Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

isabellaa
10. apr 2014

@sally04 precitaj si prispevky vyssie, je tam dalsia lekarka Broskova....

dobromila1111
10. apr 2014

@sally04
primar vacsinou odspodu ani nevystruje a pokial povies,ze nekces,tak ta nebude nutit.V tomto pripade radsej zatni zuby,primar je velky odbornik a je aj velmi ludsky..Pomoze ti aj budes spokojna

dobromila1111
10. apr 2014

@sally04
to je pravda, Broskova je fajn,je mila.Ja budem ale stale odporucat primara, mam dobru skusenost🙂

sally04
10. apr 2014

Babenky ďakujem za rady a odporučania 🙂 porozmyšľam a uvidim čo bude na najbližšej poradni. ale veľka vďaka vam 🙂 ľutujem, že ma toto skôr nenapadlo keď som sa prehlasovala.

monikahan77
11. apr 2014

@sally04 ahoj, ja poznám v BS doktorov skoro všetkých, pochádzam odtiaľ. Čo sa týka Podobenovej, veľmi zle sa o nej ženy vyjadrovali. Keď som otehu a vedela som že pôjdem rodiť do BS (žijem v BB) a vôbec som neriešila, koho mať pri pôrode. Vyfasovala som presne ju a poviem ti, bola v pohode, aj tak si viac-menej s pôr.asistentkou a mužom - ak ti bude pri pôrode. Ona občas nakukla že čo a ako, prišla až na finále a keď som na ňu nakričala keď ma nechcela pustiť z pásov a strašne to bolelo, tak okamžite ma pustila aj poľutovala a čo sa týka samotného tlačenia, bola fajn a pôr.asistentkou boli dobrý zohraný tím a šila ma bezbolestne. To že sa neusmieva vkuse a nevtiera rodičkám a netrkoce neznamená, že nie je odborníčka. Asi tak. Ja myslím, že ak budeš rodiť pri nej, bude to OK a určite lepšie ako pri doktorovi - mužovi.

nicolle21
12. apr 2014

@sobotienkacitka no je to sice stare, ale musim reagovat aj ja.. ja som rodila v juli 2013 planovanou sekciou a neviem, v ktorom zachode davali klystir tebe, ale mne na zenskom pre pacientky, takze nebolo mozne, ze by tam vtrhol manzel niektorej rodicky (cize navsteva) pokial by samozrejme vedel citat..
na pooperacke pridrziavatka (ci ako to nazvat) nad postelami boli, na zenskom WC pre pacientky su drziaky z oboch stran zachodu myslim (drzala som sa ich, tak viem) a nejak sa mi naozaj nechce verit, ze by na pooperacku nikto celu noc neprisiel.. nas rodili dve v jeden den, tak sme si tam robili spolocnost a chodili nas kontrolovat kazdu chvilu, hlavne teplotu (lebo vsak po operacii treba stale sledovat) plus ja som bola stale na tom pristroji, co pravidelne meria tlak (lebo som bola po celkovej) a kolegyni chodili sestricky merat tlak v kuse (lebo ona rodila kvoli vysokemu tlaku cisarom) a neustele menili aj infuzky (oxytocin s novalginom sa striedali) a navyse za tu noc po operacii asi 5x kontrolovali, ci sa cistime a ci sa stahuje maternica, takze si neviem predstavit ako by tam celu noc nikto neprisiel 😒 je jeden fakt, ze tam nie je zvoncek na ne, ale stacilo na ne zakyvat (ja som bola na tej posteli v strede rovno oproti okienku, tak na mna dovideli) a v pohode a bez frflaciek prisli.. stale nam davali pit, lebo kazali vela tekutin prijimat, tak sme na ne stale mavali a ony nam nalievali.. skratka super pristup, velmi zlate baby..
detske sestricky detto, tie nam malickych nosili kazdu moznu chvilku, ked nespali a pomahali nam s prisatim, sanitarky nas rano odcievkovali a pomahali rozchodit, jedna dokonca utekala so mnou na zachod, lebo sak samozrejme poporodna vlozka to nezvladla a este ona mi ju menila, umyvala, pomahala, proste nemozem kriveho slova povedat (okrem Podobenovej) na nikoho na tom oddeleni

lluckaa
12. apr 2014

@nicolle21 ..... ja som tam ležala tohto roku (krávcanie ) a z pooperačky som v noci kričala na sestričku a ver či never nepočuli a to mám riadny hlasisko (išla im telka) takže pekne s infúzkou som musela vstať a ísť za nimi, potom nie je pravda , že na každom záchode sú držiaky , iba na tom prvom v pravo ,na pooperačku ma boli pozrieť aj 3x čo si pamatám kým som zaspala, .... potom keď som bola na izbe tam mi skutočne chýbajú zvončeky, pretože za 6 dní ležania neprišla ani jedna sestrička ani cez deň ani v noci sa spýtať alebo pozrieť na pacieta ☹ TOTO sú moje skúsenosti tohtoročné
.... v roku 2010 som rodila klasicky a mala som apartmán čo veľmi pochvalujem, aj keď ma nechali dosť vytrápiť a nastrihli ako slona napriek tomu, že to nebolo nutné len dr. sa zlakom , že som malá a nevytlačím a pritom som malú vytlačila na 3x .... a sanitárky sú skvelé žienky to máš určite pravdu 🙂 ... tento rok ma čaká pôrod a rodiť budem opäť v BS 🙂 napriek nejakým tym negatívam je tých plusov omnoho viac 😀 a som Štiavničanka

daniela1983
17. apr 2014

ahoj holky ma stiavnica neruseny minimalne dvojhodinovy bonding? myslim tym naozaj nahe mimino na nahu matku, neprerusovany kontakt. zaidne meranie a vazenie prve dve hodiny a ziadne vysetrovanie mimo tela matky

happy8051
18. apr 2014

@daniela1983 nema ☹

daniela1983
18. apr 2014

@happy8051 ako je to mozne ked ju kazdy chvali ako uzasnu porodnicu s prirodzenymi porodmi :( a nedalo by sa to nejako vydupat?

happy8051
21. apr 2014

@daniela1983 mozes si to napisat do porodneho planu a prekonzultovat vopred s primarom

dulkagabulka
21. apr 2014

@daniela1983, happy8051 áno, môžeš si to napisať, ale to je tak všetko...môžeš si to napísať a zatial si s tým môžeš ..vieš čo...smutné, ale je to tak...zatiaľ

daniela1983
21. apr 2014

@dulkagabulka to akoze ked by som tam prisla, porodila a odmietla im dat svoje dieta, tak mi ho akoze vezmu nasilim, alebo ako si to mam vysvetlit?

dulkagabulka
21. apr 2014

@daniela1983 ..jednoducho ti ho zoberu na ošetrenie...bez diskusie, alebo s diskusiou...dokonca pri diskusii o pôrodnom priani si ženy vypočuju niečo ako : "Ak s tymto a tymto nesuhlasite, nemôžete tu rodit, neprijmeme vas"..Pripadne ti pôrode priane doškrtaju, s čím nesuhlasia

daniela1983
21. apr 2014

@dulkagabulka no a kebysa ho pokusili odniest na osetrenie a manzel by na nich zhukol ze im ho neda??? je to nase dieta a hotovo

dobromila1111
21. apr 2014

@daniela1983 Ja neverim vlastnym ociam.
Kludne si sprav porodny plan a daj podpisat primarovi.On spravi pre teba vsetko,co budes chciet..

dulkagabulka
21. apr 2014

@daniela1983 poznám ženu, ktorá kričala tesne po fyziologickom pôrode zdraveho babatka : " Neberte mi ju, prosím neberte mi ju!!! neodnášajte juuu!......ona tam plače, prineste mi ju, prosím prineste mi ju!" Odpoved znela: " To je dobre, že plače, to neviete? to si cvičí plúca"...Ked po prineseni zabaleneho babatka prosila o jeho vyzlečenie a položenie na hrud prišla odpvoed: " To máte odkial? Zo Ženských kruhov?"Nevyzliekli a odniesli na novorodenecke 😒 " pripade jedna PA povedala pri inom pôrode: " Pán doktor, položte to dieťa ku dverám, nech vidíme, ako sa k tomu prsu priplazí".... Intak, ta žena doteraz má nočné mory z tejto situácie....nebolo to síce v tejto konkrétnej pôrodnici, ale na SK je to zatial všade podobné...či už s posmeškami, vyhražkami, vydieraním, alebo poukázaním na /neexistujúce/ nebezpečenstvo pre babatko, naliehaním a rôznymi inými praktikami dosiahnu vždy to, že babatko zoberu...Takto sa na SK rešpektuje žena, jej právo, takto sa rešpektuje rodina a Odporúčania MZ SR..

dulkagabulka
21. apr 2014

@dobromila1111 videla som doškrtané plány z BŠ, počula ako prebiehala diskusia o pôrodnom priani, počula príbehy žien...ktorým verím

apropo, je tu nejaká žena, ktorá mala v BŠ neprerušovaný bonding???? neprerušovaný

dobromila1111
21. apr 2014

Nevravim,ze bonding uznavam..ja osobne si to neviem predstavit.Ked tie plany boli doskrtane,tak tam asi toho bolo moc.Povedzme si narovinu,ze tie nase predstavy su niekedy moc..zazila som ale osobne tu starostlivost a viem,ze pre mna bolo spravene viac,ako by sa dalo inde..

dulkagabulka
21. apr 2014

sama za seba budem veľmi štastná, ak sa tu nejaká taká nájde 🙂 naozaj...to bude známka toho, že ideme k ludskosti 🙂 , k humanizácii...resp. ako by povedal doktor Odent, k DEhumanizácii...lebo žiadne zviera by toto neurobilo, každá samica po pôrode je priveľmi ostražitá a svoje mládaťá len tak nedá.....ani my ludia to nerobime žiandym zvieratam, lebo ctime tie chvile po pôrode našich kobýl, sučiek, mačiek, goríl, žiráf atd...len k žene a bábatku /vravm o zdravej žene a zdravom babatku, nie o tom, ktoré potrebuje lekársku pomoc/ si dovolíme ich oddeliť...oddelujeme ich od seba v tej najkrajšej chvili....barbarstvo najvyššieho stupna

daniela1983
21. apr 2014

@dobromila1111 nechapem. co si na tom neviete predstavit. bonding je najvyssie stastie ktore zena moze zazit. osobne mi v mojej porodnici splnili v porodnom plane vsetko co som tam mala okrem jednej veci, nechcela som prepichnutie vaku blan, ale to museli urobit lebo malemu padli ozvy. neurobili to aby nieco umelo urychlii, ale aby sa dnu nieco pohlo a uvolnil sa priskrteny pupocnik. ale inak abslutne respektovali cely porodny plan. nechapem co je na bondingu u zdravej matky a dietata nepslnitelne, alebo narocne. personal to nestoji absolutne ziadnu namahu navyse. dokonca menej prace, lebo na nas akurat dali deku. a po dvoch hodinach som si maleho sama aj obliekla a dala do perinky, nemuseli ho odvazat na vysetrenie lebo som si ho tam sama zaniesla. takze to bolo pre nich menej prace.

@dulkagabulka absolutne suhlasim, nikdy by som to nevyjadrila lepsie.
presne tak, len skuste oddelit nejake mlada od matky v prirode, uvidite co vam urobi! aj tie zvierata vedia co je najlepsie a najspravnejsie. ale nie my ludia radsej respektujeme lekarov aj v takomto neopodstanenom pripade ked to dokonca nasemlada a nas poskodzuje. ja sa pytam preco???? 😢

erika1503
21. apr 2014

@daniela1983 Ak sa môžem spýtať ty si rodila v BŠ? Pretože ja by som tam chcela tiež rodiť. Som prvorodička a tiež by som chcela aby mi bábätko hneď po narodení nechali na mne položené SKIN TO SKIN ( koža na kožu ). Keďže je to môj prvý pôrod tak by som nechcela stresujúci priebeh pôrodu a ani po pôrode. Ďakujem 🙂

daniela1983
21. apr 2014

@erika1503 nie, rodila som v Krnove v CR, na stiavnicu sa pytam kvoli svojej tehotnej kamoske ktora zije na slovensku. kazdopadne verim ze sa ti podari bonding dosiahnut. urcite na tom trvaj je to neskutocny zazitok

daniela1983
21. apr 2014

@dulkagabulka to je priserne ak odnesu dieta od matky napriek tomu ze ona krici. to je vrchol totalny vchol barbarstva. nechapem ako je nieco take vobec mozne. fakt ludia by sa mali zobudit

@dobromila1111 nechapem tej vedete ze neverite vlastnym ociam. je nieco divne na tom ked rodic brani vlastne dieta? je nieco nepochopitelne na tom ked matka alebo otec nechcu dopustit skodlivu separaciu novorodenca? je to ich dieta. nikto nema pravo bez ich zvolenia nan ani prst polozit

slniecko77
21. apr 2014

@dobromila1111 co si nevies na bondingu predstavit??? 😕 ako pisali dievcata vyssie, nie je nic krajsie na tomto svete ako byt od prvej minuty so SVOJIM dietatom 😵 😵 😵 schvalne som zvyraznila svojim, nikto nema pravo ti ho zobrat pokial porod prebehol fyziologicky a dieta je v poriadku. Sama som to zazila a nie je nic krajsie 😵 nedovolila by som, aby mi ho zobrali, v tychto tak dolezitych chvilach pre matku a dieta..doporucujem aj bonding dietatka s tatikom 😵 vytvaraju sa nenahraditelne emocionalne vazby, nehovoriac o dojceni (ked je prilozene k matke, samozrejme), ukludneni dietatka atd.
Apgar score sa da odpocitat aj ked je dieta na hrudi matky, telo matky je najlepsie termo lozko na svete, odvazit a odmerat mozu aj dve hodiny po porode, myslim, ze miery sa nezmenia 😉
@dulkagabulka ked som citala porodny plan z BS (co maju predtlaceny) nevidela som na nom nic "speci", veci typu tlmene svetla pri porode, vyber polohy, nezavedenie oxytocinu pocas druhej doby porodnej, nie rutinnej epiziotomii..kvoli tomuto musia matky cestovat kilometre?? 😨 Ved to by malo byt uplne normalne v civilizovanych krajinach..ved to je normalne dodrziavanie etickych a moralnych zasad..ja tomu fakt nemozem verit, ze tieto normalne veci nie su na Slovensku normalne ☹

daniela1983
21. apr 2014

@slniecko77 presne tak , ocko zazil bonding ked ja som po tych dvoch hodinach naklusala do sprchy, tak si ho bondoval on a doteraz je z toho zazitku dojaty, hovori o tom kamaratom, bojuje za prirodzene porody a kazdemu o tom rozprava. no ale kto nezazil nepochopi

slniecko77
21. apr 2014

@daniela1983 podla mna je to pre muzov nadherny pocit 😵 hlavne ked to drobatko nemozu citit v brusku. Ja skutocne nechapem co je tak nemozne na tom sa k zene spravat ako k ludskej bytosti..
Viem, ze v BS mali davno nejaky problem, mozno aj preto su tam obavy "menit" system, ale usta si musia zacat otvarat zeny, popravde nezavidim tym na SVK tesne po porode si presadzovat zakladne ludske prava, musi to byt velmi vycerpavajuce ☹ chranit este seba a svoje dieta..miesto toho, aby si uzivali tie najkrajsie chvile co zivot ponuka.
Zrejme na Slovensku tak skoro k zmenam nedojde ☹ 😠

dobromila1111
21. apr 2014

@daniela1983
to,ze neverim vlastnym ociam, bolo k tomu,ako sa dr postavia k porodnemu planu, nie k bondingu..
@slniecko77
pisala som,ze si bonding neviem predstavit.Osobna skusenost a moc tazky porod..samozrejme,ze ten okamih musi byt krasny..jaj zeny🙂

slniecko77
21. apr 2014

@dobromila1111 netusim co v tvojom ponimani znamena "moc tazky porod", ja som spala pred porodom dve hodiny, druha faza porodu - vytlacanie trvalo hodinu 40 minut, bola som vycerpana (ako kazda rodicka), bez vsetkych umelych "dobrotiek", ale v podstate bol porod bezproblemovy..no okamzite ako sa drobec narodil bol na mojej hrudi a ja som mala silu spat 🙂 povazujem moj porod za jeden z lahsich. Samozrejme sa nebavime o porode s komplikaciami a bondingu, ale v mnohych pripadoch sa da aj vtedy, je tam otec dietata, ktory moze pomoct, popripade bonding moze prebehnut na nom 🙂 ale hlavne ide o to, ze na SVK si to zeny musia pisat do planu! Vsak to je prirodzena vec!

daniela1983
21. apr 2014

@dobromila1111 tak to som asi zle pochopila, ospravedlnujem sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre