Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

happy8051
22. jún 2011

@zufzufmeister hociktoreho lekara sa optaj, kazdy ti bude vediet povedat

ninan2
22. jún 2011

@happy8051 a to sa zrejme pouziva iba pocas 1. doby porodnej, ze? Na uvolnenie... Napis potom pls, ake s tym maju vysledky, ak sa dopocujes o takom porode teda, kde sa to pouzilo. Viem, ze v UK v tych porodnych domoch to bezne rodickam davaju a ze su s tym dost spokojne, ze to pomaha.

lenocka80
22. jún 2011

@zufzufmeister ked mi to hovoril, tak to bolo akurat len treti den, co to pouzivali. Tak ked ma aj zaujimalo, co si o tom zeny myslia, tak mi nevedel este povedat, ze je to este kratko v praxi. A cena este tiez nebola, ze zatial to len testuju gratis, neviem kedy cenu zadaju. Ale v UK sa s tym napriklad rodi u davno a mam aj znamu co s tym rodila, tak skusim zistit 😉 Primar povedal, ze to navodzuje pocit euforie, tak asi aj ta bolest sa lepsie znasa.

kulinan
22. jún 2011

Ano v UK to používajú bežne, nič za to neplatia,požiadajú a majú. Moja sestre tam žije,rodila minuly rok v júli a používala to a bolo to super, porod pocitovo ulahčil. Ja po tom mojom druhom porode ktorý som mala, určite by som takúto možnosť volila a lutujem že som neskúsila aj ten giantal gel, aby to ulahčilo a toršičku pomohlo. Hovorí sa že druhý porod je pohoda, no ja vobec ten pocit nemam, ale raz, za pár rokov....vyskúšam niečo na pomoc, neverím že tretí porod by bola uplna pohoda 😀

lenocka80
24. jún 2011

Tak som zistovala od kamaratky co rodila s tym rajskym plynom ako to bolo. Opisala to takto: Citila sa ako opita, taky pocit euforie, tlmi to bolest, ale nie az celkom. A vraj stratila po tom hlas, len piskala a bola velmi, velmi smadna. Niektore baby vraj hovorili, ze im bolo po tom zle, ale ona ze nic sa nedialo. Ze ked bude rodit znova, tak si to opat zopakuje 🙂

lucy56
27. jún 2011

ahojte,zvazujem rodit v tejto nemocke tak by mi pomohli nejake osobne skusenosti kto uz rodil tu, ja sa bojim bolesti a mam aj dost fobiu s lekarov teda nedoverujem hocikomu a zostala som v situacii kedy porodnik aj porodnica kde som chcela rodit konciia,proste nemaju zmluvu s poistovnou a fakt som strasne chcela pri porode len tohto jedneho porodnika tak potrebujem vediet ci tu su doktori taky skor toleranty,nehucia na pacientky,skor uvolneny a dobry odbornici

em83
27. jún 2011

ahojte kočky, môžem sa pridať do vašej diskusie? tiež uvažujem o pôrode v Štiavnici, akurát dnes sme sa tam boli s manželom pozrieť .ujal sa nás priamo primár, bol veľmi milý, ochotný a prostredie sa mi veľmi páčilo. ukázal nám izby, na pôrodnu sálu sme sa nedostali, lebo práve mali dva pôrody. akurát sa trošku bojim cesty tam, ale nemyslím, že by som to nestihla..

bancanka
27. jún 2011

lucy56 ahoj, to budes mat prve babatko? ja som rodila pred 4 mes v BS, môzem ti povedat, ze ked som uz ja porodila tak porodi uz hadam kazda, ja som mala strach uz od puberty ked som si pomyslela, ze to raz budem musiet zazit, a ked o tom kamosky rozpravali tak som to ani pocuvat nemohla, neznasam ked mi beru krv to odpadavam musim z hlboka dychat gynekologicka si robila srandu , ze ako chcem raz rodit, no a ked som chodila na krv ako tehotna tiez hroza, najlepsie bolo ked som prisla do porodnice v noci ked mi zacala tiect plodova voda a sestricka mi oznamila ze mi ide zobrat krv tak som vyvalila oci na manzela ze boze idu mi brat krv a to som mala tesne pred porodom, nemala som este ziadne bolesti to bolo okolo jedenastej vecer tak ma poslali spat do izby aj s manzelom aby som potom vladala ked to na mna pride, lenze spat sa mi samozrejme nedalo ked som vedela, co sa blizi, a mala som slabe bolesti v krizoch ale boli v pohode sedela som na posteli a prisla pozriet sestrick okolo pol druhej a rozculena ale tak do pohody ze preceo nespi ze nebudem vladat tlacit, tak povedala ze to rozbehnu ked nemôzem spat tak mi dala do zili tusim tu vyvolavacku a sla som na wc s klistirom... no a potom uz zacali bolesti, niekto nechce vyvolavacku ale bola som rada lebo neviem si predstavit ze by som bez nech sa trapila cely este den ako niektore, kontrakcie prichadzali silnejsie a silnejsie muz pri mne driemal potom si isiel este lahnut do izby ja som bola na sesterni, a mala som strasnu triasku ale strasnu ako keby som mala zimnicu a celu koselu mokru a sem tam som si buchla aj do steny ked to prislo, potom som sla do sprchy asi hodinu som tam bola muz daval na mna teplu vodu bolo to dobre mala som pocit ze som tam len desat minut ked som uz musela von, potom ma pozrel dr a uz som musela ist na porodnu salu tak ma na voziku odviezla sestra a tam na stolicke zacali tie silne kontrakcie sestra mi masirovala krize ci co robila ja uz ani neviem, muz pri mne stal cely cas a potom ked zacali tlaky tak uz mi len vraveli ako tlacit a pekne som posluchala ked som chcela aby to bolo za mnou sestricka mi stlacila brucho a mala zrazu bola vonku a ta uuuuulava boze nechapala som ziadna bolest nic,vlastne mi zacali kontrakcie o pol tretej rano a porodila som o osmej rano, takze vraj na prvorodicku velmi rychlo, potom este zasivanie tak to nebolo bohvieco dost ma to bolelo uz som mala toho dost malicku ked dali do poriadku tak mi ju hned dali prisat, a potom ked bolo po vsetko som lezala vyse hodiny na sale a potom som zliezla a presla do izby lahnut si, akoze v pohode po svojich, myslela som ze nebudem schopna nicoho ale mala som pocit po porode ako keby ma kon kopil do zadku este sme sa smiali na izbe so zenami lebo aj oni tak hovorili ako keby ich niekto kopol, a nastrih som vôbec nevedela kedy dr spravila, uz v ten den vecer mi to pripadalo take zvlastne ze som uz porodila , snazila som sa nemysliet na to co bolo a postupne kazdym dnom sa to vzdalovalo, kazdu chvylu som chodila do sprchy na malu potrebu tak ako kazu a doma obstreky repikom a na druhy tyzden som uz skoro ani nevedela, ono je to hrozne len v tu chvilu ked sa to deje, ako u zubara ked ide do kazu ale potom je to uz ok, asi pisem ako velka frajerka ale fakt to bolo ok, ja som cele tehotenstvo nemyslela na porod nevedela som co ma caka a aka je to bolest, horsie to bude ak budem mat druhe, uz viem co to je, ale vraj druhy porod je rychlejsi ako prvy ...
ak chces este nieco vediet pytaj sa

lucy56
1. júl 2011

@bancanka dik za podrobny opis, no ja som na tom podobne ako ty,sice neodpadavam pri brani krvy ale mam syndrom bieleho plasta takze vidim doktora a mam hned vysoky tlak, ved uvidim ako to budem prezivat,kazdopadne von musi ist

kulinan
1. júl 2011

@lucy56 neboj, naštastie tam nosia napríklad aj žlté tričká a tak, aj ked niektorí majú biele. Snad ti to víde a pojdeš tam, dočkáš sa milého slova a pochopenia, ja som hlavne toto potrebovala a byť so svojim manželíkom. Vdaka nemu celé oddelenia malo šou, aj pán primár si ho ako asistenta pochvaloval. 😎

mj30
1. júl 2011

Ahojte baby viete mi povedat, kedy sa da ist do poradne mala by som tam ist prvy krat a neviem ci su poradne len tie dni ked je predporodna priprava alebo kedykolvek od pondelka do piatku. Dakujem 🙂

happy8051
1. júl 2011

@mj30 utorok, stvrtok a piatok, aspon tak si tob pamatam, ak sa nieco zmenilo, baby ti napisu

mj30
1. júl 2011

@happy8051 no to viem, ze vtedy su tie predporodne kurzy, ale ci je aj vtedy len poradna :- 😕 a v utorok je sviatok budu tam aj tak robit poradnu? Celkom by nam to vyhovovalo 🙂

miracle
2. júl 2011

@mj30
poradne su pondelok, utorok, stvrtok

mj30
2. júl 2011

@miracle dakujem za odpoved

zufzufmeister
3. júl 2011

tak baby ja už to mám za sebou v BŠ... A skúsila som aj ten rajský plyn, ale musím povedať, že mne teda absolútne nezabral, aj sestrička vravela, že to skúšali predo mnou na troch ženách a všetky povedali, že necítili nič, tak neviem ako to je... Inak pôrodnica je super, mne sa strašne páčilo najmä to, že sú tam apartmány a mohol byť so mnou priateľ, strašne to dobre padne, nemáte pocit, že ste v nemocnici, je to také pohodovejšie, lebo prvý deň nebol apartmán volný, tak som bola na klasickej izbe s inými ženami a to sa mi nepáčilo. Jednoducho nevedela som čo a ako, mala som stresy, keď bábo plakalo, lebo zobudilo ostatných a naopak, proste odporúčam jednoznačne objednať si samostatnú izbu... Pôrod - to sa nevyjadrujem, aj keď veľmi rýchly, ale stálo to za to 🙂 Každopádne, to stojí za to a prežiť sa to dá to je jasné. Prístup doktorov bol super, aj sestričiek...

ninan2
3. júl 2011

@zufzufmeister Ahoj, srdecne gratulujem! No mna by zaujimalo aj nieco o porode, nenapises? 🙂 Aspon ci si mala nejaky Porodny plan alebo zelania, ci to respektovali, a ci si mala aj nejake lekarske zakroky alebo podavane medikamenty...

mj30
4. júl 2011

@zufzufmeister gratulujem a trosku zavidim aj ja to uz chcem mat za sebou 🙂 zelam vam do zivota vsetko len to naj 🙂

katrin31
4. júl 2011

@zufzufmeister gratulujem..aj ked to uz ja mam za sebou a maly bude mat v septembri rok, strasne ma zaujima ten rajsky plyn..mohla by si napisat k tomu viac? zistujem si info ked budem cakat druhe 🙂

zufzufmeister
4. júl 2011

@katrin31 No, čo sa týka toho rajského plynu, dávajú ti to vdýchnuť pred kontrakciou napríklad, lenže ako hovorím ja, absolútne nič som necítila... Netuším prečo, u niekoho to možno zaberá u mňa nie... Hovorila sestrička, že to bude stáť 50 eur...

zufzufmeister
4. júl 2011

@ninan2 No, ja som mala taký pôrod, že som prišla otvorená na 9 cm, takže som nestihla absolútne nič, ani klystír a za hodinu som porodila... žiadny pôrodný plán som nemala, vyvolávačku som nepotrebovala, ani žiadne lieky mi nedali. Hneď po pôrode sa ma spýtali či ju chcem priložiť, priateľ s malým išiel, keď ho vážili a umývali a potom bol zase so mnou na sále a potom stále aj na izbe...

ninan2
4. júl 2011

@zufzufmeister no teda, pekne... a odkial si cestovala a naschval si chcela prist az tak neskoro? Lebo aj ja by som tak chcela 😀 Nad tym rajskym plynom som rozmyslala, ak by bol stale zadarmo ked tam budem tak ho urcite vyskusam, ale za peniaze a ked nie je overena ucinnost tak veru neviem...

zufzufmeister
5. júl 2011

@ninan2 ja som cestovala z novej bani, to je asi trištvrte hodina cesty...No ja som síce tiež chcela prísť tak neskoro, ale ja som si hlavne nebola vedomá, že už je to v takom štádiu, lebo som nemala nejaké bolesti, takže ja som v pohode fungovala, tak som si myslela, že to nemôže byť ono...

ninan2
5. júl 2011

@zufzufmeister hmm tak to si teda mala super, kiezby boli take vsetky porody 🙂 Ja to mam tak na 3 hod cesty z BA, ale zrejme uz nejaky cas pred TP budeme byvat v BS, takze by to malo byt OK.

lenocka80
11. júl 2011

@happy8051 ahojky. Idem ta este troska pootravovat s otazkami. Chcela by som vediet, ci do tej poradne v 36.tt sa mi treba aj objednat alebo staci prist a povedat, ze tam chcem rodit...A este tie predoperacne vysetrenia co sa robia, tie si mozem dat spravit doma, ci tiez tam treba?

happy8051
11. júl 2011

@lenocka80 ahoj 🙂 ja by som asi osobne volala kvoli prvemu terminu poradne, aby tam primar bol, ked prides... potom sa uz netreba dalej objednavat.
predoperacne, teda interne vysetrenie ti urobia v ramci poradne

lenocka80
11. júl 2011

@happy8051 dakujem pekne, si zlata. Tak teda urcite zavolam radsej 😉

lowike
22. júl 2011

ahojte babuľky 🙂
tiež uvažujem nad pôrodom v BS, ale počula som, že nie sú pripravení na komplikácie a ak sa nejaké vyskytnú, musia robiť prevoz pacientky do BB. Mali ste s tým niektorá skúsenosť alebo máte tiež takéto informácie?
Ďalej sa trošku obávam, lebo mám termín v decembri a do BS to máme asi hodinu cesty autom, tak asi sa aj podľa zasneženosti ciest atď. rozhodneme ...

erzulik
22. júl 2011

@lenocka80 ahoj aj ja uvazujem rodit v BS termin mam v oktobri...takze na obhliadku sa nemusim nahlasovat?

erzulik
22. júl 2011

@happy8051 mohla by si mi napisat zoznam veci, ktoré si mam vziat do porodnice? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre