Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

nikinka1111
5. apr 2013

@swetluscka ja som tam rodila presne pred 8 mesiacmi. a maximálna spokojnosť. personál úplne super, všetci boli veľmi príjemný. mne nemohli dať malého hneď po narodení, lebo mal krátky pupočník ale mamina čo bola so mnou na izbe vravela, že jej ho dali hneď. vždy sa ma pýtali či chcem, keď niečo išli urobiť.

nikinka1111
5. apr 2013

@dasenabb stačí len ráno prísť.

swetluscka
5. apr 2013

@nikinka1111 ; to rada slysim. A jaky byl postup, po tom co zjistili kratsi pupecnik, jestli se muzu zeptat? Je to moje prvni miminko, a tak nad tim az moc premyslim. Stiavnica zatim u mne vede. Doufam, ze to tam stihneme dojet 😅

swetluscka
5. apr 2013

@dasenabb : v kolikatem tydnu jsi? Ja se chystam tyden na to. Byla jsem si uz ale porodnici omrknout na zacatku tehotenstvi... 😀

nikinka1111
5. apr 2013

@swetluscka no ja som ho mala akurát taký, aby malý zo mňa vyliezol 🙂 , takže nebol problém, len mi ho hneď nemohli dať na brucho a nechať dotepať pupočník. ale manžel bol celý čas pri malom, kým ho zobrali na vyšetrenie. do 10 min. bol pri mne. ak máš nejaké iné otázky rada zodpoviem. keď som tam bola jedna mamina mala veľmi ťažký pôrod, malý mal nejaké problémy s dýchaním a ževraj to v pohode zvládli. niekdo tu písal, že nemajú monitory dychu. nie je to pravda, majú, lebo im dali, asi nedávajú automaticky keď nie je problém.

swetluscka
5. apr 2013

@nikinka1111 : no, prave, ne vzdy je vsechno perfektni.. To se ale muze stat kdekoliv. Co porodni bolesti. Kricela si, ci nekdo jiny? Chci to vsechno vydrzet v pohode, ale co kdyz se neovladnu, nevim, jak to boli, muze mne to prekvapit. A co nastrih a siti?

katrin31
5. apr 2013

@swetluscka aj ja som rodila teraz 2.2.2013 v stiavnici..a aj pred dva a pol rokmi 🙂

swetluscka
5. apr 2013

@katrin31 ; no tak sup sem s informacema. 😉 jake mas dojmy ty?

nikinka1111
5. apr 2013

@swetluscka no bolesti sa dali zvládnuť, myslím, že nejaké scény som nerobila 🙂. ale bola som vyše hodiny pod sprchou, to bolo super. spýtali sa, či chcem injekciu na uvolnenie, súhlasila som. taktiež som súhlasila s nástrihom, ale aj ten so mnou konzultoval. nástrih som vôbec necítila, ani šitie. ale nastrihol ma fakt len trošku. inak by som sa bola roztrhla viac. teraz nemám ani jazvu. jazvu som cítila asi 3 mesiace po pôrode ale teraz sa už krásne stiahla.

swetluscka
5. apr 2013

@nikinka1111 : myslis ty sprchy, co jsou tam na konci chodby? Je tam jenom jedna, nebo vic? A jaka to byla injekce na uvolneni? To nebyl epidural? jak to myslis, citit jizvu, to jako, ze se ti protahlo sestinedeli? A ja vim, ze se moc a podrobne ptam, ale ani se nemam poradne koho zeptat 😕 Vratilo se vsechno do normalu, tam dole?

llienocska8989
6. apr 2013

No takze v Stiavnici sa epidural nepicha a to vobec. Mozes si ale namiesto toho vybrat ten plyn na zmiernenie bolesti. Myslim, ze to stoji okolo 50 eur. Na to uvolnenie ti mozu podat akurat tak no- spu, buscopan alebo plegomazin.no a dalsie lieky, ale to uz podla zvyklosti oddelenia. Sprchy su naozaj na konci chodby a su 3. Nie len jedna. A myslim, ze ta prechadzka k nim zo saly vobec neudkodi, bo prechadzka je dobra pri otvarani sa a popritom posobi aj gravitacia. Takze to je len vyhra. 🙂 monitorom dychu je samozrejme novorodenecke oddelenie vybavene. Patri to medzi najzakladnejsiu sucast oddelenia.bez toho by ani nemohli byt. Rozdiel je len v tom, ze ak dietarko ten monitor z lekarskeho hladiska nepotrebuje, tak ho nedaju. No ak ho potrebuje automaticky ho dietatko dostane do postielky. Keby sa vsak vyskytla mamina, ktora by pokojnejsie spavala, ak by jej dietatko malo monitor, staci len ist na novorodencov a vypytat si ho. Podpisete sa do takej knizky, ze ho mate pozicany a tot vse. Personaall ke tam super a porodne asistentky na nezaplatenie. Jedna milsia ako druha. Caknie do poradne je trocha neprijemne lebo tam pride vzdy vela ludi, ale taka dobra kniha to isti. No teraz ako tam chodievam opakovane nejako sa mi stale zda ze je porodnica preplnena :( ale ro potom musi znamenat, ze je to porodnica na velmi dobrej urovni. Aspon ja si myslim.

katrin31
6. apr 2013

@swetluscka ja som bola max.spokojna.mozno aj tym ze porod bol super rychly a rodila som pri mudr.broskovej.je to poklad.prve som rodila pri primarovi.aj on bol zlaty ale tato doktorka este mylsia.ked som prisla v porodnici mali v ten den 8 porodov,takze mala co robit a aj tak bola velmi mila.sestricky su slate,podarilo sa mi cistou nahodou rodit pri tej istej sestricke ako pred dva a pol rokmi.a bola taka zlata ze zostala aj pol hodinu po sluzbe aby zostala so mnou az do konca.nastrih som mala malicky..neviem co ta konkretne zaujima.

nikinka1111
6. apr 2013

@swetluscka nie, nei epidural, injekcia na uvolnenie svalstva. sú tam 3 sprchy. a dá sa, nie je to až taká katastrofa. a s tou jazvou som to myslela tak, že ju bolo na dotyk cítiť, že kde je. ale všetko sa krásne upravilo.

dasenabb
6. apr 2013

@swetluscka ja som 35tt+4, takze najvyssi cas sa ist do BS pozriet 🙂 Len ako tu citam, to cakanie v poradni bude teda zaberak, lebo mna dieta tak tlaci do rebier, ze sa mi neda vobec sediet...Inak na margo epidural, znama robi na novorodeneckom vyse 20 r a vravi, ze ten vsetok bordel ide cez centralny nervovy system dietata, co zapricinuje neskor rozne problemy...

sofiadurovic
6. apr 2013

@nikinka1111 ja som tam rodila pred desiatimi mesiacmi a monitor dychu sme uz mali v postielke prichystany aj s kojeneckym vankusikom 🙂

adriana7510
6. apr 2013

benkovscka ja som tam rodila v októbri ale cisárskym. Viem, že keby som rodila v bb tak by má nechali trápiť a ktovieako by to dopadlo. Mala som veľmi vysoký tlak, malý bol kp a mal malo plodovej vody. Hneď mi naplanovali sekciu. Operoval mudr. Šiska a porubenova. Všetko dopadlo dobre. Len by mohli zlepšiť podporu dojcenia. Inak mám krásnu jazvy s žiadne komplikácie.

katrin31
6. apr 2013

@adriana7510 tou podporou dojcenia suhlasim..

happy8051
6. apr 2013

@adriana7510 mudr podobenova sa vola 🙂

sefka6661
6. apr 2013

@dzina007 ja som bola až v 37.t.t. ale nestihla som to...a syna máme na svete sekciou ktorú spravili v NR

sefka6661
7. apr 2013

Tak baby, my sme nakoniec tesne o jeden deň nestihli prísť do BŠ a malý sa vypýtal tým spôsobom,že mi odtiekla voda a bola sfarbená,tak som vedela,že je zle 😔 ..o pár minút sme boli v nitrianskej nemocnici kde mi spravili sekciu..malý mal omotanú šnúru okolo bruška a tuším aj krku hovorili...Ale všetko dopadlo dobre a on je krásny a zdravý a som veľmi rada,že sme nevymýšľali ešte o odchode do BŠ..Ubytovaná som bola na nadštandardnej izbe,takže to bolo super a čo sa jedná sestričiek a personálu,tak až na pár výnimiek si ich neviem vynachváliť...Hlavne že sekcia dopadla dobre a hoci mám teraz problém s močením po infekcii z katetru,tak sa mám fajn a malý je úplne zdravý:3170g vážil a 50cm mal po narodení. 😀 Držím vám baby palce,nech vám to dobre dopadne...a aj keby nešlo všetko podľa plánu (nám sa "plán"otočil úplne,ale vážne že úplne),tak vám želám krásne a hlavne zdravé deťúrence. 😵

raffaella
7. apr 2013

@adriano11 ja som tiez isla z BA rodit az do BS. Primarovi som pisala mail, ihned mi odpisal ze tam staci prist na 1 navstevu niekedy po 36. tt a dohodneme sa a preberieme vsetko. Tak som prisla, urobili mi klasicku poradu, s primarom a manzelom sme prebrali moj porodny plan, ktory mi aj hned schvalil a podpisal a urobil nam aj celu prehliadku oddelenia, vratane porodnej saly. Potom sme sa dohodli, ze tam uz len pridem porodit. Posledne prehliadky mi robil moj vtedajsi gynekolog MUDr. Smolik v Probiose. 2 tyzdne pred terminom som uz isla do BS a mala sa narodila tyzden pred terminom - bol spln, co mi MUDr. Podobenova hned vysvetlila, ze vtedy sa rodi najviac deti 🙂 Ja som mala zazmluvneneho primara, ale sluzbu mala tato doktorka a porodila som prilis rychlo, uz ho nestihli zavolat 😉 Ale vobec nelutujem, s doktorkou som bola maximalne spokojna a to mam ja vysoke naroky. Neviem ci to bolo jej zasluhou alebo laserovym osetrovanim po porode, ale spravila mi minimalny nastrih (snazila sa mu predist) a tak ma krasne zasila, ze na kontrole po sestonedeli moj gynekolog povedal, ze nemam absolutne ziadny naznak ze by som rodila a ani len najmensiu jazvu ci nieco ine. Takze ja som tejto doktorke velmi vdacna za jej preciznu pracu - nastrih minimalny a sila ma velmi precizne a dokladne. So vsetkym som spokojna, strasne mi chyba ze nie su taketo porodnice aj blizsie BA.

swetluscka
7. apr 2013

@dasenabb , o epiduralu sem ani nepremyslela, spis nejake alternace 🙂 takze az tam uvidim nekoho chodit ode zda ke zdi, si to ty 😀

swetluscka
7. apr 2013

Ja uz se primo nemuzu dockat 😀

marihu
7. apr 2013

Aj ja som rodila obidve detičky v Banskej Štiavnici a bola som nadmieru spokojná. Sestričky aj doktori veľmi zlatý. Keď som rodila druhý krát pred 7 mesiacmi tak v ten deň sa narodilo 9 detí a všetci sa ku mne správali milo aj keď toho mali veľa. Aj strava mi tam chutila. Naozaj odporúčam 🙂

dasenabb
9. apr 2013

@swetluscka Tak prvu poradnu mam uspesne za sebou, ale to cakanie tam je des, aspon pre mna, stravis tam pol dna. Porodnu salu som nevidela, lebo akurat prebiehali 2 porody, tak iba izbu mi primar ukazal, 3x som si vypocula ako velmi som pribrala, najprv na poradni u sestri, potom u primara a potom na prietokoch, kde mi inak povedali uplne inu vahu dietata ako u svojho lekara.... 🙂

nikinka1111
9. apr 2013

@dasenabb aj ja som bola na prvej poradni sfúknutá za váhu. nič si z toho nerob, určite ťa strašili že budeš mať ťažší pôrod - nie je to pravidlo- vlastná skúsenosť 🙂

dasenabb
9. apr 2013

@nikinka1111 tak to si sa trafila, presne to mi povedala sestra v poradni 🙂 Na prietokoch mi rovno povedal ze mam schudnut, zlaty len nepovedal ako...ja si myslim, ze je to individualne, pred otehotnenim som mala 55kg pri vyske 175 cm a som vahu nikdy neriesila, a aj teraz natiahnem povodne gate...Ale depku mam z toho poriadnu, ani obed mi dnes nechutil :(

nikinka1111
9. apr 2013

@dasenabb kašli na to. ja som schudla za týžden skoro kilo a srašne ma chválili. no pred vážením som si vybrala vrecká- klúče, mobil, hodinky dala dole, okuliare... 😀 😀 😀

swetluscka
9. apr 2013

😕 holky, to me tam s moji vahou asi rovnou zakazou rodit! Ja nabrala 14kg. Snazim se to vymyslet s tou poradnou. Manzel tam se mnou nemuze cekat pul dne....kolik hodin tam tak stravim?

nikinka1111
9. apr 2013

@swetluscka ja 17kg. to máš v pohode do 12 ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre