Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

miskachrumka
1. jún 2009

no tak to asi mala dobru naladu čo sa stava malo kedy je to hnusoba a to povedlao vela ludi!ale tak ti to neberem ked mas znej ok pocit tak ok aspon ty

adka12
1. jún 2009

Baby čo si mám zbaliť do porodnice? Dávajú niečo ich alebo treba všetko doniesť?

ditka1
4. jún 2009

adka...podla toho kam ides rodit do lv?ci do bs?do bs treba...www.porodnicabstiavnica.sk....tam najdes vsetko co treba a v lv neviem. 😉
miskachrumka...blazka to je jedna fakt uzasna zena,ja nemozem na nu dopustit mne velmi pri porode pomahala,aj sestricka Daška-taka blondinka v strednom veku.A jasne aj primar sa vie nazlostit,ale ja som ho este nezazila nahnevaneho,on sa vzdy tak pekne usmieva 🙂

luka04
4. jún 2009

Ahojte baby...moze mi prosim Vas niekto poradit, kto rodil v Banskej Stiavnici, a nie je z tade, kedy tam siel pry krat? popytat sa a taak..pripadne konkretne za nejakym doktorom zajednat ho k porodu? chcela by som tam rodit, som v 5 mesiaci a neviem kedy sa tam vychystat..diky

michaelak.
4. jún 2009

Ahoj Luka!No pozriet sa tam mozes ist kedykolvek.Ja som tusim bola pozriet v 6alebo v 7mes.porodnicu.No a potom do poradni tam zacnes chodit sa mi zda od 36tt.Ked tam prides ,tak sa ta ujme nejaky doktor a po vacsine je to primar.

michaelak.
4. jún 2009

Baby a kto je tam hlavna sestra?Blažka sa mi zda,ze bola sanitarka,ale podla mna tam bola najlepsia,fakt uzasna zena.A moje skusenosti s porodom v BS-voda mi odtiekla v utorok rano a v stredu vecer o22h.mi primar povedal,ze to sme uz vcera mohli urobit cisarsky...

anib
4. jún 2009

Ahojte, na tej stranke od ditky najdes Luka tč na nemocnicu a primar Ti povie,kedy môzes prist kuknut, da sa hocikedy a ako napisala michaelak do poradne sa chodi od zaciatku 36tt, vzdy s mocom a môzes tam zostat aj na predporodnu pripravu - odporucam, spoznas sestricky.. Inak fakt su vsetky zlate - Blaska,Marianka,Daska, pri mne bola taka mlada sestricka okolo 27r mohla mat -zlata sestricka-s polodlh.cienymi vlasmi - meno si neviem spomenut. A ktovie,ktora je ta vrchná-ci hlavná? Lebo iba 1 je tam neprijemna,tak po 40-tke,kratke skoro blond vlasy - ta ma teda zaplavila slovami,ked som za nou v noci prisla,ze mi zacali bolesti ...nejdem opisovat radsej,este ze prisiel manzel za mnou o polnoci. Ta jedina je taka neprijemna, ale ktovie, mozno ma aj dobre dni a naladu.

luka04
5. jún 2009

Michaelak. a anib...dakujem za info 😉 uz teraz som zvedava ako to tam vyzera 🙂

adka12
5. jún 2009

Baby a ako prebiehal celý pôrod? Čo ste robili pri 1.dobe pôrodnej?Čo bolo dovolené a čo nie?

anib
5. jún 2009

adka12,zalezi ci chces tu sukromnu izbu-moja 1doba pôrodna prebiehala v nej, pridelili mi sestricku -ta bola pri mne skoro cely den,az do porodu, ale mne ho vyvolavali,bola som napichana oxytocinom,dali mi do izby aj ten pristroj -ktorym monitor ozvy babatka a infuzky tiez doniesli,mala som tam aj fitloptu a ked ma odpojili z oxytocinu,mohla som ist do sprchy-to bolo super,do saly som isla az ked som bola otvorena na 8-9cm 😅 . No a samozrejme pit môzes, jest nie, max hrozn.cukor,po lyzickach med.

adka12
5. jún 2009

A ako dlho ti trvali jednotlivé doby porodné? Pre rodicky je iná sprcha ako pre pacientky? Lebo ked som tam lezala tak ta sprcha nic moc....
A izbu treba ako dlho dopredu zajednať? Platí sa tých 500Sk na den? A jedlo ti donesú aj na izbu?

anib
9. jún 2009

Adka12. Tie doby su samozr u kazdeho ine - ja som mala malo plod vody a rano mi dali taku vyvol.tabletku a bolesti prisli az vecer,okolo 22hod som mala kazdych 7min, klystir o polnoci, otvorena na 1-2prsty-presne som volala manzelovi,aby prisiel,este mi prep.plod.vodu,a nadranom dali do zily oxytocin, otvarala som sa strasne pomaly, okolo 15hod poob otvorena na 8-9cm a potom pôrod o 17,17, zasivanie,narkoza...
Odporucam urcite zobrat slapky ako na kupko - do sprchy budes casto behat aj po porode.1sprcha s wc pre rodicky, 1sprcha s wc pre pacientky-operantky a 1wc pre navstevu. Izbu Ti nezajednaju vopred,az ked zacnes rodit,alebo ak povie dr,ze uz si ta nechaju a ty chces hned sukr.izbu-ale naco zbytocne platit,ked nevies presne,kedy porodis.Ano 500sk - 1den, ja som ratala,ze si dam hned na porod-az do odchodu cca 4dni,no nakoniec som kvoli sebe musela zostat este o 3dni dlhsie,tak som platila viacej,ale mozes si urcit kolko chces noci spat,potom sa môzes vratit do obyc.izby, jedlo donesu, a Izby musia byt samozrejme volne, vacsinou su,ale nahoda je blbec, bolo aj tak,ze ked som ja bola,zo 2-3dni neboli a potom boli volne vsetky6ci 7tusim 😉

ditka1
10. jún 2009

adka...moja skusenost :ja som bola od zaciatku porodu v porodnej sale lebo som mala obrovske stastie,ze v ten den nikto nerodil 😀 😝 takze bola cela moja,cely cas bola pri mne sestricka Daska a manzel,primar ma chodi lpozerat kazdu hodinu ako to postupuje a posledne 2hodiny uz bol aj on na sale,moj porod zacal rano o 6tej mi dali klistir,pichli vodu,este pred tym vecer mi dali nejaku tabletku-po nej mi zacala vytekat hlienova zatka a troska bolesti na menzes,rano teda hned zacali so mnou robit,cely cas mi pocuvali ozvi maleho,pri prvej dobe mozes robit vsetko myslim take,ze skackat na lopte,sprcha,masaze-inac ta Blaska ich robi bohovsky 😉 tu si pytaj potom 😀 asi 3 oxitociny mi vytiekli a som vecer o 18:40hod porodila,tazky som mala porod,ale vdaka uzasnwmu pristupu primara a personalu sa to dalo zvladnut,ja mam len prijemne zazitky aj napriek bolesti z porodu. 😵 a primar je fakt perfektny clovek...uz som tu pisala ako to bolo takze na 1-ku* 😉 samozrejme,ze dovolene je vsetko pokial nevyvadzas od zurivosti a od bolesti,lebo su zeny kt.musia aj privezovat a odporucam chodit na tu predporodnu pripravu a cvicenia ktore vedu dve sestricky Daska a Marianna. 😉

adka12
10. jún 2009

Baby a majú inkubátor pre skôr narodené detičky?

adka12
10. jún 2009

A zabudla som na dôležitú vec...
Podávajú nejaké lieky od bolesti pri pôrode???

tilko
10. jún 2009

Ahojte. Neda mi nepridat sa k spokojnym maminam co rodili v BS.Ked si odmyslim porod (aj ked bol oK), skoro som sa tam citila ako na rekreacii.Tak ako pisete Blazka je super zena, neskutocna.Cela ta atmosfera a vsetko okolo posobilo ukludnujuco, perfektni lekari aj sestricky.Nenajdem nic, co by som mohla povedat negativne.S manzelom sme si to poriadne uzili aj pred porodom, aj pocas aj potom.Mozem len vrelo odporucat.

adka 🙂 Inkubator tam bol, ale kym sme tam boli nikto ho nastastie nepotreboval.Lieky som nemala ziadne, len nejake infusky, pretoze som zacala rodit v piatok v noci (len mierne krvacanie), v sobotu po 15tej mi odtiekla voda, kontrakcie prisli po 20tej a maly sa narodil o polnoci a pri porode om dost krvacala.

adka12
10. jún 2009

Tilko a je u nich možnosť podať nejaké lieky od bolesti či nevieš. A na izbe je koľko rodičiek?
Chcem sa ešte opýtať, ak si nevezmem tú samostatnú izbu, budem počas prvej doby pôrodnej na izbe s ostatnými?

tilko
10. jún 2009

adka 😉 ja som mala zaplatenu izbu s manzelom, ale ak si dobre pamatam, tak ine maminy boli dve v izbe hned pri osetrovni vedla porodnej saly a vraj tam bolo dost rusno.Nechces si radsej zaplatit izbu?Je to asi neporovnatelne.Aj navstevy mozes prijimat na izbe a nemusite byt na chodbe,je tam manzelska postel, telka( super vec, ked cakas na porod a este nie si pred finale a potom to bola prijemna kulisa), rychlovarna kanvica ( ja som si varila cajik na pustenie mliecka), mikrovlnka (ta sa zisla, ked som nejedla v case roznosu jedla a mohla som si dat papat teple, kedy som chcela ja), skrina na oblecenie, postielka pre babo a aj prebalovaci pultik.Na obycajnej izbe mas babo len v takom vozicku.Moj manzel musel na den a noc surne odist, a tak somnou zostala moja mamka.Ak nemoze byt s tebou tatino,tak ti dovolia aj inu osobu.
Tie lieky neviem.Epiduralku nedavaju.To viem presne lebo som nad nou uvazovala, ale dalo sa to zvladnut aj bez nej.Mne pomohol hlavne manzel a jeho neunavna podpora.Cvicili sme na fitlopte, na suchu aj pod sprchou a na predporodnej priprave nas ucili zavesy na rebrinach a manzeloch.Hlavne treba spravne dychat a pcuvat ludi okolo co radia. 🙂

ditka1
11. jún 2009

tilko to presne opisala,adka nemusis sa bat,na izbach ktore nie su nadstandardne su 4postele,ja tiez plne suhlasim s tym,ze je tam velke sukromie,pekne ti zaklopu na dvere ked nieco chcu,ja by som uz nikde inde nesla rodit len tam.
epidural nedavaju,ale ako pise tilko da sa to zvladnut,ale verim ti ,ze sa bojis,aj ja som sa velmi bala pred porodom,ale kazda sme to zvladli tak aj ty neboj sa. 😉

adka12
11. jún 2009

Baby a dávajú klystír?

tilko
11. jún 2009

adka klystir dvaju, dokonca som mala na vyber myslim, že s troch.Nejaky klasicky, potom nejaky v prasku tusim a ja som si vybrala ten treti lebo bol mensi obsahom,ale rovnako ucinny.Vydrzala som 9 minut a hups na WC.Bolo to vcelku ok.

ditka1
12. jún 2009

ja som si vybrala ten velky s gelom. 😀 😀 😀 😝

adka12
15. jún 2009

Baby a to nebýva žiadna príprava na pôrod v BS? Lebo mne hovorili, že hej a ked som bola dnes v nemocnici na poradni, tak mi urobili kardiograf, pozrel ma primár a potom som išla na prietoky a to je všetko.
Som myslela, že bude niečo viac 😲
A tiež som počula, že ked chce byť manžel pri pôrode, musí to aj on absolvovať tú prípravu. Ale kedy sa potom robi???

tilko
15. jún 2009

adka, ta priprava bývala pondelky a štvrtky (rodila som 22.2.2009). Po prietokoch si mala ísť na prípravu. Bývala od 12tej asi tak hodinu. Neviem prečo ťa tam neposlali. Nabudúce sa spýtaj sestričky, keď pôjdeš na záznam. Stačí ak tvoj manžel príde len raz na prípravu. Ale my sme tam boli vcelku dobra partia, takže tatíkovia chodili pravidelne všetci. Vcelku to bola zábava. Dokonca sme s jedným manželským párom vtipkovali, kto bude rodiť skôr. My sme prišli o 5tej ráno a oni 10 minút za nami, ale na svet sa im podarilo prísť o 3 hodinky skôr.

adka12
16. jún 2009

No tak to je sila, ma normálne naštvali teraz 😠
My nepovedala nič ani sestrička ani primár. ICh musím nabudúce sfúknuť.

adka12
17. jún 2009

Baby a cievkovali vás pred alebo po pôrode?

maruska22
17. jún 2009

Ahoj Adka..ja som rodila v BS pred tromi mesiacmi a mna cievkovali az po porode, ale keby mi nepovedali co so mnou robia tak ani o tom neviem..myslim že toho sa nemusis obavat, ked uz vytlačíš von babatko je ti jedno čo s tebou robia...aspon ja som to tak vnímala 😉 😉

tilko
17. jún 2009

adka, mna necievkovali, pretoze som sa vycikala sama. nebolo to šup, šup, ale sestrička bola super a netrápila ma.na wc to neslo, ani pod sprchou a tak mi dala na izbu misu a asi o hodinu sa podarilo.a ako vrvi maruska,po pôrode ti to asi fakt bude jedno.

adka12
18. jún 2009

Baby a kedy potom cievkujú ked jednu vás cievkovali a druhú nie?
RObia to po nástrihu alebo ako?

tilko
18. jún 2009

adka, mne robili nástrih (Jakubko mal 3970g a 55cm a ja meriam 163cm, pred pôrodom som vážila 53 kg a cez tehotenstvo som pribrala 13 kg), takže sme v pôrodnici boli najväčšie bábätko a najmenšia mamina.Každý sa čudoval, kde som ho nosila. Na pôrodnej sále som nechala 7 kg a potom to ďalej išlo samé. Teraz mám dokonca o kilo menej.
Nám na predpôrodnej vysvetľovali, že cievkujú v tom prípade, ak sa žena nemôže vycikať po 4 hodinách po pôrode. Hlavne potom pi, aby si sa mala z čoho a pi vééééééééľa, aby si mala mliečko. Ja som pila ružovú Lucku, denne aj 3 fľaše a čajík od welwdy na tvorbu mliečka, tiež sú dobré homeopatiká (nie každý ich uznáva, ale mne mliečko spustili do rána).
Na hojenie hrádze a zmiernenie opuchu mi primár poradil wobenzin/wobemzyn?, mamka mi ho kúpila v lekárni priamo v nemocnici, bol na váhu, nemusíš kupovať celé balenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre