Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ninan2
24. okt 2011

@katpetdo hej, doma, do BS som sa chystala par dni pred TP sa ubytovat, potom by som tam uz do poradne isla, ale dcerka nas predbehla, takze sme tam cestovali az rovno na porod. A bolo to uplne v pohode, iba vrchna sestra co nas prijimala mala ohladne toho reci, ale to ma vobec netrapilo 😀
Ale nie kazdy gynekolog ma v ambulancii take vybavenie, ze k nemu mozes chodit az do porodu. Moj bol sukromny + porodnik, tak preto...
A samozrejme oficialne do BS posledny mesiac chodit "musis". Ale zas s rozbehnutym porodom Ta do porodnice odmietnut prijat nemozu 🙂

katpetdo
24. okt 2011

@ninan2 dakujem...no vsak uvidim ako sa nakoneic rozhodnem.

narcisa
27. okt 2011

@baklik
ja som dostala 3 kufriky! 😀 😀 😀 jeden mi dal este gynekolog u nas doma, ked som ochadzala uz do starostlivosti do poradni do B.S.(ale aj v B.S. mi ho chceli dat, ale ja som odmietla, lebo uz som jeden dostala doma 😀, ale pri prvom dietati mi ho moj gynekolog nedal, dostala som ho az v B.S) druhy som dostala v porodnici po porode a treti sme dostali z doveri ze sme tam dali dieta.....vo vsetkych kufrikoch boli rozne brozuri o kojeni, kozmeticke mini vzorky, tusim aj prasok na pranie malicka vzorka na jedno pouzitie, voda lucka ,nejaky dudlicek, knizocka....sprievodca prvym rocikom....a tusim nejake vzorky umelych mliek asi 3 ks ,ak nie je kojenie mozne....samozrejme....a tusim aj v jednom bol aj podbradnik...a casopis mama a ja....viacej si nespominam....a v tom od doveri bola kojenecka flaska love...dobra je pouzivame dodnes...(mala ma 2 roky 😀 )

narcisa
27. okt 2011

jaaaj a este ma napadlo ze bola tam aj nalepka baby na palube...to sa nam hodilo, na zadne sklo auta....ale tiez su super bonusy z DM ky...treba tam zaniest rodny list dietata,alebo tehu knizku....a oni daju papier, vypises udaje a dostenes zlavove listky, nieco aj ako darcek....my sme to dost vyuzili, najma co sa kasiciek tyka, aj nejake UM sme si tam nasli ked uz som nestihala kojit....

pointka
27. okt 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat, ako to prebieha keby som chcela rodit v BS a budem mat naisto cisarak, da sa to nejak naplanovat, pripadne ktoreho lekara tam odporucate na CS. Dakujem.

pointka
27. okt 2011

A este mam otazku, ak sa chcem informovat u nich o vsetkom komu tam mam zavolat? Lebo su na stranke len styri cisla, ale ani jedno nejake administrativne. Dakujem.

happy8051
27. okt 2011

@pointka odporucam ti primara Dr Spilu a jemu aj treba zavolat do ambulancie a dohodnut sa

mj30
28. okt 2011

@pointka U primara Spilu som rodila aj ja je super sme sa aj zasmiali 🙂 odporucam

baklik
5. nov 2011

ahojte, ako je to v pripade cisarskeho rezu v BS? kedze tam nemaju anesteziologa na podanie epiduralky, tak prepdokladam, ze zenu rovno uvedu do celkovej narkozy a po cisarskom jej daju dieta hned k posteli, nakolko nemaju novorodenecke oddelenie???
pytam sa preto, lebo nas maly este nie je otoceny (37.tt), takze je tu moznost aj cisarskeho, aj ked otocit sa moze aj na poslednu chvilu.
ak sa prevadza iba uplna narkoza a dieta daju hned matke, hoci nevladze ani ruky zdvihnut, tak mi BS pripada vhodna iba vtedy, ak je prirodzeny porod a navyse bez akychkolvek komplikacii...

happy8051
5. nov 2011

@baklik novorodenecke oddelenie mame, len JIS-ku nie. po sekcii je novorodenec pod dohladom sestier s ostatnymi novorodencanmi ktorych maminky nemaju pri sebe. sekcia sa robi v celkovej narkoze aj v spinali.

baklik
5. nov 2011

dakujem za odpoved.
takze aj v spinali? pretoze mne bolo povedane, ze v BS je len jedna anesteziologicka a ta nepicha epidural, lebo to nikdy nerobila. a predsa spinal je to iste ako epidural, len podana vyssia davka, tak tomu nerozumiem...
a novorodenecke je kde? asi inde ako je oddelenie s izbami pre rodicky a porodnou salou, aspon som si ho nevsimla, ked som tam bola...

happy8051
6. nov 2011

@baklik co ja viem, tak u nas sa spinal uz nejaku dobu dava... epi nemame lebo primar ho nechce.... novorodenci su spolu so sestrickami a spinkaju v prenosnych vozikoch. je to tam kde je infra lampa a vyhrevne lozko

firstbaby
7. nov 2011

@happy8051 ahoj, pozeram, ze tiez v juni mas termin...🙂 velmi tuho rozmyslam nad BS...ked sa chcem informovat, treba prist osobne, vsak? Asi najlepsie riesenie. Pozerala som si ich stranku a na 90% som rozhodnuta, tu u nas v BB je to bieda a sestry na novorodeneckom su otrasne. Po prvom negativnom zazitku by som uz rada aj nejakych prijemnych ludi po porode 🙂

happy8051
7. nov 2011

@firstbaby ahoj 🙂 ja mam s bs len dobru skusenost a naozaj sa tesim na svoj druhy porod tu 🙂 ked sa chces informovat podrobnejsie, najlepsie je kontaktovat primara a on si s tebou dohodne termin, kedy ti ukaze cele oddelenie a zodpovie ti vsetky otazky.
priebezne sa mozes aj mna pytat co potrebujes vediet, v prvom tehu som tam bola ako doma 🙂

michaelafiladelfiova
8. nov 2011

@baklik mne pichol spinal ale chlap nie zena,.,

baklik
8. nov 2011

@michaelafiladelfiova a kto ti robil sekciu? ako to potom bolo? dieta ti ptilozili hned po sekcii k prsniku alebo az po niekolkych hodinach? nosili ti ho od zaciatku na dojcenie? lebo vraj niekde to rak robia, inde daju cumel a krmia z flase s cumlom a potom sa vraj moze stat, ze sa dieta nenauci spravne prisavat....
kolko si bola v nemocnici?

michaelafiladelfiova
8. nov 2011

@baklik 1ot. sekciu mi robila POdobenova a taky jeden doktor si Zilka - nie som si ist na meno.starsi meno uz neviem presne. 2 . ako bolo co po cr mi malu asi po zasiti doniesli na izbu prilozili ju.,,. na jiske bol somnou aj moj muz ale spaval v apartmane... na jiske som bola den - večer ma operovali no na druhy den poobede som uz bola na apartmane... sestricky pomahali nosili mio malu este mi aj ponukli ze v noci si ju vezmu nech si oddychnem , cumel som dala ja... ano dokrmovali z flasky, ale naucila sa mala dobre prisat. a bola som presne 6 dni .

kulinan
21. nov 2011

chcem reagovať na tento príspevok:
kamilia Dnes som počula, že pôrodnica v Banskej Štiavnici bola vyhlásená za najlepšiu pôrodnicu na Slovensku ale mne sa to zdá, že to je len masmediálny ťah na verejnosť len aby zarobili peniažky pretože je súkromná. Ten úsudok mám vďaka mojej sestre ktorá tam bola rodiť svoje druhé dieťa a práve tam sa k nej správali hrubo. Vravela, že lepšie sa jej rodilo v TN v štátnej nemocnici tam boli vraj veľmi milý. Aký je váš názor? A aké máte skúsenosti s Štiavnicou?

Takže čo sa týka porodnice, neviem odkial ste vyhrabali že je súkromná 😖 , je to štátna nemocnica, tak ako ostatné
neviem aký masmediálny ťah, ten prieskum sa robil aj na nete, každý sa mohol vyjadriť, asi pre niečo to ocenenie získali
neberiem to ako relevantnú kritiku,nakolko spostredkovane od sestry podávate info, že sa správali hrubo, nech si sestra napíše ,nech vyjadrí svoj názor, kto a prečo sa správali ku nej hrubo.
Ja som tam rodila už dva krát....rozdiel štyri roky a správanie jednaké - a cestovala som tam vyše 300km, len kvoli tomu milému ,citlivému,ludskému prístupu.
tak načo sa tam trepala ked bola spokojná v TN, nechápem,nevadí, sto ludí sto názorov, ale chodí tam rodiť dosť mamičiek z mimo okolia BŠ, tak to o niečom asi svedčí, nemyslíte? Keby to bolo naozaj tak ako píšete, asi by bolo viac negatívnych názorov.
Ak bude možnosť vrátim sa tam aj po tretí krát, s radosťou, na túto porodnicu nedám dopustiť,na tých ludí.....a paradox. sestry tam robia za minimálnu mzdu,to som sa dozvedela z TV novín, ale v živote od nich nepadlo slovko o tom že zarábajú malo a nebolo citiť že sme im tam lahostajný a to som tam bola 7 dní s manželom a skákali ako fredky. Táto nemocnica patrí pod tú zo žiaru nad hronom, taká je realita

elizabeth_bozilov
24. nov 2011

Ahojte,
dovolujem si prispiet k tejto diskusii kedze som tiez v juni 2011 rodila v tejto nemocnici.
Uz viac krat som pocula o tom, ze nemocnica je sukromna. Neviem kde na to ludia chodia,
ved tieto vsetky informacie sa daju overit. Je to statna nemocnica a patri pod polikliniku v Ziari nad
Hronom. Personal splnil nase ocakvania az nad mieru a pobyt v tejto porodnici bol nadherny zazitok.

mouse33
29. nov 2011

Vela ludi si mysli ze je nemocnica sukromna a myslia si ze sa tam plati, tiez som sa stretla s tymito tvrdeniami, ale nie je to tak. Je to statne zariadenie a jedine za co si priplacate je apartnam, ktoreho cena tiez je v spodnej hranici apartnamov v inych nemocniciach. Ja som rodila v marci a niet krajsieho okamihu v mojom zivote a ten den ked sa nam narodila nasa mala Misicka. Manzel nebol pri porode/ja som to nechcela/, ale cakal v apartmane a ked uz malicka bola tu boli ho zavolat zlatucke sestricky, obliekol si biely habit a prisiel k nam. Bolo to nadherne, boli ste hned vsetci spolu a odvtedy stale. Personal perfektny, atmosfera uzasna, boli sme ako na dovolenke. Urcite kazdemu odporucam tuto porodnicu, totalna pohodicka. Co som pocula nazory o inych porodniciach, to som len kukala ako puk ze co su inde za praktiky 😨 Minule ale davali v spravach ze ju maju zavriet, neviem ci je to kacica alebo naozaj, len verim ze to nie je pravda, lebo by to bola skoda prist o takuto uzasnu porodnicu, s ludskym pristupom personalu a prave ta ludskost, milota a pohoda je tych chvilach velmi potrebna a to je malokde.

jamajka31
29. nov 2011

neviete nahodou ci uz vyriesili ten problem s personalom...mam termin zaciatkom roka a chcem tam ist...

anib
29. nov 2011

@jamajka31 neviem, aky problem myslis, ja tam chodim od min.tyzdna a zatial som nic nepocula, kedy ides prvyx do poradne? uz by si mala

jamajka31
29. nov 2011

@anib no asi pred par tyzdnami bolo medializovane ze od 1.1.2012 mozu mat problem zabezpecit personal, ze sestry maju male platy...ked si teraz vydobili tie vyssie platy (od aprila?) tak ze ci je to akoze ok. Spila vravel ze do konca decembra to urcite bude ok, ale ze od noveho roku este nevie. Ja mam teraz 36. tyzden, zajtra idem este k svojmu gyn a od buduceho tyzdna chcem uz prist do poradne do BS.

kikus111
29. nov 2011

ahojte ja by som sa tiez rada poinformovala o tejto nemocnici termin mam 6 februara 2012 ma sa nam narodit syncek a uz sa velmi nanho tesime...len by som sa chcela opytat ci nevadi ak pojdem v 34tt do poradne pisala som si sice uz aj s primarom cez e-mail a poradil mi ze najlepsie je priist medzi 35tt a 36tt lenze sa bojim trosku lebo minule som bola u mojho gynekologa a trosku ma vyzstrasil ze malicky je nizko polozeny a tvrdne mi uz teraz brusko a to som len v 32 tt predpisal mi magneziove tabletky tak mam s toho strach aby sa mali skorej nepytal na svet tak by som rada absolvovala poradnu o nieco skorej ,,,dakujem za odpovede

jamajka31
29. nov 2011

@kikus111 ahoj, no neboj, magneziove tabletky ti pomozu...ale myslim si ze co ti napisal Spila je ok. staci vtedy. Ak by sa ti to zacalo uz skor, tak nemusis tam byt nejako zapisana alebo co, proste tam prides, povies ze tam chces rodit a ze sa daco deje, musia ta prijat. Chodit tam od 34. tyzdna je podla mna zbytocne. A ze rodis, to zistis..alebo aj falosne kontrakcie, stale lepsie prist ako nieco pokazit🙂 Ale hlavne klud, pohoda, polehavanie a tak...urcite neumyvaj okna ani podlahy;) nech do toho februara este pocka drobec;) Resp. je dobre si to tam ist pozriet...ak sa bojis, tak chod v 34. tyzdni na obhliadku, oni ta prevedu, ukazu ti porodnu salu, ak teda nebude niekto prave rodit, aby si vedela do coho ides;) inak odkial si?

kikus111
29. nov 2011

@jamajka31 ahoj tak dakujem za opdoved no mi planujeme ist skorej aby sme videli nemocnicu a tak chceme sa radsej skorej zaujimat ako neskoro🙂 no a som az s podbrezovej to je blizko brezna ak vies kde to je no len uz preto to teraz riesim aby mi vedeli poradit kedy dojst a aby som stihla dojst ked budem rodit ci neni lepsie prist radsej skorej a tak no🙂

jamajka31
29. nov 2011

@kikus111 no to je jasne, porodnicu treba ist obzriet, a je pravda ze radsej skor, aby ste vedeli kam ist a aby si aj prisla do znameho prostredia, ak by to nedajboze prislo skor. ja som z bb, takze podbrezovu poznam🙂 no a v poradni ti nic prevratne nespravia, len ti kontroluju moc, vaha a tak podobne. primar ta mozno pozrie, ale to ta aj tvoj doktor. no a co je navyse v porodnici, ako pri prehliadke u gyn, su ozvy plodu, to su take senzory ti pripevnia na brucho a sleduju tlkot srdiecka a ci sa hybe. resp. tam vidno aj kontrakcie. urob samozrejme ako myslis a ako sa budes citit bezpecne. kazdopadne by som sa informovala u tvojho gyn, ake mozu nastat komplikacie a ci je potrebne ist skor. resp. ak sa bojis, nech ti on prida castejsie prehliadky. pretoze hlavne treba byt v psychickej pohode...

nikki28
30. nov 2011

ako vsetci na tomto fore, aj ja som chcela rodit v BS, pretoze som na tuto porodnicu pocula len samu chvalu, ale rodila tam sestra a doktor Šiška to domrvil na celej ciare, takze zvazujem inu porodnicu.

jamajka31
30. nov 2011

@nikki28 no doktor siska... to je jediny problem, ja odporucam zaplatit si primara. on ak ma sluzbu tak vtedy sa to neplati, iba ak musi prist. mne musel vyvolavat a naplanoval si to tak, aby mal ten den a noc sluzbu, ozaj korektny pristup.

mj30
1. dec 2011

Dr Siska vyzera ako keby bol mimo mna pred porodom vysetroval no a pri porode som mala nastastie primara 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre