Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

luc1980
18. mar 2014

@dominika911 Ahoooj, no praveze na poradni som bola este u Kocha 3.3. a odvtedy nic (lebo choroba a teraz zase riesime doprerabavanie domu aby sme sa mali kam nastahovat po porode 🙂 ). Dneska som mala ist ale ideme nakoniec az v stvrtok. Uvidim. Citim sa okej tak sa neponahlam aj ked som uz trocha nervozna z toho ze som bola na poradni relativne dost davno. Ale posledne vysledky boli super aj prietoky tak sa snad nemam coho obavat. 😕
My sme mali prvy porod v stiavnici sekciou bo mala bola otocena zadkom napred a Spila odmietol riskovat moje aj jej zdravie. Dobre urobil ... mala sa narodila s 3780g a 52 centimetrami 🙂 ani vytlacit spod rebier nesla poriadne 🙂

Takze v stvrtok autom z BA do poradne a pak buduci tyzden uvidime.. no, blizi sa to.

Inak odkedy dokedy su poradne vlastne? Na nete vidim ze 9-10 ale neviem ako to bolo naozaj. Nepamatam si uz :D 2 roky su 2 roky predsa len.

dominika911
18. mar 2014

@luc1980 mozno ta trochu sfuknu,vrchna sestra bude mat narazky,ale hlavu hore,na to sa zabudne🙂
Poradne byvaju velmi skoro,niektore baby boli hotove uz o 8. A niekedy tam sedis ako tichy blazon i do 13. Ja som rodila tiez pred dvoma rokmi,ale na toto si pamatam🙂otom daj vedietvako si dopadla a tiez co budes robit tie dalsie tyzdne🙂 Dakujem

luc1980
19. mar 2014

@dominika911 kokso sak ani kvoli tomu uz nespim ze jaka som ja nezodpovedna rodicka a cojaviemco :D no uvidime. legitimny dovod mam: bola som chora jak pes.. ale ze fakt. vyhrabala som sa z toho sama a bez antibiotik. v 9 mesiaci odmietam zrat nejake svinstva. zejo? ;) no nic. nasatvim teda budika na rano na 600 a snad sa nam podari vyrazit do dvoch hodin ... s malou nam to bude trvat kym sa vydame na cestu heh.

kazdopadne dam vedet ;)

dominika911
19. mar 2014

@luc1980 chapem,mne sa nechcelo posledny mesiac tak casto chodit do poradne. Ked ta budu davat dole tak povedz istotne tu chorobu ale spomen i to,ze vsak co sa mohlo stat,iba by som porodila a o to tu ide🙂 😀 😀

luc1980
19. mar 2014

@dominika911 hehe jojojo tento pankacsky pristup presne budem razit zajtra 😎 tesim sa na tu rebeliu 🙂 teda snad na mna nevybalia ze joj mlada dama a vy tu ostanete uz lebo sak porod na jazyku :D hehhe

dominika911
19. mar 2014

@luc1980 to by si musela mat porod zacaty alebo mat zle ozvy. Inac nenechavaju. Jednu maminu nechceli nechat hoc ona uz chcela,poslali ju sa poprechadzat na kopec a spat,aby sa jej spustil porod.A to je len dobre,zbytocne tam nelezis a necakas. Budes rodit prirodzene?

luc1980
19. mar 2014

@dominika911 dufam ze prirodzene tentokrat. minule to bola sekcia lebo mala bola KP. hej hej ved to sa mi na BS paci ze tam netlacia na pilu a nechaju veciam pokial sa da volny priebeh.

dominika911
19. mar 2014

@luc1980 hej pamatam,ze si pisala,ze bola kp a este aj riadna bambulka sa z nej vyklula, no spytaj sa na to,lebo BS sa mi zda velmi friendly ale vela lekarov, fakt vela uprednostni aj druhykrat sekciu,ked bola u raz a najma,po takom kratkom case 2r. Drzim palce,nech nemusis CS,ale nech je to ako si prajes🙂

onikaa
22. mar 2014

@dominika911 druhá pani doktorka sa volá Dr. Brosková a je perfektná! Ja som si veľmi priala rodiť pri nej a ak mi bude dopriate i druhé bábätko, tak by som ju brala znova 😉

dominika911
23. mar 2014

@onikaa dakujem🙂 viem,ze ked som ja rodila,tak som nikojo nepoznala,ale ju chvalili vsetci 😀

luc1980
23. mar 2014

@dominika911 jojo Spila sa ma pytal v poradni teraz v stvrtok teda ze ako by som chcela rodit tak som sa mu vyznala ze co najprirodzenejsie. povedal mi ze pokial nebude maly nejaky extra veliky a budem sa otvarat tak rychlo ako sa mam tak by to malo ist. hmatom vysetril brusko a potvrdil ze maly neni ziadny obor. uvidime. teda.. zacinam byt nervoooz ci sa da cesta BA-BS stihnut vlastne 🙂 a ze co s nasou malou. heh. ma niekto skusenost ze co s malym 2rocnym dietatom v porodnici ked to na cloveka pride? (asi to rozhodnutie ze co urobit nechame na poslednu chvilu a zariadime sa podla momentalnych okolnosti ale pre zaujimavost... )

dominika911
23. mar 2014

@luc1980 A co ti povedal? Otvaras sa? Krcok spotrebovany? Niekedy Spila zvykne hovorit,ze zeny rodia ked sa zhorsi pocasie,alebo ked prsi, lebo klesne tlak. Vrchna sestra povedala,ze si porod mozeme vyvolat samy velmi castim milovanim, semeno vraj vo velkom mnozstve vyvolava porod. To len tak rady,keby si chcela mat nad tm kontrolu,ale ked nejde tak nejde, ja som denne zdolala 500 schodov, brusaky, pikantne caje a horuce sprchy a porod som nevyvolala,ale s tym milovanim to vraj zabera🙂 Trochu povzbudenia, z lekarskeho hladiska si pre prirodzeny porod prvorodicka a teda pokial nemas v rodine predispoziciu,ze odrodis do hodiny🙂🙂🙂 tak kym sa ti otvoria porodne cesty bude to trvat🙂Takze to istotne stihas🙂 S dcerkou ti pomoct neviem, my budeme riesit podobnu situaciu,len stym rozdielom,ze mame vo Zvolene starych svokrovcov.

luc1980
24. mar 2014

@dominika911 no on sa mi dovnutraani nekukal. ohmatal mi iba brucho 🙂 takze v akom stave mam krcok a ci sa otvaram vobec netusim. ale docela sa mi paci ze netlaci na pilu a nechava tomu volny spad 🙂 pripada mi to take prirodzene.

dominika911
24. mar 2014

@luc1980 ano ano on je taky,dokonca ta necha vybrat si ci vyvolat porod chces alebo ci budes cakat. 😀

luc1980
24. mar 2014

@dominika911 o ano. je to kabrnak. a ja odpovedam: vyvolat ale mojim chlapom jedine 😎
nic no, veci pre maleho oprate, zostava pozehlit a ulozit a cakat 🙂 dufam ze tam nebude natresk a ujde sa nam apartman poporodny rodinny... hm, wish me luck 😝

misi7741
25. mar 2014

Ja som rodila tiez v BS pred mesiacom a mala som velmi tazky porod... Od 9 rana oxytocin trapenie do 15 hod a potom to skoncilo cisarskym.... No boli pri mne vsetci doktori kt. tam pracuju vsetci sa o mna starali podporovali ma aby som to zvladla a sestricky tak isto... Ja Stiavnicu len chvalim a chvalim a uz by som nesla inde rodit len tam .... Napriek tomu ze porod bol tazky personal mi svojou podporou veeeelmi pomohol a citila som sa tam velmi dobre.... A este dokonca mal primar dovolenku takze som rodila pri mudr. Siska a bol zlaty nemozem povedat nic zle 🙂)

dominika911
25. mar 2014

@luc1980 drzim palce 😉 budem na teba mysliet

dominika911
25. mar 2014

@misi7741 hlavne,ze to dobre dopadlo, ja na stiavnicu tie nedam dopustit. Aj ked je to tera ovela narocnejsie ked je jedno dieta na svete a clovek caka druhe a byva na Zahori ☹

luc1980
26. mar 2014

@dominika911 presne ako hovoris ... dumam ze kam s malou ked sa to zacne... ale asi ju zoberieme so sebou predsa len... veci mam uz teoreticky pobalene.. este nasej Lalite zbalim par sabrakov a uz len cakat,.. ani hybat sa mi nechce,.. a to este musim ist zajtra obehat na antolskej predoperacne vysetrenia.. Spila ze pre istotu keby nahodou aj druhy porod skoncil sekciou... aj vy ste potrebovali predoperacne vysetrenie?

@misi7741 mala si predoperacne vysetrenie za sebou ked si dolecela do BS s porodom na jazyku?

misi7741
26. mar 2014

@luc1980 no jasne mala som spravene predoperacne.... Oni to tam chcu asi od kazdeho.... A dobre robia bo fakt nikdy nevies....

dominika911
26. mar 2014

@luc1980 to posiela kazdeho,aj my sme to obehavali....ekg a tak

luc1980
26. mar 2014

aj som mala ten pocit ze minule to chceli tiez a od kazdej zenskej v poradni. nooo jo no. hlupana som ze som si to nechala na poslednu chvilu. snad stihnem dat dokopy tie vysledky teda ;)

pistinka2
27. mar 2014

Ahojte, neviete mi povedat, ci pri predpokladanom cisaraku je mozne, aby boli pri mne na izbe pocas celej hospitalizacie muz aj syn? vdaka

marduliena
27. mar 2014

@pistinka2 Myslím že ano, muž určiťe ale asi aj syn treba sa spýtať primára.

dobromila1111
27. mar 2014

Prvy den po cisaraku budes este na pooperacnej izbe,no tvoj muz a syn mozu uz byt s babatkom na VIPke.Je len na vas,kto a kolki na tej izbe budete🙂
A k tym predoperacnym vysetreniam..ja som nemala.Aj ma za to sfukli,no uz ked bolo neskoro.Mala som len ekg.A zvladli sme to🙂
Vsetkym drzim palce a odporucam BS🙂

sally04
10. apr 2014

Ahojte žienky, ja sa tiež chystám rodiť do BŠ a chodim k doktorke Podobenovej a poviem vám, že po prečítaní tohoto článku som si neni moc istá teda. Prosím vás ak máte teraz čerstvé skúsenoti, prosím vás napíšte mi.

dobromila1111
10. apr 2014

@sally04
To je zvláštne. Mňa Podobenová ani nevzala, lebo vraj všetky cezpoľné má v správe Špila..mňa Podobenová rodila zo začiatku, nebola nepríjemná, no ani príjemná teda..rodila som 09/2013

sally04
10. apr 2014

@dobromila1111 ona je ozaj taka zvlaštna, moc sa mi tiež nepozdava, ale nemala som od nikoho referencie, lebo sme sa presťahovali z Ba na lazy pri Krupine a chcela som ísť rodiť do BŠ, tak mi prišlo rozumne, že budem tam aj chodiť k doktorke. Vôbec netušim aka je. Moc sa so mnou teda nerozprava. Ja mam ten veľky problem, že som moc hanblivá a lekára nechcem. a ani neviem prečo k nej som išla.sestrička mi poradila, že je ok ako lekarka...hm...tak teraz neviem čo.

dobromila1111
10. apr 2014

@sally04
Nabudúce choď k primárovi rovno🙂 mám pocit, že dr všeobecne nie sú moc zhovorčiví, tak to je asi jedno, ku komu pôjdeš. Pokiaľ ale viem, tak primár je dosť ústretový k prianiam mamičiek ohľadom pôrodu a ak ťa má rodiť on, je vhodné, aby si aj na poradne chodila k nemu. Bud.poradňu z choď k nemu🙂

sally04
10. apr 2014

@dobromila1111 no len ja mam ten problem ako som pisala, že sa moc hanbim 😕 . nechcem mať lekara, hladala som skôr lekarku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre