Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

tinockaaa
15. feb 2007

ewelyn, to aku izbu chceš sa ťa opýtajú na príjme. mne vyhovovala nadštandardná, pretože manžel bol celý čas so mnou a neviem si to vynachváliť. hneď po pôrode som sa nevládala ani otočiť, ani postaviť, sadnúť som si vedela až po 10tich dňoch, takže mi to celkom vyhovovalo, že bol môj manžel so mnou a pomáhal mi. aj návštevy môžu k tebe do izby ak si na samostatnej izbe, inak musíš byť na chodbe. ale ako hovorí susane, ak máš byť úplne sama, tak radšej potom voľ byť na izbe s niekým iným. 🙂

ewellin
15. feb 2007

tak dik za radu.. dako to vymyslim.. najradsej by som bola na tej samostat. izbe aj s manzelikom no uvidime ako bude... 😕
ale mas pravdu je to tam super velmi sa mi tam aj to prostredie.. personal paci.. v pondelok tam idem na cely den na testy dake koli glukoze.. teda asi pojdem tam na porodnicu.. asi tam sa to chodi.. tak si to tam omrknem blizsie 😉

tinockaaa
15. feb 2007

glukozove testy by ti mali robiť normálne v ambulancii, vypiješ takú sladkú vodu a potom ti do hodiny zoberú krv. ale ak chodíš k primárovi, tak pôrodnica sú hneď dvere z čakárne. personál je tam naozaj veľmi milý, ak sa kohokoľvek opýtaš, tak ťa určite prevedie po celom oddelení a ukáže ti aj nadštandardnú izbu aj pôrodnú sálu. 🙂

susane01
16. feb 2007

ewelin ak tam ides na cely den tak ti budu robit glukozovy profil. to ked prides tak na lacno ti zokeru z prsta krv a potom po kazdom jedle po 2h sa to bude opakovat. mne to najprv robili kazdy druhy tyzden a ku koncu kazdy tyzden.neboj nieje to nic hrozne. 😉

ervotoc
16. feb 2007

mne tam rodila sesternica pred 4rokmi a kamoska pred mesiacom,boli happy 😀 😀 😀

ewellin
20. feb 2007

ahojte.. tak vcera som bola na tych glukoz. testoch.. bola som to v porodnici.. a vysledky su dobre.. tak sa tak tesim .. 😀

fatima
21. feb 2007

ahojte, ewellin chcem sa ťa opýtať, na tie testy, ja som bola včera, ale bola som len u sestričky, vypila som vodu a potom mi o dve hodiny zobrali krv, aj tebe to tak robili, alebo nejako inak ? Sme sa minuli o jeden deň, skoro sme sa tam stretli, teda ak si bola v BS. Teším sa s tebou, že máš dobré výsledky, ja sa tak bojím, zajtra mám volať za výsledky. Nevieš či sa to nejako prejavuje, keby to nebolo v poriadku ? Čítala som niekde, že si zo ZC, alebo sa mi to len zdá ? Ja som z Vyhieň.

cipca
autor
28. feb 2007

to su testy na cokor?to robia kazdej ja som mala vissi cukor a potom mi brali krv z prsta memohla som poriadme jest lebo mi ju brali tak ze po ranajkach po oede a po veceri medzy tym som nemala jest aby boli presnejsie visletky.este ze mam nemocnicu na 5 krokou 😀

kika21
2. mar 2007

Ahojky tiez sme sa rozhodli pre Bansku Stiavnicu 😅 . Sesternica tam rodila 2X a nevie si vynachvalit. Len som sa chcela spytat ci neviete ako je to s nausnickami ci tam hned aj prepichnu uska. 😅 N a to som sa zabudla spytat. Tiez budeme mat nadstandardnu izbu lebo tam bude s nami ocinko a budeme rodit cisarskym. Tonicka aj ty si mala cisarsky?

tinockaaa
2. mar 2007

ahoj kika21, náušničky ti nebudú chcieť prepichnúť pokiaľ nie si z Banskej Štiavnice. Nám to hovorili na predpôrodnej príprave, vraj mali problémy s detskými lekármi detí. Tí sa vraj potom sťažovali, že to je úloha detskej lekárky a nie pôrodnice prepichovať ušká. takže aj nám prepichovali ušká až po mesiaci na poradni u našej detskej lekárky v Banskej Bystrici.
a ak ideš rodiť cisárskym tak budeš nejaký deň dva budeš na pooperačnej izbe, ale ocino bude môcť byť na nadštandardnej. Ak bude voľná. ☹ my sme rodili v januári a ráno nemali voľnú izbu, až potom prepúšťali nejakú pacientku tak sa izba uvoľnila. Našťastie. Prečo budeš rodiť cisárskym?

kika21
8. mar 2007

Ahojko tinocka dakujem no hrozneee preco to tak hlupo vymysleli ja som chcela aby malicka sa nam uz potom netrapila no aj tak dakujem. Tu v Novych Zamkoch prepichnu uska hned po porode tak som myslela ze aj tam. A ktomu cisarskemu Ja som sa tak rozhodal z dovodu: 1, sesternica rodila 2x cisarskym v Banskej Stiavnici a ma krasnu jazvycku a 2, po sexualnej stranke radsej jazvycku hore ako dole 😅 . a 3 dovod asi budeme aj musiet cisarskym lebo malicka je otocena prdelkov 😅 . No ved uvidiiime hlavne nech sme zdravucke. Ake mas skusenosti s cisarskym?

katkamiha
9. mar 2007

Ahojte!Ja som zo ZH, ale stale zvazujem kam ist rodit.Moje byv.spoluziacky rodili v BS a velmi si to chvalili 🙂 , ale mam aj kamaratku, ktora chodila na pripravu do BS a ked prislo k tomu,ze mala rodit, chceli ju vziat a vtedy sa spytala ci to teda bude len tak ked jej predtym povedali,ze maly je otoceny nozickami dolu.Oni si to totiz ani neskontrolovali.Na jej nestastie pan primar bol na dovolenke, tak ju poslali do Zvolena-ze oni to nemozu robit.Ale ani sanitku jej nedali, jej muz ju musel odviest niekam, kde ani nevedeli kde to je, personal vo Zvolene zuril,lebo im nik nedal vediet ze im posielaju pacientku a prave mali asi tri porody.Takze ona povedala,ze ak nie su komplikacie, je to ok v BS,ale akonahle su, je to o nicom. ☹ Ja neviem, mozno to je ozaj jedna z mala zlych story co som pocula,ale dost ma to odradzuje.Zato ze vraj Ziar sa v mnohom zlepsil.Tak neviem.Inak maly bol nakoniec v poriadku,aj ked sa narodil uplne inde kde to bolo naplanovane,

tinockaaa
9. mar 2007

kika, s cisárskym veľmi skúsenosti nemám, keďže ja som rodila normálne, ale myslím, že cisárske robí sám primár. čo sa týka tých jazvičiek, tak ja mám síce jazvičku dole, ale ani o nej neviem. je krásne zahojená a vôbec ju necítim. našťastie. 🙂
katkamiha: v BS nemajú novorodenecké oddelenie takže v prípade že sú nejaké komplikácie tak to automaticky posielajú do BB alebo ZV. Myslím, že ani rizikové tehotenstvá neberú, ale odporúčajú rodiť inde. Ak je ale všetko v poriadku, tak BS odporúčam. Personál aj prostredie je super. 😀

cubatour
11. apr 2007

ahojte tak ma to akosi zaujalo .. to co pise katkamiha.. ak som to spravne pochopila, oni si pred porodom neskontroluju, ako je babo otocene? robi sa to niekde? toto neviem veru 😔

cubatour
12. apr 2007

a este som sa chcela opytat, ci je v stiavnici moznost epiduralky? 😕 nikto nevie? 😕

lucka23
12. apr 2007

cubatour v stiavnici nie je možnosť epi.

cubatour
12. apr 2007

lucka a ta ides tam?

lucka23
12. apr 2007

nie rozhodla som sa nakoniec pre zvolen. všetci ma od štiavnice odhovorili. vraj su tam super porody len kým nenastanu komplikacie. takže radsej neriskujem a vymenila som svoje pohodlie za bezpečnosť malého.

cubatour
12. apr 2007

lucka ano, pocula som o tom.. ja mam veru este kopec casu, len tak si to zistujem.. radsej dopredu, aj tak ma caka dost rusne obdodie 😖 Bc. statnice v auguste, prijimacky na Mgr. a podobne 😒 takze preto sa pytam.. no aj tak vdaka 😉

lucka23
12. apr 2007

nie je zac. ja som bola až do takého 25tt rozhodnuta pre stiavnicu ale potom ma zacali všetci odhovarať tak dufam že to neolutujem. 😀 tak držím palce aby si sa právne rozhodla a vsetko krásne zvladla. 😉

cubatour
12. apr 2007

rozpravali sme sa s muzikom o tom este davno predtym, ako cakame mimi 😉 kedze som zo ziliny, tak mam moznost zilina, martin.. tieto dve sme zvazovali. Zilina ale v ziadnom pripade, takze martin. Lenze .. aj tak stale je mnoho kladnych ohlasov na stiavnicu. Niekedy si urobime vylet a pojdeme sa tam pozriet, aj do martina. Kamoska rodila v banovciach - je z rajca a bola spokojna. Tiez tam chodila na vysetrenia kazdy tyzden .. takze uvidime 😵

cubatour
12. apr 2007

a lucka, samozrejme aj ja ti drzim palceky, nech vam to vsetko dobre dopadne, aby ste boli zdravucki, silni a stastni! 😵

lucka23
12. apr 2007

diky cuby. 😵

lucka23
12. apr 2007

inak cuby v novom mama a ja mas pisane aj o štiavnickej porodnici. 😉

cubatour
12. apr 2007

dakujem kupim si 😉

emjee
18. jún 2007

.

quetinka82 • 18. jún 2007 o 15:39
Ahojte 🙂
chcela by som sa spytat vas, ktore mate skusenosti s porodnicou v Banskej Stiavnici, alebo sa chystate tam rodit a chodite tam do poradne. Ako hodnotite tuto porodnicu? Ja som z BA a rozmyslam, ze by som tam odrodila, kedze som pocula same pozitiva. aky je vas nazor?
Zmena príspevku kvôli Zruš

michaelak.
17. júl 2007

Ahojte!My sme to tam boli pozret s manzelom a je to tam fakt velmi pekne.Je tu niekto kto tam rodil teraz dakedy?

majkabudka227
19. dec 2007

Ahojte,
rozhodujem sa medzi Banskou Stiavnicou a Handlovou, som z okresu Prievidza.
Mate nejake nove postrehy a skusenenosti s porodnicou v BS?

lenkakusi
19. dec 2007

Ahojte,
porodnici v BS srdecne odporucam. Rodila som tam pred 3 tyzdnami a boli sme s manzelom velmi spokojni. Mali sme sice vybraneho a zaplateneho porodnika a asistenku (primar Spila a p. Pacherova ), ale bolo to nase rozhodnutie a nabuduce urobime to iste a zvolime znovu tych istych ludi. Tym nechcem povedat ze ostatny personal nie je dobry. Vsetci su skutocne velmi zlati a napomocni... proste srdecni.
Jedinou nevyhodou su spolocne sprchy. Rada vam odpoviem na veci, ktore vas zaujimaju.
My s manzelom mozme vyjadrit len maximalnu spokojnost.

paula58
4. jan 2008

ahojte pripajam sa ja tiez chcem ist rodit do B.S a ako vidim tak to vsetky chvalite a nemusim sa bat ja som z banskej bystrici a tam v porodnici je nula bodov ziadny pristup nic beru tam vsetko tak rutine tak som sa rozhodla pre B.S. 🙂 Chcem sa opytat ci sa tam ide skor lezat alebo ako to tam chodi?Za tu vlastnu izbu sa kolko plati ked si doplatim?A kolko tam zeny byvaju po porode? 🙂 Dakujem za odpoved.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre