Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

repka7
4. máj 2011

@simona1986 dakujem si zlatá 🙂

mj30
4. máj 2011

@simona1986 dakujem za odpoved, na buduci tyzden ideme 🙂 zelam ti rychly porod azdravucke krasne babo 🙂 a dufam, ze aj mne to uz rychlo utecie a budem ho drzat konecne v naruci 🙂

simona1986
4. máj 2011

@mj30 jej dakujem ma velmi potešilo tvoja sprava 🙂 aj tebe držim palce... aj ked tieto posledne tyždne,sa vlečuuuu

simona1986
4. máj 2011

@repka7 ano chod ved už je na čase aby si sa im išla ukazat 🙂

mj30
4. máj 2011

@simona1986 mne sa to vlecie stale ☹ poradnu mam raz do mesiaca, cize len raz do mesiaca vidim moju malinku ☹ je to velmi malo, dako by som to potrebovala posunut 😀 a urychlit 😀 aj ked sa porodu trosku bojim, lebo je to moj prvy, ale urcite to stoji za to 🙂 opatruj sa

happy8051
5. máj 2011

baby, ak chcete hovorit priamo s primarom, tak len info - tento tyzden tam nie je, ma dovolenku

zufzufmeister
5. máj 2011

@happy8051 Ahoj, prosím ťa o nejaké dva týždne - od 35. týždňa sa chystám na poradňu aj predpôrodnú prípravu. Na poradňu sa asi objednávať netreba, ale čo tá príprava? Kedy presne začína? Treba sa objednať, kde sa koná? Stihnem to v jeden deň absolvovať? Ďakujeeem za odpoved vopred 🙂

happy8051
5. máj 2011

@zufzufmeister ahoj 🙂 treba sa najprv objednat k lekarovi, ktory ti da termin na poradnu. poradne su vzdy od 8:00 a trvaju cely den, podla toho, kolko zien caka. alevzdy sa to viaze na urcity datum. priprava byva o 12tej a zeny to zvyknu kombinovat, da sa to stihnut, trva cca tristvrte hodinky.

zufzufmeister
5. máj 2011

@happy8051 A iba ku primárovi je možné objednať sa na poradňu? Na tie cvičenia sa netreba objednať? prebieha to všetko v rámci oddelenia? Môžem sa objednať aj mailom?

simona1986
6. máj 2011

@mj30 ale ešte vydrž 🙂 5týždnou a už potom je to dobre,už budú častejšie poradne a tak 🙂

simona1986
6. máj 2011

no včera, v poradni bolo veelmi vela ,,tehuliek,, všetko sa časovo natiahlo asi na cca 3hodiny,čiže sme nestihli ani predporodnú prípravu o 12tej. no nevadí 😉 tak nebuduci štvrtok. Primar je na dovolenke do 16teho. zastupoval ho dr.PAHULI,tiež super doktor velmi velmi dobrý...

bambulka0406
6. máj 2011

@simona1986 ja som tiez nestihala nikdy pripravu ked som sla na pretoky. ale tie sa robia kazdy druhy tyzden. takze ked som na prietoky nebola, sla som na pripravu 😉

simona1986
6. máj 2011

@bambulka0406 no hej kvoli prietokom 🙂 a dr. šiška ma čas 😠

bambulka0406
6. máj 2011

@simona1986 tak to bolo aj ked som chodila ja.... ale neboj, staci ti ked pojdes kazdy druhy tyzden na pripravu

simona1986
6. máj 2011

@bambulka0406 🙂 je viem že stačíí.ale je tam velmi dobre,pači sa mi,tam na tej lopte nadskakovat 😀 každy den by som tam chodila,a ešte k tomu sa dozvedame ozaj veci o ktorych sme ani netušili 😎

bambulka0406
6. máj 2011

@simona1986 veru, pozname 😀 uz akoby to ani nebola pravda, ze som tam takto chodila ako ty teraz 🙂

zufzufmeister
6. máj 2011

@simona1986 Ahoj prosím ťa na tú poradňu si sa objednala k primárovi? Alebo sa chodí na poradňu aj k niekomu inému? Ako prebiehajú poradne v štiavnici od 35. týždňa?

simona1986
6. máj 2011

@zufzufmeister ahoj... na poradnu som sa vobec neobjednavala. len som si zistila kedy robia poradnu,a prisla som tam ked som bola v 35tt. pokial tam je primar tak sa chodí k nemu na poradnu. a poradne prebiehajú tak že najprv sa ide na zázam, potom sa ide k sestričke,take rutiné veci tlak, vaha , moč 😀 potom sa ide k lekarovy (primarovy) a od primara na prietoky,ale tam sa chodí každy druhy tyžden 🙂 všetko ti povedia,vysvetlia,ked tam prídeš neboj sa. tak sa nestresuj

mj30
6. máj 2011

@simona1986 joj ked daleko je to 😀

zufzufmeister
8. máj 2011

Ahojte, baby tak prosím ešte raz tie dni a časy poradní a príprav ak to niektorá viete... A ešte otázka, idete si robiť všetky ten pôrodný plán? A čo tam približne dávate. Ja nemám ani predstavu čo by tam malo byť a keďže som prvorodička ani neviem či to dokážem posúdiť...

mj30
8. máj 2011

@zufzufmeister ahoj tie poradne neviem sa mi zda pondelok, streda, piatok, ale nie som si ista to si niekde najdi predtym co sme pisali alebo priamo na stranke, a co sa tyka toho planu tak tu mas jeden
http://www.porodnicabstiavnica.sk/pdf/porodny_p...
najlepsie ked si pozries celu tu stranku o porodnici tam najdes tiez vsetko 🙂 a daj potom vediet 🙂

mana77
9. máj 2011

@zufzufmeister
Ahoj,
ja som do Stiavnice volala minuly tyzden, sestricka mi povedala ze k nim staci prist v 36. tyzdni, a to v pondelok, utorok a vo stvrtok vzdy od desiatej do dvanastej. Rovno na oddelenie, ohlasit sa u sestry a oni urobia hned aj zaznam. A potom o 12.00 sa mi zda byvaju predporodne pripravy, teda cvicenia. aj pri prvych dvoch tehotenstvach som tam chodievala a stoji to zato. nielenze sa clovek vela dozvie ale aj spozna porodne asistentky, ktore su velmi fajn a urcite aspon tak dolezite ako Dr.

zufzufmeister
9. máj 2011

@mana77 Ďakujem 🙂 takže netreba sa nejako objednávať vopred, alebo niečo také? Hej, určite pôjdem na tie prípravy, nechodila som zatiaľ vôbec nikde a rada by som si to ujasnila, čo ma čaká :DDD

mana77
9. máj 2011

@zufzufmeister
podla toho co mi povedala sestra a aj z toho ako to bolo predtym (ja som tam rodila v r. 2003 a 2005) sa objednavat netreba. Sice som niekde citala, asi na fore, ze tam byva dost vela mamiciek a hlavne ked tocia zaznam sa to moze natiahnut ale to si clovek nepomoze ked sa to musi.

zufzufmeister
9. máj 2011

@mana77 A nemá zmysel prísť skôr, stačí až o tej desiatej? A kam sa mám ísť teda zahlásiť? Ku primárovi? Ja len dúfam, že to stihnem v jeden deň aj s tými prípravami, lebo sa mi nechce chodiť dva krát do týždňa :(

mana77
9. máj 2011

@zufzufmeister
treba sa na oddeleni prihlasit u sestry asi na prijme. tak sa mi zda ze primar ma ambulanciu mimo oddelenia a na fore pisali ze teraz ma aj tak dovolenku do 16.5.. Volakedy bola jeho ambulancia hned vedla oddelenia teraz je to vraj vo vedlajsej budove.ja myslim ze tie sestry sa tam o nas postaraju, aspon ja si ich pamätam ako velmi mile a ochotne. a potom nas uz asi bude riesit lekar ktory ma sluzbu na oddeleni. Ja sa chystam vo stvrtok dak dam vediet ako som dopadla. A asi sa da prist aj skor, neviem co robia pred desiatou, asi vizita a tak, ale mozno ked budu mat cas tak zoberu aj skor. ono je to vlastne na oddeleni takze oni sa tam staraju uz aj o rodicky, maju toho asi dost na starosti.

simona1986
9. máj 2011

baby nestreujte,všetko vam tam povedia,ukažu. 😅 a primar ma ambulanciu na oddelení,nie mimo.

bambulka0406
9. máj 2011

@mana77 primar ma ambulanciu na oddeleni aj mimo neho. do amb. mimo oddelenia chodia jeho stale pacientky a na oddelenie mamicky od 35tt 😉

florencia
9. máj 2011

@zufzufmeister Ahoj, ja som v Štiavnici rodila pred 4 mesiacmi plánovanou sekciou, všetko bolo uplne super. Nestresuj sa, všetci sú veľmi zlatí a ochotní. Čo sa týka poradní: sú v pondelok, utorok a vo štvrtok.Keď som tam išla prvý krát, zavolala som primárovi a povedala, že som si vybrala ich pôrodnicu. Povedal, že od 35. týždňa môžem prísť hocikedy na poradňu. Tak sme tam išli, nevedela som presne, kde to je, najprv som našla mimo oddelenia ambulanciu jednej z lekárok - Broskovej alebo tej druhej, neviem si spomenúť na meno. Sestrička mi povedala, že si môžem vybrať, ku ktorému chcem chodiť lekárovi, ale že vzdialenejšie pacientky si častejšie berie primár. Tak sme išli na oddelenie, kde nám sestrička ukázala primárovú ordináciu - kanceláriu. Porozprávali sme sa s primárom, všetko nám vysvetlil a poukazoval oddelenie. Čo sa týka jednotlivých poradní: My sme tam boli vždy okolo 9 a bolo tam už viac tehuliek. Vedľa primárovej ordinácie má miestnosť hlavná sestra, ktorá Ťa odváži, odmeria tlak, skontroluje moč a ak má voľný monitor, zapne ťa na pásy a každý druhý týždeň Ti vystaví výmenný lístok na sono. V nemocnici majú iba jedno sono na inom oddelení, gynekologickí lekári tam chodia až po jedenástej, niekedy aj neskôr.Pásy robia u tej vrchnej sestry, na chodbe vedľa pôrodnej sály a vo vyšetrovni vedľa izby sestier, kde bývajú aj vizity. Keď tam bolo veľa tehuliek, videla som aj na volnom apartmáne tehulku napojenú na pásy. Tie poradne boli trošku únavné, dlho sa tam čakalo, nikdy sme neišli domov pred dvanástou.My sme boli vždy najprv u vrchnej sestry, potom na pásoch, potom na sone a nakoniec u primára. Raz som išla k primárovi hneď po pásoch a povedal, že ak by nebolo dobré sono - prietoky, mám prísť znovu k nemu.Keďže som mala plánovanú sekciu, na cvičenia som nechodila.
A určite si sa správne rozhodla pre Štiavnicu 😵 Pre nás to bola krásna dovolenka, prvá s našou bambulkou 😵

zufzufmeister
10. máj 2011

@florencia Ďakujem za ukľudnenie 🙂)) Na mňa to tam tiež veľmi dobre pôsobilo... Tak už sa aj teším, nech je potom 🙂 Takže jednoducho v 35 týždni pôjdem na tú poradňu, ohlásim sa u sestry a už ma snáď usmernia 🙂 No a na tie cvičenia teda asi budem musieť ísť iné dni, keď sa to tak ťažko stíha 🙂 A ozaj môže ísť so mnou aj partner, alebo bude iba zbytočne tam vysedávať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre