Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

happy8051
7. jún 2010

@bambulka0406 primar je zastihnutelny v amb. maximalne do 7:00, ale kedy su cvicenia bude vediet aj sestricka Ludka povedat 🙂

moon1979
7. jún 2010

bohaca, to od kolkej k nemu chodia pacientky do ambulancie? na piatu? 🙂)

bambulka0406
7. jún 2010

happy8051 hej? ja som to napisala z toho dovodu, lebo tam chodievam hocikedy cez den, ked nieco potrebujem... ale je pravda, ze dopredu zavolam ci mozem prist.... ale v kazdom pripade sestricka urcite poradi 🙂

avila
8. jún 2010

Baby nestiavnicanky 😀 To, ze rodite mimo miesta svojho bydliska vas viaze k niecomu ako napr. ze mate nieco nahlasit na miestnom mestskom urade a pod.? Sestra ma naplasila, ze pred 10 rokmi, ked rodila v inom meste, musela cosi vybavovat prave tam. Ako to je?

lindauciatko
8. jún 2010

@avila neviem co myslis, ale rodny list budes malemu vybavovat v Stiavnici (teda stastny otecko) a mesto Stiavnica posiela elektronicky nahlasenie novorodenca na trvaly pobyt podla miesta bydliska matky, takze na mestky urad v tvojom meste uz teoreticky nemusis ist 🙂 ...

Ale ak nie ste s budicim oteckom manzelia, tak neviem ako to je, kolko krat reba ist na urad v BS 🙂 ...

happy8051
8. jún 2010

@lindauciatko myslim, ze tak ci tak, treba ist len raz na matriku... ak aj rodicia nie su manzelia, pred porodom je potrebne uznanie otcovstva a s tym ide otecko na matriku nahlasit dieta. Ano, treba to urobit v BS

tinockaaa
8. jún 2010

@avila nahlasovať musíš až po pôrode, ja som bola nahlasovať malého na MsÚ v BB na trvalý pobyt a smeti. Rodný list sa vybavuje na matrike v BŠ, tam ti dajú aj tlačivo na príspevok pri narodení dieťaťa. Inak myslím nič iné- 🙂

avila
9. jún 2010

Aha, diky baby. My sme manzelia, takze musik to pojde hned vybavit. Este ze som sa spytala, To tlacivo mam a je potrebne ho tiez v BS odovzdat? Ci v mojom meste?

avila
14. jún 2010

Zenusky, vobec nejde webova stranka BS porodnice. Niekto tusim hovoril, ze ma rodinne kontakty s p. primarom. Mozte mu dat avizo? Som sa chcela zacat balit podla zoznamu a nenasla som 😉

dugyna
14. jún 2010

@avila skus napisat happy 🙂

avila
15. jún 2010

@dugyna diky, uz mam odpoved 🙂 A ako si sa rozhodla? Ides do BS, ci ee? My ideme vo stvrtok na prietoky 1. krat, tak som zvedava. Miške je v brusku zatial dobre?

dugyna
15. jún 2010

@avila Miske je zatial v brusku ok🙂len uz ma malo miesta..inak sedka na mojom mechure...nakolko to bude planovana sekcia,pre polohu malickej je Kp tak sme sa radsej rozhodli pre BA Antolsku..dufam ze ty budes mat z Bs velmi pekny zazitok🙂

avila
15. jún 2010

@dugyna dakujem, dufam aj ja, hlavne nech je Matusko v poriadku a hned pri nas 😉 Urcite dam vediet. Drzim palce aj Vam obom, uz Ti dali aj termin alebo zatial este ee?

dugyna
15. jún 2010

@avila neboj uvidis ze aj ty aj Matusko budete spokojny. V PIA dohodneme s dr. termin,to uz budem mat hotove aj predoperacne

booklover
22. jún 2010

dnes ma caka internistka a vo stvrtok by sme radi s manzelom zasli na poradnu a kurz priamo do BS. mame to skoro 70km, tak sme zvedavi, ci stihneme prist do BS, ked sa babo vypyta na svet.

avila
22. jún 2010

@booklover drzim palce, aby vsetko dopadlo OK. Pozeram, ze pojdes sjorej nez my, teda dufam 😉 Mna zajtra cakaju odbery, na interne hadam este vyda tento tyzden...

booklover
22. jún 2010

dakujem, aj Vam a vsetkym mamickam len to dobre! interne vysetrenie uz mam, mozeme ho zaniest do BS. moj lekar mi povedal, ze babo sa poponahla na svet skor, tak beriem nospu a horcik (6 tabliet denne) aj zelezo na zly krvny obraz, tak sme zvedavi, co sa bude diat, ked to vysadime.

booklover
24. jún 2010

tak sme s muzickom boli v Stiavnici. mali dnes vela prace, my sme sa z poradne dostali az o pol druhej.
v nemocnici povedali ze o tyzden si mam pre istotu zobrat veci, lebo ak budem mat stale tak menej plodovej vody ako mam dnes, tak uz tam ostanem. no som zvedava. a vraj na milion percent cakame dievku 🙂 je spravne otocena, tak mozeme dufat v prirodzeny porod, uvidime.

anib
24. jún 2010

ahoj booklover, tak si na tom podobne,ako som bola ja 😉 , skoro 70 km dt, malo plod.vody, dievcatko 😉 ,menej zeleza.... aj som tam skôr zostala, ale budes mat urcite krasne dietatko a to je najdôlezitejsie

avila
25. jún 2010

@booklover a ti aj postupne odtekala plod. voda alebo preco jej mas uz menej? Aj nam tam ujo radiolog povedal, ze na milion% mame chlapca 😀 Aj malinkym sa paci BS,ako pekne sa otacaju 😉

Baby, keby sa mi vyskytol nejaky problem, mam ist za svojim dokym alebo do BS?

booklover
29. jún 2010

@anib tak to dufam, ze sa podari a budeme zdrave 🙂 my sme z Hrinovej. mame to kus, ale ak by sme aj cestovali s rozbehnutymi kontrakciami, asi sa nestava casto, ze by prvorodicka porodila do hodiny 😉 takze mame sancu. beriem zelezo na krvny obraz a krmim sa cervenou repou a cucoriedkami... no uvidime.

booklover
29. jún 2010

@avila neviem preco mam menej PV... pytala som sa, co s tym mozem urobit a on ze nic, ze to budeme sledovat. neviem o tom, ze by odtekala, ale mala som asi 2 tyzdne zachvaty kasla, tak mozno aj po troske odtekala a pomylila som si to s vytokom, alebo mocom pri otrasoch... neviem... keby sa Ti vyskytol problem - to zavisi aky problem a kedy pocas dna. ak je to mimo pracovnej doby Tvojho doktora, tak mozes sa poradit telefonicky s nemocnicou, ci prist ci nie. su take druhy problemov, pri ktorych treba volat aj sanitku, ale ja by som sa najskor poradila telefonicky, aby som nestresovala zbytocne.

booklover
2. júl 2010

tak uz je vsetko OK. na vcerajsej kontrole bolo vsetko v norme 🙂 tak uz len cakat, kedy sa babo vypyta.

martinnad
6. júl 2010

ahojte. moja priatelka je tohotna a mame z toho velku radost. chcel by som aby bolo vsetko ok. chceme rodit v BS. ak Vas mozem poprosit o radu kedy je najlepsie sa tam prvykrat kontaktovat a koho. dakujem za odpovede.

avila
6. júl 2010

@martinnad ahojky, do porodky sa mozete prist pozriet kedykolvek, najlepsie cez vikend, vtedy ma personal najviac casu a prevedu vas oddelenim, poukazuju izby, porodnu salu (ak sa nerodi), povysvetluju veci. Alebo mozte kontaktovat e-mailom p. primara (mail je na web. stranke porodnice) a spytat sa. No a potom od 35./36.t.t. sa zacina chodit do poradne do porodky raz za tyzden. Inak su velmi ustretovi a vsetko vam vysvetlia. Prajem vela stastia 🙂

martinnad
7. júl 2010

dakujem 🙂

booklover
15. júl 2010

nasa dcera Janka prisla na svet 4.7. o 11:37 v BS. dakujeme vsetkym z gyn-por. oddelenia, rodilo sa nam nad ocakavania, a najlepsim liekom na vsetky rany, je vdaka Bohu nase dieta 🙂

avila
15. júl 2010

@booklover k Januske gratulujem a zelam strasne vela zdravicka a stasticka pre celu rodinku 🙂 Aj ja uz chcem 😉

danabel
16. júl 2010

@avila ahoj to som ja.My sme mu písali - primárovi a povedal, že máme prísť v 35.tt Myslíš, že to už pôjdem rovno do poradne?
....mimochodom maličká sa pýta na svet nejako skoro, som len v 32.tt a je veľmi nízko, bolí ma celý spodok brucha a strašne často mi tvrdne. Je aj taká možnosť, že tam nechávajú ležať ženy aj skôr? Lebo môj doki sám povedal, že nevie dokedy mi krčok vydrží, takže do septembra asi ťažko.

avila
16. júl 2010

@danabel urcite je taka moznost. Skus napisat primarovi o tvojich problemoch, navrhne urcite nejake riesienie. Si PN? Hlavne sa setri a mysli pozitivne, drzim moc palce. Nas Matusko zas ani znak, zeby sa chystal von. A uz by veru mohol 😉

V tom 35.t.t. by Ti uz bola spravena poradna. Pa a daj vediet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre