Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

erzulik
22. júl 2011

chcela by som sa informovat ci ste mali pri porode zaplateneho porodnika ak ano ktoreho by ste doporucili.

erzulik
22. júl 2011

@maricom aj ja by som sa chcela dohodnut aby som skor lezala na oddeleni ako tam prisla v poslednu chvilu mam to okolo 70 km co je dost. Su ochotný a vedia priblizne predpokladat termin porodu?

michaelafiladelfiova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenocka80
22. júl 2011

@erzulik my sme sa nenahlasovali, boli sme v sobotu a vsetko nam primar pekne poukazoval aj odpovedal, co sme chceli vediet. Teraz som bola na prvej poradni, troska som sa nacakala asi skoro 3 hodky, ale to bolo tym, ze primar musel ist operovat, takze cakanie pre vaznu vec. Inak tie veci co treba do porodnice najdes aj na ich stranke http://www.porodnicabstiavnica.sk/

happy8051
22. júl 2011

@lowike je pravda, ze nemaju detsku JIS-ku takze ak je to naozaj potrebne dietatko sa prevaza do BB. maju ale termolozko inkubator a vsetky dolezite veci

happy8051
22. júl 2011

@erzulik na obhliadku porodnice sa nahlasovat nemusis, hociktory lekar ti vsetko ukaze... co sa tyka moznosti byt ubytovana pred porodom, je tam nemocnicny hotel, podrobnosti ti povie primar,
zoznam do porodnice si mozes pozriet na internetovej stranke porodnice, ja by som ti poradila este slapky do sprchy, jednorazove poporodne nohavicky, vlozky do podprsenky, nocnu koselu na kojenie, homeopatika a caj na podporu laktacie, mast na bradavky
pre babatko mozes mat svoje veci, ale mozes pouzit aj erarne. ak chces svoje, budes potrebovat kosielky, plienky na zaviazanie noziciek, ciapocky. dalej pre babo jedno balenie jednorazovych plienok, latkove plienky na podkladanie hlavicky, kremik na zadocek, kefku na vlasky, ak chces davat dietatku cumlik tak lepsie bude mat svoj, ja som mala aj svoju flasku

erzulik
23. júl 2011

@lenocka80 ja som tam dnes rano volala zdvihla mi vrchna sestra a povedala mi aby som tam prisla bud v pondelok, v utorok alebo vo stvrtok. Tak tam chcem ist vo stvrtok. 😵

erzulik
23. júl 2011

@happy8051 dakujem velmi pekne za info

kassandra13
23. júl 2011

Ahoj lowike 🙂
Chcem reagovať na tie komplikácie. Máš pravdu, že keď sa nejaké objavia, zabezpečuje sa prevoz do BB. O pacientky-ženy je v BS výborne postarané. Mala som komplikovaný pôrod, ale zvládli to super. Mne tam skončila dcérka. Mala silnú žltačku. Neprajem to nikomu. Pár hodín po pôrode mi oznámili, že sa vybavuje prevoz. ☹

erzulik
25. júl 2011

@kassandra13 ale vsetko dobre dopadlo to je hlavne...ja sa neviem rozhodnut medzi NZ alebo BS ...do BS idem vo stvrtok na obhliadku a pokecat s primarom tak si myslim ze potom sa uz urcite rozhodnem

lowike
26. júl 2011

@happy8051 @kassandra13 Ahojte.
ďakujem za info - ale toto sú asi prípady, kde by som ani v inej nemocnici nemohla byť s dieťatkom, alebo sa mýlim?
@kassandra13 ak sa smiem spýtať, ako dlho bola potom dcérka v BB? :(

mj30
26. júl 2011

ahojte som tu a som mimoriadne sklamana z pristupu v tejto porodnici no asi kazdemu vyhovuje nieco ine, ja mam rada ked po mne personal nehuka ked mi toci zaznam a dieta spi pre to lebo mi pichli injekciu a oni vinia mna z toho ze nespim ja ale uspala som si vraj dieta 😀 no tak asi som mu pichla injekciu ja 😉 jediny s kym sa tu da hovorit je primar ale ten ma tiez len svoj pracovny cas ktory netrva 24 hodin a tak sa nemozete cudovat tomu, ze budete lezat na koze s roztiahnutymi nohami a sestricky sa budu rehotat pri pocitaci ako si pisu na facebooku cez pracovnu dobu kym tam maju pacientku, ktoru nieco asi trapi kedze je tam, tak asi tak 😒

ninan2
26. júl 2011

@mj30 Ahoj, hmm, tak to je blbe, ze si takto dopadla, a preco Ti vlastne davali tu injekciu? A vysetrenie na koze robi predsa doktor, nie sestricky, ci? Aspon teda, ze primar je OK 🙂 A dlho si tam cakala na vsetky tie vysetrenia?

crysmile
26. júl 2011

@mj30 ahoj, to ma tiez mrzi, si bola dnes na poradni? lebo som bola aj ja.. kto tam po tebe hukal?

crysmile
26. júl 2011

@ninan2 joj, este ma napadla info z porodnice ohladom ockovania tbc - ockovanie mozes odmietnut, s tym, ze hovorili ze s tym nie je problem, samozrejme to musis podpisat.. ale aj sestricka upozornila na to, ze ak sa nezaockuje dieta na to do roka, tak ze potom zacnu urady rodicov nahanat...

ninan2
26. júl 2011

@crysmile hej ale TBC sa ma od noveho roka vraj aj tak rusit, takze s tym by problemy byt nemali... Inak v BA sa uz v 2 porodniciach vakciny minuli, tak neockuju...

crysmile
27. júl 2011

@ninan2 sestricky som sa pytala, ze ved maju zrusit to ockovanie a ona ze, jooj, o tom sa uz dlho hovori a nic sa s tym nerobi.. tu tiez nemali vakciny, ale zas maju...

lillyd1
27. júl 2011

Ahojte...tiez som priviedla drobca na svet🙂 v Stiavnici a ak v buducnosti este nejake detvaky mat budem, tak tam urcite pojdem opat 😀 mala som aj tu nadstandard izbu, bolo to super, ako doma 😵

lillyd1
27. júl 2011

@erzulik myslim, ze ak stretnes primara, rozhodnes sa hned 😀 lepsieho cloveka a dr. som nestretla

lillyd1
27. júl 2011

@erzulik a doktora si predplatit nemusis...primar je tam skoro vzdy...ja som osobne mala pocit, akoby ani nechodil domov 😉 a ked je tam on, nie je sa coho bat 😀

ninan2
27. júl 2011

@lillyd1 Ahoj, super, ze si tam bola spokojna, a srdecne gratulujem!!! 🙂 A nenapises blizsie, ako to tam prebiehalo, cely porod? Nemusis moc rozpisovat, tak v skratke staci...mna aj @crysmile by to urcite velmi zaujimalo a pomohlo 🙂 Diky 😉

crysmile
27. júl 2011

@lillyd1 ano, gratulujem aj ja a tesim sa na pribeh ak mas trosku casu.. 🙂 ako zacal porod, ako sa k tebe spravali, ake vykony robili a tak..

kassandra13
27. júl 2011

@lowike nemohla som byť s ňou, pretože nemali pre mňa miesto. Uvolnilo sa až 7. deň. Bola tam 12 dní.
Chcem ešte podotknúť, že nikto to nemohol dopredu vedieť. Ale keby som sa mala znovu rozhodnúť, tak idem rodiť do BS.

kassandra13
27. júl 2011

Ahojte všetky čakateľky na pôrod. Nebojte sa. Keď som porodila ja, tak to zvládnete všetky 😀. Bol pri mne primár, sestrička Gabika (tá bola fantastická) a môj priateľ (ten mi najviac pomohol). Čo ma tešilo, bolo to, že mi všeko vysvetlili a boli trpezliví.

crysmile
27. júl 2011

@kassandra13 nenapises o svojom porode viac? napr. ci si mala nejake poziadavky, v akej polohe si rodila, a pod. a ci ti bolo babatko prilozene a pod. veci...

lillyd1
27. júl 2011

@ninan2 🙂 no...ulahcim to, moj drobec prisiel na svet sekciou, nakolko nastali necakane komplikacie a udalosti nabrali rychly spad....to zn. ze patrim k tym "stastnejsim" bez kontrakcii, bolesti atd....ale aj my po sekcii si uzivame svoje bolacky 😅 uz niekolko krat som sa stretla so zavistlivou poznamkou: ty si po cisarskom, ty sa mas...nikto kto to sam nezazije ale nevie, ze po nom trva zotavenie sa o dost dlhsie nez po normalnom porode 😒 ..ale spat k veci, zaujima vas asi vsetko...personal super, lekari (hlavne primar Spila) super, starostlivost super...vlastne ani neviem, co vsetko treba spomenut...ak vas nieco konkretne zaujima, pytajte sa na cokolvek 🙂 velmi rada pomozem..

ninan2
27. júl 2011

@lillyd1 no, ja Ti nahodou verim, ze CR nie je nic moc, pevne dufam, ze sa mu vyhnem, lebo co sa tyka mojich kamaratiek v BA, tak je statistika priserna, tu to snad robia pomaly uz kazdej ako na beziacom pase... (a castokrat nie je ani vazny dovod na to...).
Tak napis aspon dojmy zo 600nedelia, mala si apartman ci beznu izbu, sestricky boli v pohode, bol tam klud? A co sa tyka situacie hned po porode, babo s Tebou bolo hned od prevozu na izbu? Ci bola si na nejakej JISke najprv? A dalo sa o neho v tom Tvojom stave vlastne starat? Keby si nevladala, postaraju sa sestricky? Lenze ked tam nemaju novorodenecke... neviem, ze ako to tam funguje takto po CR.

happy8051
27. júl 2011

@ninan2 novorodenecke maju... je malicke ale nie je problem..ja som rodila spontanne, ale po porode som musela ist pod narkozu, pretoze som strasne krvacala takze museli hladat pricinu...
zakrok trval takmer hodinu, kym sa primarovi podarilo krvacanie zaszavit... potom som skoncila na dva dni na pooperacke kde mala nemohla byt so mnou, dostavala som transfuzie, ATB,,, o malu sa vzorne starali sestricky, tak to byva aj po sekcii

erzulik
28. júl 2011

Ja som bola dnes okuknut porodnicu v BS, privital nas tam nejaky vysoky plesaty lekar. Ved ani jeden z nich nemal vysacku, kto ich rozozna ktor je primar alebo lekar. Neviem si spomenut ako sa predstavil lebo velmi ticho rozpraval. Vypytovala som sa ho rozne veci, bol prijemny nemal problem komunikovat a odpovedat na vsetky otazky. Chceli sme vidiet izby ale vsetko tam bolo obsadene. Bola som tam asi 20 min a potom sme isli domov. Na novorodenecke oddelenie som sa ho tiez pytala ako to je. Ak ma dieta zltacku maju tam na to pristroje, ale ak ma silnu alebo zapal pluc prevazaju do BB a matka zostava v BS. Ako vyzera primar?

crysmile
28. júl 2011

@erzulik to bol asi dr. pahuli co ty opisujes, taky velky mohutny chlap.. primar je tak okolo 55 rokov, presedivele vlasy, rozhodne nie je plesaty..
a co si sa pytala?
inak ninan2 je uz asi v porodnici.. zatial ale nic nepise, mam na nu cislo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre