Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

dulkagabulka
23. sep 2014

@tara je zaražajuce, že to, čo je tu označované za "ohrozenie života, či zdravia", požiadavky žien, ktoré su tu šikanované, zosmiešnované, je 10 minut autom cez hranice dobrá prax...a opačne...fakt zarážajúce...keby som to nezažila, ten priepastný rozdiel, neverila by som ...len jeden príklad- tam samotný primár povie: " Môžete rodiť v akejkoľvek polohe, ja si k vám aj ľahnem, ja chcem aby bolo dobre vám."

tara
23. sep 2014

@dulkagabulka viem, citala som Vas pribeh o Vasej dcere. Tiez zvazujem rakusko, pripadne CR. Len stale akosi dufam, ze ci sa nenajde aj tu lekar, resp. personal, ktory pochopi o com porod je a ze vsetky rutinne zasahy su nebezpecne a ohrozujuce zenu aj dieta. to fakt nikto na slovensku?

daniela1983
23. sep 2014

@dulkagabulka tak tak, na prehliadke porodnice hlavna sestra so seknutymi krizami predvazala ako si k nam lahne ak budeme rodit na porodnom vaku alebo na stolicke a zdoraznovala ze si k nam fakt aj lahne... pre mna bol super pohlad ked som tlacila ako PA bez slova sedela na zemi predomnou, celkom ticho a cakala aby chytila babo. chytila, podala mi ho, ked dotepal pupocnik opytala sa otca ci si ho chce strihnut a ci chceme vidiet placentu. manzel chcel, tak mu ju ukazala

sampo
23. sep 2014

@yuuki ahoj, svagrina rodila druhe po cisarskom prirodzene. Len teda povedali jej, ze to nenechaju do krajnosti.. ale podarilo sa 🙂 vydupala si to

dulkagabulka
23. sep 2014

@tara nie, zatial nikto na Slovensku...nikto !..a ak by aj možno niekto taky bol, čo by chcel, musí poslúchať prikazy svojich nadriadených ...

tara
23. sep 2014

@dulkagabulka hrozne....nerozumiem, ako to nedokaze niekto zmenit. ako to moze byt take zlozite? skor si myslim, ze je to v nas, v ludoch. poznam dokopy asi troch lekarov, ktori si nemyslia, ze lekar je boh a spravaju sa tak, ako ich vychovali. kym vsak bude niekto vstepovat lekarom do hlavy, ze su bohovia a nadludia, tak sa tak budu aj spravat. zena môjho bratranca je gynekologicka. mlada baba, ma 35rokov. a ked zacala rozpravat, ako jej lezu na nervy zeny, ktore si vymyslaju polohy pri porode, bonding a dotepanie pupocnika, tak ze je z nich na prasky. ze co stale frflu a vymyslaju, maju sa podriadit lekarovi a posluchat jeho prikazy, nekafrat im do roboty, oni vedia najlepsie co a ako maju robit. toto je nazor mladej lekarky! a ze najhorsie su tie, ktore pridu nadupane informáciami z netu a maju porodny plan. a uz uplne neznasa RNDr. mamicky, ktore studovali chemiu, biologiu, toxikologiu....lebo tie su najmudrejsie a oxytocin nechcu..... ☹ smutne, vsak? ked sme jej oponovali, tak povedala, ze u nas sa to nezmeni, lebo to takto musi ostat. nic vsak nie je naveky....

dulkagabulka
23. sep 2014

@tara RNDr. vedia prečo ho odmietajú...práve čítam zaujímavú knihu , v ktorej sú výsledky najnovších štúdií

daniela1983
23. sep 2014

@dulkagabulka aku knihu?

dulkagabulka
23. sep 2014

@daniela1983 od Dr. Odenta - Pôrod a budúcnosť homo sapiens, zaujímavé info aj o oxytocíne

daniela1983
23. sep 2014

@dulkagabulka nie je to nieco o tom ako vlastne geneticky postupne stratime schopnost rodit? a ako pitocin meni vnimanie?

dulkagabulka
23. sep 2014

@daniela1983 nie geneticky..skôr zásahmi....to by bolo nadlho, knihu odporučam

daniela1983
23. sep 2014

@dulkagabulka no ale niekde som citala, ze ak niekolko generacii bude rodit na oxytocine, tak skratka telo prestane fungovat tak ako ma, takze sa to casom moze preniest

dulkagabulka
23. sep 2014

@daniela1983 ved ale to je ten jeden zo zásahov....napr. budúcnosť ,zdá sa , bude patriť ludom s autizmom /kde je dokázatelna porucha spracovania oxytocínu/, depresivny porucham atd.....anorexia je podla vysledkov výskumov ženská forma autizmu...no skrátka zaujímavé info su v knihe

daniela1983
23. sep 2014

@dulkagabulka oki uz som to poslala manzelovi, cely rok ma bombarduje otazkami ake knihy chcem k vianociam... tuto si urcite precita aj on, on sa zaujima o to ako sa meni clovek v dejinach

tara
23. sep 2014

@dulkagabulka knihu idem objednat, vdaka za tip.

kulinan
23. sep 2014

@tara
@daniela1983
@dulkagabulka
baby nič v zlom,nepomýlili ste si diskusiu? Ako v pohode si píšte...ale toto je téme o konkrétnej porodnici a vy riešite stav SR porodníctva....tak treba nájsť vhodnejšiu tému,alebo založiť novú. Zbytočne to tu robíte neprehladným. Vdaka

dulkagabulka
24. sep 2014

@kulinan myslím, že nepomýlili. Pôrodnica v Banskej Štiavnici je jednou zo Slovenských, kde bez umelého oxytocínu neporodíš

daniela1983
24. sep 2014

@dulkagabulka ani ked ho pri podavani dorazne odmietnes? (chaoem, zena vtedy moc silu bojovat nema, ale keby...)

kulinan
24. sep 2014

@dulkagabulka prepáč,ale vy tu už rozoberáte veci ktoré sa týkajú všektých porodníc...nie len konkrétne Štiavnice. Jednoducho,založte tému a môžete sa baviť aj o Štiavnici,ale pozri si príspevky,bavili ste sa tu...a nič podstatné to babám čo chcú rodiť v Štiavnici neprinieslo. Ak chcú rodiť prirodzene, aj tak hľadajú v iných témach ako práve tu,nemyslíš?

Ohľadom oxitocínu,ak ho odmietneš ,nedajú ti ho. Boli prípady aj v štiavnici bez oxy. Už ste to tu rozoberali,je to každého osobné rozhodnutie, segra rodila v Anglicku 3x a nikto sa jej nepytal na oxy a dostala ....asi tak. Nerobme len zo SR to najhoršie,je tu čo zlepšovať,ale prosím. Píšte to v inej téme....dakujem.pekný den

dulkagabulka
24. sep 2014
daniela1983
24. sep 2014

@kulinan tak nikto sa nepytal...tak aj ona sa mohla pytat co to do nej pichaju, ze ano...

daniela1983
24. sep 2014

@dulkagabulka no ale ved ked odmietne, tak co urobia? ved ju nemozu priviazat a vrazit jej infuzku nasilu, nie?

dulkagabulka
24. sep 2014

@daniela1983 kamoške priviazali ruky a pichli /oxytocin sa nemusi podavat iba v infuzke, môže sa injekciou do žily...priviazali ju nie v BŠ...dalšie deti už rodila v zahraničí....bez oxytocinu, v polohe, ktoru si zvolila, bez odnesenia detí, iba s PA, ambulantne....bola tak traumatizovana z toho, čo sa jej stalo pri prvom pôrode, že mi povedala, že radšej zomrie, akoby mala byť znova znásilnená 😒

daniela1983
24. sep 2014

@dulkagabulka to je na zalobu

kulinan
24. sep 2014

@daniela1983 mohla,ale neurobila tak z vlastného presvedčenia. Ale ja som poukazovala na to,že neznamená že ked niekto rodí v zahraničí,tak je to tam lepšie ako u nás. Mna sa na oxy či ho chcem počas porodu pýtali,aj na iné veci a bol to konkrétne primár...tak ja neviem o čom furt točíte.
Riešite v tejto téme veci,...zavádzate, dulkagabulka napíše že niekoho priviazali a dostala oxy...ale že to nebolo v štiavnici...zas niekto bude čítať medzi riadkami a bude šíriť nezmysli,že v štiavnici privazujú rodičky a bude boom. Len preto že tieto vaše teórie riešite práve v tejto téme...
Písala som to a napíšem znova...založte tému o prirodzenom porode a tam môžete riešiť uplne všetko....
rodila som v štiavnici dva krát a verím že sa tam vrátim ešte raz....rodila som na mieste kde som sa cítila s manželom výborne, dodnes spomíname na porody. Predstavte si, bolelo, a napriek tomu chcem rodiť tretí krát. Viem čo to obnáša,nemám okuliare,nie som precitlivená a túžim sa vrátiť opať tam.
Bez ohľadu na to čo tu popíšete, aké je to tam naprd,ako tam "znasilnuju" ženy a pod.
Prežila som tam krásny čas s mojou rodinou a bolo to na nezaplatenie....A dnes si každý vyberie kde pojde rodiť,tak verím že každá po svojom.

isabellaa
24. sep 2014

@dulkagabulka ja som rodila tiez bez oxy v bs, az v poslednej porod. dobe na porodenieplacenty mi ho pichli.

dulkagabulka
25. sep 2014

@isabellaa meníme tvár spoločnosti. Už prestali existovať ženy, ktoré by porodili dieťatko aj placentu bez umelého oxytocínu. Pretože sa začal oxytocín pichať bez indikácie. Ak žena pri pôrode placenty krváca, môže byť použitie oxytocínu pre nu prínosné. Nie však, ked sa podáva paušálne. Skrátka sa pichá a hotovo. Ako vieš, čo urobil umelý oxytocín s oxytocínovými receptormi v tvojom mozgu? Ako vieš, čo urobil so starými štruktprami tvojho mozgu, kde sa vytvára tvoj vlastný oxytocín? Ako vieš, čo ti spôsobil pre priebeh ďalšieho pôrodu? Si presvedčená, že to bolo bezpečné pre teba?

isabellaa
25. sep 2014

@dulkagabulka samozrejme, ze aj ja by som chcela uplne bez, ale povedalu mi, ze u nich sa to dava pri placente. A chcela som rodit tam. Su tam nejake nedostatky, ale traumu z porodu nemam a prebehlo to vsetko rychlo, bez nejakych utlmivakov az na ten oxy nakoniec.
Ak by som byvala v blave, pojdem do rakuska.
Bs bola z mojho okolia naj volba.

daniela1983
25. sep 2014

@isabellaa inak mna by celkom zaujimalo co by sa stalo keby im zena pri porode placenty povedala, ze nie, ze ten oxy nechce. co uz mozu oni potom urobit nic? ved hospitalizovana je

miriel
29. sep 2014

Ahojte, poculi ste nieco o zmenach, ktore sa planuju v porodnici v B.Stiavnici? Vraj primar odchadza do dochodku a kvoli jeho odchodu viaceri lekari...a je mozne ze porodnicu zavru. Viem to len sprostredkovane, chcem tam aj zavolat, ale najprv som chcela skusit zistit viac takto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre