Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

tinockaaa
22. máj 2010

avila,
my sme chodili v utorky tak okolo pol desiatej a o 10.15 sme boli vybavení aj s prietokmi. TUším sú poradne utorok štvrtok. predpôrodné cvičenia sú o 11:30 a je dobré aspoň raz sa zúčastniť. 🙂
Aj ja som bola prekvapená že oddelenie je také menšie. 🙂 ale aspoň je to také rodinnejšie.

avila
23. máj 2010

Dakujem Tinocka, pojdem aj ja v utorok teda 🙂 Lebo ma sestricka naplasila, ze niekedy sa caka aj 3-4 hodiny a to ja s krizami uz nevydrzim... A bol s Tebou aj muzik, aj ano tak kolkokrat? Nam povedali, ze mal by prist raz-dva razy. Nechcem, aby si minal vela dovolenku... Ale zase ked treba a on bol z toho prostredia nadseny 🙂

raffaella
23. máj 2010

Avila, poradne su P, U, Stvrtok. Ja som bola vo vsetky dni a cakala som vzdy tusim rovnako, takze to bude jedno. Zalezi aj, kedy pride doktor na prietoky. Hej, oddelenie je sice mensie, ale aspon je to take rodinnejsie 🙂 Ja som chdielava ako tinocka, tiez okolo pol desiatej, lebo najprv sa toci zaznam a potom ides na ambulanciu. A raz tyzdenne sa posiela na prietoky. Ak je teda vsetko OK. Drzim palce 😉

anib
23. máj 2010

Ja som chodievala tiez v utorky, ale bola som tam uz rano okolo pol 9, a ked som isla aj na predporod.cvicenia tie boli tusim okolo jedenastej - 11.30 a niekedy som cakala do tej druhej 😅 , lebo mna braval rano muz,ked isiel tadial do prace a potom som ho cakavala,ked koncil. Mne pomohol na cviceniach hlavne nacvik dychania, manzel bol so mnou len 1 alebo 2 razy.

avila
23. máj 2010

Diky baby, normalne clovek je nervoznejsi, ako sa to blizi. Ale tak to ma asi byt 😉

raffaella
24. máj 2010

Mne tiez velmi pomohli cvicenia (sice som ich absolvovala tu v BA), ako Anib pise. To dychanie dokaze kontrakcie krasne zvladnut. I ked tie posledne kontrakcie medzi 1.DP a 2.DP boli sialene, tepla sprcha a manzel to pomohli zvladnut 🙂

avila
24. máj 2010

Ja mam uz za sebou taku dlhodobejsiu pripravu, ale mam pocit, ze som uz vsetko zabudla. Muzik chodil so mnou, tak mi to hadam pripomenie 😀 A 1. dobu porodnu ste boli zenicky kde? A bol s Vami aj muzik?

raffaella
24. máj 2010

na apartmane s mm. od zaciatku az kym sme sli domov. a este som sa prechadzala na chodbe, kukala telku, citala EMMU, skackala na lopte, sprchovala sa, lezala, nedchala sa od mm masirovat a tak 🙂 achodila na zaznam 😉

raffaella
24. máj 2010

Avilka a nervozna som bola tiez ako ty, akurat som sa bala len toho, aby sa mala nenarodila v BA, ale aby to so mnou do konca 38.tt vydrzala a nenarodila sa skor. Tak som sa jej stale prihovarala a ked sme boli uz asi hodinu cesty od BS, som jej povedala, ze tak teraz uz moze prist 😉 a prisla o tyzden. Mozno som si to aj sama trochu privolala, lebo sme chodili v BS na dlhe prechadzky, muza som vlacila po schodoch, do kopca, bola som akcna 🙂 Uskodit to nemoze, lebo ak telo a babo nie su pripravene na porod, tak zena moze aj stojky robit a nic sa nepohne.

avila
24. máj 2010

Raffaella a dali Ta potom hned na apartman? Bo mne sestricka povedala, ze tam uprednostnuju davat mamicky az po porode. No, BS je ako stvorena na akcne prechadzky. To Ta ale obdivujem, ja som ledva hore na Svatotrojicne vyslapala 😉

leveretka
24. máj 2010

ahojte, ja som sa pýtala teraz vo štvrtok, že aký je postup, keď sú všetky apartmány obsadené a chcete mať pri seba partnera...keďže apartmány sa nedajú vopred zajednať, tak potom môžete byť na izbe s inými sama bez partnera alebo vraj tam na chodbe za dverami ako sa ide k primárovi...vraj sú apartmány stále plné a je to o šťastí, tak nám teda aspoň povedala sestra na oddelení a takisto aj čo sa týka toho hotela pri nemocnici, tak býva preplnený, ale dá sa rezervovať vopred a potom izba bude, ale to som sa už nepýtala, či sa za rezervovanie vopred na určitý dátum sa platí, ale predpokladám, že áno, lebo inak by prichádzali o zisky, keby bol hotel rezervovaný a prázdny a iných by posielali preč a nemali by za to nič...
My sme ešte sálu nevideli, lebo sa vždy rodilo, ale asi je pred sálou nejaká miestnosť s fit loptami a tak ako som pochopila a tam boli ďalšie 4 maminy čakajúce na pôrod, takže vyzerá to na nátresk 😖

raffaella
24. máj 2010

leveretka, ja som mala hotel rezervovany a nic som extra neplatila. takze za rezervaciu sa neplati nic. na apartman ma dali, ked som prisla z hotela, ze mi praskla voda - mala som stastie, akurat odtial jedna rodinka odchadzala, takze sme 1-2 hodky cakali s mm na chodbe, kym ho upracu a pripravia. ja si pamatam, ze ked som rodila, tak tam tiez prisla baba z hotela s mm so zacinajucim porodom a povedali jej, ze ak si velmi zela byt pocas tej 1.DP s mm, tak ze nech ostanu na hoteli a chodila dole na kontroly. a ked sa uvolnil apartman, tak tam hned isli. vsetko je vec dohody, kazdopadne je tam uplna samozrejmost mat tam stale muza.
co sa tyka tej saly, aj ked som ja rodila, tak uz bola obsadena inou rodickou. takze som rodila v "predsale", ci ako to nazvat. tam je len kreslo porodne a monitor, cize tam sa nedalo rodit na tej stolicke ani na zemi, ako som lpovodne chcela. no ale u mna bola mala na par zatlaceni bez akejkolvej pomoci vonku, takze pohodicka porod - pekny. ta predsala je vlastne aj novorodenecke, tam hned babatko osetria a aj sa tam chodi s detickami rano na vizitu.

raffaella
24. máj 2010

inac na tom hoteli je tiez dobre byt pocas 1.DP, lebo tam mas tiez uplny klud, mozes pozerat telku, uvarti si caj v kuchynke a je tam aj taky tuli vak, ci ako sa to vola, na tom sa dobre sedi a mozes si tam robit take tie pozicie na rychlejsie otvaranie sa, co nas ucili na kurze (tu v BA). a tiez je tam velika sprcha (taka fajna nemocnicna 😉 )

leveretka
24. máj 2010

@raffaella a kde sa nachádza tá miestnosť s fit loptami a rebriny a tak? to je tiež za tými dvermi ako je sála? a tam nemôže byť manžel so mnou? škoda, že aj to druhé kreslo nie je polohovateľné...ale tak dúfam, že aj u mňa to bude mať rýchly priebeh...teraz vo štvrtok idem na kontrolu a začínam 39t, tak uvidím, čo mi povie doktorka...keby manžel mohol tiež by sme tam išli skôr a čakali tam, ale žiaľ práca mu to nedovolí, tak uvidíme ako to vyriešime my

raffaella
24. máj 2010

ta miestnost s fitloptami a rebrinami je v tej normalne sale, kde sa rodi. Ale fitlopty mas aj v sprche a aj na apartmanoch, takze nie je problems tym. manzel s tebou moze byt vsade, aj v sprche. so mnou bol aj na WC, ked som si dala klistir a bola uz v sialenych bolestiach, lebo som sa bala, aby som tam niekde neodkvacla 😉 inak, to druhe kreslo v tej predsale je take iste ako v tej normalnej sale, polohovatelne, fajne je a velmi pohodlne, takze neboj 😉

leveretka
24. máj 2010

@raffaella dakujem 😉 ja sa iba bojím, že keď tam prídeme, aby sme chytili apartmán alebo aspoň ten hotel, lebo neviem si predstaviť, kde tam manžel bude niekde bývať a ako za nami chodiť, keď sa nič neuvoľní...to by bolo o ničom...

avila
24. máj 2010

Leveretka, ani na to nemyslime. Proste bude volny a hotovo 😉 A kolko je ich dokopy, tusim niekto spominal, ze 7, nie? Ja ked som bola teraz v sobotu, tak rodila jedna mamicka a ukazovali mi jeden apartman, ktory bol volny, to bol asi pre nu prichystany. Chodi s Tebou vela zeniciek do poradne Leveretka?

raffaella
24. máj 2010

leveretka, to neboj, ked som rodila ja, bol max. natresk a to bol hotel stale volny, teda vzdy bola nejaka izba volna a tie apartmany sa vyprazdnuju kazdy den, ked odtial rodinky odchadzaju. a prinajhorsom si kukni nejake penziony v BS, je ich tam nenormalne vela, cenovo su rozne relacie, takze urcite bude mat kde manzel prinajhorsom zostat 😉 inak ty si z BA ci odkial?

leveretka
24. máj 2010

@avila ja si tiež hovorím, že musím myslieť pozitívne, že určite tam nejaký voľný bude 😉 mne sa zdá, že niekto hovoril, že 6 apartmánov, ale nie som si istá. Ja chodím k Broskovej do poradni a to je nenormálny nátresk, ale ona ordinuje aj pre netehotné, ale to sú vždy plné chodby 😒 to je tak na pol dňa minimálne tam.

@raffaella ja som tam teraz bola na tom kurze a to nám hovorila tá sestrička, čo to viedla, že aj hotel je max plný a treba si ho vopred rezervovať, len čo keď neviem na kedy? a ona aj hovorila, že na niektoré ženy ani nepríde poradník a nedostanú sa vôbec do apartmánu, takže to nepreháňam ja, ale tak mi to bolo povedané 😀 určite pozrieme nejaké penzióny tam, aby sme mali istotu, ale tak myslím pozitívne, že buď bude voľné jedno alebo druhé veď práve preto tam aj ideme, aby sme mohli byť stále spolu. škoda len, že nedávajú epi, to by som si naozaj zaplatila, lebo ked tam vidím tie ubolené ženy, tak nie je mi všetko jedno, ale tak zvládli iné, zvládnem aj ja 😉

raffaella
24. máj 2010

leveretka, tak to som nevedela s tym hotelom, ze to uz je tak, lebo ja som mala ine info, no kazdopadne drzim palce, aby ste boli spolu 😉 inak ta epi - no ma to aj dost vela negativ, ja by som to zvazila len ked by osm tu bolest fakt nevydrzala. kamoska rodila pred tyzdnom v ruzinove, mala epi, nevedela dobre tlacit, maly je priduseny a pol roka s nim musia chodit na neurologiu. nie je nad to, ked vies ako a kedy mas spravne tlacit. uvidis, zvladnes - mm je najlepsie analgetikum a aj to prostredie velmi prispelo ku zvladnutiu bolesti 🙂

leveretka
25. máj 2010

raffaella, dakujem aj ja verim, ze to nakoniec vsetko dobre dopadne 🙂 vo štvrtok idem do poradne, tak som zvedava ako to postupilo, lebo uz zacnem 39t 🙂 ja som chcela tu epi iba ako zalohu, mat taku psychicku istotu, ze keby som umierala a isla zoskrabat omietku zo steny a mysleli si, ze tie bolesti naozaj nerozchodim, tak potom by som po nej siahla, ale tak teraz mozem na to zabudnut...inak davaju vobec nieco od bolesti, ak by sa to nedalo vydrzat alebo nepouzivaju vobec nic?

avila
26. máj 2010

Leveretka, budem na teba myliet a drzat palce, potom urcite napis, ze ako bolo 😉 Ale som si ista, ze vsetko zvladnes na 1.

Ozi, je pravda, ze BS si ziada u kazdej rodicky mat interne vysetrenie?

raffaella
26. máj 2010

Avila, ano, ziadaju to. Kvoli tomu, ze keby nahodou hrozil urgentny cisar, tak aby mali vsetko uz pripravene. Mne vypisali ziadanku v BS a dala som si to urobit doma, v BA. A vysledky som len priniesla ku porodu uz.

leveretka
26. máj 2010

Avila, dakujem 🙂 určite potom napíšem ako bolo a teda dúfam, že bude iba dobre 😉 😀

interné vyšetrenie je naozaj pravda...ja som si ho absolvovala priamo v nemocnici BŠ takže to bolo veľmi rýchle a bola som spokojná, že som nemusela nikam inam chodiť 🙂

dievčatá a čo sa týka nejakých medikamentov na tlmenie bolesti, tak dávajú v BŠ alebo vôbec nič? 😕

raffaella
26. máj 2010

no mne vraveli, ze kedto bude na nevydrzanie, tak mam ist za doktorkou, ze mi nieco pichne. tak som isla, ked uz to bolo neunosne, vysetrila ma a utekali sme rovno na salu tlacit 😉 takze u mna sme to nestihli. Ale zevraj oni nieco pichnu od bolesti, ale neviem co - nemam skusenost. Mozno nejaka dievcina co mala taku skusenost da vediet.

avila
26. máj 2010

Baby, toe co ste z blizsia. Ked sa vam blizil termin, hospitalizovali vas? Alebo nechali doma a hlasit ste sa mali, ked sa nieco udialo? Ja sa hrozim toho, ze by som tam mala byt nejaky tyzden, dva...

leveretka
26. máj 2010

avila, ja som teda z diaľky, ale oni neubytujú vopred nikoho to nám hovorila teraz sestra na kurze v pôrodke, to im poisťovňa nepreplatí, že iba tak by si tam chcela ležať a čakať...aj ten hotel je skôr pre tých z diaľky, čo chcú čakať podľa mňa ubytujú iba ak sú komplikácie alebo ak by si prenášala a išli by vyvolávať...

maruska22
26. máj 2010

ahojte baby tehulky...ja som rodila v BS zhruba pred rokom...občas kuknem do tejto temy, ze co je tu nove...ako vidim riadne sa tu diskutuje🙂
avila ja som to mala do BS zhruba 30 km, malého som prenásala vyse týzdna a stále ma posielali domov...pokial je vsetko v poriadku len tak ta tam nenechaju 🙂

anib
26. máj 2010

ahojte, avila ja som to mala cca 55km, na poradne som chodila ten stvrtok, vtedy pred rokom som tam tiez isla vo stvrtok - termin som mala vyratany cca na piatok, ale kedze som mala ,,vraj,, malo plod.vody, nechali si ma tam uz v utorok po poradni, do tyzdna sa nic sponntane nedialo 😒 , takze dali vyvolavacku, oxytocin, potom par krat glukozu, to bolo fajn, uvolnenie od bolesti pre mna, porodila som presne o tyzden v utorok a domov isla s malou na dalsi utorok, takze som tam bola presne 2 tyzdne 😅
zalezi naozaj od vysledkov

avila
27. máj 2010

Oki, ste ma potesili 😉 Teda ak nebude problem, mozem byt kludne doma. A som si vydychla, uz aj moj doki vie, ze idem do BS. Bala som sa, ze to zoberie osobne... Inak, aj vy ste sa stretavali s nazormi, ze naco BS? "Ved je to jedno... Tie mlade dnes s tym narobia ceremonie. A preco ho chces mat na izbe, vsak si musis oddychnut, dost si ho uzijes doma." Ako fakt, uz nevysvetlujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre