Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

mirulka147
13. jún 2012

@daxino nestraš ja počuvam dookola same chvali kamošku som tiež nahovorila tam isť rodiť lebo sa bala po prvom mala ťašky porod a tu si nevedela vynachvaliť rodila v novembry

daxino
13. jún 2012

@mirulka147 No mňa to tiež veľmi prekvapilo, pretože som tiež počula samé chvály, tak teraz neviem či im chce len niekto uškodiť alebo čo????

daxino
13. jún 2012

Už som na to prišla: sú to mamičky, ktoré vymýšlajú, takže už som spokojnejšia.Ospravedlňujem sa za vystrašenie! 😉

happy8051
13. jún 2012

@daxino v com konkretne sa to malo zhorsit? rodila som minulu stredu uz druhe dieta a chvalim-... ani by som nesla inde

daxino
14. jún 2012

@happy8051 V prístupe p.primára k ich požiadavkám, ktoré ale boli podľa mňa prehnané a všade by ich s nimi poslali niekam... 🙂 A v jednom prípade dokonca nemal na výber, keď nechcel porušiť zákon...Tú maminku by som najradšej nakopala niekam a seba tiež, že som to vôbec čítala!! 😅

ninan2
14. jún 2012

@daxino akurat len ze tie poziadavky su "prehnane" iba v SR, vsade inde v zahranici sa to berie za uplne prirodzene a legitimne poziadavky... myslim vo vseobecnosti co sa tyka prirodzeneho porodu a zasahovania do neho, a tiez prvych hodin po porode pokial ide o babo. O co konkretne by islo zeby primar porusil zakon?

daxino
14. jún 2012

@ninan2 Čo sa týka prirodzeného pôrodu a prvých hodín po pôrode to je ok, ale pokiaľ viem tak naša legislatíva neumožňuje pôrody doma, či?

ninan2
14. jún 2012

@daxino ale umoznuje, ved predsa nikto nemoze nutit cloveka ist do nemocnice ked nechce, a tyka sa to aj porodu. Len za to, ze zena rodi, neznamena, ze nema ziadne prava a vsetci s nou mozu robit co chcu! Akurat ale slovenske porodne asistentky a doktori maju zakazane chodit k domacim porodom - ale to je ina tema. A co s tym ma primar?

saskia5000
14. jún 2012

Nechce sa mi čítať všetky príspevky, ale aj ja som rodila v Banskej Štiavnici a nebola som so všetkým spokojná........!!!!!!!!!!!!!!

ninan2
14. jún 2012

@saskia5000 ja si myslim, ze informovany clovek nebude spokojny v ziadnej slovenskej porodnici, kazdopadne ale v BS ma sancu, ze bude spokojny najviac... Lebo co som teda pocula a citala o inych porodniciach, tak tam je to 100x horsie 😀

saskia5000
14. jún 2012

@ninan2 Tak s týmto môžem súhlasiť🙂)))))

daxino
14. jún 2012

@ninan2 No jedna maminka kvôli tomuto na neho napísala poriadne negatívne hodnotenie, tak som sa trochu zľakla či je to pravda a či tam teda mám chodiť...ale tie pozitívne hodnotenia prevládajú a v našom meste rodiť teda určite nechcem, tak budúci týždeň vyrazím do BS. 🙂

ninan2
14. jún 2012

@daxino nj, ako myslim si, ze budes viac-menej spokojna... Je tam pekne komorne prostredie, dobra atmosfera, mily personal (az na vynimky), super apartmany...

daxino
14. jún 2012

@ninan2 Dúfam aj ja, že budem spokojná (nie som veľmi náročná, stačí keď budú so mnou zaobchádzať ako s človekom) a keď budem mať po tom, tak určite prispejem s osobnou skúsenosťou! 🙂

happy8051
14. jún 2012

@daxino o co konkretne tam islo, co chcla ta zena a nebolo jej splnene??? ja z vlastnej skusenosti viem jedno- rodila som dvakrat, dvakrat hrozili obrovske komplikacie. lekar je vzdy informovanejsi a vzdy vie lepsie, co treba robit, ako zena, ktora ma veci len nacitane z netu. v mojom pripade som rada a stastna, ze sme ja aj moje deti prezili porod v pohode. neriesila by som to, ci chcem alebo nechcem nastrih, alebo oxytocin... ale ja viem o com hovorim.

crysmile
14. jún 2012

@happy8051 no v podstate cela vaha toho, ako sa rozhodne lekar, co urobi lekar s jej zivotom a zivotom jej dietata je aj tak zenin problem a problem toho dietata, nie lekara.. ked lekar urobi zene nastrih bez toho, aby sa pokusal o to, aby ho nemusel spravit, ale urobi to preto, lebo sa to robi.. tak si tie nasledky zena ponesie do konca zivota a nie ten lekar.. je to jej telo, preco by jej ho mal mrzacit? len preto ze sa citi byt fundovanejsi? lebo zena to ma len z internetu? urcite mnoho zien, ktore sa rozhodnut rodit bez nastrihu si nacitaju aj odbornu literaturu a internet alebo mamickovske fora sluzia len na to, aby podporovali zeny k ich zodpovednosti k porodu.. mnoho zien keby si uvedomilo, aky je dolezity ich zodpovedny pristup k porodu by tak neprenasalo vahu zodpovednosti na lekara, lebo rodi zena a nie lekar.. porod patri medzi prirodzene sucasti zivota a lekar tam ma byt len ak sa zvrhava na nejaku patologiu..

happy8051
14. jún 2012

@crysmile nemam pocit, ze v BS sa nastrih robi rutinne. v podstate mas stale moznost sa nerovnomerne potrhat, ak ho odmietnes napriek tomu, ze lekar povie ze by bolo vhodne ho spravit. ja mam uz druhy nastrih a nemam problemy.

crysmile
14. jún 2012

@happy8051 tak to si stastna zena 🙂 ja som tiez rodila bez nastrihu v BS porodnici, mala som porodny plan, kde som odmietala nastrih, ale takisto som tam mala, aby som mala umoznenu vlastnu polohu pri porode (tym sa da nastrihu dokonale vyhnut).. a kedze mi toto primar podpisal, tak som myslela ze je vec jasna.. nie.. rodi sa tam v polosede alebo pololahu.. myslim, ze aj ked sa nestriha v BS rutinne (to ti ale ziadny lekar nepovie, ci ta bolo ci nebolo treba strihat, alebo si len ulahcil pracu), tak umoznenim porodu v inej polohe ako na chrbte by sa toto dalo eliminovat.. a taktiez treba zdoraznit, keby akceptovali to, ze kazda zena ma pri porode vlastny rytmus, pocuva vlastne telo a nie to, kedy oni povedia, ze ma tlacit, toto tiez moze dopomoct k nastrihu.. no ale hovorim, o tom si treba nacitat.. osobne, ked som rodila, nebola tam jedina zena bez nastrihu.. tot moj skromny nazor..
ale kedze nechcem vystrasit zeny, co tam chcu rodit, treba si stat za svojim, nacitat si, ze priroda zariadila, ze aj ked sa zena natrhne (ked je teda zvolena poloha na chrbte a riadene tlacenie), tak si vybera lahsiu cestu.. teda cestu, ktorou sa lahsie zena zahoji, nejde cez nervy a tak.. popri tom pri nastrihu je to rovny zastrih do ziveho, rovno cez nervy.. ja doteraz svoj prvy nastrih pri prvej dcerke citim ked sa ma menit pocasie.. skoda toho, ze som to nechavala na lekara, lebo vie, co robi a mnohe to prezili a tak aj ja to prezijem..

daxino
14. jún 2012

@happy8051 Išlo tam vraj o prístupe p. primára k pacientke počas pôrodu, a k (ne)rešpektovaniu požiadaviek z pôrodného plánu.Pozri: sprievodca pôrodnicami. Ja som tiež toho názoru, že doktor vie lepšie zhodnotiť ako ja čo je lepšie pre mňa aj pre drobca.A podľa toho sa aj zariadim. 🙂

crysmile
14. jún 2012

@daxino odporucam ti pozriet tuto stranku www.zenskekruhy. sk
su tam velmi zaujimave clanky o porodoch, porodne pribehy, veci ohladom kojenia.. a tiez co je lepsie pre teba a drobca pocas porodu i po nom a tak.. doktori su vyuceni na patologie, casto neriesia, ze by sa malo dietatko polozit na matkine brucho, pupocnik rovno odcvaknu, naco ma zavadzat, rovno strcia trubicku do ust dietata, co ak sa nahltalo plodovej vody.. no pekny pozdrav niekomu, co sa prave narodi, nie? a to umyvanie mazku, ktory je tak ochranny pred bakteriami.. a kadejake ine veci..

satko17
16. jún 2012

Ahojte,viem,že sa to tu už určite opisovali,ale chcela by som vas poprosiť o napísanie postupu,kedy sa treba zahlasit na poradne,ked chcem ist rodiť do Štiavnice.Teda skôr by ma zaujímal postup,ci mám najprv zavolať primarovi,alebo kde sa prvýkrát ohlásiť,či unho alebo na oddeleni🙂 ďakujem vám pekne vopred za skusenosti🙂

ladytt
16. jún 2012

@satko17 Ja som tam najskôr písala, ale primár ma ubezpečil, že netreba sa nijako objednávať ani nič, že treba prísť na oddelenie po 35 týždni a to buď v pondelok, utorok alebo vo štvrtok okolo 10,00. Ak sa nič nezmenilo malo by to tak byť aj teraz. Keď sme tam teda prišli zastavili sme prvú sestričku a tá nás ochotne zaviedla, kde bolo treba a vysvetlila všetko.

maruska22
16. jún 2012

@satko17 poradnu sa odporuca zacat navstevovat od 36. tt...poradna býva pondelok, utorok a stvrtok, zacina mylsim okolo 9.tej - 9,30...nie je potrebné sa dopredu ohlasovat, staci tam len prist na oddelelnie a tam ta usmernia 🙂

satko17
17. jún 2012

Ďakujem vám za odpovede 🙂

mirulka147
18. jún 2012

ahojte tak dnes som bola prvy krat v poradni v BS maju tam novinku manželia nesmu sedieť v uličke pri ordinaciach tak toho mojho hneť s prichodu sfukol primar že tam nema čo robiť ale potom prišiel za nami a ukazal nam porodnu salu aj izby na tych pasoch sa čaka najdlhšie ale potom to už išlo rychlo len sme nestihli o dvanactej predporodnu prypravu tak možno o tyžden 🙂

happy8051
18. jún 2012

@mirulka147 sfukol ho preto, ze priamo tam kde ste sedeli obcas vidiet na zeny ktore su nie vzdy dost zahalene 🙂 risilo sa to aj ked som bola v porodnici, aby muzi sedeli pri stenach na tych stolickach, lebo zeny sa zvyknu stazovat, ze im je blbe, ze ich vidi cudzi chlap

mirulka147
18. jún 2012

@happy8051 no teraz chlapi musia sedieť v tych gaučoch pri vchodovych dverach a ako riešia ked tam neni vzdycharen či muž je s rodičkou na izbe a ked neni volna nadštandard tak su na chodbe?

alyce
18. jún 2012

@mirulka147 ahoj, ked som tam rodila ja,mala som stastie, ze to bolo v noci a na chodbe nikoho... Lebo ano, chodba je zaroven aj vzdycharen, takze ked tam ludia cakaju na pasy, tak ta vsetci vidia. A este zeny "vzdychali" naraz asi 2 v tej miestnosti pred porodnou salou ale boli tam bez partnerov. A to bolo akurat v case vizity, takze my sme do tej istej miestnosti chodili s detmi na vizitu a ony chudiatka tam fucali... Toto je dost blbe na Stiavnici, my sme to este vyriesili tak, ze kym som nebola dostatocne otvorena, tak som bola na hotelovej izbe s partnerom a dole som chodila sa davat kontrolovat ako sa otvaram. Ked uznali, ze uz ma mozu prijat, tak sme so vsetkymi vecami prisli dole a boli na chodbe alebo v sprche...

mirulka147
18. jún 2012

@alyce no to sa budem modliť aby to na mna prišlo tiež v noci 🙂

alyce
18. jún 2012

@mirulka147 no ja sa tiez za to modlim 😀 Ja sa tam chystam iba raz v nejakom 38 tt. a ak sa bude dat, rezervujem si tu hotelovu izbu, nech tam mozem byt cez kontrakcie a dole zidem len vytlacit. Teda, pokial to do Stiavnice stihnem, mame to 50km. Ale po porode je tam super.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre