Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

vyzkumnice
23. apr 2013

@mirka831 Raz nechas lekara vstupit do porodneho procesu a uz ho potrebujes cely cas... napr. aby to slo rychlejsie, pichne ti vodu: dieta ide pomalsie, lebo nema po com "zist": dostanes oxytocin, aby boli silnejsie kontrakcie: kontrakcie ako blazon, nestihas sa otvarat- neznesitelne bolesti: poziadas o EPI: po epiduralu je dieta omamene, nespolupracuje: porod sa spomali alebo uplne zastavi: co teraz? no doktor to musi riesit!!! (napr. kamoska takto skoncila cisarskym, aj ked pord zacal uplne normalne)

romikiki
23. apr 2013

Caute baby, ja takisto velmi vazne zvazujem porodnicu v BS, aj ked som z BA. momentalne som v 33tt rada by som si s p.primrom dohodla osobne stretnutie a obhliadku porodnice. ked som citala tuto diskusiu, aj starsie prispevky, mnohe ste pisali, ze ste kontaktovali emailom priamo primara...ja ale neviem nikde na ich stranke najst jeho email...je tam len nejaky vseobecny info@.... nevedeli by ste mi prosim poradit ci treba pisat na tuto adresu alebo sa da pan primar kontaktovat aj priamo a ak ano na akej adrese? dakujem!

mirka831
23. apr 2013

Baby a vyhlásenie o otcovstve, to tlačivko stiahnuť odkiaľ?

mirka831
23. apr 2013

Už som to našla, treba to na matrike, aha

buduca_maminka
23. apr 2013

@romikiki Zavolaj tam. Ale nepotrebuješ si nič dohadovať. Ak tam pôjdeš v tom čase, čo je na stránke, tak ťa rád prevedie a vysvetlí. 😉

mirka831
24. apr 2013

Pán primár Špila Ti odpovie na maily : info@porodnicabstiavnica.sk, niekedy to trvá deň, inokedy 2 - 3 dni, kým odpíše, ale odpíše vždy, len treba vyčkať. 🙂

minejka
24. apr 2013

ahojte, ja tiez zvazujem BS (kedze je asi najviac priklonena k prirodzenym porodom), ale nie som si ista ako je to tam s vyberom polohy pri 2. dobe porodnej a s podavanim oxytocinu na vypudenie placenty. zazili ste niektora z vas uplne ze prirodzeny porod (tie, ktore ste v BS rodili naposledy, napr. tento/minuly rok)?

boise
24. apr 2013

@minejka oxytocin na vypudenie placenty dostanes vzdy, to skrta aj z porodnych planov primar...resp.skrtal pred rokom ked som tam bola ja...lebo mal jeden nestastny pripad pri odmietnuti podania...

minejka
24. apr 2013

@boise ale predsa nemoze z jedneho nestastneho pripadu zovseobecnovat na vsetky....nepoviem, keby sa ta placenta nechcela vypudit do x hodin (neviem, aky by tam mal byt interval)...ale pri porode a po nom je praveze najvyssia prirodzena hladina oxytocinu v zenskom tele...

boise
24. apr 2013

@minejka ja to neviem fundovane okomentovat, v kazdom pripade stiavnica je dost sledovana, je to mala porodnica, kazda komplikacia im robi v podstate zle meno. Keby sa nieco stalo, nic nevyriesia tym ze budu hovorit, ze ale rodicka to mala v porodnom plane... 😅 nie vzdy telo funguje tak ako by malo, aj ked by to pren malo byt prirodzene...

minejka
24. apr 2013

@boise hm, chapem aj strach primara...a s tou volbou polohy je to ako? nesupnu rodicku na poslednu chvilu tlacit na kozu?

boise
24. apr 2013

@minejka ja som rodila v polosede, je tam polohovacie porodne kreslo, paradne...prve som rodila v ruzinove na chrbte na plechovom stole, ako na pekaci...takze pre mna toto bola vyborna poloha, mala som desne tlaky, ma to zrazalo k zemi normalne 😝 Ale ja som odrodila za hodinu a pol od prvej kontrakcie, tak asi preto ma to tak rozhadzalo 😀 Ked pojdes do BS na prvu poradnu, tak si tam s primarom pokecate, on je dost ustretovy clovek a co moze, to umozni.... 😉

minejka
24. apr 2013

@boise super, vdaka za informacie. takze ty si cestovala tiez z BA do BS 🙂

boise
24. apr 2013

@minejka No ja som tam bola radsej ubytovana tyzden pred porodom, lebo som vedela ze by som to nestihla z domu 😀 🙂 normalne ti zavidim ze ta to este len caka 😵 😵 😵

minejka
24. apr 2013

@boise hej? no ja mam trochu stresy, ci to vyjde podla mojich predstav o prirodzenom porode 🙂 my tiez planujeme tam prist skor, mozno stihneme este nejake prechadzky po Stiavnici 🙂

boise
24. apr 2013

@minejka treba verit a podari sa 😉 urcite si pokukajte mesto, je nadherne 😵 😵 😵 ja som sa s tym brusiskom vytrepala aj na kalvariu 😀 a nie raz.... 😀

ninan2
24. apr 2013

@minejka ten oxy Ti veru daju v kazdej porodnici, a rodi sa tam v polosede... resp. ja som zo zaciatku bola aj na boku. My sme tiez cestovali z BA 🙂

slady
24. apr 2013

@minejka pocas porodu bez oxitocinu, ale po porode babatka uz hej, respektovali vsetko co som chcela, bolo to super a nadstandardna izba sa urcite oplati! aj ked mala som stastie ze som rodila sama, ak by sa mi neusla porodna sala tak by to nebolo az take prijemne ake to bolo 🙂 ale doktori su tam celkom ufrflani, ked som dosla s porodnym planom pozerali na mna stylom "dalsia co vymysla" ale ako vravim, respektovali vsetko, bez nastrihu, bez oxitocinu pocas porodu, pupocnik dopulzovany a novorodenecka sestra bola uzasna, vsetko sa pytala, ci moze malu poutierat alebo az na druhy den, ktory vit K jej chcem dat, prilozili mi ju hned a nechali ju s nami dlllho, bolo to krasne, fakt odporucam 🙂

minejka
24. apr 2013

@slady a co frflu? ved maju aspon menej roboty 😀 ja tiez presne co si ty pisala ne/chcem + ziadne pustanie plodovej vody, nadmerne kontroly otvarania krcku, riadene tlacenie a slobodny vyber polohy....a mozno aj ten oxy by sa dal nejak ukecat (ze az vtedy, ak co ja viem, do polhodky nebude placenta vonku)

slady
24. apr 2013

@minejka no krcok mi vobec nekontrolovali na poradniach iba ked uz som bola dva dni pred terminom, a pocas porodu 2x - raz pri prijati a raz 15 min pred porodom, vodu mi pustili, lebo zistili pri tom druhom vyzetreni ze neodtiekla uplne a mne to uz bolo v tom stadiu jedno 😀 ja som tam totiz s tym prisla, ze mi odtiekla a ona mrcha tam este kus bola aj s obalmi, bolo tam prijemne. pokoj svaty, tesne pred tym ako sa krpec narodil ma este doktorka lamala na oxitocin, lebo som mala kontrakcie tost vzdialene od seba casovo a bola po nocnej a zjavne uz ma chcela mat z krku 😀 ale pekne s usmevom som jej povedala ze nie dakujem a bola v pohode 🙂 ale kukni si aj ziar nad hronom, tam je tiez fajne vraj 🙂

minejka
24. apr 2013

@slady vdaka za info, tak nakoniec to tam nevyzera az tak zle, ono asi najviac spravi to spravanie zo strany personalu. uvazujem este o TN (tam som sa aj ja narodila 🙂), ale neviem, ake tam maju skusenosti s porodnymi planmi a s rodickami, ktore takto "vymyslaju" 😀

slady
24. apr 2013

@minejka no to spravanie bolo take vlazne, teda okrem novorodeneckych sestier, tie boli uzasne 🙂 ale ja som to brala s humorom, ono to tam vraj vsetko drzi primar na takej urovni, takze ak si chces aj doktora zazmluvnovat tak asi najlepsie jeho, ale pocula som uz aj taky nazor, ze bez znamosti to tam nie je bohvie co, no ja som porovnavala s BB kde som rodila prveho syna a v porovnani s BB to bol luxus 🙂

boise
24. apr 2013

@slady
@minejka ja som nemala nikoho zazmluvneneho, nikoho tam po znamosti nemam a uplne super bolo, s kazdym lekarom som pokecala, u nas vlazne nebolo, skor celkom priatelsky 😀 😵 Pre mna to bol uzasny zazitok v porovnani s Ruzinovom..na ktory som mimochodom po porode nemala nejake vyhrady, az s odstupom casu som si uvedomila vela veci 😉

simca06022011
24. apr 2013

Ja by som do BS viac nesla, ale je to na rozhodnuti kazdej damy... davali ma dost dlho dokopy v inej nemocnici. Mozno ked nie su komplikacie, alebo plny stav, tak je to tam ok.. ale inak odflaknuta robota. Keby mi urobili riadnu vystupnu kontrolu, tak by som nikdy take problemy ako potom nemala. Novorodenecke sestri aj pediatricka boli uzasne, k malej sa spravali uzasne o tom potom.. ale tiez velmi nestihali ked bolo plno. Mne sa nepacilo ze malej hned supli flasu a cupel... mala som dost problemov aj bez toho, a toto ked som videla ma v babyfrendly hospital dorazilo.
Tiez by som k inemu ako primarovi nesla..

slady
24. apr 2013

@boise no ja tak isto, po porode som sa nestazovala a potom mi to doslo az neskor 🙂 ku mne bola doktorka vlazna asi preto ze bolo osem hodin rano a bola po nocnej, a na porodny plan mi dvaja povedali ze aj tak to nemate podpisane od primara tak to nemusime respektovat, ale nakoniec to bolo okej. a cez den boli prijemnejsi ako v noci 😀

baskaj
24. apr 2013

Keď ste už o tých pôrodných polohách začali - má niekto skúsenosť s tým, že v BŠ rodil aj inak ako v polosede? (okrem polohy "na chrbte" samozrejme). Lebo ani polosed nie je úplne najhladšia cesta pre narodenie bábetka.

albao
24. apr 2013

@baskaj ani v BS tomu nie su velmi nakloneni 😒 Len to ich kreslo, odkedy sa im zlomila porodna stolicka.

crysmile
24. apr 2013

@baskaj ja som sa pokusala, ale bolo mi to znemoznene, chcela som na styroch, da sa len v polosede..

vyzkumnice
25. apr 2013

@minejka Pocuvaj, pacia sa mi tvoje plany, si mi dala inspiraciu do planu, ze aj pupocnik si tam napisem. Ale ten oxy po porode babatka moc neries. Ktosi tu hovoril, ze telo nerobi vzdy to, co ma, po oxy budes mat aspon este lepsiu naladu ;) a zabudnes aj akukolvek bolest, ale!!! co chcem povedat: mne napr. oxy napchali bez slova (v TN- ako vsetko ostatne), a aj tak mi placenta nevysla cela a potom z toho bola kyretaz, nepodarilo sa, tak este aj hysteroskopia :(((

vyzkumnice
25. apr 2013

@simca06022011 tak to si nevidela baby friendly a vitaza r. 2012 Trenciiin!!! :(((((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre