Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

crysmile
4. máj 2013

@happy8051 tak tak, tiez u mna vela zmenil prvy porod.. prestala som verit lekarom a zacala byt zodpovedna za svoje rozhodnutia, svoj zivot.. nehovorim, ked lekar zachranuje zivot matky ci dietata, ale castokrat je v tom vsetkom taka rutina a tazko to zmenit...

rencakm
9. máj 2013

@adriano11
@monikahan77
@donkacik
Zo dve fotky na izbe v porodnici BS, a pisem aj moje skusenosti str. 87, pit som mohla pocas porodu.... https://www.modrykonik.sk/fotoblog/rencakm/albu...

boise
9. máj 2013

@rencakm to je nulka apartman ze ze ze? 😀 tam som bola aj ja, ale uz bola telka pokazena...sakra akurat ked boli majstrovstva sveta v hokeji 😀 tak muz musel ist kupit antenu na notebook do Zvolena a cumeli sme na hokej tak 😀

mkristofka
9. máj 2013

ahojte v nedelu sme sa vratili z BŠ z pôrodnice chcem všetkym tuto nemocnicu odporučit som rada že sme sa rozhodli prave pre tuto nemocnicu aj ked vzdialenost bola 98 km.Rodila som 2 krat aj ked na prví porod nerada spominam hlavne na nemocnicu v Rim .Sobote. Prôrod prebehol velmi rychlo stihli sme to 🙂 prisli sme tam za 1hod. v noci a maly sa narodil velmi rychlo o pol 3 mi odtiekla voda a za 20 min bol na svete 🙂 Citila som sa tam ako doma sestričky velmi mile počas pôrodu povzbudzovali rodila som pri Dr.Šiškovi .Ked sa maly naorodil zabalili ho do plachty a hned polozili do narucia a potom k prsniku čo vRim Sobote neexistuje ani dieta neukazu proste to čo ma byt samozrejmost to som v RS nezažila .Manžel bol cely čas pri mne po 2 hod. som prišla na izbu a maly bol hned od začiatku pri mne .Zobrali sme si apartman kedze to bolo v noci a bol volny, izba vysla za 4 noci na 66 eur co nie je az taka strašna suma ked ma človek pohodlie ale ked by boli aj apartmany obsadene v pohode by som brala aj obycajnu izbu je tam taky klud a pokoj aj na detskom oddeleni su mile a ustretove sestričky ked maminka nema mlieko urobia umele nemaju s tym problem čo v RS ošomrali ked som ich v noci zobudila a chcela mliecko pre dceru este aj to im vadilo ze malo vypila co v BS mi povedali že to je normalne ze novorodenec nevypije prve dva dni viac ako 10ml.Rano sme mali vždy vizitu vždy nas prisli zavolat na izbu čo sa mi velmi pacilo ze to nerobia ako v ostat.nemocniciach chodia po izbach aj doktor a sestričky a zena musi lezat na posteli a hladia sa vsetci medzi nohy tu to tak nie je je to ludskejsie a dôstojnejsie .Po vizite mamičiek boli ranajky a detska vizita a hned sme si kupali detičky ked ste nechceli okupali vam sestricky dali ciste pradlo pre deticky aj kozmetiku poskytli .Naozaj velmi ochotne a mile boli vsetky ked nieco vysvetlili a aj ked sme odchadzali nas poucili o vsetkom a vypisovali sme aj dotaznik kde som nemohla napisat nic ine ako ze vsetko bolo super ,stava bola normalna este aj zapražene polievky boli čo je super na mlieko jasne že nebolo vsetko dochutene podla predstav niektorych mamičiek ale vsak strava pre mamičky musi byt zdrava .Chcem sa poďakovať všetkym v BŠ ,nenašla som tam jedinu chybu všetko bolo skvele a to aj zo Šale tam bola mamička rodit a ta povedala že ani najlepšia porodnica v BA sa nechyta na Štaivnicu, že rodila v lepšie vybavenej nemocnici, ale že nezaleži na vybavenosti, ale na ludoch čo robia tuto pracu a robia ju radi a s laskou.Ked chcete zažit milych a ustretovych ludi, pri prichode vašeho dietatka na tento svet, tak jedine tu. 🙂

vyzkumnice
10. máj 2013

Akurat som bola v BS na navsteve, cesta 130km, akurat dve hodiny, nijako sme sa neflakali- a bol to horor! Ale aj tak som rozhodnuta- toto chcem. Aj vrchnu som videla, ta najskor zaposobila docela drsno, ale ked som potom pocuvala, coho vsetkeho su dievcata poucene iba internetom a diskuziami schopne, celkom ju chapem. Inac super, super, vyzera to na ludi, ktori naozaj vedia, co obnasa praca s ludmi, s maminkami aj ich hormonmi,... skratka su to LUDIA (inak zazivam v nemocniciach skor opravarov a mechnaikov:( )

dasenabb
11. máj 2013

@vyzkumnice uff dve hodiny je dost, ja to mam sice iba polhodinku, ale uz mi to lezie na nervy tam chodit ako na klavir, uz som po termine, stale si hovorim, ze som tam posledny krat na poradni 🙂 ... Hej vrchna vyzera dost nedostupne, ale zober si kolko zien sa jej tam premele denne cez ruky, tam nemoze sa na kazdu vyskierat a vykecavat sa s nou 🙂 A nahodou minule som tam stretla opravara na chodbe, resp. bola to zena = opravarka 🙂)))

eva423
15. máj 2013

@dasenabb Vrchná je dosť odmeraná ale čo sa týka starostlivosti a prístupu pri pôrode, je odborník na mieste. Ja tiež na túto pôrodnicu veľmi rada spomínam. Pripadali sme si tu celý čas ako na dovolenke, akurát pod lekárskym dohľadom 🙂. Škoda ,že druhý pôrod som tu nestihla aj ked pôvodne mal byť tu ☹

vyzkumnice
17. máj 2013

@dasenabb no ja sa tam "na klavir" nechystam, bolo mi po tej ceste tam a naspat tak zle, ze si skratka poradnu odchodim niekde blizsie.... a budem dufat. P. vrchnu som si doma uvedomila tak, ze tak troska kazdej chce "ukazat, o com to je", ale ked nas zopar povedalo, ze nie su prvorodicky, trocha sa umiernila...

8moni8
26. máj 2013

@mkristofka ahoj prosim ta chcem sa ta spitat vzala si si zo sebou len to co maju na stranke napisane??ci potrebovala si aj nieco ide?deticky tam obliekaju oni do svojich veciciek?

mkristofka
27. máj 2013

Ahoj staci Ti to co je na zozname a kozmetiku pre babo som si nebrala mali tam a ked dostanes ten kufrik budes tam mat urcite nieco pre babo ale mozes si zobrat olejcek a kefku na vlasky ak chces mat vlastne a urcite plienocky a obrusky a oblecenie davaju tam vzdy ciste pri kupani este si mozes zobrat ciapocku ak chces vlastnu 🙂

8moni8
27. máj 2013

@mkristofka dakujem za rady ;)

janka_89
1. jún 2013

ja som z Banskej Bystrice. začíname sa len snažiť o bábo ale už si začínam čitať rôzne diskusie a som rada, že toľko mamičiek ma také dobré skúsenosti s touto pôrodnicou v Štiavnici lebo rozmýšlame nad ňou a nie nad Roosveltkou v BB... takže mamičkám prajem krásne prežitý čas s detičkami a mamičkám, ktoré len čakajú na svoje lásky nech majú krásne tehotenstvo a bezproblémový pôrod 🙂 Janka

zuzka23051988
3. jún 2013

@rencakm
Chcem sa spytat ci na tej nadstandartnej izbe je aj vanicka na kupanie babatka alebo sa chodi kupat na neake oddelenie

rencakm
3. jún 2013

@zuzka23051988 Kupat sa chodi do inej izby,lebo tam maju vsetko,co treba na kupanie...aj vanicku 🙂 Babatko si prevezies v takom ako vozicku na kolieskach....

zuzka23051988
5. jún 2013

@rencakm
🙂 dakujem za info a ako si bola spokojna s tuto porodnicu ty aky bol personal?

sampo
5. jún 2013

@boise aj ja som bola v decembri na nulke 😀 😀

rencakm
5. jún 2013

@zuzka23051988 ja som bola velmi spokojna, velmi mili personal....podrobnejsie pisem moje skusenosti str. 87 kukni tam

8moni8
11. jún 2013

@mkristofka ahoj ešte by som sa chcela spýtať na stranke majú písané že si treba zo sebou vziat aj košielky...treba mi ich kúpit alebo mi tam stacia body ?lebo košielky som vôbec nekupovala 🙂

mkristofka
11. jún 2013

@8moni8 netreba nic, oblecenie davaju kazdy den ciste ked sa deticky kupu a kupu sa rano.Oblecenie Ti bude treba na cestu domov 🙂

8moni8
11. jún 2013

@mkristofka aha tak je dobre , ďakujem 🙂

dzina007
13. jún 2013

@mkristofka ahoj chcela by som sa opytat ako to je s kojenim v BS... kedze niekotre zeny maju prve dni problem s mliekom... bud ho nemaju alebo maju az privela... tak sa chcem opytat ci je potrebne si do BS kupit a brat aj vlastnu odsavacku mlieka alebo to tam maju k dispozicii keby bolo potrebne....

mkristofka
13. jún 2013

@dzina007 tak to presne neviem mne nabehlo mliecko tiez len na druhy den takze som krmila maleho z flase nutrilonom ale z hyg.hladiska si myslim ze treba mat svoju odsavacku ja som mala preistotu vlastnu. Ked tam pojdete opytajte sa sestriciek .

happy8051
13. jún 2013

@dzina007 na oddeleni su odsavacky k dispozicii a sterilizuju sa po pouziti.

simca06022011
13. jún 2013

@dzina007 pokial viem mali take rucne, neviem aka znacka... mne sa s tym nedalo nic... doniesla som si vlastnu z domu. Inak deti bez vahania dokrmia... umelym mliekom z flase ;)

happy8051
13. jún 2013

@simca06022011 treba povedat, ze si flasku nezelas. pri prvej dcere som si vypytala striekacku 🙂 pri druhej som nedokrmovala

simca06022011
13. jún 2013

@happy8051 no, v pripade ze tam dopadne niekto ako ja, nebude mat cas povedat ze si flasu nezela... ;) malu mi ukazali az o 24hodin, aj to som uz od doobedia pistala nech mi ju aspon prinesu... a nik sa ma veru nepytal na jedenie, na to ci jej mozu dat nemocnicny dudel alebo hocico ine... takze ak je niekto uplne proti flasi a dudlu a pod, riesila by som to asi este pred porodom, mozno aj pisomne 🙂)) aby to vedeli vsetky smeny...

any395
14. jún 2013

... prednáška o prirodzenom pôrode s licencovanou pôrodnou asistentkou ... pozývame do BB a do BA 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
https://www.facebook.com/events/485851741485837/
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

bibusga
20. jún 2013

ahojte, v novembri sa nam ma naordit mimco, velmi rozmyslame s priatelom o porodnici v BS! viacmenej sme rozhodnuti, len mam trosku obavy, ako je to v tom pripade, ak nastanu nejake kompikacie (napr. v pripade ak zena rodi cisarskym alebo aj pri prirodzenom, ako problem so zastavenim krvacania a tak....), alebo ak je problem s babatkom, lebo ine nemocnice maju aj ine oddelenia( kardio, chirurgiu...), tak ze ako je na tom BS 🙂 dakujem

valter
20. jún 2013

@bibusga Ak je akýkoľvek problém s dieťatkom nasleduje prevoz na 99% do BB (hlavne s dýchaním, v BB je JIRS). Ak je problém napr. kardiocharakteru potom prevoz do BA. (?cez BB a potom vrtuľníkom?)
Ak sa jedná o niečo vážnejšie je transport obrovským rizikom.
Zavolaj si na novorodeneckú JIRS do BB, oni ti najkompetentnejšie odpovedia aké komplikácie k ním vozia.

happy8051
22. jún 2013

@bibusga zastavenie krvacania zvladnu v bs, ja som sama toho prikladom a bol to dost zly stav 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre