Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

bibusga
23. jún 2013

dakujem za odpovede 🙂

mazoli
27. jún 2013

pozor na BS, mladsi doktor bez vlasov, Pocul som ako vraveli ze nema rad hystericke vrestiace rodicky najlepsie dat vsetkym anesteziu a rodit cisarskym tak aby ste vedeli mile damy co za cloveka robi na porodnom oddeleni

happy8051
28. jún 2013

a povies mi
@mazoli ktory gynekolog ma rad vrestiace hysterky, ktore absolutne nevnimaju pokyny lekara a samy sebe to robia horsim, ako to v skutocnosti je?

michell87
30. jún 2013

Ja som mala termín 29.6.2013 a zatial nič v ut ak sa nič neudeje asi ostavame v BS. Do poradne chodíme od 36 tt a som nesmierne spokojna s prístupom, pohodovou atmosférou či lekárov, primára alebo sestričiek. Na porod tam sa už velmi teším 🙂 A čo počúvam od mamičiek druhorodičiek v poradni inde by ani nešli a to su z BA, NR ...atd Chystá sa niektorá z Vás teraz na porod v BS ?

macus44
1. júl 2013

@michell87 ahoj chcem sa ťa opýtať koľko trvá tá poradňa zajtra tam idem prvý krát aby som sa vedela pripraviť.

happy8051
1. júl 2013

@macus44 priprav sa, ze to bude na dlhsie, ak bude pred tebou vela zien

mkristofka
2. júl 2013

ja som naviac cakala hodinu v poradni a na sone hodinku kym prisiel doktor o 11 hod. sme boli vybavení a bola som tam o pol 9 do toho si treba zapocitat asi polhodinku zaznam 🙂 ten robia ako prvy a personal je super hlavne primar je zlatý velmi dobry clovek my mame len dobre skusenosti a je tam mlady doktor myslim ze je z Košic ale bol iba pri rannej vizite nepocula som tam zle ani na jedneho doktora ani na sestricku odporucam urcite BŠ po prvej skusenosti porodu v Rim.Sobote je Banska Štiavnica super pôrodnica!!!!

nicolle21
11. júl 2013

ahojte, chcela by som sa popýtať vás, ktoré ste rodili v BS plánovaným cisárskym na vaše skúsenosti? tento týždeň som bola prvý krát na poradni ako aj na pokeci u primára, ktorý vzhľadom na moje zdravotné problémy odporúča naplánovať cisársky.. chcela by som vedieť najmä ako je to s nástupom do nemocnice, čo všetko sa robí pred operáciou, ako je to s bábom po operácii, odkedy je so mnou, proste ako to všetko funguje? ďalšiu poradňu mám budúci týždeň, samozrejme sa všetko popýtam aj tam, ale predsalen reálne skúsenosti mamičiek by som si tiež rada prečítala 😉

happy8051
11. júl 2013

@nicolle21 nerodila som sekciou, ale na otazky ti zodpovedat viem. v nieste bydliska si mozes vybavit predoperacne vysetrenie, tym skratis cas cakania v nemocnici v bs. nastup na hospitalizaciu je rano pred dohodnutym terminom sekcie. v nemocnici absolvujes rozhovor s anesteziologom a ak mas na vyber, rozhodnes sa pre spinal, alebo celkovu anestezu.
po sekcii je dietatko prvych 24 hodin v starostlivosti detskych sestier, ale na dojcenie ti ho budu nosit tak casto, ako si ho budes pytat. dalsie dni ti dietatko daju a staras sa on sama, ak to zvladas. idealne je, ak by bol s tebou partner, vtedy je moznost mat babatko v starostlivosti otecka hned po porode na nadstandardnej izbe.

nicolle21
12. júl 2013

@happy8051 dakujem, hlavne ma zaujímalo ohľadom malého, či bude pri mne.. priateľ má bohužiaľ takú sprostú robotu, že so mnou nebude môcť ísť, ešte som zvažovala, že by sme si apartmán vzali s mamou, aby helfla prvé chvíle po operácii, ale neviem, či to nebude vyzerať divne.. všetky s manželmi tam a ja s mamčou 😕 takže to zatiaľ nechávam tak a uvidíme, ako sa situácia vyvinie..
predoperačné už vybavujem, ohľadom anestézie som už dostala príkazy od primára, že určite celková u mňa (to sa tiež bojím ako kôň, ale to už je do inej témy)

zuzkaja
12. júl 2013

@nicolle21 urcite to nebude vyzerat divne Ja ked som tam lezala tiez tam bola jedna baba s maminou na izbe takze kludne sprav si tak aby si bola ty v pohode 🙂

matuskovaster
12. júl 2013

Ahojte, su tu nejake maminy, co rodili v BS a cestovali do porodnice z vacsej vzdialenosti? ja to mam tak hodinku a pol max. po dialnici...chcem vas poprosit o vase skusenosti, kedy ste riesili odvoz do porodnice...isli ste, ked zacali kontrakcie? cakali ste, kym sa uistite, ze nejde o plany poplach alebo ste vystartovali hned? ako ste zvladli cestu? alebo ste vyuzili apartman a isli ste skor a cakali ste na zaciatok porodu tam??? dakujem vsetkym vopred velmi pekne za odpovede 🙂

adka12
12. júl 2013

@mazoli je to dr. Pahuli, mna rodil pred 4 rokmi a nikdy viac..... ani celkovo štiavnica nikdy viac 😝 😝 😝

minaz
12. júl 2013

@nicolle21 ahoj, tak ja som mala plánovanú sekciu a nastúpila som do nemocnice už deň vopred. bo sekcia bola plánovaná na 9:00 hod a myslím, že už ráno o 5:00 ma volali na klystír a začali postupne pripravovať na zákrok (cievkovanie, infúzia, príp. pokiaľ treba holenie). pol hodinu pred ma odviedli na operačku resp. pred operačku a tam mi ešte niečo podali, aby mi nebolo zle po narkóze. bola som v úplnej narkóze, nakoľk som strachoput 🙂. Operácia trvala hodinu. Manžel s mamou čakali počas zákroku na oddelení, kam donieli aj malinkú hneď ako ju vybrali. Vyšetrili ju, umyli a dali im ju. Na pooperačnú izbu mohol ísť za mnou aj manžel hneď ako ma doviezli, len musel mať oblečené erarne veci. Neskôr, keď som už bola prebrata pustili aj mamu v erarnom župane. Kym som bola na pooperačke o malu sa starali detske sestry. Keď som chcela doniesli mi ju. Ale ja som viac spala ako bola hore. Nakoľko sa mi mlieko pustilo až o dva dni, malinkú prikrmovali z flaše nutrilonom. (prechod na kojenie bol bezproblémový.) Po 24 hodinách ma postavili na nohy a preložili na apartman, kde som už mala aj malu stale pri sebe. Bol tam so mnou manžel a na jeden deň a noc sa s ním vymenila mamina. takže nie je to nič zvláštne keď tam budeš mať mamu. pomoc sa ti bude určite hodiť. Na šiesty deň po sekcii sme išli domov.

majkamojka
13. júl 2013

@matuskovaster Ahoj, ja to som v BS rodila už 2x a teraz som v 39 týždni a do pôrodnice to mám tiež zhruba 1,5 hod. Neboj keď ti začnú kontrakcie, prípadne odtečie plodová voda stihneš to. My sme išli v zime pri oboch a stihli sme to aj keď snežilo. Dokonca som sa doma ešte stihla aj osprchovať a oholiť 😉 Určite si budeš istá, keď začneš rodiť. Kontrakcie budú zhruba v rovnakom časovom odstupe a bruško ti bude tak nejak inak tvrdnúť, akoby sa oddelovalo od teba. Aspoň ja som mala taký pocit. Pri dcére mi ešte postupne odtekala plodová voda. To bolo akoby som si občas "cvrkla". Keď som prišla do BS, tak mňa hneď brali na sálu. Iba úvodné formality, klistír a išli sme, ale porodila som až po zhruba 2 hodinách. Všetko v pohode. Rodil ma MUDr. Kamil Pahuli a ja som s ním bola veľmi spokojná. Je to flegmatik, nijako ma nestresoval a stále bol pri mne. Mne sa jeho prístup veľmi páčil a aj pôrodnej sestričky, čo bola pri mne. Bohužiaľ meno neviem, ale je tam ešte stále 😉

pandorka27
14. júl 2013

@nicolle21 ja som rodila prve sekciou v BS, sice neplanovane, ale bola som v apartmane s maminou, tiez kvoli muzovej robote (aj kvoli tomu, ze mamca mi pri porode viac pomohla 😀) a je to uplne v pohode...nech je s tebou ktokolvek, nic nevyzera blbo, hlavne, ze pomoze a ty a okolie budu spokojne. 😵

pandorka27
14. júl 2013

Baby, ake su ordinacne dni a hodiny poradne pre tehotne od 36tt v BS? a ake mate skusenosti, kedy je najlepsie prist. som z LC a mam este druhe dieta, tak si to potrebujem kusok naplanovat. aj ked aj prveho som tam rodila, mozno su nejake zmeny a uprimne, ani si to velmi nepamatam 😀 vdaka.

macus44
14. júl 2013

baby poraďte mi termín mám 20-teho či si mám zaplatiť apartmán keď pôjdem na kontrolu 17 alebo 18-teho a baby ktoré ste tam rodili čo všetko ste potrebovali pre seba a pre niečo?ďakujem

nicolle21
15. júl 2013

@zuzkaja
@pandorka27
baby, ďakujem za info a za podporu vziať so sebou mamču 🙂 už som jej túto možnosť predostrela, ona sa zatiaľ tvári akože "načo by si ma tam ťahala, veď ty to určite zvládneš", ale sa mi zdá, že to len hrá formu, aby nebolo z toho, že sa vtiera 😀 tento týždeň idem na poradňu a popýtam sa sestričiek všetko, čo ešte potrebujem vedieť

nicolle21
15. júl 2013

@pandorka27 kým ti poradia ohľadom toho, kedy je najlepšie prísť, napíšem ti aspoň ohľadom poradní 😉 ja som tam bola prvý krát minulý týždeň v utorok, prišli sme tak o pol 10, dostala som lístoček o organizácii poradní, tak napíšem, čo tam stojí, nech sa zorientuješ:
-poradňa ut, str, štvr (okrem sviatkov)
-začiatok 9.30 (vhodný príchod medzi 9.00-10.00)
-pred vyšetrením u lekára treba absolvovať CTG záznam a poradňu (u PA), potom nasleduje vyšetrenie u lekára
-ak bolo naordinované SONO, absolvuje sa pred vyšetrením u lekára
-ak bolo naordinované EKG, absolvuje sa v mieste bydliska
-manželia, priatelia nevstupujú na oddelenie, čakajú vo vyhradenom priestore, môžu ísť s mamičkou len pri prvej poradni
-ak máte pôrodný plán musí byť prekonzultovaný s primárom a ním podpísaný
Ja som tam šla úplne naslepo min týždeň a sestričky ma tam zorientovali raz dva 😉

pandorka27
15. júl 2013

@nicolle21 vdaka za odpoved. fiha, tak nieco nove je...pred 2,5 rokom, ked som tam rodila neboli ziadne listoscky. a mozem sa opytat kedy mas termin? aby som stihla ster, lebo oni kusok inak pocitaju tyzdne ako moj dr, aspon naposledy to tak bolo.

nicolle21
15. júl 2013

@pandorka27 my sme s primárom kukali ten môj termín a vyšiel mu rovnako ako môjmu gyn.. oficiálne mám 27.7. ale asi to bude trochu skôr 😉

pandorka27
15. júl 2013

aha, uz 27.7.? a to si tam bola 1x az minuly tyzden? tak to si nezacaa od 36tt? a bolo to ok? lebo a mam termin az 1.9., tak to mam este cas tam ist...a brali ti ster v BS alebo este u tvojho obvodaka?

nicolle21
16. júl 2013

@pandorka27 no ja som sa dlho nevedela rozhodnúť, že kam, najprv som bola veľmi za zvolen, potom som v poslednom čase dáko zaváhala a nakoniec, že sa ideme nezáväzne pozrieť do BS, tam ma sestričky hneď ťahali na monitor, poslali na sono, urobili poradňu a už keď som sedela u primára, bola som rozhodnutá 😉 vôbec nikto sa nad tým nepozastavoval, že som už po 36tt, vlastne som bola v 37tt, aj keď už tak ku koncu 😉
ster mi bral môj gyn tu v zv, ale výsledky som si bola vypýtať, lebo ich primár chcel vidieť 🙂

pandorka27
16. júl 2013

@nicolle21 super, dakujem za odpoved a drzim palce 😉

dulkagabulka
16. júl 2013

Ženy, ktoré máte za sebou vaginálny pôrod, pri ktorom vám tlačili na bruško, prosíme vás o pomoc. Uz sme viac krat avizovali, ze chystame clanky o nasili pri porode. Velmi by nám pomohlo, keby ste nam pomohli potvrdit niektore predpoklady. Jednym z nich je napriklad predpoklad, ze ludovo oznacovane "skakanie na brucho" alebo "tlacenie na brucho" (porodna asistentka vyvinie velky tlak na maternicu bud predlaktim alebo dlanami), ktore ma odborny nazov "Kristellerova expresia" alebo v jemnejsej podobe "tlak na fundus", sa sice bezne robia, ale neuvadzaju sa v zdravotnej dokumentacii rodicky. Našim cielom je poukazat nato, ze ak by sa jednalo o dobru prax a tento ukon by bol nevyhnutny, tak by bol v sprave uvedeny dovod pouzitia a aj presny nazov tohto ukonu. Ak to tak nie je, to znaci, ze ti ktori ho robia velmi dobre vedia, ze to co robia nie je v poriadku. K tomu budem potrebovat Vas. Ak mate k dispozicii Vasu zdravotnu dokumentaciu, alebo ak by ste boli ochotne si ju vyziadat (mozeme poslat vzor ziadosti), napiste nam prosim na zenskekruhy.oz@gmail.com. Za samozrejmost povazujeme, ze Vase sukromie a citlive udaje nebudu nikomu vyzradene. Velmi pekne dakujeme!

happy8051
16. júl 2013

@macus44 apartman sa neda zaplatit dopredu. prax je taka, ze sa nan pise poradovnik a podla neho sa zeny dostavaju na apartman, ktora skor porodi, skor ho dostane.
co sa tyka porieb pre babo, budes potrebovat: plienky, vlhcene obrusky, krem na zadocek, kefku na vlasky, oblecenie na cestu domov.
oblecenie je erarne, ak by si chcela vlastne, zbal si kosielky, pripadne body, latkove plienky, ciapocky.
pre seba: hygienicke potreby a oblecenie, slapky do sprchy.... a úotom uz bezne veci.

macus44
16. júl 2013

@happy8051 Ďakujem ti pekne

nicolle21
17. júl 2013

napadla ma ešte jedna otázka - keď máte niekoho so sebou v pôrodnici, nemá samozrejme v cene aj jedlo.. funguje v areáli nemocnice, alebo niekde blízko nejaký bufet/reštika? som to pekne vymyslela, že mamka príde, ale tým pádom ostávame bez kuchára doma 😀

katrin31
18. júl 2013

@nicolle21 mozes si jedlo objednat..priamo nemocnicne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre