Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

marta77
6. aug 2012

Ahojte maminky,
ja mam za sebou porod v BS 21.5., tyzden prenasania, druhe dietatko, co vraj chodi skor...Aj syna som tu rodila v r. 2006 a teraz mame dievcatko🙂 Opat potvrdzujem, ze vyber porodu v BS je spravna vec, pokial ocakavate prijemnu domacku a nie typicky nemocnicnu atmosferu, s moznostou samostatnej izby, ktore sa priebezne uvolnuju, ved ak dietatko nema komplikacie napr. s novorodeneckou zltackou, pustia vas na 4. den. Mavaju stale plno, aj ja som prisla v case, ked primar povedal, ze uz je nevyhnutne byt v porodnici a byt sledovana, pokial sa porod sam nerozbehne...ak nie tak uz volia dalsie metody, vyvolavacky prip. sekciu. Bola som najskor na spolocnej izbe, chvalabohu s dalsimi prenasajucimi mamickami, co mi velmi pomohlo psychicky znasat stresy, ze to nase male nie a nie ist von. Jedine priserne bolo, ze izba susedi so vzdycharnou a porodnou salou a byt sucastou porodov, ked vas to este caka a zvlast ked sme si zazili zo 5 porodov, ze rodicky rodili s krikom, je fakt neprijemne...My sme si povedali, ze budeme radsej tu energiu vkladat do spravneho dychania a fucania ako do kricania...a veru odrodila som bez vydania jedineho hlaska. No asi tie porody pomohli, ze adrenalinovo sa rozbehol aj moj porod, na treti den od hospitalizacie mi hned rano po nocnom zazitku zacala odtekat plodova voda, postupne odtekala cely den, kontrakcie postupne pravidelnejsie, intenzivnejsie a rychlejsie prisli az v noci okolo druhej a mala bola o 3:50 na svete. Mozno dopomohol aj finalovy hokej nasich, ktory sme vsetky prenasajuce sledovali... 😀 Perfektne bolo, ze som rodila v noci, za ucasti porodnej sestry, cakajucej detskej sestry a p. Mudr. Sisku, v tichu noci, pohode na chodbe a v sprchach. Dr. Sisku sme ani jedna nechceli, avsak sluzil cely vikend on, je totiz na prvy pohlad nesympaticky, taky bez emocii, a mimiky...avsak pri mojom porode bol ten jeho monotonny hlas vcelku upokojujuci a pri jeho instrukciach som porodila, vysluzila som si od neho aj pochvalu, a musim ho pochvalit aj ja! Ostatne suputnicky hned na ranajsej vizite v pondelok rano obstastnil p. primar poprepichovanim plodovej vody a rozbehli sa naraz tri porody...v tom case prebiehali na chodbe pasy, takze milion ludi a chaos...bola som stastna, ze som s malickou na izbe a mam to uz za sebou. 😎 V ten den sa uvolnil aj apartman, takze na izbe bol so mnou aj manzel a dve noci s nami spal aj nas sestrocny syn...ako doma! No v ktorej porodnici toto zazijete...?! 😵
Drzte sa vsetky, ktore to mate pred sebou, vela stastia, nech je to rychlo za vami a dychajte!
Tymto dakujem celemu zdravotnickemu personalu BS na cele s p. primarom za vsetko!
Na porodnej sale som si povedala, ze uz nikdy nerodim...avsak clovek nikdy nevie.. a ked tak znova v BS! 😉

ivanka12
11. aug 2012

ahojte, zujimalo by ma, ci je mozne sa ist len poinformovat do nemocnice kedykolvek v priebehu tyzdna, teda aj cez vikend. Uvazujeme nad porodnicou v Stiavnici.

ninan2
11. aug 2012

@ivanka12 Ahoj, ano, cez vikend je to aj lepsie, lebo tam nemaju taky naval ako cez tyzden, kedy su doobeda poradne alebo planovane porody...

adidaska84
11. aug 2012

@ivanka12 ...tiež odporúčam radšej víkend, cez týždeň je tam niekedy dosť rušno. resp. celkom fajn sú aj dni kedy nie je poradňa, teda v stredu alebo v piatok.

ivanka12
11. aug 2012

@ninan2
@adidaska84 dakujem 😉 zajtra by sme chceli ist tak dufam ze sa najde niekto ochotny kto nam povie ako to tam vlastne chodi 🙂

boise
11. aug 2012

@ivanka12 ja ked som tam bola koncom aprila tak som parkrat bola svedkom ked poslali prec dvojice ktore sa chceli informovat mimo poradni, ked sa robi aj obhliadka porodnice...mozno preto, ze bolo vela porodov, ale radsej by som si tam zavolala ci mozte prist, aby ste nechodili zbytocne.... 😉

ninan2
11. aug 2012

@ivanka12 ja si myslim ze tam volat nemusis, my sme tam boli minulu Velku noc, cize cez sviatky, predtym som akurat napisala e-mail primarovi a ten odpisal, ze mozeme prist hocikedy, aj cez tie sviatky (resp. aj cez vikend). Vzdy je tam nejaky doktor ktory Ti povie co a ako, akurat mozno budete chvilu cakat, keby mal prave vtedy nejaku dolezitu pracu... my sme vtedy cakali asi pol hodku, su tam ale pohodlne kresla hned pri vchode a aj automat na coko tycinky a kavu... takze pohoda 😀

adidaska84
11. aug 2012

@ivanka12 ...presne tak, oni sú tam veľmi ochotní všetci, jedine, že by mali viacej pôrodov a naozaj by sa Vám nemal kto venovať. Ale to neovplyvníš. Určite sa ti bude páčiť, nečakaj žiaden prehnaný luxus, skôr rodinné a príjemné prostredie.

gambika
20. aug 2012

aj ja som rodila v Štiavnici v r. 2008 a musím len a len chváliť teraz som znova tehotná a už teraz rozmyslam ze sa tam vrátim aj ked som z HC okres Trnava 🙂

adidaska84
31. aug 2012

Ahojte kočky, 20.08.2012 sa nám v Štiavnici narodil náš vytúžený Filipko 🙂 Ako ako hodnotím pôrodnicu ? No neviem, či vôbec dokážem nájsť vhodné slová vďaky a spokojnosti. V nemocnici sme strávili trošku viac času, keďže maternica sa akosi nie a nie otvárať. Samotný pôrod viedla p.doktorka Brosková...neskutočná osoba..príjemná, milá, empatická, vždy mi všetko vysvetlila...ja som bola od začiatku rozhodnutá, že budem na slovo poslúchať lekárov a nakoniec sa vyplatilo. Nemala som žiadne komplikácie...maličky mal 3890g a ja som ho porodila uplne bez problémov. Rada by som ešte vystihla prácu setričiek. pôrodná asistentka (Rita) neviem kolko mala rokov, ale viac ako 27 určite nie, bola pre mna vyslovene ako silná anestéza. Jej prístup, vysvetlovanie a pomoc patria do kategórie "moja práca ma naozaj baví a mám rada ľudí". Rodila som bez akejkolvek anestézy...prsítup personálu mi to bohato vynahradil. V pôrodnej sále voňala aromaterapia a po celú dobu hrala hudba. Ďalši príjemne prekvapenie ma čakalo po pôrode. Sestričky na novorodeneckom oddelení boli uplne geniálne...mali sme na začiatku problém s kojením a oni boli ochotne aj o 3 ráno príst na izbu a pomoct.
Týmto ďakujem celému personálu pôrodnice v Banskej Štiavnici, najmä p.doktorke Broskovej, p.primárovi Špilovi, a všetkým setsričkám. Vďaka vášmu prístupu sa moja nová etapa v živote začala ako krásna rozprávka. .-)

cajova_lienka
3. sep 2012

ahojte zienky - zvazujem porod v BS aj ked manzel mi pinda ako ma tam v bolestiach bude vliect v strese z Kosic a ze on nechce rodit v aute ☹ mam dost neprijemne zazitky z prveho porodu v KE a uz teraz (29.tt) mam paniku z toho ist spat do nemocnice. ☹ cestovali ste niektora aj takuto dialku za porodom? a neviete nahodou keby sme chceli vyuzit ten rodinny apartman - co v pripade nasho 1,5 rocneho synceka? bol by tam tolerovany? ak by sa nieco zamotalo - myslite ze by vedel niekto z personalu dat na neho chvilku pozor a pod.? velmi sa totiz bojim aj toho - kedze je na mna a manzela velmi naviazany ako zvladne to ze bude zrazu sam - manzela by som chcela pri porode - a tu v Ke by maleho ku mne do porodnice nepustili ani na navstevu. ja zase nechcem aby bol na 4 pripadne viac dni vyradeny z rodiny. mam z toho celeho chaos a uz ma to mata natolko ze neviem ani spavat ☹ len vkuse rozmyslam ako kde a s kym rodit. chcem bezproblemovy a krasny start aspon pre nase druhe babo ked uz pri 1. mi spavili s porodu traumu a malinky nedostal nic z toho co som pre neho ako start chcela (prirodzeny porod, dotepat pupocnik, okamzite prilozenie a pod.)

katarinka32
4. sep 2012

joj baby ja sa stale neviem rozhodnut, ci mam ist rodit do ZV ci do BS.

happy8051
4. sep 2012

@cajova_lienka ahoj 🙂 ak mas stresy z cesty t KE, co je pochopitelne, mozes vyuzit tzv. hotel, kde byvaju ubytovane tehulky s manzelom aj s dietatkom a cakaju tam na porod. je to v areali nemocnice.
co sa tyka strazenia dietata to je tazko povedat... mozno by som zvolila tu moznost, aby v den porodu bola s vami stara mama alebo niekto znamy, s kym by maly bol ochotny ostat... je pravda, ze byva vela porodov, casto bezi aj niekolko sucasne a vtedy pochybujem, ze by niekto mal cas stratit ti dieta....

happy8051
4. sep 2012

@katarinka32 preco vahas?

katarinka32
4. sep 2012

@happy8051 lebo nasi stale tvrdia, ze do Zv je blizsie atd. zajtra idem poslednykrat na poradnu ku svojej lekarke tak uvidime co povie ona, mam to dost komplikovane, lebo ja mam lekarku v Trnave, lebo som tu pracovala,, ale inak pochadzam od Zvolena a po porode potrebujem tiez nejaku lekarku v ZV. Tak ze tak

cajova_lienka
5. sep 2012

@katarinka32 🙂 ja to mat tak blizko ako ty nespekulujem 🙂 ja by som strasne isla do BS - ale cestovanie z Ke odradza najma mojho manzela 🙂

katarinka32
5. sep 2012

@cajova_lienka podla mna si riadne odvazna, ale ked na tebe anechal prvy porod taku traumu tak sa ani necudujem

crysmile
5. sep 2012

@katarinka32 ja som prve rodila vo zv a druhe v bs a som rada ze som zas nesla rodit do zv.. ale zalezi aj od toho, co od porodu cakas..

angika
5. sep 2012

Ahojte,
tak nedavno som mala svoj druhy porod v BS, velka spokojnost znovu. Hoci bol porod uplne iny, nie lahsi, skor naopak, aj ma rodil iny Dr. (Siska), bola som velmi spokojna, uzasny pristup znovu, super starostlivost. Aj ked je pravda ze ako druhorodicke mi uz nevenovali tolko pozornosti, napr. automaticky ocakavali ze viem babo okupat (co je jasne), za kojenie sa ma iba spytali ci som prve kojila a tak, myslim ze je to normalne. Ked som rodila prvykrat a vsetko bolo pre mna nove, tak mi vsetko pekne ukazali a tiez sa mi venovali kym sa nam nepodarilo pekne sa kojit.
Kazdopadne nemam ziadne vyhrady a vrelo odporucam 🙂

cajova_lienka
5. sep 2012

zienky ja by som tak sla - ale vlakom to ais enni to prave orechove a sama sa neodsoferujem taku dialku pred porodom, takze ked mi manzel bude nadalej takto vymyslat tak budem mat asi smolu - ked som sa ho snazila vystrasit ze potom budem rodit s nim doma, tak povedal ze radsej ako sa niekam trepat ☹ asi by som nemala mat takeho pragmatickeho chlapa - a t bol so mnou pri porode takze vie co som prezila s lekarmi - tvrdi ze teraz je uz mudrejsi a bude ich viacej drbat ked budu "nepocuvat" nase zelania. 😀

3475
6. sep 2012

Chcem sa spýtať či sa tu vykonávajú aj bežné operácie

happy8051
6. sep 2012

@3475 co presne myslis? robia sa kyrety, hysterektomie, laparoskopia a ine

3475
7. sep 2012

@happy8051 ako sa riešia také operácie, čo si vyžadujú prítomnosť chirurga, kedže štiavnická nemocnica nemá chirurgiu.

happy8051
8. sep 2012

@3475 operuje sa to asi inde

3475
9. sep 2012

@happy8051 Ďakujem za odpoveď.

persseffona
13. sep 2012

Ahojte kočky chcela by som rodiť v BŠ no počula som, že ked máte prvý cisársky aj druhý Vám automaticky spravia cisársky 😠 Chcem rodiť prirodzene. Od pôrodu prešli 2roky a moja doktorka sa vyjadrila, že nevidí dôvod, aby som rodila cisárskym. Aké máte skúsenosti?

boise
13. sep 2012

@persseffona ahoj, moja segra rodila v stiavnici po sekcii. Primar jej chcel vyhoviet, snazili sa, zial bol druhy cisar. Ale boli velmi ochotni a naozaj vysli segre v ustrety. To bolo pred siestimi rokmi. Teraz rodila v stiavnici opat, tretie jej vsak uz nedovolili inak ako sekciou. Myslim ze nie je dovod vyberat inu porodnicu, lepsi pristup ako tu nenajdes a ak ti nevyhoveju tu, tak zrejme nikde 😉

sampo
13. sep 2012

@persseffona moja svagrina rodila prve sekciou, druhe prirodzene, takze nie je to pravda.. Ale je fakt, ze to je riziko a ja na prirodzenom trvat nebudem, lebo viem, ze aj tak sa neda (z inych dovodov 😅)

persseffona
13. sep 2012

@boise ďakujem ti moja potešila si ma
@sampo super...len mne sa dá rodiť prirodzene...takže držím palce aj vám tiež idete do BŠ?

boise
13. sep 2012

@persseffona za malicko, verim ze to zvladnete lavou zadnou 😉 a pozdravujem Hrinovu, 18 rokov som tam zila 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre