Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

michaelafiladelfiova
23. máj 2011

sorry pisem v rychlosti ako madar🙂 😀 😀

happy8051
23. máj 2011

@michaelafiladelfiova inak...nie je problem mat so sebou v porodnici aj starsie dieta, bezne to baby tak robia ze maju na apartmane manzela aj dieta 🙂
matrika je v BS v centre mesta v budove MÚ, to ti kazdy povie, koho stretnes 🙂
myslim ze RL sa da vybavovat urcite uz na treti den, to je uz babatko nahlasene, ze sa narodilo

michaelafiladelfiova
23. máj 2011

@happy8051 ja viem ale nebudeme ho brat bo on je zivel ale strasny... on doma neobsedi co nevie... tak ze v pohode... a ja teda nejdem na apartman lebo som si myslela ze ma aj sprchu .. to jedine mi moc, nesedi na tej chodbe,,, ale tot vse... aspon ked budem na dakej izbe aspon nebudem sama, bo denne aby moj za mnou chodil hore dole skoro 40km je dost🙂 a snad tam, dlho nebudemme.. tak max tyzden🙂

michaelafiladelfiova
23. máj 2011

@happy8051 a inak na zozname ze co do pordky si zobrat maju dako malo , veci, ja mam uz zabalene tie jednoraz. nohav. vlozky tie podlozky na postel... kosielky, plienky odsavacku , no taky dlhý zoznam...mám...

ninan2
23. máj 2011

Inak co sa tyka tych spolocnych sprch a wc na chodbe, viem ze su tam 3 rozne dvere pre rodicky, navstevy, pacientky tusim, ale zaujimalo by ma, ze v ramci toho je potom vo vnutri uz iba 1 wc/sprcha alebo viac? A ked je obsadene napr. wc, da sa dostat do sprchy?

happy8051
23. máj 2011

@michaelafiladelfiova jednorazove nohavicky som mala aj ja a nepouzila som ich vobec... a ty ak ides sekciou, neviem, ci ti to nebude na jazvu vadit... podlozky na postel dostanes, aj odsavacka je na oddeleni ale najlepsia odsavacka je babo 🙂 pre malinku potrebujes: Sudocrem, plienky, vlhcene utierky, oblecenie ak chces svoje ale k dispozicii je erarne ktore je pekne ciste... odporucam ti este vziat si mast na bradavky, odporucam ti Bioclin. ale je trochu drahsi. ak nieco, pytaj sa

happy8051
23. máj 2011

@ninan2 na oddeleni je jedna sprcha pre operantky a rodicky, jedna pre gyn pacientky a dve dve wc-ka. prechod na wc-ko je mozny aj ked je sprcha obsadena, je tam zaves, nevidiet nic.
sprchy a wc-ka na chodbe su maly nedostatok, ale z dispozicnych dovodov oddelenia jednoducho nie je mozne vybudovat na apartmany samostatne wc-ka a sprchy. nie je kde ☹ ale da sa to zvladnut, treva sice do kupelne prejst cez chodbu, ale je to v pohode

michaelafiladelfiova
23. máj 2011

@happy8051 no ja som pri sekcii prvej mala normalne klasika bavlnene nohavicky tak vezmem aj klasiku...ja mám bubchen ten mám oskusany a bola som snim spokojn a,... ale mozem mat aj svoju odsavacku tak tie podlozky nemám brat?? mast mám babylove...a obliekat si budem do svojich ako pri malom stacia kosielky ciapocky a rukavicky ci mam brat aj body? a naco 6bavln. plienok? to maju na stranke v zozname...
co sa tyka tych sprch tak ja tam budem asi chodit ked uz bude po poradniach🙂)))))))
pri malom sa mne mlieko utvorilo az na 6 den. asi preto ze som maleho videla len na 4 de. ako to riesia tam, ak mlieko nebudem mat? krmia flaskou??? lebo to nechcem maleho mi flaskou...krmili.. a potom to bola hroza....

ninan2
23. máj 2011

@happy8051 Ahoj, dik za info, nepytala som sa ani kvoli tym apartmanom, ale tak vseobecne, ci nie je problem dostat sa do sprchy/na wc ked clovek potrebuje... Apropo predpokladam ze nie je problem ist na wc pre pacientky ked je wc pre rodicky obsadene ze? A asi sa ani casto nestava, zeby sa rodicka nevedela dlhsie dostat do sprchy, pretoze je tam ina rodicka?

happy8051
23. máj 2011

@michaelafiladelfiova ja som rodila spontanne a mlieko tiez az na stvrty den.... veru zvyknu krmit flaskou.. ja som mala svoju flasku znacka Tomee Tipple, ta je super, cumel ma taky co je napodobenina bradavky... ak vyslovene nechces aby maly dostaval flasku napis si to do porodnho planu a trvaj na tom. je moznost krmit cievkou aj lyzickou.
ja som v porodke malej nedavala body, mala kosielku rukavicky a plienku, zavinovacky maju, aj nechces terigat svoje.
tych sest plienok je myslenych prave na balenie babatka, aby malo nozicky v teple.

happy8051
23. máj 2011

@ninan2 nie je problem... jhedno Wc-ko je vzdy k dispozicii a cistia to dvakrat denne, ked je porod, tak po kazdej zene sa cisti wc-ko aj sprcha. ked som rodila ja, rodili dalsie dve baby 🙂 a v pohode, kazda sa do sprchy dostala.

michaelafiladelfiova
23. máj 2011

@happy8051 jaj tak ja mám aventku tak ju mám zabalit????zavinovacky mi stacia ich ok tak teda pribalim este par tych bavlnenych...myslim ze aj ponozky, tam mám zabalene.....

ninan2
23. máj 2011

@happy8051 aha oki, tak to je potom v pohode 🙂 Viem ze mozno riesim nepodstatne veci, a na mieste mi to mozno bude vsetko uplne aj jedno, ale tak radsej som o vsetkom dopredu informovana 😀 Inak tu v BA je situacia dost kriticka, najma v Ruzinove a na Kramaroch sestonedelie, pokial ide o tieto hygienicke zariadenia, 1 v dezolatnom stave na celu chodbu, a na tej chodbe je urcite aspon 3x viac zien ako v BS...

happy8051
23. máj 2011

@ninan2 myslim ze je normalne ze to tirdid 🙂 aj ked ti zarucujem ze v danej chvili ked pride porod, buide ti to uplne jedno uz 🙂
viem sprostredkovane ze v BA je to katastrofa

ninan2
23. máj 2011

@happy8051 hej asi jedno, ale minimalne ta moznost stravit nejaku dobu v sprche bude urcite fajn... vraj to dost uvolnuje a zmiernuje bolest.

happy8051
23. máj 2011

@ninan2 posobenie sprchy je indivindi... mne to velmi pomohlo a tam som si uzila tu naj bolest 🙂 dve hodiny 🙂

crysmile
23. máj 2011

@ninan2 a vidis, mne nerobila ta sprcha velmi dobre... ale tak to je asi pri kazdom porode ine.. dufam ze bude sprchu mozne pouzit ked budeme potrebovat..

florencia
24. máj 2011

@michaelafiladelfiova - ahoj, ja som bola sekciou a celý pobyt som nosila tie jednorazové nohavičky a vôbec mi to neprekážalo. Používala som aj vložky do podprsenky, lebo na 4 deň sa mi tvorilo riadne mliečko. Malinkú prikrmovali z flaše, celú dobu mala svoj označený cumlik aj flašku, ktorú používala len ona. My sme s prisatím nemali žiadny problém, najprv si pocuckala prsník a potom sme ju dokrmili. Išli sme za sestričkami a ony nám zarobili mliečko a priniesli na izbu. Vecičky pre Agátku som aj ja teperila, taká som bola nabalená a nič som nepoužila 🙂 Sestrička nám odporučila, aby sme prvé dni používali ich erárne, že detičky dosť grckajú a môžu sa vyhádzať z prášku a potom uvidíme. Každý deň mala od nich krásne voňavé, čistučké oblečko 🙂 Raz mi pri kukpaní sestrička taká smutná hovorí, či môžme malej dať zelené bodynká, lebo že ružové sa im už minulo 🙂

florencia
24. máj 2011

@ninan2 keď vojdeš do tých dverí na WC, je tam jedna sprcha so závesom, nič nie je vidieť a jedno wecko s normálnymi dverami. Veď na poradni potom nakukni a uvidíš 🙂 A nie je problém ísť do vedľajšej sprchy. Keď som rodila ja, bola tam len jedna gynekologická pacientka a kopu rodičiek.

michaelafiladelfiova
24. máj 2011

@florencia aha tak dakujem...🙂

ninan2
24. máj 2011

@florencia aha oki, tak to sa potom da 🙂

katrin31
24. máj 2011

@michaelafiladelfiova mojho maleho neprikrmili nicim..az kym sa mi nepustilo riadne mliecko tak som nedovolila prikrmit..a nemali nic proti tomu

michaelafiladelfiova
24. máj 2011

@katrin31 a co jedlo pokial si mlieko nemala.. ja som pri prvom doslava do 6 dna nic nemala....

michaelafiladelfiova
25. máj 2011

tak som si kukala tasku mam tri nocne kosele dve na kojenie jedno take na porod🙂 so snoopym🙂 vloziek jednor. mam dva baliky.. a jeden mam este doma... odsavacku , to balenie vloziek do podprseniek staci mi zastila jedno balenie 30ks... no a tie veci pre malu .. ma kosielky capicky a rukavocky mam tam dobalit dupacky? nebude jej teplo v tom kedze bude v zavinovacke... vcera som bola u doktorky mojej , tak tiez povedala ze to vidi na sekciu... lebo babo je velmi vysoko.. no uz mi zacina z toho sisi...

happy8051
25. máj 2011

@michaelafiladelfiova este mast na bradavky nezabudni a mozno cajik na podporu mliekotvorby a myslim ze mas vsetko 🙂 a este! slapky do sprchy si vezmi. dupky nejake tenke by sa ti mohli zist, ked bude malinka trocju zo zavinovacky von a keby si nieco predsa len zabudla, hned vedla porodnice je detsky obchod Snicek, tam maju vsetko

happy8051
25. máj 2011

@katrin31 ono je to ok, ked sa snazis aby babatko dostavalo len MM. aj ja som sa snazila a nechcela som malu prikrmovat, ale potom jej uz klesala glykemia tak museli... to je velmi nebezpecne. ale zas...ja som mala mlieko az na stvrty den.. prvy den babatko nepotrebuje jest

michaelafiladelfiova
25. máj 2011

kolko plienok tak jednorazovych asi cca vyuzijem?

katrin31
25. máj 2011

@happy8051
@michaelafiladelfiova ja som mlieko mala na treti den, maly dovtedy mal iba kolostrum..to co si potiahol..stale som mu davala..az sa to nakoniec pustilo..so sestrickou som ho stale vazila a bolo to uz tak,ze mi dala este jednu sancu aby som ho nakojila ze uvidime kolko vytiahne, dovtedy to vychadzalo len na nejakych 5ml a potom, ked uz to bola posledna sanca, tak si vytiahol 30ml a potom to uz islo a zacal priberat 🙂jasne ze keby nariekal alebo nieco take tak mu dam..ale bol pokojny..

happy8051
25. máj 2011

@michaelafiladelfiova ja som mala v porodke jedno balenie pampersiek a minula som dost, lebo mala niekolkokrat denne kakala🙂 takze vezmi jeden balik urcite aj ked nie cely minies

michaelafiladelfiova
25. máj 2011

zatial som si zbalila 20 plienok a potom moj donesie balenie s odsavackou bo ta s mi uz do tasky nezmestila.. som to dala zatial na ten jeden den... cca dva dni,, no uz som aj vysterilizovala tu aventku flasku.. keby nieco....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre