Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

tilko
18. jún 2009

a našla som dnes pri triedení papierov s pred pôrodu leták na ten klystír. Je to miniklystír od Walmarku a má 70 ml.Môže ti ho predpísať aj tvoj gyn. a donesieš si ho do pôrodnice.

adka12
18. jún 2009

Ďakujem Tilko, si strašne zlatá, toľko infošiek nedostanem ani od primára 😀
Takže treba veľa piť aby ma nemuseli cievkovať a tiež aby sa mi tvorilo mliečko.
A ten klystír si si teda kúpila a doniesla alebo ako?

tilko
18. jún 2009

ten klystír som si kúpila priamo v pôrodnici, myslím, že 1,50? Sestrička sa ma spýtala, že ktorý chcem.
Inak v BŠ môžeš piť aj pred pôrodom, to Vám tiež vysvetlia na predpôrodnej príprave. Ja som mala zo sebou aj hroznový cukor, v automate mi manžel kúpil čokoládu (nápoj), takže začni zbierať drobné 😉 (0,40) a po kontrakcii som sa vždy trošku napila.
Ak sa budeš chcieť čokoľvek opýtať, tak kľudne.
Napr. čo si máš zobrať so sebou, čo nie a tak ....

adka12
18. jún 2009

Tilko a čo treba vziať teda so sebou? Aj mi niečo dajú alebo treba všetko doniesť? Vidím, že aj ty s z BB... Kedy ste išli do pôrodnice? Stihli ste?

tilko
18. jún 2009

adka poslala som ti internú poštu. Hádam som nič nezabudla.
Do pôrodnice sme to stihli, dokonca aj so zastávkou v nemocnici v BB. 😉
Inak keď tak pozerám aj sa vam to čoskoro blíži.

ditka1
19. jún 2009

tilko...ja neviem ci si ta nepamatam...nevidno ta dobre na tej fotke,ale ja asi viem ktora si,vsak sme skoro len tyzden po sebe rodili,my sme odchadzali domov a ty si rodila asi 2dni predtym...hm?my sme byvali hned na tej 5ke pri poooperacnej izbe. 🙂

tilko
19. jún 2009

didka, rodila som 22.2. v nedeľu (teda zo soboty na nedeľu, lebo Jakubko sa narodil 0:05 🙂 ) a bývali sme na osmičke (vedľa primára).

ditka1
20. jún 2009

tilko tak si to ty,predsa,ty si ma asi nepamatas,aj v poradni sme sa par krat stretli,aj to si pamatam,ze tvoj drobec bol velky,este sme sa aj potom rozpravali na chodbe aj ked si rodila si sa prechadzala,a aj potom po porode na vizitu ked sme cakali,pamatas??? 🙂 🙂 🙂 a s tebou taka baba prisla a ta skor porodila,mala takeho tucnejsieho manzela.

tilko
20. jún 2009

Nenechali si ťa náhodou v nemocnici, už po poradni lebo si toho mala už dosť? A máš pravdu, že sme rodili dve. Zuzka a Janko nás predbehli o tri hodinky. 😀

ditka1
21. jún 2009

ano nechali ma tam po poradni ,ale nie preto zeby som toho mala dost,ale preto ze som strasne opuchla a uz malemu nebolo dobre v brusku,otvorena som bola dost 2,5cm tak mi vyvolali,porodila som 17.2.2009 v utorok ,maly sa o 10dni skor narodil ale je zdravucky,peknucky porodnu vahu mal 3420g a51cm,takze tak.A ty nemas album?nenasla som.

tilko
21. jún 2009

Takže už presne viem kto si 😉 . Na tej fotke vyzerá trošku inak, tak ma to trochu zneistilo. 🙂

ditka1
22. jún 2009

hej ta fotka uz nie je pravda 😀 ja som inac bola nadmieru spokojna s bs porodnicou,koho si to mala pri porode?ja primara.aj hned by som isla zase rodit,chceme aj druhe babo ked lukasko trosku podrastie. 😉

tilko
22. jún 2009

No keď si odmylím, že som sa tam bolatrošku potrápiť, tak v BŠ sme absolvovali takú mini rekreáciu. 😉 .
Ja nad druhým bábom neuvažujem, ale naozaj tam bolo dobre. Myslím, že hlavne kôli ľuďom okolo a tej atmosfére, ktorú dokážu vytvoriť. Ja som mala pri pôrode sestričku Marianku a pani doktorku Broskovú. Obe boli zlaté.
Keď som bola na kontrole posledný štvrtok, tak nám na príprave o Vás hovorila tvoja sestra. Vraj si mala po pôrode výdatný apetít. 🙂

ditka1
23. jún 2009

hej? 😀 😀 😀 vies co vsak ja som jedla naposledy v pondelok o 6tej vecer a potom az v sttredu rano,vlastne cely utorok som nic nejedla len hroznovy cukor a tak strasne som bola hladna,ako nikdy a spadlo zo mna 12kg po porode,aj ked som jedla ako divá potom,maly ma vyciciaval 😀 😝 primar mi slubil na sale ze :"ak teraz porodite,tak vam kupim cokoladu.."a ja som hned porodila 😀 😀 😀 nevies si predstavit aka som bola hladna a vycerpana,ten hlad ma priam ubijal,vsak ja mam aj teraz doma maleho jedácika 9kiloveho a co potom ked bol v brusku este a nemohla som jest aký ten musel byt hladny 😀 sestra ked jedla na sale jogurt tak sa musela schovavat predo mnou lebo by som ju asi zlinčovala a ukradla jej ho 😀 😀 😀 😲
ty si nebola hladna po porode a pocas neho?ja som pribrala 19kg par kil mi ostalo,ale uz zhadzujem lebo som sama na neho,aj na dom,manzel ked dojd edomov tak robi okolo domu tak sama som na vsetko,nabeham sa paradne a tak.Sestra betarka co este hovorila?

tilko
23. jún 2009

Náhodou, tvoja sestra žiarila šťastím.
Ja som hladná nebola, ale to je môj problém odjakživa. Papám ako vrabček. 😉
Pribrala som 13 kg a zo sály som išla o 7 ľahšia. V priebehu 2 týždňov som bola na pôvodnej váhe a teraz mám dokonca o 2 kg menej. Bude to asi tým, že podobne ako ty som doma sama. 😝
Inak pekne urastený je ten tvoj chlapík. Vcelku si ma potešila, pretože Jakubko je veľmi veľký oproti svojim rovesníkom, takže si každý myslí, že má o 3 mesiace viac. My vážime vyše 7 kg a meria 69 cm. Nie je tučnučký, ale hrozne dlhý. Ja od samého začiatku nekojím, takže sme na Nutrilone. Nie somz toho nadšená, ale Jakubko si vybral toto. ☹

maruska22
23. jún 2009

tilko ja uz par dni citam tuto vas diskusiu s ditkou a rozmyslam ze ci ta nahodou nepoznam, lebo ja som tiez rodila v BS len asi o tri tyzdne neskor ako vy..ale az dnes ked som si pozrela tvoj album tak uz viem ze sme spolu boli na predporodnej priprave...ty si vtedy hovorila ze uz dva tyzdne chodis do BS s kuframi
🙂 a sedela si na lopte hned pri dverach..jakubko je zlatucky..ja mam doma tiez takeho dlhána, lebo aj nas mal 55 cm ked sa narodil a tiez si vsetci myslia ze uz ma aspon pol roka ked s nim niekam idem 😀

tilko
23. jún 2009

🙂 Ten svet je maličký. Možno sa tu stretneme za chvíľočku viaceré známe 😎

ditka1
24. jún 2009

tilko... 🙂 sestra ziarila?hehe 😀 tesim sa.pozrela som album...teeeeeeeda vy ste veliky,cely tato ten jakubko 😎 presne ja kupujem vecicky od 6-9mesiacov na neho. 😲 😝 😀 ,vsetci sa cuduju,ked poviem ze ma len 4mesiace 🙂 dr.priam žasne,ze co s nim robim,ze je taky velky...ale ved chlap ma byt taky nie? 😎
maruska...skoda,ze aj my dve sme sa nestretli 😒
tilko s tym kojenim sme sa aj my potrapili,najskor som mala vela mlieka,ze som nevedela uz co s nim,stale odsavat lebo mi isli prsia prasknut-maly nestihal tahat co stale sa nalievali ale po mesiaci sa stracalo,zacali sme dokrmovat s nutrilonom-to nastali koliky velke az nakoniec odmietal prsnik lebo si zvykol na flasu,potom sme fungovali tak,ze som si stale cez den odsavala a davala mu materske mliecko z flase kedze prsnik nechcel a teraz uz len v noci kojim lebo jedine v noci chce prsnik,cez den ani za ten svet...uz som zodrala jednu odsavacku uz mam druhu a mliecko uz skoro vobec lebo posledne 2noci odmieta aj v noci prsnik...cize z toho usudzujem,ze uz asi nadobro koncim s kojenim,ale sa tesim,ze aspon tie 4mesiace bol ciastocne kojeny 😉 o 3tyzdne zaciname s prikrmamy tak som zvedava,co z toho bude 😕 obdivujem tie zeny,ktore koja aj do 3rokov 😅
ja som kufre mala pripravene uz 2mesiace pred porodom 😀 lebo mne stale hrozila nemocnica cele tehu ☹

tilko
25. jún 2009

U nás to bolo podobne, ale s určitou dávkou stresu.
Termín som mala 19.teho a môj drahý manžel presne týždeň pred dostal brutálnu chrípku.Aby som to náhodou nechytila, zbalila som seba, psa a mačku a odišla k našim. 19. sme išli ešte na kontrolu, ale našťastie ma primár pustil domov, hoci už váhal. To som sa už zase prisťahovala domov, ale iba so psom, mačku som už nechala u našich. V piatok večer som bola na wc akože cikať, ale bol to taký zvláštny pocit, to som ešte nevedela, že to bola predná plodová voda. O tretej v noci som zase išla cikať a v tom krv!!!!Taká panika ma chytila 😨
Veď nám vraveli, že ak budeme krvácať, tak máme ísť do najbližšej nemocnice.To som si predstavila tú našu (boli sme tam s manželom na exkurzii ešte pred BŠ, aby sme sa rozhodli, že teda kde budeme rodiť a kde sú aké podmienky), že budem bez manžela, sama...no proste stres, a prečo krvácam?,je všetko ok?,nestalo sa niečo bábätku?.....
opláchla som sa vodou a išla zonudiť manžela, snažila som sa aby to nebolo drastické a v panike, ale manželovi stačil jeden pohľad a vedel, na čom som.
Našťastie pre mňa máme v rodine gynekológa, tek ten obvolal nemocnicu n nás, tam ma vyšetrili a povedali, že ak to do hodiny stihneme, môžem ísť do BŠ. Vieš ako sa mi uľavilo? Sestričky, ktoré ma prijali, keď zistili, že som chodila do BŠ na kontroly, tak sa do mňa pustili....no des....
Tak sme o piatej ráno dorazili do BŠ a konečne som sa ako tak ukľudnila. Doobeda som spala,mala som raňajky aj obed, o petnástej mi odtiekla plodová voda, kontrakcie začali až okolo pol ôsmej, sedela som na izbe na fitlopte a pozerala správy, akurát sa stala tá nehoda autobusu a vlaku v Polomke. Inak cez deň mala službu tvoja sestra a davala mi pred odchodom ešte klystír 😀 .
Potom sa to začalo stupňovať 😖 , tak sme boli v sprche, to bolo fajn ale akonáhle som mala ísť na záznam a ležať...brutalita....normálne som hrýzla vankúš.....chcela som dýchať, ako sme sa učili, ale nejako to nešlo. Stále som si hovorila, dýchaj, bábo potrebuje kyslík....no des. A inak mi véééééééééééľmi pomáhali tie závesy na manželovi, len som sa obávala, že po pôrode bude musieť navštíviť ortopéda 😀 .
Malý sa narodil 0:05. Takže vcelku rýchlo od začiatku kontrakcií.
Narodil sa s modrou maskou, chudáčik, veď nemohol tušiť, že som taká malá mama.A mal strašne veľ plodovej vody v sebe.Grckal ešte deň. A stále spal. No a tu začal náš problém s kojením. Vôbec nechcel sať, proste iba spal. Na druhý deň mu hrozilo, že už stratí viac ako 10% z váhy (ešte, že bol taký veľký), ale našťastie to vzala do rúk pediatrička (tá staršia) a máleho síce svojským spôsobom, donútila piť Nutrilon z fľaše.Takto sme sa trápili ďalší deň, ale pomaličky to zaberalo. Doktorka bola strašne zlatá, veľmi ma povzbudzovala. Ja som zatiaľ do seba liala litre čaju na spustenie mliečka, pila som Lucku a jedla hhomeopatiká na tvorbu. Zabralo, mliečko sa pustilo. Ale Jakubko chcel len fľašu ☹ . Doma som to robila ako ty, odsávačka a do fľaše, ale bolo to márne.Nutrilon viedol. Bojovali sme dva týždne. Prosila som ho, plakala, bola zúfalá......Vo všetkých letákoch, časopisoch..... len treba kojiť, je to to naj čo môžete vášmu dieťatku dať, nebude choréééé.....myslel niekto na ženy, ktoré sa trápia s kojením ako ja, ako to na ne môže depresívne vplívať?
Nakoniec zaúradoval manžel a moja mamka. Bábätko potrebuje pokojnú a šťastnú mamku...tak sme totálne prešli len na Nutrilon HA.
Ja som tiež vyrástla na UM a neboli také kvalitné ako dnes, nemám žiadne alergie a všetky detské choroby ma obišli, dokonca aj kiahne...
Môj manžel bol kojený dosť dlho, je alergik a chytí každú sopľavicu chrchľavicu, čo beží okolo. 😀
Na HA sme boli mesiac a aj naša skúsenosť bola s boľavým bruškom, takže sme často dávali Sab Simplex. Po mesiaci som prešla na obyčajný Nutrilon a tento týždeň už máme len Extra na dlhodobejšie zasýtenie a sme nadmieru spokojný. Tiež sa začínam pripravovať na príkrmy, len čakám, kedy bude Jakubko väčší hladoš. Nechcem nič uponáhľať aj keď sme na UM.
Pozrela som vaše foto.JÓÓÓJ aký ste peknučkí.

tilko
25. jún 2009

A kde je adka? Hádam sú OK? Véď už to má byť každú chvíľočku? 🙂

ditka1
25. jún 2009

tilko...tak ste sa poriadne potrapili ☹ ja si tiez myslim,ze dnesne UM su na takej vysokej urovni,ze sa netreba bat,ze dieta ochorie ked nie je kojene,zo vsadial aj ja pocuvam:taka velka zena,velke prsia a nema mlieko?no ďes... 🤐 aj ja v dobrom spominam na pani doktorku pediatricku Nemcovu-kazdy den mi pomahala s kojenim,vdaka nej sme to zvladli,je to skutocna odbornicka a velmi mila,krasne sa rozprava s detickami,hned na sale ma pochvalila,ze ukazkovy porod...trval 12hodin,ale som posluchala na slovo,robila som vsetko bez reptania co mi kazali,nekricala som a tiez som hryzla ale vreckovku v tych najvacsich bolestiach 😒 ,primar sa ma pytal,ci este vydrzim lebo ze ak nie tak mi spravia sekciu a v tej najvacsej bolesti som povedala,ze vydrziiiiim...musim chcem byt pri tom ked bude malicky vonku,ma tam povzbudzovali vsetci,primar,sestra,hlavne manzel-tomu som skoro ruky rozmliazdila co som mu tolko stlacala...ja som to mala horsie v tom,ze moj porod bol vyvolavany a na poslednom centimetri som sa prestala otvarat,ukretne bolesti to boli,potom mi pichli nieco co bola vraj posledna nadej normalne porodit,z toho som zostala otapena,nic som si nepamatala co som hovorila,ale ked mi spomenul primar tu cokoladu 😀 😀 😀 tak 3x som zatlacila a...potom prisla ta najkrajsia chvila kedy vsetko co je spojene,este vacsie puto spaja...mate kraasneho chlapca...ten jeho plac a tieto slova boli to najkrajsie v mojom zivote a v tom momente som okamzite zabudla na bolest a velka ulava ma zaplavila a slzy dojatia,manzel plakal,natocil mi video ako malickeho umyvaju a meraju...hned na sale sa mi prisal na prsnik 😝 v tej chvili som vedela,ze Lukásko je to najcennejsie co v zivote mam.....
som sa rozcitila 😢 😉
ach...a teraz ina tema myslis,ze to HAcko sposobuje krce?lebo maly ked pije ten nutrilon tak sa myka ako keby som mu otravu davala...ten nocny nutrilon je taky,ze ti od neho maly prespi noc?lebo ja som velky alergik tak zato to HA ale pises,ze aj vy ste alergici a pouzivas normalny nutrilon.

ditka1
25. jún 2009

tilko...teraz som citala celu diskusiu o BS,niekde som napisala,ze som toho mala dost-myslela som,ze dost akoze v 39tyzdni a ze si teda neviem predstavit prenasanie,lebo niekde nechaju aj zenu kt.opucha prenasat a to je riziko,takze vdaka primarovi som neprenasala...tak.upresnila som 🙂 velmi som sa toho bala lebo som pocula z kazdej strany,ze je riziko pre dieta prenasat,isteze by som boal radsej keby som presne na termin bola rodila...no ked sa nedalo tak sa nedalo...primar je velmi opatrný clovek,zvolil takuto moznost tak som suhlasila,ja som tak puchla,ze som za 2dni pribrala 3kg!!!a to som nejedla uz ku koncu poriadne.

tilko
25. jún 2009

To, že si puchla si pamätám a myslím si, že doktori majú pôrody na každodennom poriadku, takže vedia kedy je ten správny čas. Ted či trošku pôrod urýchliť, aby sa niečo nestalo alebo počkať.Takže sa tým netráp, že ste to mali skôr. Malého máš zdravého, tak to netreba riešiť. 😉
Ja alergie nemám, no môj manžel je alergický na všetko čo kvitne a na perie. Ale Jakubkovi to HA fakt nerobilo dobre na bruško, tak mi doktorka odporučila vyskúšať ten obyčajný, že je ľahšie stráviteľný a hneď ako sme naň prešli, všetko je ok. Na noc dávam ten extra 200ml a malý spí od pol osmej do šiestej ráno bez zobudenia. Potom mu dám zase 200ml extra, prebalíme a spíme do deviatej. Okolo 9:30 dám 200ml obyčajný N, nastupuje vychádzka, zábava alebo leňoškovanie v záhrade(ak nepraží slnko), 12:30 200ml extra, potom Jakubko spí a ja sa zmením na žienku domácu, 16:30 200ml obyčajný N, zase ideme von a od 18:30 sa holátenkujeme (v obývačke na zemi sa Jakubko vytešuje s holou riťkou), potom sa kúpeme a 19:30 posledné papanie 200ml extra. Vcelku už máme slušný rytmus dňa.
Inak od budúceho týždňa sa chystám začať s príkrmom. Len neviem či na obed s mrkvou alebo večer s kašou (prvá kaša od Nutricie).
Doktorka ma upozornilr, že nie je dobré miešať rôzne mliečka a často meniť. Vraj je najlepšie zamerať sa na jednu značku a hlavne tú, ktorá vyhovuje bábätku. 🙂

ditka1
25. jún 2009

tilko...dakujem za radu,asi aj ja skusim obycajny N,vsak znacka ostava len zlozenie bude trosku lahsie. 🙂 ja tiez rozmyslam nad mrkvou ako prvou a vecer kasu od nutrilonu.

maruska22
25. jún 2009

Jej super baby ze ste sa tak rozpisali o porode..ditka az mi zimomriavky presli po chrbte tak krasne si to opisala aky je to nadherny pocit stat sa mamickou 😵
Veru aj ja som si citala celu tuto diskusiu a pamatam sa ze som tiez bola strasne nestastna ked sa maly nechcel narodit..tie posledne dni ked som prenasala boli hrozne, ale stalo to zato pockat...a tiez si mylsim ze primar je velky odbornik, lebo ja uz som strasne chcela rodit a on mi stale hovoril ze este je cas..a mal pravdu, keby mi porod vyvolavali skorej, asi by som sa aj ja natrapila, takto som porodila ani neviem ako 😵
Baby potom som zvedava ze ako ste na tom s prikrmami..budem sa od vas ucit 🙂
Tilko inak výraz "holátenkujeme" je nadherny..asi ho aj ja zacnem pouzivat, lebo nas Marecek je tiez najradsej holy a tiez sa snim tak hrame ze ho vyzleciem a jasime sa 😀

tilko
26. jún 2009

Didka a kde kupujes Nutrilon? Máš HA na predpis?

tilko
26. jún 2009

Maruska, pozrela som album. Jóój, Marek je teda fešáčisko 🙂

ditka1
26. jún 2009

tilko...kupujem ho v lekarni na predpis,dava nam 8ks na mesiac a vsetky vypijemeeeee 😲 a niekedy este musime dokupit jeden bez receptu,minule nam dala gratis dr.priamo v ambulancii:to pre toho vasho jedacika... 😀 a teraz som kupila ten estra a ten este len je drahy 17eur,ja som zvedava dokedy nam ten vydrzi 🙂 😕
maruska...dakujem za pochvalu,ja ked vidim toho mojho certika maleho tak mam chut skladat basne 😀 😝 tak ho milujem straaaaasne najviac na svete 😵 😵 😵

tilko
28. jún 2009

Didka, pozri www.docsimon.sk . Ja nakupujem tu aj Nutrilon aj plienky a obrúsky na riťušku, Sudokrém, Sab Simplex a už som sliedila aj po kašičkách a príkrmoch. Jeden deň objednám a za 2 to mám doma. V Maďarsku je vraj Nutrilon lacnejší, ale nemám nikoho, kto by tam chodil a len tak ho kúpiť na nete od cuszích nemám odvahu. Inak za poštovné neplatím. 🙂

tilko
28. jún 2009

A na to vaše bruško si neskúšala Sab Simplex?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre