Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

sofiadurovic
21. apr 2014

@daniela1983 moja skusenost bola super malu som porodila a hned mi ju dali holu na hole telo len z vrchu ju prikrili paploncekom a dali ju hned prisat tak sme boli cele dve hodiny az potom ju odmerali a odvazili mala som porodny plan a splnili mi ho do botky 🙂

dobromila1111
21. apr 2014

@daniela1983
mam dobru skusenost s BS.Po porode som sla rovno na operacku,no aj tak mi maleho priniesli 2x na kuk,ze aky je krasny,sestricky mi ho priniesli raz aj na pusinku na licko,uz len to bol krasny zazitok🙂 Potom aj na pooperacke som ho mala aj s muzom,vsetci boli uzasni a aj ked sa to nema a na tej izbe bola este so mnou pani po tazkej operacii,dovolili muzovi a malemu prist,kedy len chcu.A boli tam dost vela.Aj ked som ja bola mimo este dalsi den,maly bol stale s muzom,nemusela som sa o maleho bat,co je,kde je,ked ja som mimo.A muzovi so vsetkym pomohli..🙂

daniela1983
21. apr 2014

@dobromila1111
@sofiadurovic

super to je bezva

sofiadurovic
21. apr 2014

@dulkagabulka to vobec nieje pravda jedine co mi preskrtol primar Spila bolo oxitocin nechcela som ho a malu som mala bez prerusenia cele dve hodiny na sebe super sa napapala pospinkala ukludnila a ked ju merali a vazili ani nemrnkla bola som pri nej druha sestricka mi pomohla zo stola chytila pod pazu a odviedla k malej potom sme isli spolu na izbu 🙂

sofiadurovic
21. apr 2014

@daniela1983 a to som rodila 13 hod mala som vlastnu hudbu prosto vsetko ked raz primar nieco podpise tak si myslim ze to splnia 🙂

dulkagabulka
22. apr 2014

@sofiadurovic je to ŽENA, ktora ma mat svoje predstavy o pôrode , ktoré treba splniť...v zahraničí je neprípustné, aby pán primár šrktal napriklad ten oxytocín...stačí prejst 10 km za naše hranice do Hainburgu a tam ti ten oxytocin v 3 dobe pôrodnej sice doporučia, ale ak ho nechceš, nikto ti nebude tvoje prianie škrtat, ani ti ho pri fyziologickom pôrode nepodajú...lebo si to TY kto rozhoduje...povedať žene, že ju neprijme do pôrodnice, ak odmietne oxytocin je jedna z foriem násilia páchaného na ženách
a som rada, že si zažila nerušeny 2 hodinovy bonding, to je dobrá správa 😉

dulkagabulka
22. apr 2014

@slniecko77 nezavedenie oxytocínu počas II.doby pôrodnej? povinne ti ho pichnu v 3 dobe, chceš či nechceš..krvácaš či nekrvácaš,, skrátka pichnu...vyber polohy? ano na pôrodnom lôžku si môžeš vybrať, či ti nastavia chrbat nižšie, alebo vyššie...výber polohy , na ktorý myslíš ty, to veru ani zdaleka nie je..a že nie rutinna epiziotomia? tiež nie je pravda- stačí sa pozrieť na ich čísla...skrátka, ked vtáčka lapajú, pekne mu spievajú 😀

drahuska11
24. apr 2014

rodila som v bs - skin to skin som mala, kedze som to mala v porodnom plane kt.podpisal primar,(dokonca to umoznili aj mojej znamej kt.ziadny porodny plan nemala, ani o to moc nemala zaujem) takze treba na tom trvat, pretoze veeeela zavisi od ochoty personalu na kt.natrafite

daniela1983
25. apr 2014

@drahuska11 a dieta ti neodniesli vysetrit ani na chvilku?

sapa20
25. apr 2014

Baby na to ,ze som rodila prvy krat,som sa v BS citila ako na welnese (ked si odmyslim tie bolesti). Všetci velmy ochotny a mili,primar super. Určite pojdem aj na buduce tam rodit.

drahuska11
25. apr 2014

@daniela1983 hned po porode mi ho dali na brucho, odsali ho na mne, zakryli ho deckou, maly sa prisal, aj apgar skore robili kym bol na mne lebo prvu polhodku som ho nepustila, potom ho drzal v naruci partner, zobrali ho obliect lebo mu bola zima - pritom bol priatel, a hned nam ho dali naspat nas salu, prve dve hodiny stravil maly s nami, nedali sme ho ani kupat...

daniela1983
25. apr 2014

@drahuska11 tak to je super. a odsavanie je tam povinne?

laurika1517
25. apr 2014

@drahuska11 trosku nechapem, ze ked mu bolo zima, tak ti ho nedali na hrud a zvonku nepoprikryvali...tak sa to totiz pri bondingu ma standartne robit 🙂 zase zamienka ako vziat matke dieta...sice s jej dovolenim, ale...

drahuska11
25. apr 2014

@laurika1517 dali mi ho na brucho, a prikryli ho, ale po nejakom case mu bola zima, tak ho obliekli a hned mi ho priniesli naspat, nevidela som v tom problem, kedze sa cely triasol od zimy...

drahuska11
25. apr 2014

@daniela1983 neviem ci je to povinne, ale v dych.cestach mal plno, pri kazdom nadychu a zamrnkani "bublal" takze sa mu odsatim ulavilo... 🙂

daniela1983
26. apr 2014

@drahuska11 no moj tiez bublal, ale potom si na izbe par krat kychol a bolo to 🙂

maximouse
28. apr 2014

prosim o pomoc... tie, co ste rodili nedavno, alebo v kratkom case budete a uz navstevujete poradnu v B. Stiavnici, vedeli by ste mi poradit, kedy tam maju poradne? Dnes som tam volala, ale vobec nebolo pocut, co mi doktor hovoril, tak sme sa nedohodli. Zachytila som len, ze su tam Ut, Str, Stv od 09:00-10:00, ale nie som si ista, ci som to neprepocula. Pozistovala by som si to sama, ale som z V. Krtisa.
A este jedna otazka. Na nete som nasla, ze planuju umoznit pritomnost partnera aj v pripade sekcie (ale neviem, ako stary je ten clanok). Ako je to v sucasnosti?

nykara28
29. apr 2014

@maximouse ahoj dnes som tam volala poradna je tak ako si pocula ut str št od 9.00 do 10.00 a otecko pri sekcii nemoze byt...ja sa rozhodujem preto lebo prve som rodila vo Zvolene a mam velmi zle spomienky...tak uvidime co bude v BS 🙂

maximouse
30. apr 2014

@nykara28 dakujem za info, dnes som tam bola... treba prist medzi tou 9-10 hod., ohlasit sa na to monitorovanie babatka (ja som tam bola o 8:30 a dobre som spravila, lebo babatko na monitorovani nespolupracovalo a dlho som tam lezala)... potom sa treba nahlasit u sestricky, ta zmeria tlak, vahu, vysetri moc... potom za gynekologom... ak si tam prvykrat, poslu ta este na prietoky a doma si musis vybavit interne...
ja som tam pred 2 a pol rokmi porodila synceka (cisarskym), ale nemozem povedat na porodnicu ani jedno krive slovo... tu, v Krtisi nemame porodnicu, najblizsie v Lucenci, ale tam ak nedostanem standardnu izbu (maju tam 1, ci 2 za 20€ na noc a nemoze tam byt so mnou partner), navstevy mozu vidiet miminko len cez okno... takze som si zas vybrala Stiavnicu... 🙂

kika3791
1. máj 2014

ahojte 🙂 ja sa len chcem opítať či ste už niektorá rodili v BS vo vode že aké to je. Ja nad tým rozmýšľam 🙂

isabellaa
2. máj 2014

@kika3791 v bs sa nedá rodiť fo vody

lostris1
2. máj 2014

baby v akej polohe sa trodi v BS?

isabellaa
2. máj 2014

@lostris1 polosed

dobromila1111
2. máj 2014

@lostris1
Je tam polohovacie kreslo, nohy máš ako na koze a sklon chrbtu ako chceš🙂

hammy
2. máj 2014

druhy porod v stiavnici a maximálna spokojnost. porodnik dr. Siska, bol super na to že som sa ho bála ako čert kríža, ma naozaj prekvapil, bol perfektny 🙂 a to sukromie na izbe s manželom, najkrajšie chvile sme tak prežili spolu a vobec som sa necitila ako v nemocnici 🙂

lostris1
3. máj 2014

@dobromila1111 no to je teda dost maly vyber na taku alternativnu porodnicu ☹ nic moc. niekde som citala ze maju aj porodnu stolicku. to by ma zaujimalo preco sa nerodi v inych polohach.

dobromila1111
3. máj 2014

@lostris1
Ja som rodila v takej polohe.Mozno sa da aj inak,neviem🙂
Kamosky spominali,ze vyuzili fit loptu,rebriny,sprchu,priamo na tlacenie uz ale aj ony to kreslo.Mozno sa tu najde niekto,kto rodil inak a povie viac🙂

raffaella
5. máj 2014

@lostris1 rodila som tam pred 4 rokmi, v PP som mala ľubovoľnú pilohu, aj v klaku ci podrepe, primar s tym nemal problém ziadny. Lenze ked son rodila, sala bola obsadena, tak mi len narychlo dali kreslo do toho predsalia a porodila som v kresle v sede, nohy son mala pritlacene ku zadku a drzala som si pid stehnami. Pre mna uplne prirodzená a pohodlna poloha.

janulkan
8. máj 2014

baby so ste rodili v BS, prosim, mozeme si ist pozriet aj porodnicu predom a cez vikend? chcela by som tam nedelu tuto zbehnut pozriet, len ci mi to umoznia 😅

hammy
9. máj 2014

@janulkan mne ukazovl primár pôrodnicu po poradni, aj izbu aj pôrodnú sálu, no keď sa rodí alebo sú izby plné tak samozrejme nerušia ... Ale v nedeľu neviem, asi by som tam zavolala aby si sa nemotala zbytocne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre