Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

happy8051
28. júl 2011

@erzulik ten lekar je Pahuli a je pohodovy 🙂

erzulik
28. júl 2011

Baby zabudla som sa dnes spytat aj na tehotensku cukrovku, ci dieta sa vysetruje v BB alebo v BS. Mala z Vas niektora tehu cukrovku a rodila v BS?Diky za info

erzulik
28. júl 2011

@happy8051 dakujem

happy8051
28. júl 2011

@erzulik ja som mala tehu cukrovku, rodila som porirodzene, s vyvolavackou malu hned testovali a vsetko OK

erzulik
28. júl 2011

@happy8051 pekne ti dakujem, ja som z toho nejako vedla, hormony zacinaju pracovat.

erzulik
28. júl 2011

@happy8051 uz to chcem mat za sebou, nejako som precitlivela aspon sa cez vykend potesim a pomaly zacnem prat vecicky.

lillyd1
28. júl 2011

Primar je starsi, sedivejsi...ale fesak 😀 skromny, mily a velmi prijemny, neda sa spliest si ho 😵

lillyd1
28. júl 2011

@erzulik Prepac ze som do toho vpadla...neboj, strieda sa radost, strach a ocakavanie 😉 daj prednost tomu prijemnejsiemu z tvojich pocitov..

lillyd1
28. júl 2011

@happy8051 tak tak 🙂

happy8051
28. júl 2011

@erzulik pocity precitlivenosti, radosti aj obav si normalne 🙂 v ktorom tyzdni si?

erzulik
29. júl 2011

@happy8051 koncim 31 tyzden.

mj30
30. júl 2011

@erzulik neboj vsetko je tu ok, viem, ze som tu pred nedavnom pisala nieco ine, ale je to dobre, az na dve sestricky, ktore su strasne dolezite je to fajn, ak sa sem rozhodnes ist tak budes spokojna ja som to uz predychala 🙂

happy8051
30. júl 2011

@mj30 mozem tipnut jednu sestru? taka blondina s polodlhymi vlasmi? 😀

vvrka
1. aug 2011

Ahojte, baby, som tu nova, toto je moj prvy prispevok. 🙂 Velmi ma zaujimaju informacie o porodnici v BS, rada by som tam rodila, no jediny dovod, preco o tom vaham, je cestovanie. Sme z Trnavy a termin mam zaciatkom februara.
V BS sme boli dvakrat a pristup cez hory nebol nic moc a to bolo leto. Bojim sa, ako to moze vyzerat, ked bude mrznut a snezit.
Prosim vas, mate niekto skusenosti s cestovanim do BS v zime? Je cesta od Zvolena lepsia nez cez Hodrusu-Hamre? Myslim tym, ci je tam menej zakrut a prevysenia, alebo je to zhruba to iste.
Keby to bolo blizsie a pristup cez hory bol lepsi, nevaham ani sekundu.

happy8051
1. aug 2011

@vvrka cez Hodrusu je ta najhorsia cesta aj v lete.... v zime by som to vobec neskusala... cez Zvoloen je to pohoda, ved ides po dialnici a potom normalne po cestach... nevidela by som problem

renin
1. aug 2011

@vvrka Cesta cez Hodrušu je tá najhoršia možnosť.treba ísť na Sklené Teplice,ale aj tak je to nie ktovie čo.

vvrka
1. aug 2011

Dakujem, baby. My sme z Trnavy vzdy chodili z toho nasho smeru, ale vyskusame si tam dat jazdu od Zvolena a dufam, ze nas prijemne prekvapi. 🙂
Prave dnes som bola na dni otvorenych dveri, ci ako to volaju, v trnavskej porodnici a to, co som tam videla, len posilnilo moju tuzbu ist do BS.

karullka
1. aug 2011

@erzulik ja som prvé dieťa rodila v BS a druhé v BB, pretože som mala rizikové tehotenstvo. Keď sa malý narodil, hneď mu dávali infúzie, lebo bol hypoglykemický, bolo mi povedané že som musela mať tehotenskú cukrovku. Keby som rodila v BS, dieťa by museli previezť do inej nemocnice.

erzulik
1. aug 2011

@karullka aj ja zvazujem BS ja mam tehu cukrovku ale zatial je v pohode dufam ze aj bude drzim sa stanovenej hranici. Uvidime co bude dalej.. Nerozumiem tomu, to si nebola u diabetologicky? Kedy si rodila v BS? To ma zaujima mohla by si mi poslat blizsie info?

erzulik
1. aug 2011

@karullka myslis si ze pokial mam aj tehu cukrovku nemala by som tam rodit lebo viem ze tam nie je na to vybavene novorodenecke oddelenie, tak porad mi

karullka
2. aug 2011

@erzulik Neviem, ako to vyzerá v BS teraz, ja som tam rodila v 2004 a odvtedy sa určite veľa zmenilo.
Vtedy som bola spokojná aj s lekármi aj so sestričkami, v tom čase tam mali plnú pôrodnicu a venovali sa rovnako všetkým. Vládla tam taká rodinná atmosféra, ako keby si ani v pôrodnici nebola.
Ja neviem určite či som mala tehotenskú cukrovku, tak sa vyjadril lekári v BB a zrejme môj gynekológ zanedbal glukózovotolerančný test, keď sa pije tá sladká voda (urobil mi len jeden odber krvi po hodine).
O vhodnosti rodiť v BS sa skús poradiť s diabetologičkou. Ja ak by som sa mala rozhodnúť v záujme dieťaťa, volím inú pôrodnicu, aj keď som tam bola maximálne spokojná.

katecameron
2. aug 2011

@erzulik ja som rodila z jednou zenskou v BS ktora mala tiez tehot.cukrovku a mohla rodit v BS bez problemov tak 😕 😕 😕 preco nie?

raffaella
3. aug 2011

@vvrka BS ponuka pre mimostiavnickych nemocnicny hotel, da sa tam ubytovat pred terminom porodu, len si to musis rezervovat.
Som z BA a isla som tam porodit, byvali sme par dni tam. Termin som mala v aprili, mala sa narodila na konci marca, isli sme tam radsej dopredu prave kvoli vzdialenosti. Kedze je to vyhlasena porodnica, chodia tam rodit zeny z celeho Slovenska a oni su na to prisposobeni.

lenocka80
3. aug 2011

@raffaella a ak sa smiem opytat, bola si spokojna, ci sa naslo aj nieco co ti vadilo?

raffaella
3. aug 2011

@lenocka80 spokojna som bola velmi. Jedina vec, co mi trosku vadila, ze kazde rano o piatej si bolo treba merat teplotu a ja som bola skrz toho vstavania permanentne unavena. Pricom by to stacilo posunut o 2-3 hodky neskor. V tomto smere by sa malo viac brat do uvahy potreba kazdej minuty spanku po porode, lebo porod je fakt makacka 😀

ninan2
3. aug 2011

@raffaella Ahoj, ja som sa z BS vratila predvcerom, cestovali sme tam nakoniec s odtecenou plodovkou z BA 4 dni pred TP 😀 S tym budickom (meranie teploty) to mas pravdu, len ono je to myslim tak, ze kazda smena musi odmerat teplotu, kym odovzda sluzbu. Takze neskor sa uz moc neda ak maju stihnut cele oddelenie. V BA porodniach by si sa ale nevyspala vobec, co viem od kamosiek co tam rodili, tam behal do izby kazdu hodinu niekto + revali tam ostatne babetka.
A dalej, vizity sa zacinali uz o siedmej, ak mal dat clovek predtym dokopy seba aj babo, tak to bol uz aj tak najvyssi cas vstavat.
@lenocka80 ak mas este nejake otazky tak sa kludne pytaj 🙂 Ja mozem porodnicu iba doporucit, a to som dost vyberava, zvazovala som aj sanatorium Koch.

ninan2
3. aug 2011

@happy8051 Ahoj, hej, ja som rodila pri doktorovi Pahulovi... vsetko bolo OK okrem sialeneho nastrihu, ktory mi preventivne spravil, a potom ma musel zasivat v celkovej narkoze... Ale bohvie, ze ako by to dopadlo bez toho, mala som dost problem malu vytlacit.
Vsetci doktori su tam mili, hlavne primar, a akurat Dr. Siska mi vzdy prisiel ako nejaky opity 😀
Okrem porodu a rannych vizit som vlastne doktorov ani pocas pobytu nevidela, kedze som nemala ziadne problemy.

ninan2
3. aug 2011

Tak aktualne je v porodnici @crysmile, vcera sa jej narodil chlapcek 🙂 Tymto jej aj tu srdecne gratulujem. 🙂

raffaella
3. aug 2011

@ninan2 ano, chapem ze maju vizity, ale aj tak si myslim ze sa to da zmerat aj neskor, ved nejde o zivot 😉

kazdopadne, veeeeelmi gratulujem ku dcerke! Tesim sa velmi, ze ste to tam stihli. Verim, ze nastrih sa ti zahoji co mozno najskor. Pomohol ti ten ich laser na to? Mohla si rodit v polohe aku si si vybrala?
My sme sa uz rozhodli, ze ak bude druhe tak opatovne iba BS, co som citala na fore, v Kochovi sa da rodit iba klasicky na chrbte, resp. max v kresle a preventivne sa robia nastrihy. U mna bol minimalny nastrih az ked sa mala na 2 tlacenia ani zamak hlavickou nepohla, tak doktorka povedala, ze zial urobi aspon malicky, lebo mam tuhu velmi hradzu. Nastastie to bol asi 1 cm a krasne to zasila, ze nie je nic badat.
Drzim palce, nech vas cakaju s malickou len krasne chvilky a uzivate si spolu zivota, ja idem balit do Chorvatska ideme dnes 😉

ninan2
3. aug 2011

@raffaella Ahoj, pekne dakujem, odpisem Ti este neskor 🙂 Kazdopadne prijemnu dovolenku!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre