Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

michaelafiladelfiova
9. jún 2011

@happy8051 nie siska a podobenova ...aspon myslim ze sa tak vola su tam dve doktorky taka s okuliarmi🙂

happy8051
9. jún 2011

@michaelafiladelfiova ano to je renatka 🙂 a bola si spokojna teda?

michaelafiladelfiova
9. jún 2011

@happy8051 ano ja so vsetkým... len mi doktorka dnes vravela ze preco jej malej nerobili sono obliciek a klbikou, a ze ma daku uzlinku zvacsenu pri bedr. klbiku.. ale to asi preto ze ja som bola chora pred porodom a vlastne som mala akutnu sekciu,,, neviem...

michaelafiladelfiova
9. jún 2011

@maricom citam ze tvoja mala mala v 30tt 1190 moja mala 1660g, narodila sa 3410g.
@happy8051 mám v sprave vek dietata gestacný vek 37tt to akoze som nebola v 39tt ako mi pocitali termin ale v 37 ??

happy8051
9. jún 2011

@michaelafiladelfiova gestycny vek je aktualna zrelost novorodenca po narodeni... rata sa to podla Apgarovej skore... niekedy sa gestacny vek nezhoduje s tyzdnom v ktorom rodis... to je to, ked lekar podla sona povie, ci je babo popredu pozadu alebo tak... ale ak je vsetko ok, nemas mat preco strach.... ze neuzrobili sono obliciek nechapem... a mozgu hej?

michaelafiladelfiova
9. jún 2011

nie v sprave nemam nic o sone obliciek ,, ani sono klbikov, ani ortoped nebol... to na ten mozog neviem uz mam spravu doktorka natoto sa ma pytala ,,, a ja o nicom neviem ze by sla na sono obliciek tak pojdeme sem tu v bb . no apgar mala 10 po 1m a aj po 5 min

happy8051
9. jún 2011

@michaelafiladelfiova v BS sa sono klibov nerobi... nema kto ☹ ja som boila s malou ked mala 3 tyzdne v ZH

ilijanka
9. jún 2011

@happy8051 neviem, odkiaľ berieš tieto informácie, ale gestačný vek sa určite neurčuje podľa Apgarovej skóre, je to síce aktuálna zrelosť novorodenca po narodení, ale aj novorodenec narodený v 35.tt môže mať Apgarovej skóre 10, to sa určuje úplne podľa niečoho iného...

happy8051
9. jún 2011

@ilijanka ano, teraz mi doplo, ze som napisala nespravnu info...

happy8051
9. jún 2011

@michaelafiladelfiova ospravedlnujem sa za blud 🙂 gestacny vek ma samozrejme ine hodnotiace znaky... je to pat znakov na tele, podla stavu ktorych sa to urcuje

michaelafiladelfiova
10. jún 2011

@happy8051 aha ale to znamena ze je donosena nie ze je ok...

happy8051
10. jún 2011

@michaelafiladelfiova jasne, vsetko je v pohode... keby nieco nebolo v poriadku, v porodnici by to uz riesili

lenocka80
12. jún 2011

@happy8051 prosim ta, nevies nahodou tel. kontakt na porodnicu? Rada by som sa nahlasila na navstevu v sobotu, ale neviem sa dostat na www stranku, uz dlhsie nefunguje, neviem preco...

mj30
12. jún 2011

@lenocka80 ahoj nemusis sa nahlasovat boli sme tam vcera, hned sa nas ujal doktor a ukazal nam porodnu salu a odpovedal na nase otazky bolo to tam super male a utulne nie ako ine nemocnice vladla tam taka rodinna atmosfera ja som rozhodnuta 🙂
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...

ninan2
12. jún 2011

@lenocka80 tam sa netreba ohlasovat, a hlavne cez vikendy, vtedy je tam relativne pokoj, kludne sa tam len tak zastav, nemaju s tym problem. Ja som tak bola cez Velku noc.

happy8051
12. jún 2011

@lenocka80 ano,
@mj30 ma pravdu, na prehliadku porodnice sa netreba nahlasovat, len potom sa dohodnut s primarom na poradniach 🙂

ninan2
12. jún 2011

@happy8051 tie poradne inak robi iba primar? Treba sa dopredu objednat u jeho sestricky?

happy8051
12. jún 2011

@ninan2 poradnu robi vrchna sestra (meria tlak, odvazi ta a skontroluje moc) a potom je gynekologicka prehliadka. na kazdu sa objednavat netreba, len na prvu a ostatne terminy budes mat v knizke vzdy... ak potrebujes cislo na sestricku napisem

ninan2
12. jún 2011

@happy8051 aha oki, mozes dat cislo, vdaka 🙂

happy8051
12. jún 2011

cislo do ambulancie je 045 679 06 61

lenocka80
12. jún 2011

@mj30
@ninan2
@happy8051 jej, dievcata dakujem. Ved mna presne laka ta rodinna atmosfera a taktiez pristup, ktory ponukaju. A navyse, ja chcem po porode mat pri sebe aj starsieho syna, tak preto hlavne zvazujem ist tam. Sice sa troska bojim tej cesty, ale snad to stihneme 😉

lenocka80
21. jún 2011

Ahoj dievcata. Tak navstevu mame za sebou. Naozaj je porodnica prijemna, tichucka. Rozpravali sme sa rovno s primarom, tak nam aj poukazoval a tak. Zlaty bol. A ze maju novinku ''rajsky plyn'', tak som zvedava na ohlasy. 🙂
@happy8051 Ja som sa zabudla par veci spytat, tak mozem otravovat teba? Chcela som vediet ako je to s obliekanim babatka, ci si ho budem sama obliekat do svojich veci, ci porodnica ma. Lebo tu v LM mi oblecenie nosili pre maleho. A tiez, ci sa babatka viazu nasiroko, ci mi treba aj postolky zabalit.

happy8051
21. jún 2011

@lenocka80 kludne sa pytaj 🙂 som rada, ze mas z porodky dobry pocit 🙂 no... babatko mozes mat oblecene do erarnych veci ktore su naozaj ciste... ale ak chces mozes ho mat oblecene aj vo svojich veciach je to na tebe... ak by si sa rozhodla komplet obliekat do svojho, nezabudni si zabalit aj par latkovych plienok, na zabalenie noziciek a pod hlavicku...
co sa tyka balenia, ja som mala Natalku v porodnioci len v pamperske, ale doma sme zacali balit nasiroko hned...

happy8051
21. jún 2011

@lenocka80 kludne sa pytaj 🙂 som rada, ze mas z porodky dobry pocit 🙂 no... babatko mozes mat oblecene do erarnych veci ktore su naozaj ciste... ale ak chces mozes ho mat oblecene aj vo svojich veciach je to na tebe... ak by si sa rozhodla komplet obliekat do svojho, nezabudni si zabalit aj par latkovych plienok, na zabalenie noziciek a pod hlavicku...
co sa tyka balenia, ja som mala Natalku v porodnici len v pamperske, ale doma sme zacali balit nasiroko hned...

lenocka80
21. jún 2011

@happy8051 dakujem krasne, si zlata. Idem sa teda este opytat, ako je to teda tesne po porode, co sa deje s dietatkom. Prebiehaju vsetky vysetrenia v mojej pritomnosti? A ako dlho po porode si ho mozem nechat pri sebe? Myslim, tak na tele a kedy sa ponuka prsnik?

happy8051
21. jún 2011

@lenocka80 to co prebieha po porode zavisi od stavu babatka. ja som mala malu Apgarovej skore a to prebieha 5 a desat minut po narodeni. babatko sa nevysetruje priamo pri tebe na sale, ale je v tesnej blizkosti. myslim si ale ze ak by si chcela babatko mat na tele niekolko minut a vsetko by bolo ok, dalo by sa to... prsnik som malej dala hned ako mi ju doniesli, teda cca desat minut po porode

michaelafiladelfiova
21. jún 2011

no co sa tyka toho oblecenia je ciste ale moja sa z ich veci vyhadzala v´bola samý flak:( inak odporucam tuto pporodnicu...

zufzufmeister
21. jún 2011

@lenocka80 rajský plyn? tak to znie zaujímavo 🙂)) čo o tom hovoril? už to aj prevádzajú v praxi, koľko to stojí? a je to vlastne bežné v SR?

happy8051
21. jún 2011

@zufzufmeister dnes som sa rozpravala o rajskom plyne s Dr. Podobenovou... je to na oddeleni novinka a uz ju pouzivaju... cenu neviem, ale ze si to zeny chvalia velmi

zufzufmeister
22. jún 2011

@happy8051 pozerala som diskusie a články o tom, vyzerá to zaujímavo 🙂 no asi sa budem informovať, na koho by som sa mohla obrátiť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre