Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ditka1
3. apr 2009

anib...suhlas maruska 😉 aj ja som tam rodila,ja som mala primara,mala som ho rezervovaneho 😅 😀 aj sestricku ale aj keby hocikto iny tam bol tak by to urcite dobre dopadlo lebo su vsetci tam super tym-nemusis sa bat mozes im verit,chodis tam aj do poradne?

andula30
3. apr 2009

Ahojte ja som rodila v BS a mozem len odporucat pretoze viem, ze keby som bola rodila u nas tak uz tu nie som,/len taky detail ked som si davala robit predoperacne u nas tak mi ich ani nechceli robit vraj naco ked nejdem na planovanu operaciu, ale oni to vyzaduju pre vsetky pacientky/ nechcem o tom rozpisovat, lekara som zazmluvneneho nemala, ale druhy krat by som si asi primara zazmluvnila, nakolko ja som mala problemy az po porode a lekarka, ktora ma rodila uz rodila inu pacientku/boli sme vtedy 3 co sme naraz rodili/ a bol to prave on co ma zachranil takze asi preto. A kto nezazil napr. Nitru a ZM /uz zrusene chvala bohu/ a BS tak nepozna ten rozdiel ono ten pristup vsetkych tam je na nezaplatenie 🙂

ditka1
4. apr 2009

andula... 😉
a ake si mala problemy ak sa mozem opytat?tak primar ta zachranil je to clovek so zlatymi a vzacnymi rukami ze...aj mne velmi pomohol ked som rodila,maly mal omotanu snuru okolo krku a bez stresu bez akehokolvek slova aby ma nerozrusil pekne s usmevom spravil co bolo treba,a to je pristup podla mna takyto s rozvahou este aj v takej zivotu dolezitej chvili ked treba okamzite konat vie si zachovat pohodu a usmev na tvari 🙂 a to je doktor odbornik,stale ma utesoval,ze nebojte sa uz to bude za chvilku,a ostal tam tie posledne 2hodiny ked som najviac trpela a nie ako niekde ze doktor pride uz ked hlava trci 😒 u mna maju proste 1* 😵

andula30
6. apr 2009

No moj porod prebehol relativne dobre, ale strasne rychlo, sitie u mna bolo 😝 kedze som tam mala nieco ako krcove zily, neviem ako sa to presne vola, ale vytvorili sa mi tam, okrem toho zlata zila 😝 😝 ,ale nastrih bol nutny nakolko maly isiel rychlo a bol dost velky na mna, ak by ma nenastrihli nechcem vediet ako by ma roztrhal aj zvonku, lebo zvnutra strasne, po porode som lezala na sale neviem kolko myslim skoro 2 hod.A potom ma preniesli na izbu, a tam som uz chcela zaspat, ale chceli odo mna ze urcitu dobu po porode sa treba vycurat, ale ja som nebola schopna tak my chceli podlozit misu, a potom mi urobit sono,ale so mna zacala valit krv, dovtedy som krvacala, ale chodili ma pozerat aj sestricky aj lekarka a bolo to v norme. Prave prisiel primar na smenu a ked to zbadal okamzite vedel co sa deje a brali ma na operacku, hned na izbe mi dali prvu tranfuziu,a mohli ma okamzite operovat, keby som nemala tie predoperacne tak by museli cakat co ako som sa dozvedela v mojom pripade by bolo neskoro nakolko som rychlo stracala krv a upadla do silneho hemoragickeho soku vsetky hodnoty som mala na hranici prezitia, cize tranfuzia 3:5 l krvi a pol litra plazmy, cistenie nakolko sa prislo na to ze tam bola este jedna pridatna placena a sitie porodnych ciest na intenzivke som lezala este 3 dni. Ako som sa neskor rozpravala o tom s lekarmi tak mi povedali ze nie je jednoduche hned rozpoznat, ze pacient upada do soku ak nie je na pristrojoch co sa bohuzial casto stava smrtelnym, ak by som rodila doma tak by sme rozhodne nestihli, takze podla mna z vlastnej skusenosti je porod doma pokus o samovrazdu nech sa na mna nikto nehneva. Muz bol celu dobu pri mne a hovoril, ze porod bol nic proti tohu co sa dialo po tom ale napriek tomu, ze sa o mna bal veril ze to dobre dopadne, ked videl ako vsetko prebieha

andula30
6. apr 2009

No a ku tomu pristupu ja im musim dat 1 niekolko a aj novorodeneckemu. Profesionalny pristup 1 a ludsky tiez primar hned po operacii siel sam za muzom na apartman a informoval ho, chodil za mnou na intenzivku niekolkokrat a vzdy ho informoval o tom co sa deje, dokonca mu vybavil navstevy na izbu co tam je zakazane. Po troch dnoch ked videl aka som smutna, ze nemozem byt s malym tak vybavil, aby som uz sla lezat na porodnicu, aj ked som este nemala vysledky v poho, ale mne to velmi po psychckej stranke pomohlo, co sa odzrkadlilo aj na celkovom zdravotnom stave. No a nejake drzanie nasilu tak o tom nemoze byt ani rec, mali sme zajednany apartman takze relativne by ma tam mohli drzat aby im plynuli peniazky aj ked oni maju na apartmany skoro poradovnik a cisarske nasilu urcite nie ja som prenasala 10 dni a cisrsky bol naplanovany na druhy den ako som porodila, ale to uz sa robit musi, nakolko to by uz ohrozovalo aj dieta aj mna. Okrem toho ja nemam nazor ako vacsina z vas ked sa tu uz hovori o pravach tak ked sa zena moze rozhodnut samovrazebne rodit doma tak ma pravo aj na cisarsky, a je len na nej a lekarovi ci sa dokazu dohodnut, verim ze nie kazda zena je schopna rodit prirodzene z akehokolvek dovodu ja vediet ako dopadnem tak si ten cisarsky vyziadam a kaslem na to co si kto mysli

andula30
6. apr 2009

A ku tym mamickam ktore nie su spokojne, lebo ich nepustili domov hned ako si to zelali, viem ze sa to musi koli detom u nas je jednoducho taka norma a nasilim ich jednoducho nedrzali, aj so mnou tam bola jedna taka ona sa citila v pohode chcela ist domov nakoniec ju primar chcel pustit, ale na novonarodeneckom sa im mala nezdala v poriadku bola taka drobnucka a takmer nepriberala, ale podla nej bola v poriadku aj ona vraj bola taka drobnucka, velmi zurila, ze nemoze ist domov tak som jej povedala, ze nech podpise reverz ked si je taka ista, ze su v poriadku a nastvala sa na mna. Ono je to pustite ma domov, ale zodpovednost za to si neste vy...
A tvrdenie, ze v zahranici pustaju a chodia domov asistentky no to by bola moznost, ale bavime sa o statnej nemocnici a nie sukromnej klinike a na Slovensku, kde nie su bohuzial peniaze na ine a nie na tie asistenntky, ale to je uz debata o inom. A ani tu v zahranici to nie je vzdy az take ruzove nakolko tu momentalne zijem a aj moja sestra zije v Anglicku a aj tam rodila na statnej klinike a nechali si ju tam tiez 3 dni a boli obe aj s malou zdrave..rozdiel bol akurat v tom ze ja som s malym musela chodit po porode k pediatrovi a ku nej chodila asistentka domov

anib
6. apr 2009

Dakujem, za odpovede, chodim tam aj na poradnu, aj zajtra idem, chcem sa zapisat aj do toho poradovnika na samost.izbu nakolko chcem byt pri pôrode aj s manzelom a nie sme z BS. Predoperacne mam uz hotove, je to ok, zajtra beriem so sebou, a dufam,ze nenastanu nej.vazne komplikacie,lebo ja nechcem transfuzku,ale alternat.liecbu a povedali,ze respektuju zelanie pacientky. A tiez suhlasim plne s tym, ze treba ostat tie urcene dni s babom v nemocke,urcite sa mnoho naucim ohladom starostlivosti o mimi. Krasny den. 🙂

andula30
6. apr 2009

Ahoj neviem ako je to teraz, ale ked ja som rodilla tak tam poradovnik bolo to od stasti nebol ja som to tak len nazvala, ani my sme neboli z BS, ale lezala som tam 2 krat a vzdy sa nam usla 🙂 v mojom pripade odmietnutie tranfuzky????Meriam 158 cm a nevazim ani 50 kg dostala som 3,5 litra krvi a pol litra plazmy jeden moj znamy lekar povedal, ze to v mojom pripade mam je skoro vsetka krv 🙂 takze som novy clovek a ked som z nemocnice odchadzala tak som mala take dobre vysledky krvy ako nikdy predtym 😀

ditka1
6. apr 2009

andula...fuuuuha kks 😝 tak to ti nezavidim teda tazke si to mala,chvalabohu ze to dobre dopadlo,ze si bola prave tam,suhlasim s tebou uplne vo vsetko co tu pises aj o tom cisarskom aj o tom pobyte v nemocke 😉 ja som tam dnes bola na kontrole po 6nedeli,primar bol zlaty,usmieval sa nasiroko,tesil sa ze sme o.k. 🙂
anib...prajem ti aby aj ty si sa tam tak super citila a nech mas v pohode porod,vela odvahy a sily ti zelam,tam si v dobrych rukach. 😉

andula30
6. apr 2009

Ja na nich nemozem povedat ani jedno krive slovo strava jednoducho nemocnicna vedela som ze nie som v hotely, sprchy a wecka no mohlo by ich byt viac, ale ako hovorim nie je to sukromna klinika, ale ochota personalu na jednotku s hviezdickou na co som sa spytala na to mi odpovedali, pred vstupom do izby vzdy zaklopali. A pradlo mi vymenili ked som o to poziadala,dokonca mam taku prihodu, ze ked som tam taka ubolena lezala a chceli mi vymenit koselu nebola som schopna si ju vyzliect tak sestricka zobrala noznicky a na mne ju rozstrihala so slovami kaslat na jednu koselu ked ide o zivot /to viem od muza, kedze ja si vdaka tomu soku na vela nepamatam/, ale ja mam dobru skusenost aj s novorodeneckym pretoze sa super starali o maleho, ked so lezala na intenzivke manzel bol totiz pocas celej tej doby na nasom apartmane a kedy chcel si ho mohol zobrat a ked s nim nevedel tak mu ho zobrali vsetko mu vysvetlili co ako prebali t okupat..a ked som prisla ucil to on mna 😀 ale aj potom ked som sa ich nieco chcela spytat boli velmi ochotne no a este na intenzivke tiez velmi mili a ochotny prve slova lekara ked som sa tam prebrala boli s usmevom na tvari kam ste nam to chceli ist ked tu mate takeho krasneho syna 🙂 neustale sa ma pytali ci mi neni zima teplo vlhcili mi pery ked som potrebovala otocit tak ma otocili a hned na druhy den ma umyli. Ak si niekto mysli ze tu pisem o samych beznych veciach tak nelezal niekde inde mam skusenost ZM a NR frflanie ked chcete vymenit predlo pripadn koselu
a to som ju mala povracanu kedze mi bolo z narkozy zle, raz mi nedali cely den jest kedze na mna zabudli a ja som myslela že to dieta pred nejakym vysetrnim a to ked som sa stazovala tak mi dotycna zodpovedna este prisla vyfrflat ze to som mohla povedat jej ze ona ma teraz zle a dalsie skusenosti 😝

narcisa
7. apr 2009

ahojte baby

neda mi nereagovat....Andula klobuk dole co mas za sebou...Ja som rodila pred 2.8r v B.S. a musim sa priklonik k nazorom, ze napriek vybaveniu zachodov (mohlo by ich byt viac) je ta porodnica jedna z najlepsich o akych som pocula a co som tam osobne zazila....

ta starostlivost po porode....ze sla so mnou sanitarka az do sprchy, na kazdom kroku sa ma pytala, ci sa mi nekruti hlavicka, ci mi neni spatne....atd...pomohla mi osusit sa, obut papuce...dosikovat na izbu....kazdu chvilu behala s cistou koselou, ci nepotrebujem vymenit....a ked mi manzel kupil podlozky pod zadok aby som im furt nespinila postelnu bielizen, tak sa zlakla ze ci sa na nu hnevam....a mne bolo iba trapne ze im tolko spinim a ona ze je to jej robota atd....Jedlo mi nosili az do postele a vzdy ma povzbudili co budem obedovat, ranajkovat....ze bude kakavko...atd...no proste uzasni ludia....

rodila ma MUDr.Broskova....uzasny clovek! chodila som ku nej aj do poradne....zlate ziena! Cely cas bola pri mne, volala ma po mene, znelo to tak familiarne a dobre sa to pocuvalo aj v tych najkrutejsich kontrakciach....ked som uz myslela ze to nevydrzim...a ona stale Evka vydrzime, za chvilocku to bude.....proste super .....po porode mi podala ruku a zagratulovala k dceruske Dodnes mam tu chvilu v pamati....Bol to uzasny pocit,odrazu som bola mama a na svet mojmu dietatu pomohla tak uzasna a zlata osoba, nikdy na nu nezabudnem....

druhe baby mam v plane rodit tiez tam....dufam ze mi to vynde Vsetkym vam mozem B.S. odporucit aj MUDr. Broskovu, moja osobna skusenost s nou bola velmi pozitivna

hanah2
14. apr 2009

pre baby z BA,ktore rodili v BS: ako ste znasali presuny? isli ste, ked sa porod zacal, alebo uz skor? ako ste vedeli, kedy skor?

ditka1
14. apr 2009

hanah...ja sice nie som z BA ale z LV ale aj to je 35km...podla mna z takej dialky ta daju lezat skor pred terminom a to zbadas sama,neboj sa,ze kedy treba ist ak by sa to spustilo,napriklad ked ti odtecie hlienova zatka tak ked si zdaleka mozes uz vtedy ist,ak by sa nahodou pustila plodova voda,tak to moze trvat aj 18hodin kym porodis...ale to je individualne,treba radsej ist pred terminom 😉

anib
16. apr 2009

hanah, ja to mam asi 55km, do poradne chodim kazdy tyzden v utorok a termin mam piatok 24,4,takze si mam v utor pre istotu zobrat veci a ak by nic-tak zas o tyz na kontrolu po termine asi do 1 tyzdna vyvolaju porod 🙂

hanah2
16. apr 2009

ditka: dakujem asi tak nejak si to v ideale predstavujem, ze ved ked sa to zacne odtecenim plodovej vody, budem mat kopu casu, ale ako prvorodicka fakt neviem, hlavne po tom, co som si precitala diskusiu k zaciatku porodu 🙂 to ma teda dost (ale v pozitivnom zmysle 😀 ) prekvapilo, kolko prvorodiciek rodilo stylom sup-sup a ak by sa to pritrafilo mne, to by som mala miesto narodenia krajnicu cesty niekde za nitrou... 🙂 ale keby som bola z levic, nemam o com uvazovat

anib: drzim palce aby bol spontanny a co najprijemnejsi 🙂
momentalne zvazujem dunajsku stredu, tiez sa mi to pozdava a z blavy to mam cca hodinku. viem, ze do stiavnice mozem prist skor a ubytovat sa, ale ak sa nahodou vyskytne nejaky neocakavany problem, nerada by som nakoniec po peknych vyhliadkach skoncila na antolskej 😒

ditka1
17. apr 2009

hannah...a v ktorom si tyzdni?neboj sa pokial nemas problemy zeby si mala rizikove tak hadam to pekne potiahnes do konca a tak ako to ma byt. 😉

nellamaria
25. apr 2009

Ahojte aj ja som rodila v BS parádička mala som primára. Fakt odporúčam 🙂 veľmi dobré 😝

ditka1
13. máj 2009

zdochla tato tema nejako 😀 😀 😀 kde ste rodicky?????mamicky???? 😕 😕 😕

adka12
15. máj 2009

Baby a majú tam novorodenecké oddelenie?
Ja som z BB ale som na rizikovom kvoli hrozbe predcasneho porodu. Chcem rodit v BS, co vy nato?

cropina
15. máj 2009

Adka novorodenecké tam nemajú. Takže je to super, pokiaľ je všetko v poriadku. Ale akonáhle sa niečo skomplikuje a bábo je ohrozené, tak mi ver, že cesta z BS do BB je veľmi veľmi dlhá...

adka12
15. máj 2009

Cropina ďakujem za info. A ty ideš kde rodiť?

cropina
15. máj 2009

Jaaaaj, ja to mám ešte ďaleko 🙂 Ale pravdepodobne v BB. Radšej pretrpím nepríjemnejšie prostredie ale istotu odbornej pomoci, ak sa niečo bude diať.

adka12
15. máj 2009

No máš ešte ďaleko, ale ubehne to ako voda, ver mi...
Ja som sa ani nenazdala a som v 8. mesiaci a pôrod už klope na dvere.
Ja som len chcela vedieť, či sa môže niečo skomplikovať ked som na rizikovom kvoli hrozbe predcasného porodu.
S malou problémy nie su, len s tým mojim skorším termínom asi...

cropina
15. máj 2009

Pokiaľ by si rodila predčasne, tak by som do BS nešla, bábo môže potrebovať monitorovanie na JIS. Ale ak sa vám podarí vydržať do termínu, tak by to malo byť v pohode aj v BS.

adka12
15. máj 2009

No ja som tiež tak rozmýšľala, že ak to bude skôr ako v 38tt, tak pojdem do BB a ak to bude neskor tak pojdem do BS.
Dakujem za názor 😉

ditka1
16. máj 2009

ahojte adka... aj ja som mala rizikove celych 9mesiacov a nebala som sa tam ist rodit,mohla som ist do LV,tam maju novorodenecke ale keby nieco tak by nas previezli do BB,ale vsak jasne ked sa bojis netreba riskovat...ale ak vydrzis do 38-chod do BS neolutujes 😉

anib
29. máj 2009

ahojte, tak ja mam ,,odrodene,, v BS a môzem len vynachválit, teda dr, sestricky, izby a ochotu... pobudla som dlhsie, takze som viacerych spoznala, rodil ma primar aj s 1 mladym dr - porod to je uz ina kapitola - ale ak nemocnicu,tak BS vrelo odporucam. Vysli mi vo vsetkom v ustrety a ak si chcete o nemocnice precitat - v dvojtyzdenniku Profit je clánok a som tam odfotená aj s malou 😉

ajsa
29. máj 2009

ja som sa bola pozriet aj v BS aj v Lv pacilo sa mi aj tam asi pojdem do LV pocula som len same chvali od nas tam bolo rodit teraz dost bab cvicit chodím do Novej Bane do materského centra

miskachrumka
31. máj 2009

noa hojte je som z bs a rodila som u prmara spilu a aj on me nechal vytrapit 14hodin a napokon som aj tak isla na cisarsky a to ma rezali od pupka dole a cisarsky mi tiez robil prmara ale musim povedat že mi to pekne zasil klobuk dole!a ten mlady je tiez ok podla mna je super tiez rad poradi a je ochotny len sa treba knemu dobre spravat a nie ako ta co pislala že kricala na celu nemocnicu!a ked sme už pritom tak aj primar sa vie nazlostit a nakricat!a inac a setricak vola sa blazka zeny to je zena ku na svete už nenajdte to je fakt ta zena je neskutočn edobra amila ja si ju neviem vynachvalit arovnako mnoho mnoho ludi!!!!!!!!!!!!§a naopak najhorsia žena no sestrička je vrchna sestra zeny ak ju dostanete k porodu tak vam nezavidim ja som ju dostala k porodu maleho aale ju by som nepriala ani najhorsiemu nepriatelovi !!!!!!!!!!!ianac je tam ok aj kucharky a pomocne sanitarky su sueper!pa 🙂 😉

ilijanka
31. máj 2009

ja sa musím vrchnej sestry zastať, aj ja som ju mala pri pôrode a bola úplne super, nemôžem povedať na ňu krivého slova

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre