Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

eliska07
7. jan 2014

@oskarik Prosím Ťa, vieš mi povedať, aký je doktor Pahuli, resp. ktorý doktor - doktorka je v Štiavnici ešte dobrý okrem primára? Ja ku nemu chodím aj normálne, aj som chcela pri ňom rodiť, ale termín mám 20.2. a primár bude mať vraj od 4.2. - 18.2. dovolenku, tak neviem, či vydržím do jeho príchodu. Tak aby som vedela, kto je tam ešte. Ďakujem za radu 🙂

oskarik
7. jan 2014

@eliska07 Pahuli je taký pohoďák, pôsobí dosť prispato, ale je zlatý, nepočula som od mamičiek na oddelení nič zlé.. Potom je tam Dr Brosková, ktorá je veľmi milá, ústretová, Dr Podobenová (neviem posúdiť, prijímala ma pri prvom pôrode, taká odmeranejšia, ale inak neviem).. A samozrejme Dr Šiška, ktorý bol postrachom, už keď som rodila prvýkrát a mala som to "potešenie" rodiť pri ňom.. 🙂

eliska07
7. jan 2014

@oskarik Vďaka. 🙂 A vieš mi povedať, že kto okrem primára robí ešte cisársky rez? Náš drobec zatiaľ ešte nie je otočený, čo sa ale môže zmeniť, tak ma to zaujíma. Keď som tam rodila prvého, tak viem, že cisársky mohol robiť len primár. Ale keď tam teraz nebude, musia to mať nejako poriešené. Resp. to čo bolo pred 5 rokmi už dnes nemusí platiť.

oskarik
7. jan 2014

Mali by robiť všetci.. Dnes som sa na poradni bavila s maminou, ktorej robil Pahuli a veľmi ho chválila .. kamoške zasa Brosková a tiež no problem.. Pokukaj staršie príspevky, možno nájdeš aj ostatných.. 🙂

oskarik
7. jan 2014

@eliska07 Mali by robiť všetci.. Dnes som sa na poradni bavila s maminou, ktorej robil Pahuli a veľmi ho chválila .. kamoške zasa Brosková a tiež no problem.. Pokukaj staršie príspevky, možno nájdeš aj ostatných.. 🙂

eliska07
7. jan 2014

@oskarik Ďakujem 🙂 Našťastie som tam nikdy neležala - len pôrod, aj to som bola na nadštandarde, takže som v podstate nejako extra s doktormi ani sestričkami do kontaktu neprišla - tak ich vôbec nepoznám.

oskarik
7. jan 2014

@eliska07 Ja som tam ležala len 3 dni pri prvej dcérke a dúfam, že druhá bude do piatku vonku, aby som aj pri nej nemusela.. 🙂

tin_ka
7. jan 2014

@oskarik dakujem.
Pozeram, ze termin mas kazdu chvilu tak drzim palce. Aj si si robila porodny plan? Ja sa na nejaky strucny chystam, vsimla som si aj na ich stranke, ze maju nejaky zverejneny. Vzor alebo co. Ale predpokladam, ze mozem napisat aj iny ako tento 🙂
Tak sa do toho idem pustit, aby som tam cosi priniesla

oskarik
7. jan 2014

@tin_ka Vďaka! 😉 Termín som mala 3.1., tak sa nám to hádam rozbehne prirodzene čím skôr.. A plán som si nerobila, pri prvom sa ma pýtali, či mám nejaké požiadavky, takže to veľmi neriešim.. Myslím, že ak sú komplikácie, aj tak si urobia podľa vlastného zváženia.. Inak, ten plán má byť čo najstručnejší, pár bodov, inak to možno ani nebudú čítať.. 🙂

tin_ka
9. jan 2014

@oskarik tak sme tam vcera boli. Mna sa pri prvom vacsinou nepytali nic, spravili si po svojom. Teraz som chcela niektore veci inak, preto ten plan. plan pisem pre prirodzene prebiehajuci porod. Samozrejme ratam s tym, ze ak su komplikacie urobia podla vlastneho zvazenia.
Primar precital, schvalil, podpisal, tak som rada.
Este stale ste doma?

oskarik
9. jan 2014

@tin_ka Tak super! 🙂 My sme ešte doma veru, zajtra idem na kontrolu už aj s vecami.. pravdepodobne si ma tam nechajú..:(

isabellaa
10. jan 2014

@tin_ka ahoj, mozes napisat ktore veci by si teraz chcela inak? Vdaka

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte baby, toho roku Stiavnica vychádza dost nízko v hodnotení, ak ste mali skúsenost s pôrodom u nich, zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

isabellaa
12. jan 2014

Baby, su na nadstandardnych izbach wcka a sprchy?

tin_ka
12. jan 2014

@isabellaa na izbach niesu wc a sprchy, len na chodbe spolocne.
A inak by som chcela cosi z prvej aj druhej doby porodnej. V prvej neurychlovat medikamentami.. Nerobit amniotomiu. A v druhej spravit bonding, dotepanie pupocnika a samoprisatie pred vsetkymi vysetreniami malickej, neumyvat ju po porode. A nenechavat ju uz samu po porode na termolozku, ale aby uz bola so mnou cely cas. V skratke 🙂

tin_ka
12. jan 2014

@oskarik ako to s vami vyzera?

oskarik
13. jan 2014

@tin_ka 🙂 Terezka sa dostavila na svet v piatok a všetko prebehlo nad očakávania dobre, takže momentálne sa už neviem dočkať zajtrajška, kedy nás pustia domov.. 🙂 🙂 🙂

isabellaa
13. jan 2014

@tin_ka super, ze si napisala, dakujem. O tej amniotomii som si musela precitat a s bondingom som myslela, ze je to samozrajmost...ked su baby friendly. A co je to dotepanie pupocnika?
Trosku som bola zaskocena, ked som citala od @ zevdavamama na stranke co dala diskusiu a posledne prispevky tak tam velmi nechvalia primara...

isabellaa
13. jan 2014

@oskarik Blahozelam k dcerke 🙂 .
Ako u teba prebiehal porod, mala si podany oxytocin po porode na vypudenie palcenty? Co by si chcela inak? Dakujem.

oskarik
13. jan 2014

@isabellaa Ďakujeme! 🙂 Pôrod bol super, teda nie nejaká prechádzka ružovým sadom, no keď porovnám s prvým, bolo to fakt v pohodičke.. Do pôrodnice som dorazila po polnoci s kontrakciami, ktoré mi do rána na chvíľu aj zoslabli, takže som sa vyspala.. Veľmi som sa neotvárala, tak som okolo 1 poobede nakoniec súhlasila s prepichnutím vody a 15,30 bola malá na svete.. Oxy mi počas pôrodu ponúkali viackrát, odmietla som, rešpektovali, ale po pôrode ho dávajú asi všetkým.. Malú mi zobrali len na moment, lebo mala šnúru okolo krku, ale hneď mi ju neumytú priniesli a pekne sa prisala.. Mala som pri sebe svojho muža, milú mladú asistentku Mirku a Dr Pahuliho, skvelá kombinácia.. medzi kontrakciami som sa normálne aj bavila..:D

isabellaa
13. jan 2014

@oskarik jeej super spravy a predtym si pri kom rodila? Pahuliho odporucas? Dakujem

oskarik
13. jan 2014

@isabellaa Predtým som rodila pri Šiškovi, pri pôrode skoro ani nebol, odrodila ma asistentka s mojím mužom.. Pahuli je zvláštny chlapík, ale mne jeho prístup vyhovuje a mala som ho vlastne v trojke Dr, pri ktorých som rodiť chcela, takže ja len odporúčam..

tin_ka
14. jan 2014

@oskarik gratulujem k Terezke! 🙂 ja som mala prvy porod tiez pri Pahulim 🙂 on je taky pohodak. Mala si ozaj super kombinaciu. Tak nech sa vam dari, uzivajte si 🙂

@isabellaa oxytocin po porode davaju vsetkym. Primar mi povedal, ze bez toho ma nevezmu rodit. Ze maju take pravidlo. A dotepanie pupocnika znamena, ze pockaju, kym prestane pulzovat az tak prestrihnu. Je to dolezite koli tomu, aby este do dietatka doprudilo co najviac krvi z placenty.

http://www.prirozeny-porod.eu/nebezpeci-okamzit...

oskarik
14. jan 2014

@tin_ka Ďakujeme, už sa aj balíme domov.. A nech to aj u vás všetko parádne dopadne!!!! 🙂

isabellaa
14. jan 2014

@oskarik
@tin_ka ste zlate, dakujem za odpovede.
Nech sa Vam dari 😉
Ak by Vas napadli este nejake postrehy, sem s nimi 😀 .

oskarik
14. jan 2014

@isabellaa Kľudne sa pýtaj, ak ti ešte niečo napadne.. A tiež prajem všetko dobré, hlavne rýchle! 😀

luc1980
14. jan 2014

Joj dobre sa to cita. Sa tam chystam opat po 2ch rokoch (predtym sekcia lebo mala bola KP). Termin 3.4. predbezne. Dufam ze tentokrat sa to odohra podobne ako @oskarik (idealne este aj bez pustania plodovej vody). Juch!! :P Inak nastrihy tu nikto nespomina... V e-booku o nastrihoch maju docela vysoky rating co sa epiziotomie tyka tak ma to zaujima ... @oskarik: mala si nastrih automaticky?

tin_ka
14. jan 2014

@oskarik no nastrih veru aj mna zaujima. A kedy ti kupali Terezku prvy krat? Kedze hned po porode nie, co tiez nechcem. A kupu deticky kazdy den?
Ked som tam bola v stredu na poradni, hovorili, ze maju len 1 babo na celom oddeleni. Uz to bolo plnsie teraz ked ste boli? A mala si apartman? Ci na klasickej izbe? Ja by som chcela znova apartman aby mohli muz s malym za nami chodit.
Tak dufam, ze nebude plno v tom case. A ako reaguje prva dcerka na babo?
To je otazok, ze?

adka2607
15. jan 2014

Ahojte baby tiež sa chystám rodit v BŠ som z NR a tu teda určite nie ,chcela som sa opýtat či tam môžem teda v ten ut,str,alebo vo štvr kludne íst a či mi urobia aj sono ,lebo môj gynekológ mi naposledy robil v 30 týždni a teraz tam chcem íst v 35 je to skoro???alebo v pohode Ďakujem pekne

oskarik
15. jan 2014

@tin_ka @luc1980 Takže, začnem nástrihom.. Mala som taký mini, na dva stehy, verila som mu, že treba..
Kúpali sme sa na druhý deň ráno, kúpe sa každý deň po raňajkách.. Mala som apartmán, ale 3 maminy ho nedostali, bolo nás na ten deň nejak veľa..🙂.. Keď sme odchádzali, bol obsadený iba jeden, takže sa to mení zo dňa na deň... A Dorotka zatiaľ zvláda, aj keď mám pocit, že už jej dochádza, že došla konkurencia 🙂..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre