Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

verca007
20. máj 2012

@maruska22 minuly tyzden som mala termin a primar bol akurat niekde odcestovany tak ho zastupoval iny a ten mi povedal ze o tyzden na kontrolu, ze to je normal do 42 tt.. Siska na sone zas povedal, ze uz mam prist na buduce aj s vecami..Kazdy nieco ine.,tak neviem

maruska22
20. máj 2012

@verca007 no ved to aj som tam tak chodila, ze mi kázli, aby som prisla uz pobalená..a potom, ked som bola na poradni, tak zasa bolo vsetko inak a poslali ma domov a zasa o styri dni naspať...sme sa nacestovali do Štiavnice 🙂 a to bolo este zaciatkom marca, este bol sneh...stresy sme mali 😀

happy8051
20. máj 2012

@verca007 ja som ju dostala, pretoze sa mi v tele hromadila voda a uz nebolo malej v brusku najlepsie... ale pat dni pred samotnou vyvolavackou som dostavala lieky na skracovanie krcka, takze nemozem povedat, ze by to bolo z nicoho nic.
nebola som po termine, mala je narodena v 39+1tt. od podania oxytocinu po narodenie to bolo 4hodiny 20 minut

happy8051
20. máj 2012

@verca007 v 42tt uz musi ist dieta von, to je uz aj tak dost neskoro... zalezi od toho, v akom stave mas placentu.

verca007
20. máj 2012

@happy8051 placenta je na trojku ..myslim ze stvorka je najhorsia..
Mala si super rychly porod 🙂 Aj ja si taky prajem 🙂

mirulka147
22. máj 2012

ahojte ako dlho trva poradna v BS mam muža pripraviť nech si spravy volno na celi den a tie predporodne kurzy su v den ked aj poradna?

crysmile
22. máj 2012

@mirulka147 ano, nech si vezme volno na cely den, trva to dlho, kazdy sa tam predbieha, je to zle zorganizovane.. kurz je po poradni, robi ho hlavna sestra.. niekedy som to nestihala..

mirulka147
22. máj 2012

@crysmile dakujem za odpoved a je lepšie tam isť skor rano ked sa každy predbieha či je to jedno a v ktorom tyždni sa mam vybrať ten moj by matam poslal už teraz 🙂

crysmile
22. máj 2012

@mirulka147 v 36tt tusim, ale poznam maminu co tam isla len pozriet pred porodom.. a poradne jej robil jej gynekolog.. takze je to na tebe, ci tam chces chodit, nik ta do toho nemusi nutit.. no chod tam tak, aby si tam bola cca o stvrt na 10.. to ti urobia pasy, tam sa zvycajne najviac predbieha, lebo cakas pri jednych pasoch, pridete tri naraz a ty mas pasy neskor urobene ako ta co pride po tebe.. niekde trvaju pasy 20min, niekde 40min. a potom ta caka este tlak, moč a vaha u hlavnej sestry.. potom este ak ti treba prietoky, to sa zas ide inde, tam cakas tiez, lebo to robi doktor ktory ma sluzbu na gynekologii a potom s tymto vsetkym ides k primarovi na poradnu, on nevysetruje odspodu, tak sa nemusis bat, iba ak by si mala nejaky problem, skusi ti len brusko ohmatat, nohy ci ti nepuchnu a to je vsetko.. po tomto vsetkom by si mala cakat, tusim o pol jednej alebo o stvrt na jednu byva to cvicenie s vrchnou sestrou.. odporucam ist, dozvies sa aj ulavove techniky a tak.. ja osobne som poradne neznasala, lebo nacakas sa jak blbec.. tak si zober nieco na citanie, alebo nieco cim zabijes cas..

mirulka147
22. máj 2012

@crysmile ešte raz dakujem tak to mame ešte mesiac čas 😉

crysmile
22. máj 2012

@mirulka147 za malo.. ani s tymi poradnami to netreba prehanat.. 🙂

zojec
22. máj 2012

po dvojtyzdnovom pobyte v porodnici, odporucam chodit do poradne v pondelok, alebo utorok, je tam o polovicu menej ludi ako vo stvrtok 😉

crysmile
22. máj 2012

@zojec zoji a teraz vsetci pojdu v pondelok a utorok 😀 a vo stvrtok bude malo

zojec
22. máj 2012

@crysmile 😀 😀 😀

ninan2
22. máj 2012

@zojec gratulujem k babatku, a preco si tam bola tak dlho, si prenasala? (myslim, ze poznam Tvoj nick z Latkoviek 😀)

ninan2
22. máj 2012

@crysmile no veru, ja som tam radsej do poradne nechodila 😀 By ma porazilo tak dlho cakat... ale to je tak vsade, aj u nas v BA v statnych porodkach...

mirulka147
22. máj 2012

@zojec gratulujem ku krasnemu chlapčekovi ako si bola spokojna s porodnicou v BS?

verca007
26. máj 2012

ahojte, prenasam uz 9 den..chcela by som poprosit primara o cisarsky ..myslite ze by to bolo mozne?
Som otvorena len na jeden cm a mam uz bolesti 3 den.. Dakujem

zojec
26. máj 2012

@ninan2 🙂 dobre poznas 😉 nie neprenasala.. trochu sa mi skomplikoval zdr. stav :(
@mirulka147 bola som vcelku spokojna.. co sa ubytovania a personalu tyka, to bolo fajn.. isla som nakoniec cisarskym, takze ako prebieha prirodzeny porod posudit neviem ... 😖

maruska22
26. máj 2012

@verca007 a si doma alebo v nemocke? ak más bolesti, urcite by mali s tebou nieco urobit..popýtaj sa primára, ako by to bolo s tým cisárskym...prajem nech to más co najskor za sebou 😉

snehulienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
happy8051
27. máj 2012

@verca007 ja si myslim ze sa púrimar prikloni akor k vyvolavacke ako k sekcii

happy8051
30. máj 2012

caute, ja uz lezim v porodnici a cakam kedy 🙂

mirulka147
30. máj 2012

@happy8051 držim palce nech to maš rýchlo za sebou 🙂

verca007
1. jún 2012

chvalim a velmi porodnicu v stiavnici 🙂 MUDr. Broskova bola pri porode. Vsetky asistenty a sestricky su tak mile ze ani partnera som polovicu porodu nepotrebovala.
ked budem mat druhe bejby tak urcite pojdem tam.
Jedine co ma odradzalo bola poradna vo stvrtok kedy je tam vela ludi a caka sa na odd.sestonedelia a ja som sa s tade dostala vzdy okolo obeda najskor aj ked som od skoreho rana cakala.

mirulka147
2. jún 2012

@verca007 ahoj chistam sa tam do poradne o dva tyždne maju vela rodičiek? ešte mam otazku ak by sa porod začal skor ako absolvujem poradnu v 36tt zoberu ma tam bez problemov ?

happy8051
2. jún 2012

@mirulka147 rodiciek je velaaaa hoavne vo stvrtok je to tu na prasknutie.... ak prides s rozbehnutym porodom jasne ze ta zoberu 🙂

mirulka147
2. jún 2012

@happy8051 dakujem za odpoveť a ako sa maš ešte si dva v jednom ? 🙂

verca007
2. jún 2012

@mirulka147 pondelok a utorok to tam zyva prazdnotou a vo stvrtok je mega plno 🙂 neviem preco aj ja som chodila vo stvrtok :D

happy8051
2. jún 2012

@mirulka147 zatial drzimn 2v1 malej sa nechce von. ale do stredy musim porodit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre