Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

salemi
16. feb 2012

@ninan2 Aha, tak to nič moc 😒 , ty si mala pôrodný plán? A je možnosť nechať dotepať pupočník, alebo hneď odstrihujú?

angika
16. feb 2012

@salemi - primar
@ninan2 - ja teda neviem, ale mala flasu ani raz nemala v puse, narodila sa v stredu na obed a prvykrat sa prisala vo stvrtok vecer (mala som ploche bradavky, tak bol trochu problem), a radsej mi tie bradavky natahovali a skusali, ale flasu nemala. A ked sa to podarilo, vazili sme ju pred a po 1x, potom mi povedali, ze AK CHCEM mozem ju chodit vazit, ale ja som nechodila, vsak papala a to bolo pre mna hlavne. Vazili ju len a vizite potom rano - raz za den.

salemi
16. feb 2012

No vidím, že je to veľmi individuálne. Asi si treba obhájiť svoje a nedovoliť im, to čo nechceme. Som odhodlaná si to tam vydiskutovať 🙂 Keď už majú taký "vysoký rating", tak nech sa tam predvedú 😀

angika
16. feb 2012

Tiez si myslim, ze sa da s nimi dohodnut.... primar je velmi fer clovek. Nikdy predtym som ho nevidela, teda kym som neprisla do poradni, nebol zazmluvneny, nic sme mu nedali, ale spraval sa k nam nozaj na urovni.
A ono vies, niektore myslienky spojene s prirodzenym porodom su sice krasne, ale niekedy Ta situacia prinuti konat inak, v tej chvili je najdolezitejsie babo, aby prislo v poriadku na svet...

ninan2
16. feb 2012

@salemi ja som nakoniec PP nemala lebo sme tam prisli az na porod 🙂 ale poznam viac bab z MK co tam rodili a mali ho, a primar to nepodpisal ak tam bolo uvedene to nepodanie oxy v 3. dobe. To Ti nepodpisu nikde v SR mimochodom. Ine je, ak Ti ho nedaju lebo nestihnu alebo co...
Pupocnik vraj nechaju dotepat, kedze u mna vraj dotepal do par minut tak to strihali az potom, ale neviem ako by to bolo, keby to trvalo dlhsie.
V ramci SR je to kazdopadne najlepsia porodnica na prirodzene porody (ale to len preto, lebo inde je katastrofalna uroven ohladne tohto). Keby som mala kopec prachov idem jednoznacne do Hainburgu ci Brna/Vrchlabi. BS sa ma urcite este co ucit aby to aspon trochu dotiahla na uroven tychto spominanych porodnic.

xenia555
16. feb 2012

Ja som tiez pocula, ze oxytocin v 3. dobe musi byt. Stalo sa im tam, ze im kvoli nepodaniu nejaka rodicka vykrvacala a zomrela. Tak preto. Aby boli kryti.

ninan2
16. feb 2012

@xenia555 myslim, ze zomrela len takmer alebo nieco take, v suvislosti s BS sa o umrti nikdy nehovorilo (na rozdiel napr. od Antolskej v BA kde za kratky cas zomreli 2 rodicky, alebo nedavno Trnava). A hej, aby boli kryti keby nahodou nejaky problem.

xenia555
16. feb 2012

No nie som si celkom ista. Ja som to pocula od jednej maminy, ze jej tu injekciu nedali, a ze mala strasny poprask od primara z toho. Ze vraj zmanipulovala mladu dr. , aby jej ten oxy nepichla. 😖 Ona mi spominala, ze tam bol v suvislosti s tym nejaky pruser, ale to muselo byt davnejsia - pred viac ako rokom.

ninan2
16. feb 2012

@xenia555 nj... a hej, primar z toho robi strasne halo, aspon posledneho 3/4 roka teda co viem. Moze byt, ze dovtedy k tomu oxy pristupovali benevolentnejsie, tiez neviem ze kedy tam ten pruser mali presne.
+ @salemi

happy8051
16. feb 2012

@salemi ja ti napisem svoj nazor, takze to mozes a nemusis vziat... co sa tyka pupocnika a dotepania... primar mi vysvetlil, preco sa snazi nerobit to. problem je v tom, ze cim slhsie je dieta po porode na pupocniku, tym viac krvi sa k nemu dostava a tym vznika zltacka.
a co sa tyka oxy ja som vzorovy priklad toho ako je to ked nechces.... teda povedala som primarovi pred porodom ze nechcem diksutovali sme o tom a on mi narovinu povedal, ze musim. ze porod v reale nie je porod z knizky a z netu...
skoncilo to tak ze napriek podaniu oxy v tretej dobe som mala masivne krvacanie a skoncila som na kyrete... ked som sa ako tak po par transfuziach poznierala prisiel primar na pooperacku a povedal mi: Vidis, toto je presne to, o com som hovoril. Nikto nemoze vediet, ako porod bude prebiehat., Cely tvoj porod bol super, zaver bol katastrofalny. Keby si nebola doatala oxy, bud teraz uz nemas maternicu, alebo tu vobec nie si.
Takze asi tak....

salemi
16. feb 2012

@happy8051 No ohľadne prestrihnutia pupočníka som si naštudovala nové medicínske výskumné štúdie, ktoré len potvrdzujú výrazný prínos pre dieťa, omnoho väčší ako riziko vzniku žltačky. Žltačka sa najčastejšie týka v tomto prípade nedonosených detí, u riadne donosených detí je riziko vzniku žltačky porovanteľné s deťmi kde bol pupočník prestrihnutý pred dotepaním. No ale som ti veľmi vďačná za tvoj príspevok, viem ako asi bude primár reagovať na moje požiadavky, takže sa musím dobre pripraviť 🙂 Určite nechcem riskovať ani svoje zdravie ani dieťatka, v prípade že budú nejaké úkony nevyhnutné, nepôjdem hlavou proti múru, ale tiež sa nenechám zastrašovať lekármi. Všetko je to aj o dohode s lekárom. Skúsenosti rodičiek z BŠ sú rôznorodé, tak som rada viacerým postrehom.
Som rada, ti nakoniec všetko dobre dopadlo a verím, že tvoj druhý pôrod bude ok. 🙂

ninan2
17. feb 2012

@salemi cim viac sa necha dotepat pupocnik, tym viac zeleza dostane babo, ohladne zltacky su to len zastarale info ako pises, ale nasi doktori nemaju najmensi zaujem sa dalej vzdelavat a vsetko robia podla 50 rokov starych knih, vid aj nastrih a poloha na chrbte. Ked si toto vsetko uvedomis tak sa potom aspon nebudes zbytocne rozculovat ze ako mozu byt taki blbi.
A doktor nemoze spravit nic bez Tvojho suhlasu, aj na to sluzi podpisovanie Informovaneho suhlasu ohladne vsetkych liekov a zakrokov, ktore by chceli spravit. Je to podla zakona.

xenia555
17. feb 2012

Ja som bola nedavno na jednom stretnuti s mladou detskou lekarkou. A ta uplne jednoznacne prehlasila, ze v ziadnom pripade by nechcela u svojho dietata nechat dotepat pupocnik! Bola somprekvapena. Potom nam vysvetlovala preco - zabudla som ten dovod, ale nebola to zltacka. Len ma zarazilo, ze ma take jednoznacne info. Inak aj v mnohych inych veciach na mna posobila, ze proste ma info iba zo skoly a potom z konferencii, ktore robia farma firmy. 😖 No predstavte si taku farma firmu, ako skoli lekarov o uzasnom vplyve koza na kozu! Napriklad. A potom sa čudujeme, ako lekári reagujú. Oni proste k takýmto "iným" informaciam nemajú šancu prísť. Spapkajú, čo im ponuknu farma firmy - aky novy liek, ako sa obsluhuje novy pristroj.. a vybavene.. a potom uz ani nevedia, ze sa mozu zeny dotknut, nahmatat to dieta a nieco sami zdiagnostikovat.

boise
20. feb 2012

Ahojte, tak aj ja sa chystam do Stiavnice, ma nejaka mamina termin medzi 20. a 30.4.? 😵

boise
20. feb 2012

..a este mam otazku, odpisali niekomu ked ste tam pisali mail? lebo som chcela nejake info a je tam ticho.. 😅

ninan2
20. feb 2012

@boise Ahoj, mne minuly rok primar do par dni odpisal 🙂 A ty si tiez z BA?
Mozes sa inak spytat aj tu ohladne info 🙂

boise
20. feb 2012

@ninan2 jej super, dakujem ti za info 😵
pytala som sa na moznost rezervacie si aj hotela, potom ze ak mm nestihne pribehnut k porodu, ci mozem zdrapit so sebou napriklad mojho tata 😀 a este na to ze kedy sa vlastne mam hlasit do poradne, kedze doteraz sme sa riadili mojou ovulaciou, podla nej som 31tt...ale minuly stvrtok som bola na poradni a babo malo uz 1700g, co odpovedalo vtedy zaciatku 32tt...aj termin mam urceny podla ovulky, ne poslednej MS...takze zlozite to je, prve som porodila za 4 hodiny, tak nechcem moc riskovat ani cestu, preto na ten hotel sa pytam. Boli ste tam niektora?

cvokynka24
20. feb 2012

@boise ahoj...mne primár povedal, že ak sa budem báť, že by som nedošla včas na pôrod, tak je tam možnosť objednať si izbu, majú to niekde na druhom poschodí v nemocnici...ale za tie izby sa platí, ako za apartmán 16,60 eur/24 hodín...ale apartmány u nich na oddelení sa objednať nedajú, lebo s tým mali nejaké problémy...a tam sú mamičky, ktoré majú záujem o apartmán na čakacej listine...ja som tam prvý krát bola minulý týžden, a to som bola v 36.týždni...ku pôrodu môže ísť hocikto, ale musí mať predpôrodnú prípravu...aspoň u mužov je to určite tak, ale myslím si, ženy by mohli ísť aj bez tej prípravy...ale na apartmáne môže byť s tebou ktokoľvek...myslím buď mamina, tato, manžel...

boise
20. feb 2012

@cvokynka24 hmmm segra mala muza pri sebe bez tej pripravy 😕 no hej mala som na mysli tu izbu, nie apartman, to mi je jedno kde potom uz budem, ide mi o to, aby som tam mohla byt pred...tu cenu som videla na stranke, to sa da...len ci to byva bezne volne...
dakujem za info 😵

ninan2
20. feb 2012

@boise Ahoj, k tej priprave, manzel nemusi mat nic, ani my sme nemali, nikto to ani nespomenul. Ja som tam okrem toho nebola ani na jednej poradni (vadilo to len vrchnej 😀 - co mi teda bolo fakt jedno). Sli sme tam az ked zacal porod (lebo o 5 dni skor ako bol TP), ale mali sme tam uz rezervovane ubytko ktore sme vlastne nestihli vyuzit, mimo nemocnice, lebo tie izby nemaju vlastne wc a to nam vadilo. Ale ich cena je super a ze je tam aspon sprcha. Da sa to aj dopredu rezervovat, najlepsie asi telefonicky. Ale tusim maju len 2 izby. Apartmany sa rezervovat nedaju, uvidis po porode ci bude volny.

boise
20. feb 2012

@ninan2 super, dakujem....ja si tiez neviem inak predstavit ze pojdem kazdy tyzden z BA do BS na poradnu, snad sa bude dat dohodnut s primarom.... 😅

ninan2
20. feb 2012

@boise pokial viem, je ustretovy v tomto, baby z dlhsej dialky chodili len kazde 2 tyzdne. Ja som ale mala v BA sukromneho gynekologa ktory je zaroven aj porodnikom v Ruzinove, takze mi robil vsetky potrebne vysetrenia do porodu on, vratane monitoru. Takze mne to bolo fakt zbytocne tam chodit. Ale oficialne teda treba - porodnica ma za to totiz prachy, takze Ta tam urcite radi uvidia 😀
A inak teraz je aspon uz ta dialnica dostavana, my sme sa museli cez Levice tam trepat.

cvokynka24
20. feb 2012

@ninan2 ...ja som sa na tú prípravu nepýtala, lebo manžel pri pôrode nebude, len som to počula...aj dnes, keď som tam bola v poradni, tak vyšla nejaká mladá mamička od primára a povedala partnerovi, že ak chce byť pri pôrode, tak vraj musia ísť o dvanástej na nejaké cvičenie...takže to viem len z počutia...

ninan2
20. feb 2012

@cvokynka24 nj, ono vela veci by sa "malo", ale v reale sa da bez vacsiny zaobist a nikto to tam nebude riesit. Ja som tam prisla bez jedinej poradne u nich, cvicenia a nemala som ani to interne vysetrenie, a co myslis, poslali ma rodit inde? No nie 🙂 A konkretne to ci mal manzel pripravu ich zaujimalo najmenej, na to sa absolutne nikto nespytal.

happy8051
20. feb 2012

@ninan2 ty si to super vyriesila 🙂 jasne ze ta zobrali s rozbehnutym porodom 🙂 a co si povedala, ze preco ides tam?

cvokynka24
20. feb 2012

@ninan2 no jasne, že keď už rodíš, tak ťa nikam nepošlú...ale keď tam vraj mamička chodí do poradne, tak si tú prípravu vyžadujú...aspoň jednu...

ninan2
20. feb 2012

@cvokynka24 no moze byt, je to trochu ine ked tam chodis aj predtym...

ninan2
20. feb 2012

@happy8051 mna prijimal Dr. Siska uprostred noci, vyzeral akoby sa prave zobudil, takze moc otazok nemal 😀 Ale vrchna reptala na vsetko, uz si to teda moc nepamatam, ale tak mavaju tam urcite casto rodicky aj z dialky tak uz to moc neriesia 🙂
Ale inak nic proti poradniam a cviceniam tam, keby som byvala blizsie tak tam urcite chodim. Je to tam naozaj velmi prijemne prostredie aj personal. Kebyze mam chodit tu v BA do statnej nemocky, to by ma asi porazilo...

boise
21. feb 2012

No ja uz jeden porod mam za sebou aj s pritomnostou manzela pri nom, takze naco by mi bola dalsia priprava 😅 ja som stara harcovnicka, viem co ma caka 😀 a moj muz detto...tak snad to zriesime aj bez toho...mm totiz meni pracu, nebude mat moznost prist na ziadne pripravy ani nic podobne, budeme radi ak ho uvolnia na porod , kedze bude v skusobnej dobe....

nastasia
21. feb 2012

Ahojte baby, dnes mi jedna znama spominala, ze porodnicu v BS sa chystaju zrusit. Pocula to v spravach. Je na to nieco pravdy? Neviete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre