Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ninan2
5. apr 2011

@ivka82 nj, ja chodim na pripravu na porod uz teraz, sukromne centrum... konci to v polke maja, potom si este dam asi nejake cvicenie pre tehotne a ked uz budem na poradni v BS, skocim aj tam na pripravu... Takze to mi hadam bude stacit 😀

ivka82
5. apr 2011

@ninan2 no jasné určite hej🙂 snáď to nezabudneš ako ja - príprava bola ale v strese som neaké veci pozabúdala.-D ale potom to šlo v pohode, určite ti tá priprava pomôže a spoznáš tam aj sestričky z BS ktoré to robia.

mouse33
7. apr 2011

Ahojte zienky,
tak ja uz mam svoj prvy porod za sebou, malicka sa narodila 23.3. a teraz si na seba zvykame. Bola som maximalne spokojna s porodom v BS aj ked nemam s cim porovnavat, kedze som inde nerodila, ale moje kamosky a zname nemali najlepsie spomienky na ine porodnice, takze z toho dovodu som presvedcena ze som urobila spravny krok. Urcite ak budeme mat dalsie babo, budem trvat na BS. Vsetkym odporucam, super personal od sanitarok, cez sestricky po doktorov, prostredie kludne, tiche a to ze moze byt nova rodinka hned spolu je urcite na nezaplatenie. Mamicky - cakatelky urcite nevahajte ani chvilu nad BS. Ja urcite odporucam. 🙂

ninan2
7. apr 2011

@mouse33 Ahoj, tak to je super, a srdecne gratulujem 🙂 Mala si aj porodny plan a brali na neho ohlad? A porod bol prirodzeny, a ako dlho trval? Dik za info 😉

martinka13
7. apr 2011

mouse33 - v prvom rade gratulujem k dcerke Chcem sa opytat odkial si? Mne vzhladom na to, ze Handlovsku porodnicu zrusili ostava len Stiavnica. Som z Prievidze a mierne ma desi vzdialenost.

ivka82
9. apr 2011

@mouse33 jeeeeej gratulujem mooooooc🙂

mouse33
9. apr 2011

@ninan2
Dakujem, ja som nemala porodny plan, ale viem ze ak si pripravis, respektuju ho. Ja som nemala ani plan, ani som si nezazmluvnila lekara, lebo z tychto diskusii som vedela ze su tam vsetci OK. Porod bol prirodzeny, termin som mala 20.3. a 23.3. rano o 2 hod. som zacala dostavat kontrakcie, este som chvilu cakala lebo boli dost rozostupy ale o 5/tej sme vyrazali a o 5.30 hod. som bola v BS. Potom som mala dost bolesti a o 13 tej som isla na salu. Dovtedy som bola asi 3 x na pasoch, potom klistyr, zase som isla na izbu, opat na pasy no a o tej 13 tej som isla na salu, tam som uz mala dost silne aj v kratkych rozostupoch kontrakcie, hlavicka uz bola dole, a malicka prisla na svet o 13.45 hod. Samotny porod trval 2 minuty, no len tie kontrakcie a potom asi cca 20-30 min. sitie. Ja som rodila u Dr. Podobenovej, ta mala zrovna sluzbu, ale bola super, ako aj ostatne zienky co tam boli, porodna asistentka, detska lekarka, sanitarky, porste super, boli sme cisto babsky kolektiv. Teraz 2 tyzdne po porode som uplne fit a to ma mala dost roztrhala aj zvnutra aj zvonku. Aj ked som vzdy chcela rodit pri chlapovi/lekarovi, teraz som spokojna ze ma odrodila doktorka. Takze asi tak, pa 🙂

mouse33
9. apr 2011

@martinka13
Dakujem za gratulaciu, ja som z BB a stihali sme v pohode dokonca ja som ani nesla uplne hned ako som mala kontrakcie, este som chvilu cakala. Podla mna v pohodicke aj z Prievidze, ked budes mat vsetko zbalene a pride to, tak urcite nebude problem. Ja som vlastne porodila od prvej bolesti do 12 hodin. Ale co sa tyka porodnice urcite odporucam, urcite budes spokojna.

mouse33
9. apr 2011

@ivka82
Dakujem pekne. 🙂

martinka13
9. apr 2011

Dakujem za odpoved mouse33.

happy8051
10. apr 2011

@martinka13 z PD v pohodicke stihas, baby bezne chodia 🙂 len treba ist hned ako sa zacne nieco diat

ninan2
11. apr 2011

@mouse33 Ahoj, dik za rozsiahly opis 🙂 Tak fajn, ze si bola spokojna a ze vsetko vyslo, ako malo 🙂

bancanka
11. apr 2011

ahojte tak aj ja to uz mam za sebou. mala som termin 10. marec ale prislo to na mna 6. marca pekne som sa cez den pomotala po meste a po schodoch a vecer do prislo pri pozereni misiek. najprv mi odtiekla plodova voda ale zatial ziadne bolesti len slabe v krizoch tak sme sli do BS , pred tym som tam chodila do poradne od 35 tyzdna. sluzbu mal DR. pahila tusim tak sa vola, ale kedze som nemala este silne kontrakcie tak ma poslali s manzelom do apartmanu ktory bol volny spat od pol noci do 3 h. no lenze spat sa nedalo kedze ma v krizoch bolelo tak okolo 2h prisla sestricka a ked ma videla ze nespim tak povedala ze teda rozbehnu porod, isla som na pas dala mi tusim vyvolavacku do zili a tam uz kontrakci zacali silniet potom som sla do sprchy co jej fakt super , no a po sprche ked ma pozrel dr tak uz som bola otvorena na tolko ze ma odviezli do porodnej saly, prave sa menila ranna sluzba takze uplne novy personal, takze ma odrodila suuuuuuper dr.Broskova akoze perfektna dr. a suuuuuuper sestricka Gabika. pomali mi ako mam dychat a tlacit no super, porod mi trval 5 hodin, na prvorodicku vraj super ale aj tak to bolo dost, ale rychlo sa zabuda, potom som pekne zliezla z postele a sla do izby po dva a pol hodine . no a ostatne dni boli ok zlate sestricky , pomahali mi ucit kojit, malicka sa pekne naucila tahat a teraz pekne doma kojime. uz vlastne zacinaju ine problemy ako napr. co z hnisavym pucikom po ockovani TBC alebo aky dudlik kupit a tak. urcite odporucam BS porodnicu.

ninan2
11. apr 2011

@bancanka Ahoj, tak to gratulujem 🙂 A preco ta vyvolavacka, si s tym suhlasila, chcela si to urychlit? Ja by som sa jej rada vyhla, vraj byvaju kontrakcie kvoli tomu ovela bolestivejsie... okrem toho, naco zbytocne hociake lieky brat, hlavne ked nie su ziadne problemy. Ved postupne sa otvarat je uplne normalne...

happy8051
12. apr 2011

@bancanka gratulujem k dcerke.. naozaj super cas na prvorodicku....som rada ze si bola u nas v bs spokojna. a s hnisavym miestom po tbc sa netrap, to musi hnisat 🙂 je to prirodzena reakcia

elenaakiko
13. apr 2011

ahojte 🙂 bývam 30 km od Banskej Štiavnice a tiež uvažujem nad pôrodom v BS. síce mám bližšie pôrodnicu v Leviciach, ale s ňou má veľa známych zlé skúsenosti...neviete mi poradiť, tie baby čo bývajú ďalej od BS, či musím niekoľko dní pred termínom ležať v nemocnici, alebo to v pohode stíham? 😉 síce som ešte len v 13. týždni, ale už teraz nad tým rozmýšľam... 😀

martinka13
13. apr 2011

elenaakiko Aj ja som v 13. tyzdni a uvazujem o BS. Som z Prievidze takze ovela dalej, ale tiez nemam moc na vyber ked nam Handlovu zavreli Keby je to prve babo tak nevidim problem Spravila by som si s manzelikom dofcu Ale takto je to tazsie Mozno sa tam nakoniec aj stretneme Ja mam termin 25.10. Maly sa mi narodil o 10 dni skor tak uvidime 🙂

suzizet
13. apr 2011

Ahojte. Tak pridávam aj ja svoju skúsenosť s pôrodom a pôrodnicou v BS, poznám to ako čakateľka som túto stránku navštevovala každý den a čítala si nové info..kto čo ako...
Som z Lučenca, cca 90 km, cesta trvala vždy tak 2 hodky. BS som navštevovala od 35 tt, bola som spokojná, všetko bez problémov. K tomu niet čo dodať. Termín som mala 2.feb, v poradni som bola ešte 31.1. v pondelok, to som si myslela mesiace predtým, že týžden pred pôrodom budeme s mužom už na hoteli a čakať...lenže týždne a dni ubiehali a bolo pohodlnejšie byť s takým veľkým balónom doma a mať svoj komfort, a kedže som od 20tt absolvovala predpôrodnú prípravu (LC) bola som natoľlko pripravená,že som sa vôbec nestresovala tým čo a ako bude a dúfala som, že cesta nebude problém a stihnem prísť do BS na pôrod.
31.1 v pondelok som bola teda v poradni a mala som mierne bolesti už od nedele, aj mierne špinenie, no primár povedal, že teda ešte nech idem domov, ale že sa môže stať že sa ešte v ten deň vrátim......a že ked nič, tak vo štvrtok ak chcem, mám sa prísť ubytovať na hotel...(vtedy bol dosť veľký nával, lebo izby aj hotel boli všetky obsadené). sme tak trochu vtipkovali...a ako povedal tak aj bolo, skoro...do večera som cítila stále tie bolesti a stále sa spravidelňovali a boli trochu silnejšie. Ja ako prvorodička som si nevedela predstaviť ako to má bolieť a ako to bude, i ked teória bola dokonale zvládnutá, heh. od polnoci boli bolesti fakt pravidelné tých každých 7 min ale spať sa mi už nedalo, čakala som teda ešte do 2, že či to fakt už budem rodiť...o 3 sme vyrazili, vtedy boli bolesti pravidelne každých 5 minút. ked sme dorazili do nemocnici, bolesti ako keby sa zľakli zrazu uplne nepravidelné a hocikedy, a mne sa už fakt nechcelo ísť domov, tak sa ma primár spýtal, či to popoženieme, súhlasila som o 8 ráno mi pichli vyvolávačku a pomaly sa pôrod rozbiehal. Vtedy nastali tie pravé kontrakcie, ktoré bolo i tak treba podporovať infúziou, lebo samé od seba by asi nikdy nezosilneli.... Porodila som o 11.22hod na tri zatlačenia. Bola pri mne doktorka Podobeňová, úplne skvelá, pôrod mala pevne vo svojich rukách a ani na sekundu mi nedovolila zaváhať. ...a ostatné už len happy end

bancanka
13. apr 2011

ninan2 ahoj no ja som dosla tam okolo 23 h v noci len s odtecenou plodovou vodou a veeelmi slabou bolestou v krizoch tak ma poslali do izby aj s manzelom do apartmanu spat do 3 h rano a ze potom sa na mna pridu pozriet ale ja som nebola schopna spat kedze som vedela co ma caka a ked dosla sestricka ma pozriet okolo 2 h tak ma vyhresila ale tak normalne v pohode ze preco nespim ze nebudem vladat rano rodit a ja jej na to ze to sa neda spat tak ma zobrala na sesternu s tym ze to rozbehnu ani sa ma nepytala ci nieco chcem alebo nie zrejme vie ako to chodi bola by som asi vazne po celej noci vystavena a este ktovie kedy by sa to az same rozbehlo takto to hned zacalo a trvalo to spolu len 5 h a to bolo tiez pre mna moc, neviem preco tu niektore z vas pisu stale o nejakom porodnom plane a co by chceli a co nie. ved to nechajte na nich oni vedia co je pre vas dobre. neplanujte si nic lebo nakoniec vsetko inak dopadne, nechajte to len tak a bude to dobre, ja som o porode moc nerozmyslala a strasne som sa ho bala ale bolo to fakt v pohode. a personal super. bolo tam vela zien ktore sa tam prechadzali v bolestiach zo sprchy po chodbe a na koniec to skoncilo cisarskym tak neplanujte si nic.

elenaakiko
14. apr 2011

@martinka13 ja mám termín 22.10. ale druhé mimi sa mi narodilo o 5 dní skôr, takže to bude možno aj skorej. nechcem aby som dlho prenášala po termíne, lebo obidve detičky mali 4 kilá, tak sa bojím, aby nebolo ešte väčšie 😲 akože ono neže by ma to netešilo, že je veľké, len potom porodiť také veľké mimi dá zabrať 😀 hlavne nech sú zdravé 😉 a ako sa cítiš?

ninan2
14. apr 2011

@suzizet Ahoj, gratulujem k babatku a k dobre zvladnutemu porodu 🙂 By ma zaujimalo, ze ako sa Ti pocas tych kontrakcii cestovalo do porodnice, lebo si to neviem dobre predstavit... a sli ste v kuse, ci aj nejake prestavky boli potrebne?

ninan2
14. apr 2011

@bancanka Ahoj, ten porodny plan je snad kazdeho osobna vec, a keby som ho nechcela, mozem ist rovno rodit k nam do BA a netrepat sa az do BS. Mam pre porodny plan iste vazne dovody, rovnako ako ich urcite maju aj ostatne zeny.

bancanka
14. apr 2011

ninan 2 ved ja nemam nic proti vasim porodnym planom, len ja radsej nic neplanujem lebo vzdy mi to inak dopadlo v zivote tak som sa uz poucila a nechavam to len tak. ja som bola rada, ze tam bol so mnou manzel cely cas pri porode, vsak keby daco tak by im nieco on sam povedal ak by videl ze nieco nieje v poriadku a robia co by sme nechceli.

ninan2
14. apr 2011

@bancanka ono ten plan aj tak nie je zavazny, ak by sa nieco skomplikovalo, lekar bude postupovat podla seba, resp. aj ta zena casto zmeni nazor ked zisti aka je realita atd... Len je podla mat dobre dopredu nastudovane co a ako, pocas porodu uz casto na nejake sirsie informacie nie je cas...

suzizet
14. apr 2011

@ninan2
dakujem!
No cestovalo sa mi celkom ok, každých 5 min som musela predýchavať, ale bolo to také zvlaštne, ked tak dlho na to čakáš a zrazu to prišlo, myslela som hlavne na to, že zanedlho bude malá vonku...a nestáli sme nikde, chcela som byť predsalen čo najskôr v nemocnici, ešte k tomu aj trošku snežilo, tak sme sli hlavne v kľude a opatrne. V noci je výhoda, že nie je veľa áut. Ako som písala, tie ozajstné kontrakcie prišli až po vyvolávačke, to by už bolo horšie predýchať v aute.

martinka13
14. apr 2011

elenaakiko Aj moj drobcek mal rovne 4 kg a 51 cm ked sa narodil a tiez 10 dni pred terminom Prenasanie si ani neviem a hlavne nechcem predstavit Posledne 2 tyzdne som ani nic nemohla jest co som ho mala plne brusko Dufam, ze to zas pride o par dni skor Citim sa ok Niekedy vecer mi je trosku zvlastne co som pri prvom tehotenstve vobec nemala tak to mozno bude slecna Vcera som bola na sono a vsetko je zatial ok Tak sa tesime A Ty sa ako citis? Uz mas vacsie skusenosti Predsa 3.porod A druhy si mala aky? Lepsi ako prvy? 🙂

elenaakiko
15. apr 2011

@martinka13 ja sa cítim celkom dobre, žiadne nevoľnosti som nemala, dúfam, že už ani nebudem mať 😀 ja som mala pôrody obidva rýchle, dokopy trvali 4 hodiny. pri prvom to išlo celkom v pohode, mala som pravidelné kontrakcie, všetko bolo ako má byť...ale pri druhom mi museli dávať infúziu na zosilnenie kontrakcií, lebo boli slabé (podľa doktorov, podľa mňa boli dostatočné 😀 ) a nepravidelné, ale po infúzií nabehli pravidelné, takže mi tá infúzia veľmi pomohla, ktovie dokedy by som tam čakala v bolestiach 🙂 bolesti začali o 8 ráno a 11:52 som už držala dcérku v náručí 😵 tak dúfam, že aj tento tretí pôrod bude rýchly 😉 ja idem do poradne 20teho, tak sa už teším

simona1986
15. apr 2011

Prosím vas, ktoré dni býva poradna v porodnici BS?

zufzufmeister
15. apr 2011

@simona1986 Ahoj, myslím, že utorky a štvrtky o 10.00

ziarcanka
15. apr 2011

@simona1986 Pondelok, utorok a štvrtok od 9,30 u sestričky a od 10,00 u primára. O 12,00 predpôrodná príprava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre