Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

vava2
10. jún 2008

ahojte, viete mi niektorá povedať, ako dlho pred predpokladaným termínom pôrodu sa treba prísť do Banskej Štiavnice "ubytovať" - myslím na to, aby to nebolo priskoro, ale ani neskoro...veď čo ak to príde na mňa náhodou skôr? 😒 termín mám 4.7. a som prvorodička, ďakujem za odpoveď

narcisa
11. jún 2008

vava2 ahoj

do bb sa neobjednava na ubytko To uz oni budu vediet ako si na tom pri vysetreni ....Mna si chceli nechat uz na prijme lebo som mala uz opuchute clenky aj priehlavok, co je znak bliziaceho sa porodu, potom mi dali taky cipok na maknutie a chceli ma nechat uz na izbe Tak som sa pytala na "hotel" lebo bol so mnou aj manzel a chcel byt pri porode...a nechcel nic premeskat a bolo by zbytocne aby sa vracal domov a potom spat a mne by bolo smutno v nemocnici Tak suhlasili s tym, ze ostavam na hoteli kedze sme boli z daleka a bola to uz len otazka casu kedy "to" pride... ale musela som 3x do dna chodit na zaznam s tym ze sme boli na hotelovej casti nemocnice (500,-Sk na den) a mohli sme sa tulat po meste co nam aj odporucali aby sme "to" spustili takze tolko...a kopec inych rad a "spustacov" porodu...No a dopadlo to s nami tak ze prijali nas v pondelok to sme boli na tom hoteli (jedna izba s obrovskou bezbarierovou kupelnou - super, super) no a prihlasili sme si aj obedy na najblizsie dva dni (ut,st) , lebo sme nevedeli dopredu kedy to pride...a v pondelok sme uz obed nestihli objednat, ale sli sme do mesta je tam jedna skvela vyvarovna a chutne varia aj lacno, treba sa popytat ludi, treba to hladat....V ten den boli poslickovia ale nic moc, porod sa nekonal Tak som behala hore dole po schodoch, chodili sme na prechadzky a 3x za den na zaznam do nemocnice...atd... no na zaznamoch sa kontrakcie nepotvrdili aj ked sme v noci bezali o druhej rano v nocnej koseli a v zupane ze sme si mysleli ze uz...
Druhy den (ut) klasika rano zaznam potom volno sli sme sa prejst, potom obed v nemocnici, dalsi zaznam, kde sa stale nic neukazovalo...ale sanitarky nam radili poriadnu turu tam je kopcov az az a tiez stiplave jedlo a 2dcl cervene (vraj to pomaha) a ....To .... sme uz nestihli Sli z sme z pizzerii (feferonova) tam sme si dali aj to cervene vinko, tura bola dostatocna a na mna to prislo zase nad ranom a uz daco aj odislo do vylevky na hoteli ta zatka Tak sme sli na prijem a uz si ma tam nechali....stale nic....Prislo to az v stredu o 23.23 nikdy nezabudnem na ten magicky cas ked som si ratala pravidelne 7 minutovky, a do rana to boli uz 5minutovky, potom 3, 2,.....Asi taky bol moj pribeh Ale su maminy co ostali na hoteli a v noci im odisla voda a uz bezali rodit rano uz mali deti na svete...takze uvidis Drzim palce

vixi
8. aug 2008

Ahoj, chysta sa niekto v tychto dnoch rodit v BS? Ja od utorku nastupujem tam, dufam, ze bude vsetko ok 🙂

lubicanoemi
11. sep 2008

ahojte, tiež sa chystáme do BS, ak to stihneme. máme to 200km, ale čo sa mi podarilo zistiť, tak veci na ktorých mi záleží som v žiadnej inej pôrodnici nenašla ako samozrejmosť, ako to vyzerá tu. rodili mi tam dve kamarátky, potvrdili mi to, takže hádam sa nemusím obávať že by to nebola pravda: voľný pohyb počas prvej doby pôrodnej, polohovateľné kreslo, dohoda na pôrodnom pláne, súkromie na apartmáne s mužom (isteže musí byť voľno), a hlavne žiadne odnášanie dieťaťa počas prvých či akýchkoľvek ďalších hodín. nie sú to myslím veľké požiadavky, ale v každej inej pôrodnici sa o to treba handrkovať a verím že to sa žiadnej žene vtedy nechce.
pán primár je aspoň po telefóne úplný cukrík, všetko povedal, poradil, nadiktoval číslo na hotel atd.
obzrieť pôrodnicu si môžte ísť v pondelok, utorok a štvrtok o desiatej - ale my sme šli z ba a stihli sme to o hodinu neskôr a nebol s tým žiaden problém. ukázali nám čo sa dalo, aby nerušili súkromie ľudí na apartmáne či na sále. keďže sme si už nemohli dovoliť ďalšiu cestu do BS (to bol 35tt), rovno sme ostali na poradňu, utzv a záznamy, a tiež bola v ten deň o 12 príprava, tak sme sa tam rovno navtírali aby tatko dostal kvačku že to absolvoval a mohol byť pri pôrode. mali frmol, ale aj tak sa hocikto zastavil a odpovedal, keď sme niečo potrebovali. s primárom som sa po telefone dohodla, že už prídeme až na pôrod, lebo nám proste nevyjde na benzín 😅 , tak povedal že nevadí, ak sa o mňa postará môj gynekoló (a ten sa postará 🙂 )
tak len toľko zatiaľ, aby sme nepredbiehali udalosti...či sa naplnil náš dobrý pocit a očakávania, dáme vedieť PO 🙂

narcisa
12. sep 2008

lubka drzim palceky V B.S. je super Ak tam budes pozdravuj odo mna personal najviac vsak Mudr. Broskovu ak bude cas samozrejme Moje meno je Eva Kadlubekova Dakujem krasne este raz drzkam palceky! 😉

martina.d.
12. sep 2008

lubka, držím ti palce, aby ti to super dopadlo. A aby si nemala takú skúsenosť ako ja. 😉

miah
2. okt 2008

ahojte, chcem sa spytat ci ked ste boli obzriet porodnicu, ci si nasiel pan primar cas aj na kazdeho osobitne sa s nim aspon porozpravat, alebo nebol na to cas??

etnicka
2. okt 2008

Ked som si bola pozriet porodnicu ja, pan primar tam nebol, ale my sme sa pred tym neohlasili. Radsej tam najprv zavolaj, ak sa s nim chces stretnut.

miah
2. okt 2008

volali sme, tak sa nam snad bude troska venovat 🙂

etnicka
3. okt 2008

Nam sa tam inak velmi pacilo, ale mame to daleko, sli sme tam len zo zvedavosti, aby sme mali s cim porovnavat ;) vsetky sestricky a doktorky, co sme stretli, boli velmi mile a aj ked mali frmol, nasli si na nas cas 🙂

miah
5. okt 2008

Ahojte, najde sa tu niekto kto rodil v BS planovanym ciraskym rezom? Chcela by som vediet kolko dni pred terminom Vam ho spravili? Co si treba doniest do porodnice? 🙂 Dakujeeem 😉

etnicka
5. okt 2008

miah sak si tam zavolaj 😉

miah
5. okt 2008

uz som volala 🙂 ideme sa tam v pondelok aj pozriet, len som chcela vediet ci nema niekto vlastnu skusenost s tym terminom, lebo vsade na nete sa pise inak.. niekde ze 2tyzdne pred terminom, inde, ze nechavaju cakat do poslednej chvilky ☹

etnicka
5. okt 2008

No podla mna to je individualne, podla stavu babatka. Napriklad kamoske robili planovany cisarsky kvoli polohe babatka na zadocku presne v den jej terminu, to bolo v Brne na Obilnom Trhu.

miah
5. okt 2008

no tak si necham poradit 🙂 snad nebudu cakat az do terminu 😀

lesika
5. okt 2008

Miah , planovany cisarsky robi v BS len primar. Ja som tam tak rodila v aprili. Porozravas sa s nim a dohodnete sa , ked nemas ziadne problemy tak ti ho naplanuje na 39 tt. Urcite bude chciet aby bol 38 ukonceny . Operacne dni su streda a piatok. Cisarske zvyknu planovat prve hned rano a az potom ine gynekologicke operacie. Ak ti mozem poradit nedavaj si celkovu anestezu ale spinal. Budes si moct vybrat , den pred naplanovanym cisarskym ta hospitalizuju a pride sa s tebou porozpravat anesteziologicka aku chces anestezu. Ja mozem porovnavat obidve. Prvy cisarsky som totiz mala akutny a to som musela okamzite pod noz takze som mala celkovu a teraz druhy planovany som si vybrala spinal . A zdalo sa mi to omnoho omnoho elepsie, hlavne preto ze som hned videla dcerku ale aj celkove zotavovanie sa mi viac pozdavalo.
A co si mas zobrat so sebou to iste ako by si isla rodit normalne 😀 plus odporucam jednorazove sietkove nohavicky , tie kupis aj priamo vedla porodnice su zdravotnicke potreby. Ak nieco potrebujes vediet este kludne mi napis do IP 🙂

natashkaa
30. okt 2008

Ahojte baby je pravda, ze na utisenie bolesti tam nedavaju epidural? a to v ziadnom pripade??????? este otazka ako su materialne vybavený myslim detsky resuscitator pripadne pomoc mamine pri komplikaciach?

Dik

Nataš

vandas
3. nov 2008

nataska, najlepsie je polozit tieto otazky Dr. Spilovi. Ked som tam rodila ja (a to som tam frcala az z BA a bola som maximalne spokojna), bola tam jedna mladunka mamina, ktora chcela rodit cisarskym, napriek tomu, ze to nemala indikovane a vyhoveli jej.
Takeho citliveho gyn. ako je Spila som este nezazila. Nadsena som nim dodnes. Lebo je to lekar celym svojium srdcom.Nevyhoda je, ze nemocnica nie je vybavena pre pripadne komplikacie u dietatka, vozia ich myslim do BB. Nie je to daleko, ale ked zostanes priputana na lozko, ako ja po cisarskom, tak tvoj prevoz nie je hned mozny...

vandas
3. nov 2008

...a este k epiduralu. ten sa dava vsade az pred vytlacenim plodu. ked si vsak odseries 1. dobu porodnu, dieta uz vytlacis aj bez epiduralu. podla mna je to len modna a zbytocna zalezitost.

etnicka
4. nov 2008

vandas s tym epiduralom suhlasim. Ako som uz pisala inde, je zaujimave, ze v Cesku, kde je epi zadarmo, vobec nie je taky popularny ako u nas 😉

danulik
4. nov 2008

ahojte,
ja som tiez rozmyslala nad BS, ale nakoniec som rodila v BB 🙂

co sa tyka epi - nesuhlasim s tym, ze sa dava len pred vytlacenim - mne ju pichli ked som bola otvorena asi iba na nejake 3 - 4 cm, otvarala som sa pomaly.. pichli mi ju okolo 13.00 a rodila som az o 18.00, bez epi by som tu bolest (pri kontrakciach) asi nevydrzala.. pred tlacenim mi uz dalsiu davku nepichli, takze som vlastne rodila bez 😉 urcite epi odporucam, povodne som ju nechcela, ale ked prislo do tuheho, tak som si ju vypytala (ta bolest ma fakt prekvapila) a som rada, ze takato moznost existuje 🙂

etnicka
4. nov 2008

danulik su aj ine, ovela setrnejsie metody tlmenia bolesti 😉 ale kazdemu vyhovuje nieco ine, to je pravda. Ja si radsej zatancujem a dam masaz ako chemiu do tela 😉

danulik
4. nov 2008

etnicka - ved jasne, kazdemu vyhovuje nieco ine, ja epi nikomu nenutim, len som napisala svoj nazor.. ale poviem ti, mne vtedy do tanca velmi nebolo 😀 drzim palce, nech to zvladnes aj bez chemie 😉

etnicka
5. nov 2008

🙂 dakujem, aj ja som vyjadrila svoj nazor 🙂 poznam niekolko kociek, co epi mali, jedna preto, lebo mala velmi dlhy porod a bola uz velmi vycerpana, tak hovorila, ze na hodinu sa jej ulavilo a potom zase prisli bolesti. Dalsia rodila s epi v Ruzinove a pochvalovala si, dali jej ho hned na zaciatok a cely porod mala bezbolestny. No a potom este mam kamosku, co rodila s epi planovany cisarsky a bola velmi spokojna - keby som mala mat cisarsky, tiez by som chcela epi 🙂 je to ovela setrnejsie ako celkova anestezia

pasoa
5. nov 2008

Ahojte, my sa tiež chystáme ísť rodiť do BŠ. Sme z MT a máme to z domu normálnym tempom tak jeden aj štvrť hodiny. termín mám v marci, môže pršať, môže snežiť, môžu byť plné cesty, môže byť poľadovica... a cesta môže tvrvať aj 3 hodiny. Kto pozná cestu z MT cez Štubňu a Kreminicu do BŠ, tak vie. ALe nebojím sa toho. SOm síce prvorodička, no dosť sa informujem. Je mi jasné, že hodiť sa do jedného vreca s davom sa nedá, že každá má ten pôrod iný, no viem, že keď to na mňa doma príde, tak toľko času - sadnúť s mužom do auta a odísť do BŠ - mať budem.
Obzrieť sme si to tam boli jednu nedeľu toť nedávno, bol krásny slnečný jesenný deň - tie nádherné farby jesene na okolitých kopcoch ešte umocňovali ten pekný dojem. BŠ je krásne mesto - kým sme trafili do nemocnice, tak sme zablúdili do centra.
Potom v pôrodnici sme dlho čakali, lebo doktorka, čo mala službu, bola akurát pri pôrode. Cítila som sa dobre a príjemne, tak som sa tam na gauči na chodbe v manželovom lone dala do polohy ležmo a skoro som zaspala. Prebudila ma príchodzia doktorka, ktorá ma síce slušne ale zato riadne stroho vyhrešila, že čo mám vyložené nohy a pod. Možnože to bola tá "obávaná" Mudr. Pobedová, či tak nejako.. neviem. Predstavila sa nám, ale mi to vyfučalo z hlavy, že ako sa volá. Napriek tomu nie najlepšiemu "zvítaniu" bola fajn, neusmievala sa síce, ale na mňa pôsobila ako človek, čo vie, čo chce povedať a nemá zbytočne usmievavé reči. Niekoho by to mohlo odradiť, že je nevrlá alebo chladná, no na mňa pôsobila úplne v pohode. Ona je pôrodníčka, ja rodička. O pôrodoch viem toho veľa, zaujímam sa už veľa rokov o prirodzené pôrody, predcvičovala som gravidjogu aj brušné tance. Rodiť v BŠ mi príde ako samozrejmosť. Neriešim veci, ako epidurál, nástrih, prepichnutie plodovej vody, pichanie oxitocínu... položenie dieťatka na brucho, dotepanie pupočníka, základné ošetrenie a utretie priamo na brušku atď sú veci, ktoré sú pre matku, otca a dieťa samozrejmosťou. A oná MUDr. so mnou bez mihnutia oka súhlasila. Samozrejme, že mi navrhla napísať to do pôrodného plánu a ten nechať odobriť primárovi, no nijako nenamietala, že toto tu nerobíme alebo toto tu robíme inak...

etnicka
5. nov 2008

pasoa tiez som z tejto porodnice mala dobry pocit, zial, mame to daleko. Ale aj v Dunajskej Strede boli velmi ustretovi nasim prianiam, takze pojdeme tam 😉 tiez mame termin v marci 🙂

petra895
26. nov 2008

Ahoj vava2 do BS musis zacat chodit od ukoncenia 35 tyzdna ,to je zaciatok 36 tyzdna.....kazdy tyzden bud v pondelok,v utorok alebo vo stvrtok....proste ta tam chcu vidiet kazdy tyzden....Potom uz nebudes chodit k svojmu gynekologovi ale len tam....Oni ti povedia co a ako....väcsinou byvaju apartmany volne...ale ak nie su...robi sa tam poradovnik cize dopredu ako budes v poradni.daj vediet ze chces apartman...plati sa 500 sk za noc...Lezat tam musis len vtedy ak mas nejake problemy alebo sa nieco nevidi doktorom inak na to nie je dovod...prides,ked si myslis ze uz ides rodt...alebo ti odtiekla plodova voda a tak podobne.....ja tam idem uz o 2 alebo 3 tyzdne...tak sa drz 😉

adka12
31. dec 2008

Caute baby, tak ako čitam, dost si BS chvalite. Mne odchadza moje dr. preč, tak som sa rozhodla chodit do BS už teraz a následne tam aj rodit.
Mojim lekarom budem primar. Ake mate z neho pocity? A ake majú vybavenie na ambulanciách?

dula_renka
2. jan 2009

adka21 podla mna si s i vybrala velmi dobre, pomohol na svet mojho krsniatka a celkove z porodnice aj primara mal dobry pocit aj moj brat. A to uz je co povedat, je velmi narocny clovek 😉

dadkabb
3. jan 2009

Ahojte, my ideme do BS rodit kazdu chvilu, tiez chodim na kontroly k panovi primarovi Špilovi...je to skvely clovek a vyborny odbornik, som s nim nadmieru spokojna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre