Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

nastasia
22. feb 2012

Baby, vdaka za vase nazory. Casu sa rozhodnut mam este dost, urcite sa pojdem do BS pozriet a potom sa rozhodnem.
@happy8051 co sa tyka Hainburgu tak tych 550 na den je uz za vsetko alebo je to len ubytko?

happy8051
22. feb 2012

@nastasia 550€ je ubytko a strava. porod samotny, spontanny cca 2600€, sekcia vyse 3000 neviem presne.

lenkakusi
22. feb 2012

teda baby, niektore z vas nechapem...od porodnice ako je BS by ste si vyzadovali neviem ake sluzby...sa vam divim, ze vobec bez pripravy a bez toho aby ste vedeli kam idete, som isla rodit a potom kritizovala ze taky a taky lekar sa tvaril tak a nechcel akceptovat taku a taku polohu. Keby ste boli na priprave, presne by ste vedeli ake polohy robia a co mozete vyuzit. Ked sa mi to nepozdava idem inam, kde budu moje poziadavky akceptovat a zrejme musim ratat s tym ze ci to zacvakam. Alebo sa tam neracite ist ani pozriet a potom ste velice prekvapene ze apartmany nemaju sprachy. Ano sprchy su velkym minusom, a tych minusov je tam bohuzial viac, ale prave na tej priprave vas upozornia aj na toto.

@happy8051 bola by som hrda na takeho stryka ...

happy8051
22. feb 2012

@lenkakusi ved som 🙂 len pre mna je to normal.... mas pravdu, na priprave upozornuju na vsetko.

ninan2
22. feb 2012

@lenkakusi no tak ja som toto vsetko co pises mala zistene aj bez toho, aby som tam chodila na nejaku pripravu. V dobe internetu to zas take tazke nie je. Aj som sa tam bola osobne pozriet, na to tam taktiez netreba chodit na pripravu. A ja konkretne som ani nejake extra poziadavky nemala, pisem co sa ine baby stazovali.

lenkakusi
22. feb 2012

@ninan2 je to samozrejme tvoj nazor, ze priprava netreba...ja s nim bohuzial nesuhlasim, tiez mam net a to co som sa dozvedela na priprave som tam veru nevycitala...tiez som tam spoznala porodnu asistenku, ktoru som si potom aj zazmluvnila k porodu...ja mam rada, ked poznam ludi, ktory ma "riesia" 😀 a nenechavam nic na nahodu..
a ze ine baby sa stazovali...no neviem tak asi potom aj zla reklama je uzitocna...lebo clovek ked tam ide, tak je tam same BA auto

ninan2
22. feb 2012

@lenkakusi ved ja som na pripravu chodila, ale nie v BS. BS nema patent na pripravy. A zazmluvnit som si nechcela nikoho. No a bola som sa tam osobne pozriet par mesiacov pred porodom a aj si pokecala s doktorom. Takze aj takto sa da.
Svoj dalsi porod neviem ci absolvujem v BS, nebola som uplne spokojna co sa tyka samotneho porodu, ale potom pobyt tam bol naozaj super. To v BA nehrozi.

lenkakusi
22. feb 2012

@ninan2 ja som to myslela globalne na baby, nie len na teba...
BS urcite nema patent na pripravu, to je jasne, ale pripravou nemyslim len samotne dychanie a pod... kazda priprava je ina, oboznamia ta s ich postupmi...
presne nam demonstrovali 2 polohy v ktorych mozme rodit, kreslo a stolicku, priamo na por. sale, dokonca si si to mohla aj vyskusat a kopec inych veci co sa na priprave INDE nemozes dozvediet

neviem, ale myslim si ze urcite v BA existuju aj super porodnice, sak furt v telke ukazuju ze aka celebrita kde porodila, a nevedia si vynachvalit, personal aj vsetko okolo toho...na druhej strane sa clovek zamysli ci sa tak spravaju len k celebritam alebo globalne k rodickam...????

napr mne robili sono a diagnostiku v medifere, a nedam na Hruzika a Holana dopustit, super pristup, vybavenie, proste vsetko ...mozno preto, ze je to sukromna klinika a za vsetko sa plati...
a skoda, ze tu v okoli, neexistuje klinika ako medifera, vobec by som nelutovala tie peniaze a boli by sme tam cela rodina!!! ...prosim neberte to ako reklamu

prajem ti aby tvoj druhy porod bol presne podla tvojich predstav, a nasla si porodnicu aku si zelas... a mozno to bude nakoniec aj tak BS

ninan2
22. feb 2012

@lenkakusi dik, hej, mozno skoncim zas v BS, ktovie 🙂 Ved aj teraz som sa rozhodla az na poslednu chvilu, porod zacal o par dni skor a s tym som teda moc neratala, pre tento pripad sme mali vybranu Antolsku v BA, ale jednoducho som tam "nemohla" ist, tam by som dopadla stopro 1000x horsie... so vsetkym.
No mame tu teraz to Sanatorium Koch, vyzera to tam podla fotiek a opisov super. Akurat cena je 1200 - 1500 eur. Inak k tym celebritam sa urcite vsetci spravaju milo, ved to maju dobru reklamu takto... Ale pokial ide o BS tak s personalom som bola velmi spokojna (okrem doktorov pri samotnom porode). Este aj sanitarky boli skvele. A super pokoj tam bol, po 17tej uz nikto "neotravoval". No a moznost byt s manzelom v apartmane, to nemusim ani komentovat 🙂
Inak v BS ma po prijme strasili, ze pojdem rodit do operacnej saly, pretoze oba porodne lozka boli obsadene, to vam asi na priprave neukazovali 😀

lenkakusi
22. feb 2012

@ninan2 no operacnu neukazovali... ale porodna spominala, ze aj taketo pripady sa stavaju... hlavne ked je spln sa rodi o 106...raz uz vraj rodili aj na prijme, co nevedeli kam s rodickami...nikomu to nie je podla chuti, ale moze sa stat... dokonca poznam aj pripady ked sa na apartman vobec nedostali, niekedy su zase apartmany volne
ja ked som rodila, nebolo tam nikoho..., hned som isla na apartman a porodnu salu som okupovala od 12.00 do 23.00 ....proste stastie

a koho si mala pri porode??'?

crysmile
22. feb 2012

@ninan2 alebo budeme rodit doma, vsak uz vieme ako na to 😀

podla mna by mali dat sancu lekari rodit zene aj inak ako na chrbte.. ved nerodia oni, ale ona.. a to ze maju lepsi pristup je slaby argument... ved tam nie som ja pre nich, ale oni pre mna.. ale to uz je ina tema...

ninan2
22. feb 2012

@crysmile no ved presne ze je to ina tema a na hlbsiu debatu (poloha a ine), a tym ja tu nemienim marnit svoj drahocenny cas. Kto chce, si informacie najde.

ninan2
22. feb 2012

@lenkakusi doktor Paluhi, ale o to az tak neslo, okrem toho nastrihu bol fajn. Ja som nastastie bola na sale len poslednu hodinku priamo na tlacenie, dovtedy som bola s manzelom na apartmane okrem 2x co bol monitor a ked som bola v sprche. Takze toto bolo super.

crysmile
22. feb 2012

@ninan2 toho nastrihu fakt skoda.. ten by mrzel aj mna.. mna sa to este opytal ci chcem ci nie, povedal ze bez nastrihu sa mi bude tazsie tlacit, ale islo to. aj ked bolelo velmi, kym presla hlavicka.. v podsate som ani nastrih nebrala do uvahy..

ninan2
22. feb 2012

@crysmile vies aj ked toto by sa este dalo prezit, kvoli naslednemu sitiu v celkovej narkoze sa samozrejme nekonal skin to skin a prve prisatie bolo az potom, hoci nastastie do 2 hodin. A dcerka musela byt bezo mna na termolozku. Aspon ze manzel tam bol pri nej.

crysmile
22. feb 2012

@ninan2 hm, ved toto.. skoda je toho, ale aspon si uvedomujes co mohlo byt a nebolo a pri dalsej prilezitosti si na to das velky pozor... je dobre ze bol pri nej tm..

baskaj
22. feb 2012

@ninan2 šitie v celkovej narkóze? To bolo nutné?

ninan2
22. feb 2012

@crysmile no, mozno by prave bolo lepsie nevediet, toto aj vsetko ohladne porodu, ako vacsina bab tu, ktore sa nasledne tesia, aky mali "super" porod... a nechapu tie ostatne, ktore podla nich len vymyslaju roznymi blbymi poziadavkami. Ved doktor predsa vie vsetko najlepsie a treba mu slepo doverovat.
Hej, nabuduce si uz dam velky bacha. Normalne mam chut ist az do Vrchlabi 😀

ninan2
22. feb 2012

@baskaj no tak to dufam, ze to doktor robil preto lebo to bolo nutne a nie preto, ze za to nasledne dostali viac prachov z poistovne 😀
Inak som s tou narkozou samozrejme suhlasila ked povedal, ze je to dost velke (nastrih aj nasledne natrhnutie). Zas taka masochistka nie som. Aspon som si po porode oddychla v hlbokom spanku 😀

crysmile
22. feb 2012

@ninan2 ved vies, ze to nezalezi az tak od porodnice ako od toho, co vies, co si dokazes presadit a to by si zvladla aj na antolskej, bola si na to nachystana.. dolezite je to, co si uz od mala Sofinke dala... uz len to ze si si nenechala pichnut oxy a pod. blbosti.. je velke plus pre nu.. neries, co hovoria druhi, pracuj na sebe a svojom porode a druhy bude este lepsi..

baskaj
22. feb 2012

@ninan2 pýtam sa len preto, lebo ja som bola po prvom pôrode napriek nástrihu potrhaná aj vonku a aj vo vnútri doktor ma celý spotený zašíval 3/4 hodinu v kuse. Malý sa narodil s ručičkou pri hlavičke... Hm, možno som sa ja vyhla nežiadúcim účinkom z narkózy, čo sa prechodu do mliečka týka, ale zase som si do neho popúšťala fajné stresové hormóny. Lebo to šitie molo teda brutálne boľavé.
Btw, čítam vás preto, lebo tretie chceme ísť rodiť už do BŠ...

crysmile
22. feb 2012

@baskaj vsak pri dalsom sa vobec nemusis potrhat, ja som bola pri prvom potrhana, dostrihana a pri tomto porode som mala dva stichy zvnutra ktore prstekami natrhol ked siel von.. poloha polosed s pokrcenymi nohami polozenymi na podlozke.. poloha je velmi dolezita.. ak by si narkozu nechcela, tak by ti ju nedali..

ninan2
23. feb 2012

@baskaj no tak to si viem predstavit... najlepsie je nemat ziadne poranenie a teda nic taketo neriesit 🙂 Tak drzim palce pri 3. porode, a uz si tehotna ci este len planujete? Mas dost male deti, to si teda odvazna 😀

baskaj
23. feb 2012

@ninan2 nie, ešte nie som tehotná, ešte to nie je ani technicky možné. K malej ešte aj v noci vstávam ako k malému bábetku 😝 No a plánujeme plánovať možno tak o nejaký rok? Uvidíme. Nechceme veľké rozdiely medzi deťmi.

ninan2
23. feb 2012

@baskaj aha cize zrejme este nemas MS kvoli dojceniu...
A inak kde si rodila doteraz, v Nitre? To je jedna z najhorsich porodnic v SR co som tak citala...

anib
23. feb 2012

@ninan2 tiez som pri prvom pôrode tak dopadla s tym zasivanim, a malu som kojila 2r a 1mesiac , druhy pôrod malina,akurat,ze sa mi potrhali stare jazvy z prveho pôrodu,a zasita som bola opat dost,ale tentoraz sa to dalo zvladnut s dvomi injekciami....

baskaj
23. feb 2012

@ninan2 áno, tak som to myslela, že ešte nemám MS 😀 .
Hej, rodila som v NR. Prvý krát som ešte nemala vedomosti o tom, že by pôrod mohol vyzerať aj inak, než mi napr. sestra po jej skúsenostich tu v NR rozprávala. Pri druhom som verila tomu, že keď je všeobecne známe, že ako sú veci ako napr. zlatá hodinka a pod. po pôrode dôležité, tak asi sa ich stačí iba dožadovať, otvoriť si ústa, že nie som iba taká nevedomá z ulice, čo prišla odrodiť, ale bohužiaľ, nestačilo to. Takže tretí krát si už dáme tú námahu s cestovaním a pôjdeme tam, kde sa prirodzené veci dajú aspoň čiastočne zrealizovať. A mám výhodu v tom, že už trochu lepšie poznám svoje telo, viem ako znáša tehotenstvo, ako dokáže zvládnuť pôrod, či mám sklon k nejakým pôrodným komplikáciám a pod. Aj keď samozrejme, že stať sa môže všeličo.

ninan2
24. feb 2012

@baskaj to fakt, v Nitre uplne ignorovali, ked si nieco "specialne" chcela? No ja som veru dufala, ze cestou z BA do BS nezostaneme trcat v Nitre keby sa nahodou porod nejak viac rozbehol...
Inak ty mas relativne blizko Topolcany, tie sa Ti nepozdavaju? Co som tak citala tak tiez si tam sice musis vsetko vydupat, ale aspon sa tam vacsina veci da, ked si trvas na svojom. To aj v BS.

baskaj
24. feb 2012

@ninan2 v Nitre sa melie veľa pôrodov. Kým tomu bude tak, tak nebude mať nikto ani najmenší záujem nejako vybočiť zo zachodených koľají a trošku sa zamyslieť nad ich prístupom k pôrodom. Bohužiaľ. A určite teda nemajú záujem ani robiť si problémy tým, že vďaka nejakej premúdrelej rodičke neurobia nejaké veci tak, ako ich robia "štandartne".
A keď mám už niekam kvôli pôrodu cestovať, tak radšej do BŠ. Viem, aj nad Topoľčanmi som už rozmýšľala. Akurát, že u mňa bude pravdepodobne problém s poslednými poradňami, lebo nakoľko som obe deti rodila až v 42tt, tak na poradne som ku koncu chodila ako na klavír. Tak dúfam, že jedna poradňa v BŠ bude stačiť a potom už až na pôrod. No ale nechcem moc predbiehať udalosti, ešte sa ma to vlastne zatiaľ ani netýka 🙂

happy8051
25. feb 2012

pozrite si vcerajsi Reflex 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre