tam slovo nie ...neda sa ...nemozte ....pomozu so vsetkym vela razi bez toho aby som musela vobec o to prosit ....takze toto je velke plus ...este velke prekvapenie nastalo ked som si citala uz doma prepustaciu spravu a tam ze porod bol spontanny 😒 a plodova voda mi odtiekla 16 hodin pred porodom 😒 neodtiekla ..bola mi prepichnuta 11 hodin pred porodenim malej ....
takisto k sitiu sa musim vyjadrit ....rodila som prirodzene dvoch chlapcov ,jeden mal cez 4 kg a sitie som o 3 dni necitila ...teraz citim sitie aj po dvoch tyzdnoch a vzdy sedim na nafukovacom kolese 😕
a dalsia vec co bola zanedbana tak mala bola prepusena aj napriek tomu ze bola zlta a problemy mame doteaz to uz mala dva tyzdne ,chodime na odbery krvi a furt sa to sleduje ....
takze celkovy moj dojem :co sa tyka komfortu ktory v nemocnici mate je to najlepsia volba aku mozte urobit ale co sa tyka odbornosti tam im davam velke minus ...ak dobre viem nemaju tam ani detsku lekarku ,o vsetko sa staraju sestricky ,detskarka tam chodi len rano externe co nie je bohvieco 😕
takze si myslim ze na tomto by mohla nemocnica este popracovat ....

teodorka
4. mar 2011

ahojte ...tak sa aj ja pripajam k babam rodiacim v BS ....co sa tyka porodu tak som sklamana ale uz s tym nic nenarobim ,uz som sa aj vyplakala a ostava mi verit ze to nijako babulku neovplyvni ...takze moj porod :rano som isla do BS do poradne a primar ma kukol a ze som otvorena na 3-4 cm ze mam tam hned ostat lebo mozem kedykolvek porodit a ze ked nie tak na druhy den rano mi pusti vodu a ako tretorodicka mam do troch hodin odrodene ...takze som sa isla domov pobalit ,deti sme este odniesli do Lc k svokrovcom a isli sme naspat do porodnice .Na druhy den rano sa ma primar hned pytal ci ideme pustit vodu a ja ze pockajme este ci sa to nerozbehne cez den ..vsak ked to uz vyzera na bliziaci porod podla neho tak naco vyvolavat zbytocne tak sme cakali dalsi den.... a nic .Vo stvrtok rano mi primar vravi ze uz som otvorena na 5cm tak ze nech pustme tu vodu lebo ked som takto otvorena babatku hrozi infekcia ...a tak som sa zlakla a blba povolila .Rano o pol7 mi prepichol vodu a vraj do hodiny ,max dvoch zacnu kontrakcie.... ale prd ziadne neprisli ....este za 10 minut 12 som nemala vobec ziadne bolesti a tak ma zacali navravat na oxytocin ze to pomoze ...za 10 minut kontrakcie aj prilsi ale len take slabe a do druhej sa nic nezmenilo ,o druhej mi oxytocin pustili rychlejsie co trosku kontrakcie zosilnelo ale zase len tak na zasmiatie .O stvrtej ma uz kukala ina dr a ta hned ze kedy mam termin a ja ze 28.2 a ze preco rodim ze ved som otvorena na 3cm (zaujimave rano som bola na 5)a babatko je uplne hore a krcek nezmeneny tak vravim ze ja neviem preco rodim ze to primar chcel ze to je pre babo to najlepsie uz .. Tak len kukla na mna a vraj no nic uz ked sa to zacalo uz musite porodit a tak mi pichli Nospu a vtedy mi uz zacali aj poriadne kontrakcie .Tie trvali hodinu a Tabi mohla ist konecne vonka .Po jej narodeni sestricka hned zahlasila ze no toto je fakt ukonceny 38 tyzden ,Tabi totiz este bola cela obalena bielym mazivom ktoreho sa zbavuje este v brusku ak uz je donosena ....
takze takyto bol moj porod ...po porode mi doslo ze vela porodov vyvolavaju a preto vela konci aj cisarskym ...ani mne vela nechybalo ....a zase sa potvrdilo ze porodnica bojuje o kazdu rodicku aj za takuto cenu ....Inac s porodnicou ako takou som spokojna nadmieru ,s mojim sme boli na apartmane spolu cely cas cize mi pomahal sa starat aj o malicku ked ja som nevladala ani vstat z postele ...pocas porodu som sa mohla volne pohybovat kde som chcela ale vacsinu casu som bola v sprche a na fit lopte co odporucam fakt to velmi pomahalo ..sestricky boli uzasne bez debaty ..neexistuje tam slovo nie ...neda sa ...nemozte ....pomozu so vsetkym vela razi bez toho aby som musela vobec o to prosit ....takze toto je velke plus ...este velke prekvapenie nastalo ked som si citala uz doma prepustaciu spravu a tam ze porod bol spontanny 😒 a plodova voda mi odtiekla 16 hodin pred porodom 😒 neodtiekla ..bola mi prepichnuta 11 hodin pred porodenim malej ....
takisto k sitiu sa musim vyjadrit ....rodila som prirodzene dvoch chlapcov ,jeden mal cez 4 kg a sitie som o 3 dni necitila ...teraz citim sitie aj po dvoch tyzdnoch a vzdy sedim na nafukovacom kolese 😕
a dalsia vec co bola zanedbana tak mala bola prepusena aj napriek tomu ze bola zlta a problemy mame doteaz to uz mala dva tyzdne ,chodime na odbery krvi a furt sa to sleduje ....
takze celkovy moj dojem :co sa tyka komfortu ktory v nemocnici mate je to najlepsia volba aku mozte urobit ale co sa tyka odbornosti tam im davam velke minus ...ak dobre viem nemaju tam ani detsku lekarku ,o vsetko sa staraju sestricky ,detskarka tam chodi len rano externe co nie je bohvieco 😕
takze si myslim ze na tomto by mohla nemocnica este popracovat ....

mouse33
7. mar 2011

Fuhaaaaaaaaaaaaa ☹ ☹ ☹ tak tento prispevok Teodorky ma dva tyzdne pred mojim prvym porodom moc nepotesil, rychle napiste nejake pozitivne reakcie, alebo nikto nerodi??????????????? 😕 😕 😕

teodorka
7. mar 2011

@mouse33 ale nemusis sa bat ...ja ak by som chcela este stvrte 😀 😕 tak idem asi znova tam ...ale vyvolavat porod si uz pred terminom nenecham ....to bol cely problem a nato navezovali uz dalsie ....inac s aneboj nicoho je tam super ....

happy8051
7. mar 2011

@teodorka nuz... treba asi zvolit sposob toho co napiseme 🙂 nic v zlom...

teodorka
7. mar 2011

@happy8051 cakala som kedy sa ozves ....pisala som co som zazila a co som pri tom citila ....to ze upozornim na niektore veci este neznamena ze som prooti vsetkemu ....alebo som mala vsetko vychvalit aj ked si myslim nieco ine?

happy8051
7. mar 2011

@teodorka vobec nie, ved to je ok ze si napisala 🙂 nemam proti tomu nic, om rada, ze to dobre dopadlo nakoniec. to nebol utocny dotaz... len som chcela povedat, ze zeny pred porodom su na taketo hlasy citlive, poznam to z vlastnej skusenosti. iba tolko

kokazm
8. mar 2011

Chvály na túto pôrodnicu som sem už napísala dosť. Musím zložiť poklonu chururgii, 3 mesiace som po cisárskom a na bruchu mám už takmer neviditeľné stopy po reze. Jedinú jazvu mám 3 roky po slepom čreve 🙂 Lekári z chirurgie si odviedli stopercentnú robotu.

bambulka0406
8. mar 2011

baby, neviem ci si ma pamatate, ale 25.2 o 21:46 sa mi narodil v bs syn Martinko 🙂

katecameron
8. mar 2011

@bambulka0406 gratulujem

lucia1981
8. mar 2011

@bambulka0406 aj ja blahoželám a napíš nám aj podrobnosti keď budeš mať čas.... 🙂

teodorka
8. mar 2011

@bambulka0406 gratulkaaa

teodorka
8. mar 2011

@happy8051 moze byt ....

kulinan
8. mar 2011

Martinkovi gratulujeme aj my, tak nech ste zdravučký
Čo sa týka príspevku od teodorku, ja ho tiež akceptujem. Na svete nie je nič dokonalé, všetci robíme ako vieme, sme len ludia. Mrzí ma že to tak dopadlo, aj ja si myslím že vyvolávanie môže mať negatívny dopad na porod, a može končiť sekciou. Záleží či si to žena želá alebo nie. Pokial sú neni vážne dovoddy na vyvolanie a žena si to nepraje, nemalo by sa vyvolávať ale počkať. No su indikácie kedy to treba a ani tak sa to nemusí rozbehnuť a dopadne to tak ako si mnohe neprajeme.
Dufam že takychto prípadov bude čo najmenej, nech sa to radšej rozbieha samo. Mne pri prvom tehu v šitavnici museli vyvolať porod, odtiekla mi voda a nerozbiehalo sa to, porodila som 36 hodín po odtečení plodovej vody,všetko ok, ja aj maly.
pri druhom porode som prenášala 8 dní, ja osobne som si porod priala vyvolať, necitila som sa dobre a aj dobre že som nástojila,aj ked primár chcel čakať,tiež som mala furt babo vysoko, otvorená na 1 prst,žiadny náznak porodu. Dali oxytocín, sama odtiekla plodová voda a do 8 hodin bol miško von, ale tá plodová voda bola uplne zelená a to už nebolo najlepšie, tak som bola rada že je vonku a sme obaja zdravy.
Určite by som nechcela vyvolať porod pred termínom,len tak....to nemá podstatu.

Tak sa nebojte, teodorka to pekne napísala,aj vás povzbudila, že by sa tam aj vrátila. Potom treba napísať porodný plán a tam dať všetko ako si to predstavujete a bude 😉

mouse, držím palce a určite neváhaj a neboj sa. Hlavne treba komunikovať či už s primárom alebo ostatnými, o tom to je KOMUNIKACIA.
drtže sa

yuuki
8. mar 2011

ja sa asi začínam báť :D

tinockaaa
8. mar 2011

tak ja mám opačnú skúsenosť ako @teodorka ja som vedela že malý bude "veľký", mala som toho plné zuby, prenášala som a pán primár mi napriek tomu povedal, že vyvolaním pôrodu ma bude zbytočne trápiť, ak mám prietoky a ozvy v poriadku mám to nechať na prirodzený priebeh. prenášala som 10 dní, malý mal 4 a pol kila ale pôrod sa rozbehol sám, vodu som si nechala pustiť až na sále keď som bola otvorená na 7 cm, lebo som si pamätala z prvého pôrodu že bolesti boli niekoľkonásobne väčšie po pustení vody a nikto nič nenamietal, do ničoho ma nenútili. Tak neviem, ale skôr mi to pripadá ako zlý súbeh okolností, než "neodbornosť personálu" 😕 a čo sa hojenia rán týka to je tiež dosť indivindi, ja som sa pri oboch hojila s antibiotikami a to som brala arnicu, wobenzym a neviem čo ešte, a aj tak som sa hojila dlho.

mouse33
8. mar 2011

🙂 🙂 🙂 zienky zdravim vas, ja si myslim ze naozaj je to o osobnej skusenosti, ked ma niekto super porod tak tu napise same chvaly a ked je nejaky problem tak vidime vzdy chybu niekde inde, aj ked nie vzdy je to tak. Tiez asi nie je jednoduche rozhodnutie ci porod vyvolat, alebo nie, ked hrozi nejaka infekcia, alebo nieco ine. Ja som bola minuly tyzden prvy krat v BS, zo zaciatku som bola dost zmatena, lebo som nevedela kde mam ista posielali ma z dveri do dveri a tiez som mala nervicky, ze sakra ved to nie je take idealne ako sa to pise. Ale to bol prvotny chaos, aj ked mam mimoriadne vyvinuty orientacny zmysel 🙂 🙂 🙂 , chaosila som tam, vsetko mi bolo taku nezname a cudzie. Prvy krat som bola aj na ten zaznam srdiecka, no bol ale rachot, pre mna je to vsetko nove, ale po 2 hodinkach som sa tam uz citila fajn a teraz tam uz nabehnem ako suverenka. 😀 😀 😀 Myslim si, ze sa to prostredie a personal, aspon ten co som videla a stretla pri prvej mojej navsteve, sa skutocne neda porovanat aspon s nasou BB nemocnicou, porodnicou a celkovo prostredim.

mouse33
8. mar 2011

@teodorka aj ked ma tvoj prispevok trosku zneistil, som rada ze si sem pridala realnu skutocnost ktoru si zazila, ale hlavne ze je vsetko v poriadku a to urcite musi byt super, ked uz pomyslal na stvrte babatko a to je super. 😉 😉 😉

mouse33
8. mar 2011

@happy8051
katka zdravim ta, tak ja mam prvu navstevu v BS za sebou, navstivila som aj lekaren, len tam nemali tie homeopatika vsetky, vlastne iba jedny, tak ze mi ich objednaju a tento tyzden si ich tam vyzdvihnem. Chcela som sa spytat ci to mozem uzivat aj viacero naraz z tych co tam boli uvedene. Lebo aspon tieto jedny co uz mam doma tak tam nie je ani navod ani uzivanie. Zakupili sme aj tie masticky a caj na mliecko, ale to je taky vyber ze to clovek nevie co vybrat. Je tam aj ta lekaren super vybavena, tiez mile zienky, pacili sa mi. Ja verim ze neolutujem moje rozhodnutie prieviest na svet nase prve babatko v BS, okrem ineho mam k tomuto mestu a jeho okoliu silny vztah. Podla mna vyzaruje nieco uzasne.

bambulka0406
8. mar 2011

baby, ja poznam primara ako doktora tri roky. je mojim gynekologom, nemozem na neho povedat nic zle. porodila som den po termine, tehotenstvo bezproblemove. tiez som mala na oddeleni trochu chaos ked som tam prisla prvykrat, ale dalo sa zorientovat. myslim, ze je to stale lepsie ako inde, podla toho co som pocula.
a co sa tyka porodu. vo stvrtok (den terminu) som bola na poradni, nalez bol ze som otvorena na jeden prst, hlavicka nizko, ale ze vyslovne na porod to nie je. takze mam prist v pondelok preistotu s taskou. v noci na to o pol 2 som vsak dostala bolesti. najprv som tomu neprikladala vyznam, ale ked sa to opakovalo a silnelo, spozornela som. nemohla som spat, nepomahala sprcha ani nic. cakali sme az do obedu, kontrakcie boli silne, ale nepravidelne (medzi 5 a 10 minut). na naliehanie mm sme sli do bs. prisli sme o pol 12, nalez bol otvorena na 4 prsty s rozbehnutou porodnou cinnostou. primar prave odchadzal, prijal ma doktor siska. primara som mala zazmluvneneho, dal mm sukromne cislo, ze mame volat, ked budu kontrakcie pravidelne. nasledoval klistir, cvicenie na lopte, sprcha. okolo tretej- pol4 som bola otvorena na 6, kontrakcie kazdych 5 minut. prisiel primar, pustil mi vodu. vsetci tvrdili, ze porodim za chvilu, lebo som sa rychlo otvarala na prvorodicku. o piatej som bola na 8 prstov, intervaly medzi kontrakciami boli stale rovnake. primar povedal, ze pockame kym zajde branka a hlavicka klesne do porodnych ciest a ideme tlacit. ze o chvilu je maly na svete. ale vtedy sa stalo to, ze sa mi zastavila kontrakcna cinnost. bolesti som mala stale, ale asi to nebolo efektivne. nakoniec sa ma primar spytal, ze ci mozeme pichnut oxytocin. aby som sa dlho netrapila. suhlasila som. trochu sa to rozbehlo, ale stale to nebolo ono. museli pichnut dalsi. ja uz som zacinala saliet, bola som velmi unavena, aj nevyspata. boli tam nejake pokusy o tlacenie, este to neslo. uz mi bolo do placu. nakoniec sa maly narodil 21:46. mozem povedat, z primar bol posledne dve hodiny stale pri mne, povzbudzoval ma. vyhovovalo mi , to ako sa choval pocas porodu, to ze bol pokojny. este vravel pri tych neuspesnych tlaceniach, ze mam vydrzat, ze nechce maleho vyberat extraktorom. pri poslednej kontrakci povedal, ze ho musim vytlacit na tuto kontrakciu. zatlacila som asi 4x a na jeno zatlacenie vysla hlavicka a onho uz potom krasne vytiahol. co sa tyka sitia, napichal ma, vobec to nebolelo. rana sa mi hoji dobre, uz ju ani necitim. ale to je podla mna individualne.
co sa tyka personalu, vsetci boli mili, sestricky ochotne a aj doktori. v com suhlasim s teodorkou, nemala som dobry pocit z novorodeneckeho. nie vsetky sestricky boli ochotne a dokrmovalo sa flasou. ked som ziadala o dokrmenie striekackou, len mu to vytlacila do ust, vobec nie po prste. nakoniec som predsa len suhlasila s flasou. ja som nechcela dokrmovat vobec, ale nebolo to s kojenim vobec jednoduche. mlieko sa mi pustilo v noc pred prepustenim, to by bolo vela nechat maleho hladneho. ale aj teraz este dokrmujeme.
a este co sa tyka primara, urcite sa nechoval takto, lebo som ho mala zazmluvneneho. pokial viem, on sa snazi pri kazdej pacientke. doktori su tam podla mna dobri vsetci, ja som ho chcela kvoli tomu, lebo ostatnych som nepoznala. a mala som k nemu doveru preto, lebo je mojim lekarom. bolo to viac menej o psychike.
takze urcite by som odporucila bs. su tam nejake drobne nedostatky, ale neni to nic hrozne. v inych porodniciach je to horsie. urcite sa najdu zeny s nie az tak dobrymi skusenostami ako som mala ja, ale nikde neni vsetko dokonale. baby nebojte sa, vybrali ste si dobre 🙂 drzim vsetkym cakatelkam palce 😉

bambulka0406
8. mar 2011

sorry, za to rozpisanie 😀 😀 😀

happy8051
8. mar 2011

@mouse33 ahoj 🙂 homeopatika, ktore som uvadzala su uzivatelne sucasne a kombinovatelne navzajom... ak chces vediet nieco konkretne, pytaj sa, alebo posli IP.
nemaj obavy ani z porodu ani z nicoho... zbytocne to stresuje... cokolvek potrebujes vediet, pis mi...
vidim, ze mas uz predporodny tyzden, tak ti zelam krasny, rychly a co najmenej bolestivy porod, prajem ti, aby si mala nan len tie najkrajsie spomienky...
teoreticky by som prisla pozriet aj malinku, ked sa narodi 🙂

teodorka
9. mar 2011

@bambulka0406 si sa tiez pekne rozpisala 😵 co sa tyka novorodeneckeho tak tam a mi nepacila len jedna sestricka taka mlada blondinka ale aj to len chvilu bola nejaka mrzuta ...mozno mala viac roboty a nestihala ked som si pytala ciste veci pre malu lebo a dogrckala ...lebo o pol hodiny prisla za mnou na izbu uz zase velmi mila 😵 😵 inac na personal nemozem fakt nic povedat ...jaaaj ta hlavna sestra je tiez nejaka divna ale tu som mala len raz na poradni tak som to prezila ....a co sa tyka vyvolavania tak nemma proti nemu nic pokial je to na termin alebo po termine ...alebo ak su fakt aj pred terminom komplikacie ale toto bolo normalne tehotenstvo bezproblemove ...do poradne som prisla bez kontrakcii a bez broblemov ...kludne si ma tam mohli nechat tyzden -dva aby som porodila na termin takze nechapem preco sa vyvolavalo ved je bezne ze zeny viacrodicky co som aj ja byvaju otvorene aj skorej a predsa rodia na termin 😕
no ale hlavne ze sme zdravi a pre buducnost budem opatrnejsia ...teda ak este sa fakt rozhodneme pre dalsie babo 😵
mouse aj ja Ti zelam pekny porod nech uz si babulku drzis v naruci ..je to uzasny pocit 😵 😵 😵

bambulka0406
9. mar 2011

@teodorka suhlasim presne s touto mladou sestrickou. niekedy bola hrozna a o chvilu uz bola mila. a vrchna... ju mam rada, posobi prisne, ale potom som zistila ze je to len prvy dojem 🙂
co sa tyka vyvolavania, suhlasim s tebou. pred terminom ak neni dovod je to podla mna zbytocne. ine je ked niekto prenasa. mrzi ma, ze si nemala taku dobru skusenost ako ja 😖
inak co som este ocenila, ze od pol 2 som bola na porodnej sale, kde s nami bola aj porodna asistenka a sledovala ma. pokial som teda nebola v sprche. moja svagrina co rodila na kramaroch bola cely porod sama a musela ich volat, ze uz asi ide rodit. inak by ani nezistili, ze uz je otvorena tak velmi. takze toto je tiez velke plus 🙂

aknats
9. mar 2011

tehulky, ak ste pozerali dámsky magazín minulý týždeň pôrodnica BŠ bola vyhodnotená ako najlepšia pôrodnica na Slovensku. Pekne porozprávali všetky výhody, ktoré rodičku čakajú. Opísali nával v pôrodniciach v BA a ako sa im nemá kto venovať, všetko je zautomatizované a pôrody frčia ako na bežiacom páse.
Pôrodnica v BŠ je najlepší výber aký môže existovať a personál je vysoko odborný. Čo sa týka vzájomných sympatií k jednotlivým ľuďom je to vždy individuálne. Ale keď ich postupne spoznáte, nepoznám v BŠ človeka ktorý by neurobil všetko čo je v jeho silách. Určite by som šla do BŠ znova a znova. Bol to prekrásny zážitok a to som čakala dvojičky. 🙂

danabel
9. mar 2011

@aknats neviem ako je to s tým návalom...ja keď som rodila, tak bol nával v BS a preto ma po pôrode nenechali oddychovať dve hodky ako sa inde bežne robí, ale dávali ma hneď po šití na invalidný vozík, skoro som im odpadla, chceli ma dať naspäť na pôrod.kreslo, ale môj muž povedal, že už keď ma naložili, tak nech ma už odvezú - kvôli ďalším rodičkám som musela ísť hneď na izbu...ono je to dosť pálka, keď sa má žena hneď po pôrode a šití postaviť na nohy...ale tak dúfam, že ja som bola ojedinelý prípad a že to tam nie je bežné...

kulinan
9. mar 2011

@danabel pozri, ja som tiež zažila situáciu teraz v januári, rozbehlo sa vela porodov, aj prišli neočakávané porody,bolo nás od obeda do rána odrodených 7 žien, klasicky i cisársky, ja som tiež po porode išla na izbu a nemala som s tým najmenší problém, ale mne na rozdiel od teba priniesli vozík a naložili ma nan, porod nebol lahky,ale poviem ti, postavila som sa, a oni že kde idem, ved ide vozík-tam si lahnete,nemôžte isť sama.
Tak ma previezli, lahla som si do postele s manželíkom a užívali si síce bolestivé ale krásne chvíle. Viem že to je mala porodnica a toto sa stať môže, ratala som s tým, a aj sa stalo. Nezazlievam im to, robili maximum.
Na izbu ma čo chvilu chodila kontrolovať sestrička, aj čaj mi nosila a starala sa. Bola úžasná.
Dakujem im za všetko a ak sa dáme na tretie, určite váhať nebudem,nie sú dokonalí ale empaticky a ludský

sigrid7
10. mar 2011

Ahoj baby. JA mám termín koncom mája a sme rozhodnutý pre BS. Už sme tam s manželom aj boli na obhliadku, prijal nás taký vysoký usmievavý doktor (takmer bez vlasov 😀 ), všetko nám poukazoval aj pôrodnú sálu, aj keď tam práve prebiehal pôrod... Veľmi sa nám tam páčilo, len sa chcem spýtať jednu vec. Všetky tu vychvaľujete primára Špilu, ale čo ostatní lekári? Rodil niekto aj pri nich, akí sú odborníci? Ten, čo nás prijal, bol veľmi milí, ale aký je odborník, to nevieme...

teodorka
10. mar 2011

@sigrid7 vsetci su mili ...pri mne sa vystriedali traja a nemozem na nikoho nic povedat

danabel
10. mar 2011

@sigrid7 Je to Dr. Kamil Pahuli, perfektný pôrodník 🙂

dewyn
13. mar 2011

mne tiez vysiel na porod Dr. Pahuli, a som veelmi spokojna, vela zien co uz rodili s ktorymi som sa rozpravala si ho velmi chvalili. Ocenujem jeho pristup, a dobru naladu 🙂 Pri porode mi pomahal tlacenim noh, co velmi ocenujem a asistentka mi musela pomahat s bruskom ale nasa bambulka bola najvacsia za posledne 2 tyzdne v nemocnici 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre