Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

simona1986
15. apr 2011

@zufzufmeister dakujem...tak vo štvrtok sa ide nato 🙂

martinka13
15. apr 2011

elenaakiko No tak to si mala super ze 4 hodiny Mne zacali kontrakcie na silvestra okolo 21,00 a maly sa narodil na novy rok 11,55 A to som si este myslela ze ako fajn na prvorodicku Ale len tak od 6,00 som mala kontrakcie tak po 3-4 minutach Pred tym to bolo poredsie Tak sa drz Uz Ti zle urcite nebude 🙂

zufzufmeister
18. apr 2011

A dá sa to stihnúť, napr. že dojdem tam ráno, o pol desiatej na poradnu a o dvanástej som hotová a môžem ísť rovno na prípravu?

ziarcanka
18. apr 2011

@zufzufmeister Jasné 😀

raffaella
20. apr 2011

@suzizet Velmi gratulujem ku babatku a dobremu porodu 🙂 Ja som isla do BS rodit z Bratislavy, rodila ma MUDr. Podobenova tiez a bola som max. spokojna so vsetkym. Vsetci doktori su tam vyborni a rovnako aj sestricky. Ja BS jednoducho milujem za to, ze som mala taky dobry porod a boli ku mne vsetci taki laskavi a dobri.

mj30
25. apr 2011

Ahojte som zo Zvolena a rozmyslam, ze pojdem rodit do Banskej Stiavnice. Ake mate skusenosti? Kolko je tam tych nadstandarrtnych izieb? Vela som o tejto porodnici citala aj tu na fore, a tak ma zaujimaju dake nove info. Som prvorodicka, tak sa trosku bojim. Na koho sa mam obratit, pokial sa tam chcem ist pozriet a dohodnut ako to prebieha? Dakujem vam za info 🙂 a je tu niekto kto ma termin 30. jula a chysta sa ist rodit bo BS?

ninan2
25. apr 2011

@mj30 Ahoj, ja som sa tam akurat vcera bola pozriet, prisli sme bez ohlasenia, velmi ochotne sa nas ujal sluzbukonajuci doktor Siska, len sme museli chvilu pockat kym pacientke spravil sono. Poukazoval nam porodnu salu aj apartman, povedal nieco o poradniach atd, a zodpovedal aj na vsetky nase otazky. Prostredie je tam velmi pekne, ani nemas pocit ze si v nemocnici. Sestricky mile, a pacientky ktore boli prave na chodbe (ci uz po porode alebo este pred nim) vyzerali velmi spokojne.
Inak mam termin kedy ty 🙂 a predbezne sa tam teda chystam, ako jediny problem vidim vzdialenost z Bratislavy s ohladom na poradne. Ako sme totiz zistili, asi tretina cesty je trochu problemova, okolie Nitry je momentalne dost rozkopane a bez dialnice, a dalej cesta ZV-BS, na take kopce nie sme z BA zvyknuti 😀

mj30
25. apr 2011

Ahoj, tak vidim, ze to na teba spravilo celkom dojem, no stranku maju peknu a podla fotiek to vyzera fajn a podla toho co som citala personal nemocnice je fajn a to je asi to najdolezitejsie. Ty si si tam uz nieco zajednavala alebo nie? Kolko je tam tych apartmanov. Tu v ZV je v nemocnici jeden a myslim, ze tym padom dostat sa tam je dost problem ☹

happy8051
25. apr 2011

@mj30 ahoj 🙂v porodnici mame sest apartmanov a pise sa na ne poradovnik.. v praxi - kto skor odrodi, skor sa tam dostane 🙂 ak mas nejake otazky, kludne IP 🙂

mj30
25. apr 2011

@ninan2 zabudla som tuknut, ze je to pre teba 🙂

ninan2
25. apr 2011

@mj30 Hej, vyzera to tam tak ako na tych fotkach, cize velmi dobre 🙂 Nie, nedohodli sme sa este na nicom, akurat doktor hovoril, ze od 35. tyzdna sa tam chodi do poradne az do TP. Asi bude lepsie, ked sa tam aj ty zastavis este pred tym pozriet, ci teda porodnica vyhovuje, a potom zacnes chodit do tej poradne. Robia aj pripravu na porod - prednaska a cvicenie, ja na take akurat chodim doma, ale je to nepovinne.
Tie apartmany vraj byvaju stale plne, tak ci sa tam dostanes zalezi od navalu rodiciek v tom case ked tam budes... ale urcite mas vacsiu sancu ako vo ZV. Ked tak budes zo zaciatku na normalnej izbe, a po uvolneni apartmanu Ta daju tam.

mj30
25. apr 2011

@ninan2 urcite to pojdeme omrknut a porozpravat sa s doktorom 🙂

ninan2
25. apr 2011

@mj30 tak daj potom aj ty vediet ako sa Ti tam pacilo a nejake dalsie info 🙂

mj30
25. apr 2011

@ninan2 jasne, ze dam vediet. A ty si uz viac menej rozhodnuta?

ninan2
25. apr 2011

@mj30 no ja by som tam rada isla, ale je to organizacne trochu narocnejsie, co sa tyka poradni, aj cesty tam keby som nahodou (pred terminom) rodila... V termine by som tam samozrejme uz bola dopredu ubytovana, ale clovek nikdy nevie co sa stane...

mj30
25. apr 2011

@ninan2 no s tou poradnou to mas blbe, a to v BA nemate dobru porodnicu????

ninan2
25. apr 2011

@mj30 v BA urcite nie... tu je strasny naval, bezne byva aj 20 porodov denne napr. na Kramaroch... lekari su sice OK, ale prostredie priserne, aj pristup sestriciek... co som tak citala aj mi hovorili kamosky. A samozrejme vsade Ta dopuju roznymi liekmi a su caste aj cisarske rezy.
Najblizsie taka lepsia je vraj Dunajska Streda, ale su na nu dost rozporuplne nazory.
Ono co sa tyka poradni, mam tu sukromneho doktora, ku ktoremu mozem chodit do 38tt. Cize toto by bolo OK. Len neviem co by na to povedali v BS, keby som sa tam pred porodom zastavila max 2x. No skusim sa s nimi dohodnut a uvidi sa... Pan primar je vraj celkom ustretovy.

mj30
25. apr 2011

@ninan2 no ono asi vedia preco chcu aby sa tam do poradne chodilo od urciteho tyzdna poznaju tak lepsie tvoj stav aj stav babätka, ma to nieco do seba, ale vyskusaj za to nic nedas 🙂 mozno sa tam stretneme 🙂

ninan2
25. apr 2011

@mj30 to ano, ale ak bude vsetko uplne v poriadku, tak je to jedno. Urcite je ale fajn dopredu lepsie poznat prostredie aj personal. Super ze ty to mas tak blizko.

mj30
25. apr 2011

@ninan2 a kedy mas presne termin?

ninan2
25. apr 2011

@mj30 podla MS 29.7. ale podla ovulacie 2.8. 🙂

lenocka80
26. apr 2011

Ahojte tehulky. Ja by som tiez rada isla rodit do BS a tak tiez hladam informacie, co sa da. Chcem sa opytat, neviete ako to je vlastne s tym platenim za izbu? Plati sa tych 16 eur na osobu, ci za izbu...myslim, ze ked tam budem s manzelom, tak kazdy plati osobitne alebo ako? A ako je to so stravou? Poradite mi?

obrsona
26. apr 2011

@lenocka80 ahoj, plati sa 16,6 za izbu (aj s manzelom). ty v tom mas aj stravu, on nie, ale moze si ju priplatit za nie velku sumu - my sme to nevyuzili, ale asi by sme to nabuduce objednali aj prenho. tusim to je 6 eur na den... skratka nie su to velke polozky a naozaj je to super!

ninan2
26. apr 2011

@obrsona Ahoj, pozeram ze si tiez z BA, pls ako ste riesili dochadzanie do poradne do BS, a bola si tam potom nejaky cas pred TP dopredu ubytovana? A mala si aj zazmluvneneho lekara alebo netreba?

zufzufmeister
26. apr 2011

@mj30 je tam asi 6 tých nadštandardných izieb + hotelové izby, ak by si prišla pred pôrodom za tú istú cenu, vraj nie je problém dostať sa na tú izbu, že viac menej je vždy pár voľných...

mj30
26. apr 2011

@zufzufmeister ahoj tak to je dobra sprava dufam, ze to tak aj bude 🙂 ty si rodila v BS? Bola si spokojna?

zufzufmeister
26. apr 2011

@happy8051 Ahoj ako to konkrétne myslíš s tými poradovníkmi na izbu... Práveže mne doktor povedal, že pravdepodobnosť je dosť veľká, že je niečo voľné... Lebo naozaj v okolitých nemocniciach majú maximálne jednu - dve nadštandardné izby a tu predsa až 6.... Ja dúfam, že to bude voľné, chcela by som tam pri sebe nejakú morálnu oporu a pomoc na začiatku...

zufzufmeister
26. apr 2011

@mj30 ešte nie 🙂 Chystám sa, bola som sa tam pozrieť pred časom a veľmi dobre to na mňa zapôsobilo, viac menej to rozhodlo, naozaj taký pokoj a dobrá atmosféra.... Dúfam, že to tak aj ostane 🙂))

mj30
26. apr 2011

@zufzufmeister jaj ja som si az teraz vsimla, ze si tiez este len cakatelka, ale tebe sa to suchne za chvilku 🙂 musime sa tam ist kuk aj my, ale som viac menej rozhodnuta, ze pojdem tam. A odkial si ak to nie je tajomstvo? 🙂

lenocka80
26. apr 2011

@obrsona dakujem velmi pekne. Tak to je super, ze sa to sa priplatit. Lebo ja by som po porode rada zobrala aj maleho k nam, teda starsieho surodenca. Kamoska tak bola a bola spokojna, lebo nechcela malu oddelit od rodiny da sa povedat a BS jej v tom vyhovela. Dokonca odmietla vsetky kvapkania do oci babatka a odsavanie a tak....Velmi chvalila, preto ma to tam taha 😉 Tiez musim ist kuk na vlastne oci v najblizsej dobe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre