Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

anib
10. jan 2009

ahoj dadkabb, na tie kontroly chodis pravidelne kazdy tyzden od 36tt?

anib
10. jan 2009

Baby, ktoré viete ešte nejaké info o tejto pôrodnici, napiste mi hlavne, kolko je tam pôrodnikov asi, okrem primara Spilu, mudr.Broskovej a tej ,,Pobedovej"či ako sa tá pani dr.volá. A aké su možnosti poloh pri pôrode, ci iba klasicka.

etnicka
10. jan 2009

anib, kukni sa na ich webovu stranku 😉

bendy
13. jan 2009

Ahojte ja som rodila v septembri v Bs a bola som nad mieru spokojna, vrelo vsetkym odporucam, pri porode som mala Dr Spilu, no a okrem neho su tam Dr Broskova, Podobenova a sluzit chodi aj nejaky Dr Siska no na toho som pocula len same staznosti tak neviem ake mate vy skusenosti.

narcisa
25. jan 2009

ahojte baby

som velmi rada ze si vyberate B.S. Ja som tam rodila pred 2.5 rokmi a v lete cakame novy prirastok, tak dufam ze mi to vynde a budem rodit opat tam

ditka1
26. jan 2009

jeeeeeeeeeej ahojteeeeee... 🙂 🙂 🙂
tak aj tato tema?tesim sa lebo aj ja tam idem rodit,chodim k primarovi Špilovi uz roky a som tam spokojna,niekolkokrat som tam aj lezala a boli mili vsetci.Ideme tam rodit,chodime uz na predporodnu pripravu,ja som bola spokojna aj so Šiskom lebo on mi dodal odvahu na zaciatku tehotenstva a minule mi robil prietoky a dokonca si ma pamatal spred skoro roka,ze co mi vravel 🙂 bola som prekvapena,ze si ma pamata.
Aj Dr.Broskova je velmi dobra,ale Špila sa mi najviac paci,budem ho mat pri porode tak potom napisem,ako to bolo. 😉
Ta priprava sa mi velmi pacila tiez,vsetko tam podrobne vysvetlia ucili nas tlacit minule,vsetko sa mozte spytat co vas zaujima,proste ja si myslim,ze je tam ukazkova starostlivost.

narcisa
26. jan 2009

ja som chodila do poradne k Dr.Broskovej, a mala som aj to stastie ze ma aj odrodila Vsetci su velmi mili takze je uplne jedno pri kom rodite....v lete zacnem zase chodit do poradne k Dr.Broskovej a tesim sa aj na tu pripravu, kde sme s manzelom chodili a vselico nove sa naucili

imis
3. feb 2009

Porodnica banska stiavnica-pre mna jedno obrovske sklamanie ☹ ☹ ☹

danulik
3. feb 2009

imis - preco?

ditka1
3. feb 2009

imis preco?

adulocka
4. feb 2009

ahojte baby.Ja som rodila v BS pred 6timi rokmi a nemôžem sa sťažovať.Bývala som vtedy v BB,takže som to nemala až tak ďaleko.Čo sa týka lekárov na ich mená si už naspomeniem,ale boli všetci úžasný,samozrejme aj sestričky.Teraz bývam v Blave a mám dosť pochybností kam ísť rodiť.V BS nám po pôrode ožarovali zašité ranky a po prvých kojeniach aj bradavky,kôli lepšiemu hojeniu.Takže starali sa veľmi dobre,neviem ako je to tam teraz,ale ja som bola vtedy veľmi spokojná.

lenkakusi
9. feb 2009

pride mi divne ked tu niekto na margo niekoho alebo nieco vyslovi "obrovske sklamanie" a neuvedie
ziadne dovody 😕 😕 😕

ditka1
12. feb 2009

lienkakusi...presne tak,suhlasim,nastrasi nas tu a nenapise dovod,ze preco nebola spokojna...hm...to su teda sposoby 😕 ja o chvilu tam idem rodit a rada by som vedela aj ake negativa su tam,sice to nezmenim,aj tak tam pojdem,ale predsa ma to aspon zaujima...

lenkakusi
13. feb 2009

ditka1 nenechaj si tvoj velky den zneprijemnit zastrasovanim... Sama si tam urcite bola a videla ako to tam vyzera, poznas ludi (aspon niektorych) a vies kam ides. Kazdy clovek ma svoj nazor, 100 ludi 100 chuti... V kazdej porodnici sa uz stalo nieco zle, alebo neprijemne... ale pravdou zostava ludia urobia aj z komara somara!!!!!!!! 🙄
Pred mojim porodom som pocula vselico a tiez ma to niekedy trochu rozhadzalo. Ja osobne mam pozitivnu skusenost a druhe idem rodit opat do BS. Uz som o tom pisala vyssie...
Prajem Ti vsetko dobre a len pozivitvne zazitky!

maruska22
15. feb 2009

ahojte...
za par dni ma caka pôrod a rozhodla som sa pre BS...vo stvrtok som tam bola prvykrat a mam z tej porodnice velmi dobry pocit. Primar na mna posobil milym dojmom...bol taky ludsky. Ukazal mi cele oddelenie, vsetko mi vysvetlil...pocula som na tuto porodnicu vela reakcii, skor pozitivnych ako negativnych, tak dufam ze to dopadne dobre. Ked to budem mat za sebou, urcite napisem moje dojmy 🙂

monika0123
15. feb 2009

ahojte.ja somrodila v stiavnici a som z lucenca.vtedy tam bola aj baba z ba.ja na tu porodnicu nemozem povedat jedno zle slovo.je proste na urovni.aj ked som sla do sprchy alebo na osvietenie tou hojivou lampou a maly sa rozplakal sestricka sa on postarala kym som skoncila.aj po porode pocas zasivania doktorka so mnou zartovala.ak by som mala druhy krat rodit tak rozhodne tam

ditka1
16. feb 2009

lenkakusi...dakujem za povzbudenie...ja tiez si myslim,ze je tam dobre,uz 3x som tam lezala a bola som spokojna...
maruska....no tak to asi spolu budeme rodit ja mam termin 27.2. 😉

maruska22
16. feb 2009

ditka- vyzera ze sa tam stretneme...ak sa tí nasi mali chlapi narodia podla vypocitaneho terminu 😎 Ja idem teraz vo stvrtok na kontrolu aj na cvicenie..celkom sa tesim, takze mozno sa vidime 🙂

anib
17. feb 2009

Ahojte dievčatá, aj ja som rozhodnutá pre BŠ. Prvý to bol okukať manžel, celkom sa mu pačílo a v 35t ideme za primarom Špílom. Je tu ešte nejaká tehuľka, ktorá ma podobný termín ako ja? Prajem same krásne zážitky 🙂

sashka.mst
18. feb 2009

ahojte,moje dve kamaratky sa na moje odporucanie ocitli v bs a ked som ich bola pozriet pripadala som si ako v zlom sne.personal nebol velmi ustretovy,vraj tam maju vela cisarskych rezov v poslednom case a chysta sa na nich kontrola kvoli tomu.ze nemaju peniazky tak takto si pripomahaju.kamaratka napise recenziu na porodnicu len co bude mat viac casu.
myslim si ze ked budete dostatocne silne a razne,budete spojokne,lebo vas budu pocuvat,ale treba fakt vela odhodlanosti a sily.
stale su tu prava pacienta a tie maju byt vasou ochranou cislo jeden,druhou by mal byt partner.ked nechce partner,zozente si dulu,ale nebudte same.
majte sa krasne

klaudia74
21. feb 2009

Sashka fakt? Ja som si myslela, že je to jediná pôrodnica, kde to funguje "normálne" (čiže keď to preložím do súčasného jazyka, tak "alternatívne")...

etnicka
21. feb 2009

Hm, to je smutne ☹ Ja som to tiez vzdala a idem za hranice, pritom som najprv nechcela.

ditka1
23. feb 2009

maruska asi sa nestretneme-ja uz som po...mame krasneho Lukaska. 🙂
a musim povedat,ze ja som teda bola veeelmi spokojna s porodnicou v BS,personal velmi ustretovy,primar a doktori taktiez,ja som rodila pri primarovi Špilovi a bol perfektny,je to jeden na slovo vzaty odbornik a uz teraz viem,ze tam chcem ist znova rodit,taky velky dojem tam na mna vsetko spravilo,ze po porode som ani len jedinu myslienku nemala taku zeby nikdy viac...prave naopak,takí mili boli vsetci ze som sa este aj pri tych velkych bolestiach citila s nimi dobre,to je velka intimna chvila v zivote zeny a ked ma vedla seba takych uzasnych ludi aki su tam + manzela nie je co riesit a poznamky typu,ze nemocnica robi sekcie kvoli peniazom-prepacte to je totalny nezmysel-ved preco by to robili?aj pri porode sa predsa plati za doktora a to,ze niekomu urobia cisarsky urcite nerobia preto ze to chcu ale preto,ze to musia urobit 😠 takze najskor overit 2x kym nieco take sem niekto napise...mne tam robi sestra a trosku viacej do toho vidim a mozem vas ubezpecit,ze to je len hlupa klebeta...vzdy sa niekto snazil ociernit tuto nemocncu len zo zavisti lebo su najlepsi na Slovensku-aj tu v LV ich nenavidia v porodnici lebo na nich nemaju... 😠 toto ma uplne poburilo co su ludia schopni narozpravat a kontroly chodia bezne do nemocnic a momentalne je take obdobie kontroly chodia v zdanovacom obdobi vsade.
etnicka a kam ides rodit?

maruska22
23. feb 2009

ahoj ditka...gratulujem k malemu Lukaskovi, hlavne nech ste zdravucky 🙂
no mna to este stale len caka..tomu mojmu sa velmi nechce ist na svet 🙂 ja som s pristupom personalu nadmieru spokojna a myslim, ze je nas takych viacej, lebo ked som tam bola naposledy na kontrolu bolo tam mamiciek-cakateliek neurekom 😎

etnicka
23. feb 2009

ahoj ditka, uz sme v Anglicku a budeme tu aj rodit. Pristup porodnych asistentiek je tu uzasny.

sashka.mst
24. feb 2009

ditka je mi luto, ze sa ti to necita v pohode, ked ti tam robi rodina...ako som pisala, recenziu na tuto porodnicu napise kamaratka co tam nedavno bola. o cisarskych rezoch je velmi mudro rozpravane odbornikom z WHO. sam vravi, ze su to prevazne biznisove zalezitosti. odporucam vsetkym..ja poznam niekolko zien, ktorym robili cisara preto, ze chceli tie zeny.to tak nema byt...ale verim tomu, ze z tych porodnic co tu mame je este ta v BS jedna z tych lepsich.ale naozaj hlavne vdaka primarovi.je to uzasny clovek

ditka1
24. feb 2009

sashka...to som nepisala kvoli tomu,ze mi tam robi rodina...skoda,ze si to tak pochopila.
a ked si cisarsky rez zela vyslovene pacientka tak jej ho urobia hocikde v kazdej porodnici na svete,urcite ju poucia o rizikach ale ak aj napriek tomu chce,tak je to uz na tej nemocnici ci jej to urobia a ako som uz pisala nielen za taketo sekcie sa plati,ale aj za porod spontanny a to vsade nielen v BS!!!!Netreba hned odcudzovat na zaklade klebiet,keby si tam rodila a zazila pristup tych lekarov tak ma pochopis.Treba na vlastnej kozi zazit. 😔
marus...dakujem ja ti drzim palce veeelmi,ale ak ides rodit do BS neboj sa nicoho tam sa prikladne o vas postaraju.
Ano vdaka primarovi to tam ma uroven to je pravda.
etnicka...jeeej tak v Anglicku...to ti verim,ze tam musi byt super rodenie,tak sa drzte a potom nam daj na konika vediet ok?papa

maruska22
24. feb 2009

ditka dakujem za povzbudenie...ked sa vratim z porodnice, urcite sa ozvem a napisem ako to vsetko prebiehalo 🙂

anxuska
24. feb 2009

Aj ja dsom rodila v BŠ. Bola som celkom spokojná. Dokonca som v tejto pôrodnici strávila mesiac,kvoli rizikovému tehotenstvu, tak preto to "celkom". Jednoducho už mi šla na nervy celá nemocnica. Prístup personálu bol perfektný, až na jednu sestričku. Väčší problém tu je nedostatok lôžok. Konkrétne, keď som tam v septembri ležala, nemali ani kam rodičky umiestňovať, jednoducho septembrovky mali smolu. Ja som rodila v oktobri a celý čas čo som tam bola, mali len 3 bábätká.sestrička hovorila, že do 16 oktobra mali len 12 okt. detičiek, takže bola pohoda. 😀 ináč rodila ma Podobenová a nebola to žiadna negatívna skúsenosť.

ditka1
27. feb 2009

maruska...ok budem cakat na tvoje ozveny 😀 jaj drzim ti palce velmi nech to uz mas za sebou.
anxuska...to ano to je pravda,ze cloveku ide na nervy ked tak dlho lezi a to kdekolvek 😅 ale hlavne ze to mate za sebou a dr.podobenova nie je zla tiez,prijemna osoba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre