Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

raffaella
27. máj 2010

Avilka, jeeej, stretla som sa veru s takymi neprajnymi nazormi. Treba ich uplne ignorovat, zvacsa ludia az akoby zavidia, ze si ides za svojim. Moj gyndos to ale zobral uplne v poho, lebo on aj tak teraz nerodi, bude opat az ked sa v otvori znova Koch v BA (sukr. porodnica) a on sa s primarom pozna aj osobne, takze on to zobral v pohode. Ale skor som sa takto stretla s reakciami v mojom okoli. I ked zase niektori mi vyjadrili silnu podporu. 😉 ale ako vravis, netreba vysvetlovat, je to tvoje rozhodnutie.

avila
27. máj 2010

@raffaella no ved to, zbytocne. Inak, niesli ste si do BS aj ortopedicke nohavicky? Bo mi budeme latkovat a tam mame take speci vrchne nohavicky, tak mi pride zbytocne kupovat tie ortopedicke.

segricka
27. máj 2010

ortopedicke do porodnice nepotrebujes. ale osobne by som odporucila do porodnice jednorazovky, ziadne latkovky. kam to budes ocikane okakane v porodnici davat?

avila
27. máj 2010

To je jasne, do porodnice beriem jadnorazovky, mm sa nebude tocit kazdy den s plienkami, ale mohol by 😉

Fuj a aka hrubica sa mi podarila vyssie. Sa ospravedlnujem vsetkym mojim slovencinarkam, no hanba mi!!!

raffaella
27. máj 2010

ja tiez odporucam jednorazovky do nemocky,neviem si predstavit starostlivost o latkovky. my latkujeme tiez, a tam sme mali pampersky. ako pise aj segricka, ortopedicke nepotrebujes, lebo ako sa bali nasiroko ta naucia az pri odchode. v porodnici sa pouzivaju len teda jednorazovky/latkovky bez ortopedickych. takze ja by som ich mozno ani nekupovala na tvojom mieste, aj ortopedicka nam vravela, ze ak latkujeme tak nemusime pouzivat ortopedicke, lebo my este aj tak musime balit nasiroko - mala este nema jeden klbik uplne vyvinuty.

dugyna
27. máj 2010

leveretka ostala uz v nemocke

dugyna
27. máj 2010

teda ide rodit..

raffaella
27. máj 2010

drzime leveretke silne palce a posielame pozitivnu energy 😉

dugyna
27. máj 2010

leveretka porodila, dcerka Zoe, 16:45, 51cm a 2,98kg
gratulujemeeeeeee 😉

happy8051
27. máj 2010

jeeeeeej to je supeeer 🙂 pozdravujem leveretku aj malicku 🙂

avila
27. máj 2010

Jeee, @leveretka gratulujem 😀 To slo nejak rychlo 😉 Tesim sa uz na fotecky 😀

leveretka
1. jún 2010

ahojte dievcata,

dakujem vam velmi pekne za gratulacie, prave dnes nas pustili domov, tak sa tesim 😀 sice mame zltacku, ale inak by malo byt vsetko ok. Moje dojmy su naozaj velmi pozitivne, dokonca co sa mi pocas poradni niektore sestry nepozdávali, tak nakoniec boli naozaj fajn...co sa tyka personalu, tak maximalne prijemny a ustretovy, vsetko ale zalezi od toho ako sa spravaju k nim, ked je clovek slusny, poprosi, podakuje, usmeje sa, tak je to naozaj super aj na novorodeneckom oddelení, neskutočne milí ľudia. K pôrodu som mala zazmluvnenu doktorku Broskovu, bola super...akurat epiziotomia ma stale strašne bolí a neviem, čo by mohlo pomôcť, lebo aj som si davala septonex plus, rosalgin a chodila na laser a biolampu a mam pocit, ze sa mi pohorsuje, tak neviem...nemate este nejake tipy, co vam pomohlo? chystam sa este na repikove zabaly, ,ale inak neviem...nemozem ani poriadne sediet, chodit, vstavat...no fakt je to príšerné 😢
ak by som mala napisat negativum, tak som videla dve...jedna bol primar a druha, ze strava nebola vzdy vhodna pre kojacie zeny a bola taká diétková, takže mne manžel ešte chodil kupovať dva chody za deň 😀

dugyna
1. jún 2010

Ahoj leveretka🙂 este raz gratulujem.no odporucit umyvat niekolkokrat denne kamilkami a vetrat co najviac ranu...cize ak sa da tak doma chodit navolno..a od bolesti si kup homeopatika.. A primar bol v com negativum?

avila
1. jún 2010

@leveretka supis 😉 To jedlo ma velmi nepotesilo, ale vsak mi bude treba schudnut 😉 A apartmaniky boli volne, nebol problem? Zmen si profil, ked budes mat chvilku cas a ukas nam malu Zoe 🙂 Manzel bol pri porode, ak ako, zvladol?

happy8051
1. jún 2010

predpokladam ze primar bol negativum v tom ze sa tvari ako tazky pohodak akoze sa nic nedeje 🙂)) ja som mu uz x krat vravela, ze to zeny zle vnimaju nuz ale no..🙂 on je inak zlaty

moon1979
1. jún 2010

happy a ty si primarovi nejaka znama, ked si mu to vravela? alebo rodina?

happy8051
1. jún 2010

hej rodina 🙂 obcas chvalabohu a obcas bohuzial 🙂 ale pohoda, ja z MK nedonasam info neboj 🙂

tinockaaa
1. jún 2010

leveretka ak ťa bolí rana stále viac a nedajbože ti v nej pulzuje, tak to máš asi zapálené. ja som sa pri oboch detičkách hojila s antibiotikami. tak skús s tým ísť na kontrolu, ja som bola späť v štiavnici a tam mi aj predpísali lieky.
aj mňa by zaujímalo prečo bol negatívom primár. 😨

moon1979
1. jún 2010

ja to neberiem ako donasanie skor ako navrh na zlepsenie. je dobre vediet, ak to personal zaujima a hlavne primara, co sa rodickam paci a co nie ...

raffaella
2. jún 2010

leveretka, tak gratulujem ku malej Zoe, ja mam malu Zoju, co je ruska podoba greckeho Zoe 🙂 obcas jej aj poviem Zoe. Na tu ranu, no stale len vetrat a po kazdom pouziti WC skus ten repik. Hm, ak by sa ti to ale zhorsilo, urcite chod s tym ku gynekologovi, aby to nebolo nejako zapalene. Ja som mala taku zmes od duly z kurzu - morska sol, levandulovy olej a cajovnikovy olej a s tym som to oplachovala po kazdom WC - no mne na to pomohla asi kombinacia toho vsetkeho.

booklover
2. jún 2010

Co sa tyka porodnic, sama mam porod este len pred sebou. Ale zato som bola na dvoch gynekologickych operaciach. Jednu som absolvovala v Trencianskom a druhu v Bratislavskom kraji. Bolo to uz pred par rokmi, ale dojem vo mne akosi ostal. Na zaklade vlastnej skusenosti s nemocnicami viem, ze mne zalezi hlavne na prostredi a vnutornom pocite z daneho miesta. Z nemocnice v Trencianskom kraji si totiz pamätam hlavne asi 20 rocnu hrdzavu ziletku, ktorou ma holili. A z nemocnice v BA kraji si zas pamätam, ze po klystire som sa mohla vyprazdnit iba ked som zavrela oci, aby som nevidela tie poobtrhane spinave dlazdicky na WC a rozpadnute kovove dvere bez zapadky. Neprijemne poznamky vycerpanych sestier som si zazila v oboch nemocniciach, takze s tym som viac menej zmierena a ani sa im necudujem, ked mala jedna utla osoba na starosti 50 pacientiek.
Takze mne z toho vyplyva, ze pre mna osobne vyhovuje aj Zv, aj BS, uvidime, kam to stihneme 🙂

jenta
3. jún 2010

ahojte kočky, ak som správne pochopila tak v BŠ neposkytujú epidurálku vôbec?

@leveretka gratulujem k zdravému dievčatku 🙂

tinockaaa
4. jún 2010

jenta v BŠ neposkytujú epidurálku. Správne si to pochopila. 😉 Ono inak ani nie je zárukou v iných nemocniciach, kde poskytujú epidurál, že sa k nemu naozaj dostaneš. Kamoška mala smolu že rodila cez víkend tak tam anesteziolog, ktorý dáva epidurál ani nebol.

jenta
4. jún 2010

ja viem, že ani inde nie je záruka, že by som ju dostala. Niekedy sa to ani nestíha 🙂 Ale ako taká poistka, keby som mala fakt veľké bolesti, by to bolo fajn. No čo už.
Baby a je tu nejaká, čo je z väčšej dialky a išla do BS až keď TO na ňu prišlo? Ja som z Handlovej a bojím sa tej cesty do BS ak by sa drobec pýtal na svet skôr 😒

bambulka0406
5. jún 2010

preco bol primar negativum? uz skoro dva roky je mojim gynekologom a ma to prekvapilo, lebo je velmi zlaty

bamarama82
6. jún 2010

@jenta ahoj aj my rozmyslame ze sa potehnime do BS na porod, mame to cez 100km, takze ak sa nam to bude pozdavat, sli by sme skor na hotel

nellymn
6. jún 2010

Ahojte. Aj ja som sa rozhodla rodiť v BŠ. Neviete mi niektorá poradiť, od koľkého týždňa tehotenstva by sa malo začať s kurzom s dýchacími cvičeniami a prípravou na pôrod? Viem, že v BŠ takýto kurz je.

bambulka0406
7. jún 2010

nellymn, pozri na nete, oni maju svoju vlastnu stranku a tam najdes kontakty, napis mail alebo zavolaj primarovi Spilovi, on ti povie co ako. ved ak chces, mozem ti dat cislo do jeho ordinacie

nellymn
7. jún 2010

Bambulka ďakujem. Pozerala som si ich stránku a zajtra idem do nemocnice na kožné, tak sa zastavím na oddelení.

bambulka0406
7. jún 2010

cez den ho mozno skor najdes v jeho ambulancii vedla nemocnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre