Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ninan2
25. máj 2011

@happy8051 aka je situacia s odsavackami na oddeleni, fakt si treba zobrat svoju, nedaju sa pozicat? A ked hej, maju ich viac kusov? Dik za info 🙂

happy8051
25. máj 2011

@ninan2 na oddeleni je mechanicka Chicco odsavacka, aj elektricka ale tu som neskusala a je aj biolampa na popraskane bradavky

ninan2
25. máj 2011

@happy8051 aha oki 🙂

michaelafiladelfiova
26. máj 2011

tak poradna za mnou.. nieco na mna lezie akoze super.... o tyzden zas a da mi uz primar aj termin,, ze teraz maju dako vela tych cr...

maricom
26. máj 2011

ah jaj, nejako to rýchlo začína letieť, ešte mám veľa práce, kým sa začnem chystať ufff, a to by som rada maľovať dve izby hihi, to si nechám na koniec, nech sa mi to celé ľahšie spustí 😉

@happy8051 vieš mi poradiť, dávajú pod teba jednorázové podložky, alebo si ich treba doniesť? Ja som mala také so sebou, sestrička sa potešila keď mi ich uvidela a v podstate aj ja, používajú sa v BŠ? A ešte dávajú ti aj erárne košele? či len vlastné musíš mať? ďakujem!

maricom
26. máj 2011

@michaelafiladelfiova dúfam, že najmä plánované, ehmm ja nechcééém cr, už nie 😢 😢 😢

happy8051
26. máj 2011

@maricom jasne, podlozky sa pouziovaju ale popravde... urcite sa potesia ked budes mat aj svoje, je to odst uzkoprofilovy produkt 🙂 ale napr ja som nemala vlastne a v pohode mi vzdy vymenili mala som vzd cistu...
erarne kosele samozrejme davaju, ja som rodila vo vlastnej ale to bolo moje rozhodnutie, chcela som mat pamiatku 🙂
ciste kosele su vzdy k dispozicii

michaelafiladelfiova
27. máj 2011

@maricom ja neviem..sestricka mi daco spominala

@happy8051 večeer som mala teplotu 38, priserne ma booli cely clovek a o hrdle ani nevravim, len terasz je to taka otazka ked sa mi to zhorsi idem dnes k mojej doktorke , do ktorej nemocnice mam potom ist do BS alebo tu do BB?

happy8051
27. máj 2011

@michaelafiladelfiova chod urcite ku vseobecnej lekarke. na tvojom mieste by som si dala odobrat vzorku na CRP, kde sa zisti, ci su potrebne ATB. vysetrenie sluzi na zistenie pritomnosti zapalu v tele.
mas vysoky tyzden, a ked ides na sekciu, neda sa robit, ak nie si ok.... nestresuj sa, len treba zistit, co je pricinou tohto stavu.
ked budes po vysetreni, zavolaj primarovi, aky problem sa vyskytol

michaelafiladelfiova
27. máj 2011

@happy8051 no uz som bola brala mi krv na crp. a sed. a neviem co este dala mi atb bo ma silny zapal hrdla... ak mi teplotu budu vyskakovat stale tak mam ist na infekcne si polezat na infuzky:(

happy8051
27. máj 2011

@michaelafiladelfiova ups.. no nioc moc... ake ATB beries? zavolaj primarovi a povedz mu aka je situacia

happy8051
27. máj 2011

@michaelafiladelfiova a sice dokelu... dnes je mimo BS ale neviem v akom case... mozno ho tam zastihnes

michaelafiladelfiova
27. máj 2011

@happy8051 Zinnat. ale ja este nemam termin sekcie len teraz som zacala 38tt este ma caka jedna poradna a potom mi uz da termin...to mám presne do utorka tie atb...

michaelafiladelfiova
27. máj 2011

@happy8051 on tam neni stale? ved sa tam rodi aj ked niesu poradne nie???

happy8051
27. máj 2011

@michaelafiladelfiova jasne, rodi sa stale 🙂 ale nie stale je primar tam... to by sa tam musel uz aj prestahovat 🙂))) ale nestresuj, ak ste dohodnuti ze ti urobi sekciu on, potom ju urcite urobi 🙂

michaelafiladelfiova
27. máj 2011

@happy8051 ok idem si lahnut bo ma lame,a dakujem...

michaelafiladelfiova
27. máj 2011

@happy8051 tak mi vysiel z krvi vysi zapal. ak budu teploty... ide sa na infekcne. ale tuk tuk klesla.... uvidime večer....ja ani primarovi zavolat nemozem nemam totiz hlas. :(

maricom
28. máj 2011

@michaelafiladelfiova držím palčeky nech sa z toho rýchlo dostaneš/dostanete 😉

@happy8051 ďakujem ti veľmi pekne, ešte mám otázočky
1. je tam niekde bufet alebo nejaké minipotraviny kde si môžem kupovať vodu, alebo nejaké hygienické potreby
2. je tam niekde v pôrodnici k dispozícii mikrovlnka a chladnička?
budem tam po pôrode sama, maužík bude musieť k staršej a doma dochystať veci, potom len prídu pre mňa, tak sa pýtam, aby som sa vedela dopredu nejako zabezpečiť.
ďakujem!

happy8051
28. máj 2011

@maricom ahoj 🙂
v areali porodnice je bufet kde maju vsetko potrebne a pri nemocnici blizko je hypermarket CBA, sestricky chodia bezne nakupovat pre pacientky
na chodbe su dve chladnicky, pacientky si zvyknu potraviny oznacir menom
mikrovlnka je v kuchynke, kedykolvek sa tam dostanes. na apartmane su tiez mikrovlnky
keby nieco, pytaj sa 🙂

maricom
28. máj 2011

@happy8051 mockrát vďaka 🙂 chystám sa tam 13. 7. do poradne, tak potom si to musím všetko obzrieť, juj už som pár vecí aj zabudla ako to bolo v nz.
Joj a ako je to vlastne s návštevou, je vyhradený priestor pre návštevy a čo malinké? v nz je to tak, že je okienko, za ním sa môže mimi nechať v takej prepravnej vaničke a my sme boli s návštevou vlastne na chodbe pred oddelením 600nedelia. návštevy na odd nesmú. ani bábo nesmie von pred dvere.

maricom
28. máj 2011

@happy8051 sestričky nakúpia pre pacientky??? fííí to by som sa tu anineodvážila opýtať, ale tak nebolo treba, tu mi doniesli aj to čo som nechcela 🙂))

happy8051
28. máj 2011

@maricom u nas s navstevou nie je ziadny problem.... mozu prist hocikedy pocas celeho dna... ak si na apartmane mas navstevy v izbe a ak na standarde, navsetvy pouzivaju navleky a babatko dostanu na ruky normalne na chodbe, je tam kozena sedacka a dost miesta na sedenie

maricom
29. máj 2011

@happy8051 wow super hmmm... akože nepotrebujem aby ju hneď každý vystískal, ale tak tatinko a staršia by mohli aspoň trošku bližšie🙂 ďakujem za rady, si veľmi milá, že nám s tým pomáhaš🙂

happy8051
29. máj 2011

@maricom budes mat manzela pri porode? alebo dulu? ci nie? niet zaco dakovat 🙂

maricom
29. máj 2011

@happy8051 vieš čo, bola by som rada ak by tam bol, ale za mladi videl pár takých xyz blbých filmov a komédií, kde žena rodila a vrieskala po mužovi, že za to on môže a šklbala mu pritom vlasy 😝 😕 🙄 , tak asi mu budem musieť pustiť pár normálnych pôrodov s partnerom, aby videl ako to chodí skutočne... ale myslím, že pôjde, ak teda stihne.

maricom
29. máj 2011

@happy8051 no k prvej bol nachystaný, že ide 🙂 bolo to trošku vtipné, bola som dopredu na odd. a keď sa mi pustila voda tak som mu volala cca22.00, že či spí, a že či sa dobre navečeral, mu to najprv nedošlo no ale nakoniec som mu potom volala, že sekcia, tak že nič, až ráno teda od 9mohli prísť pozrieť malú

zufzufmeister
30. máj 2011

ahojte, zajtra idem prvý krát na poradňu konečne... Dúfam, že stihnem aj to cvičenie o 12.00... U koho sa mám hlásiť teda ráno? Mám ísť rovno ku primárovi... A na poradňu si mám priniesť aj moč atď? Môže poradňu absolvovať aj partner so mnou, lebo chce ísť, tak neviem... Má zmysel o 8.00 tam už byť?

mana77
30. máj 2011

@zufzufmeister ahoj, ja chodim do poradne vo stvrtok, okolo deviatej, pojdes rovno na oddelenie kde ti natocia zaznam. sestricky volaju na zaznam podla toho ako kto pride tak si musis sledovat kto prisiel pred tebou a kto az po tebe. vo stvrtok tam byva natresk. s tymto zaznamom sa potom ide ku sestricke tam kde ma primar ambulanciu( ja si nosim moc z domu ale kto nema tomu daju ocikat papierik). Sestra ti zalozi kartu, odvazi, omeria tlak....a potom sa ide k primarovi a este raz za dva tyzdne na sono-prietoky na 1.poschodie. znie to komplikovane ale kohokolvek z personalu sa opytas ochotne ti poradia, jediny problem je v tom mnozstve cakajucich zien, ten zaznam na zaciatku sa toci okolo 20 min. tak sa to dost natahuje. tak vela statsia zajtra 😉

mana77
30. máj 2011

@zufzufmeister A este ma napadlo k tomu partenrovi, vasina zien tam chodi s partnerom, da sa ist rovno s nim na oddelenie len minule ked bolo tak vela zien tak primar buducich oteckov upozornil aby nesedeli rovno pred vysetrovnou ale trochu dalej, co je logicke, zenam ktore tam chodia na vysetrenie by to mohlo byt neprijemne.

zufzufmeister
30. máj 2011

@mana77 Ďakujem za info 🙂 takže asi sa opýtam a uvidím čo ďalej... Čiže má zmysel o 8 keď tam už budem, alebo bude vizita? A na aké oddelenie mám ísť? Ozaj a na tie cvičenia sa treba aj objednávať - myslím pôrodnú prípravu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre